Ankara Tesisatçı

Ankara tesisatçı tamiri

Ankara gibi önemli şehirlerde bile insanlar iyi bir su tesisatçısı bulmakta oldukça zorlanabilmektedir. Ankara tesisatçı bulmak konusunda sizlerde zorlanıyorsanız hala Ada tesisat ile tanışmamışsınızdır demektir. Çünkü bizler ile tanıştığınızda ve bizlerden hizmet aldığınızda uzunca bir süre su tesisat hizmeti gereksinimi duymayacağınızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Su tesisatına ilişkin genel olarak bilinmesi gereken detaylardan ve bizlerin hizmet verirken nasıl bir yol izlediğinden bahsetmek istiyoruz.  Firmamıza ilişkin tüm detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Ankara Tesisat Arızaları Nelerdir?

Ankara gibi büyük şehirlerde su tesisatına ilişkin sürekli olarak ciddi sıkıntılar çıkabilmektedir. Özellikle tesisat sistemlerinin çok eski olması sebebi ile su tesisatlarında sıklıkla kaçak sorunu ortaya çıkabilmektedir. Su tesisat kaçakları bilmeyenler için temiz ve pis olarak ikiye ayrılır. Adından da anlaşıldığı üzere pis su kaçakları tuvalet, lavabo ve mutfaklarda kullanılan suyun boşaltılması için kullanılan borularda meydana gelen kaçaktır. Temiz su ise henüz kullanılmamış şebekeden evde kullanılmak üzere suların geçtiği borularda meydana gelen kaçaklardır. İkisinin oluşum nedenleri birbirinden farklıdır. Her ikisi için detaylı bilgi verecek olursak. Şöyle ki;

 • Pis su tesisatı kaçaklarının en büyük nedeni su tıkanıklarının açılmasında kullanılan yanlış yöntemlerdir. Özellikle evlerde insanların kendi çabası ile açmaya çalışırken kullanılan kimyasal ürünler çok fazla aşınmaya neden olmaktadır. Bunun yanı sıra işinde başarılı olmayan ustalar da su borularınıza zarar verebilmektedir. Çok eski yapılarda borularda ömür boyu garantili olmadığından yine kendiliğinden aşınabilmektedir.
 • Temiz su tesisatı kaçakları da genellikle su borularının zamanla eskimesi ve yıpranması sonucunda ortaya çıkar. Su tesisat sisteminde iyi malzeme kullanılmaması da yine bu kaçakların oluşmasının en önemli nedeni olmaktadır.

Ankara Su Tesisat Kaçaklarını Anlamanın Yolları

Ankara tesisat sorunları arasında öne çıkan su kaçaklarının onarılabilmesi için öncelikle kısa sürede kaçak olduğunun anlaşılması gerekir. Bunun içinde sorunun gösterdiği belirtilerin iyi takip edilmesi gerekir. Su kaçakları, tıkanıklık sorunu gibi kendini kolay ve hızlı belli eden bir sorun değildir. Bu konuda sizleri oldukça zorlayabilir hatta uzun bir süre anlamanız mümkün de olmayabilir. Ankara tesisatçı olarak sizlere su kaçaklarının kendini gösterdiği en popüler durumlardan bahsetmek istiyoruz. Şöyle ki;

 • Evlerde derz olarak bilinen duvar aralarından su sızmaya başlar. Ayrıca bu alanlarda şişme ve çatlama gibi durumlarda söz konusu olur.
 • Alt komşunuzun özellikle tavanında sararmalar ve küflenme durumu söz konusu olur.
 • Su faturalarınız olması gerekenden çok daha yüksek gelir. Eğer faturalarınızda son zamanlarda daha yüksek geliyor ise bu durum karşısında şüphe duyabilirsiniz.
 • Pis su kaçaklarının kendini belli etme yollarından biri de özellikle lavabo çevrelerinde ortaya çıkan böcekler su kaçağının olduğuna işaret eder. Ancak tek başına doğru bir işaret değildir.
 • Su saatiniz sürekli ve olması gerekenden daha hızlı bir şekilde dönüyorsa bu durum yine su kaçaklarının göstergesi olabilir.

Ankara Su Tesisat Kaçakları Nasıl Anlaşılır?

Su tesisat sorunlarını anlamak için gösterdiği işaretleri iyi değerlendirmek gerekir. Ankara tesisatçı olarak bizlerin önerisi daha büyük sorunlar ile karşılaşmamak için daha küçük sorunları ciddiye almanızdır. Örneğin düzenli olarak su tesisatınızda bakım ve onarım çalışmaları yapmanız daha büyük arızalar çıkmasını engelleyecektir. Her şeyden önce evde su tesisat sorunları ile kendiniz ilgilenmemeli ve bu işi profesyonel ekiplere bırakmalısınız. Küçük ya da büyük sorun fark etmeksizin su tesisatlarında meydana gelen her türlü problemde firmamıza ulaşmanız sizler için çok daha faydalı olacaktır.

Yukarıda belirtiğimiz belirtilerden bir veya daha fazlasını gördüğünüzde bu konuda yardım almanız sizlere fayda sağlayacaktır. Böyle durumlarda deneyimli ekibimizden rahatlıkla yardım alabilirsiniz. Bizler ile iletişime geçtiğinizde hızlı ve deneyimli ekibimiz ortalama 30 dakika gibi bir sürede adresinize gelecektir. Ankara tesisat hizmetlerimiz ile her an sizlere destek vermek üzere hazırda beklemekteyiz.

Ankara Su Tesisat Kaçakları Sırasında Yapılması Gerekenler

Su tesisatınızla ilgili bazı şüpheleriniz var ve bu durumda ne yapacağınızı bilmiyorsanız sizlere bilgi vermek istiyoruz. Su tesisatınızdaki kaçağı kendiniz tespit edemeyeceğinizden öncelikle bu konuda bir şikâyetiniz olduğunda profesyonel ekipler ile iletişime geçmeniz çok daha iyi olacaktır. Ankara tesisatçı olarak sizlere bu anlamda en iyi desteklerden birini sunmaktayız. Su tesisatınız ile ilgili kaçak şüpheniz var ise öncelikle vanaları kapatın ve bizlere iletişim numaralarımız üzerinden ulaşın. Çağrı merkezlerimize gelen aramaları son derece hızlı bir şekilde yanıtlayıp kişilerin şikayetlerini kayıt altına alıyoruz.

Su tesisatınızda sorun yaşadığınız anda bizler ile iletişime geçtiğinizde oluşturulan çağrı kayıtlarına göre ekiplerimiz kısa sürede adresinize gelecektir. Gezici ekiplerimiz ve bekleme istasyonlarında hazırda bekleyen elemanlarımız sizlere son derece hızlı bir biçimde ulaşacaktır. Üstelik sizlere istediğiniz her saatte aynı hizmet kalitesi ile hizmet sunmaktadır. Kısacası istediğiniz her an su tesisat kaçakları için bizler ile iletişime geçebilir ve bu sunduğumuz hizmetlerden istediğiniz zaman hızlı ve güvenli bir şekilde hizmet alabilirsiniz.

Ankara Tesisatçı Tesisat Hizmeti 7/24

Daha önce de vurguladığımız gibi Ada tesisat olarak Ankara’nın her yerine 7/24 su tesisat hizmeti veriyoruz. Su tesisatınızda meydana gelecek olan sorunların hangi saatte gerçekleşeceğini öngörmeniz zor olacaktır. Ancak bu durumdan ötürü endişe duymanıza da hiç gerek yoktur. Çünkü Ankara’nın birçok önemli bölgesinde sizlere her an hızlı bir şekilde ulaşabilen son derece önemli bir ekip vardır. Günün her saatinde su tesisat hizmeti verebilecek bir ekip bulmak oldukça güçtür. Ancak bizler firma olarak zoru başarıp Ankara gibi bir şehirde günün her saatinde hizmet veriyoruz. Sizlerde bizler ile iletişime geçerek bu alanda sunmuş olduğumuz desteklerden rahatlıkla faydalanabilirsiniz.

Ankara tesisatçı arıyor ve hızlı bir hizmet mi almak istiyorsunuz Ada tesisat sizlere hızlı hizmeti son derece profesyonel bir şekilde sunan Ankara’nın en önemli tesisatçı ekibi olmaktadır. İletişim numaralarımızdan bizlere istediğiniz zaman ulaşabilir ve gönül rahatlığı ile bizlerden hizmet alabilirsiniz. Saat geç oldu veya bu saatte nasıl gelecekler diye asla düşünmenize gerek yoktur. Çünkü bizler 8 kişilik ekibimiz ile Ankara’nın her yerine her saatte hizmet götürebilmek amacı ile çalışmalarımızı en iyi şekilde yapıyoruz.

Ankara Su Tesisatı Kaçakları Nasıl Bulunur?

Eskiden su kaçakları bulunurken bir sürü ek iş çıkar ve her yer mahvolurdu. Bu sebepten dolayı ev sahipleri için su kaçakları tam bir kâbus olurdu. Ancak günümüzde gelişen teknolojiler ile birlikte artık su tesisatlarında meydana gelen hiçbir sorun kâbus değildir. Çünkü teknolojik aletler sayesinde tüm sorunlar kolaylıkla çözüme kavuşturulabilmektedir. Ankara tesisat sorunları arasında oldukça popüler olan su kaçakları içinde aynı şekilde son teknoloji ekipmanlar kolaylıkla kullanılmaktadır. Su kaçaklarının bulunmasında termal kameralar, akustik dinleme cihazları, basınçölçer veya basınç düşürücü cihazlar popüler olarak kullanılmaktadır. Bu cihazların çalışma mantığı üzerinde duracak olursak. Şöyle ki;

 • Termal kameralar gönderildiği bölgedeki ısı ve nem dengelerinden yola çıkarak bölgesel bir şekilde kaçağın yerini tespit eder. Bu cihazın tek eksiği kaçağın yerini nokta atışı tespit edememesidir.
 • Akustik dinleme cihazı genellikle termal kamera ile kaçak olan bölge tahmini bulunduktan sonra kullanılır. Bu yöntem ile tahmini olarak bulunan bölgede nokta atışı su kaçak tespiti gerçekleştirilir.
 • Son olarak kullanılan diğer cihazlar olan basınç düşürücü ve basınç ölçerler ile kaçak olan bölgede ortaya çıkan farklı basınç değerlerinden yola çıkarak kaçak olup olmadığı tespit edilebilmektedir.

Ankara tesisatçı olarak sizlere yukarıda saydığımız teknolojik ekipmanlar ve çok daha fazlası ile hizmet vermekteyiz. Bizler ile iletişime geçerek sizlerde bu alanda sunmuş olduğumuz desteklerden faydalanabilirsiniz. Bizlere istediğiniz zaman iletişim adreslerimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ankara Tesisatçı Tesisat Tamiri

Su tesisatları hayatımızı kurtaran ve bizlere nerdeyse hayatımızın her alanında kolaylık sağlayan unsurlardır. Bu sistemlerde meydana gelecek sorunlar son derece can sıkıcı ve aslında bakıldığında maliyetlidir. Özellikle zamanında müdahale edilmeyip geç kalınan arızalar ile maliyet çok daha fazla artacaktır. Bunun nedeni su tesisatı kaçağının bulunması ve onarılmasının yanı sıra bu kaçağın verdiği zararlarında onarılması gerektiğidir. Örneğin su tesisatınızda meydana gelen kaçak alt komşunuzun tavanına zarar verdiğinde doğal olarak bunun da sorumluluğu ve maliyeti sizlere ait olacaktır. Önemli olan su tesisatında meydana gelen kaçağı çok fazla zarar vermeden tespit etmektir.

Ankara tesisatçı olarak bizlerin tavsiyesi özellikle eski binalarda düzenli olarak su tesisat kontrollerinin yaptırılmasıdır. Oldukça düşük maliyetli olan bu bakım ve onarım çalışmaları sayesinde uzun vadede çok daha avantajlı olacağınızı söyleyebilir. Temiz su tesisatınızda kaçak meydana geldiğinde kullanmadığınız halde belki aylar belki de yıllarca fazla fazla fatura ödemek zorunda kalacaksınız. Ayrıca duvarlarınız, tavanınıza ve belki evinizin tabanında zararlar meydana gelecek. Bunların değişmesi vesaire düşünüldüğünde düzenli olarak yapılacak kontrollerden çok daha az maliyetli olacağı bir gerçektir. Tüm bu sorunlar ile uğraşmamak için yapmanız gereken iyi bir tesisat ekibi bulmak ve yardım almaktır.

Ankara’da Ada Tesisat Neden Tercih Edilmelidir?

Ada tesisat uzun yıllar sahip olduğu tecrübe ile Ankara’nın birçok önemli bölgesinde hizmet veren son derece etkili bir ekiptir. Firma olarak teknolojiyi yakından takip ediyor ve sizlere sunduğumuz hizmetlerde hep daha gelişmiş yöntemleri nasıl uygulayabiliriz bunun üzerinde çalışmalar yapıyoruz. Sizlerde bu çalışmalardan faydalanmak ve sunmuş olduğumuz bu hizmetten yararlanmak istiyorsanız istediğiniz zaman firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Bizleri neden tercih etmeniz gerektiği konusunda detaylı bilgi verecek olursak. Şöyle ki;

 • Eski usul yöntemlerin yerine tamamen yeni ve teknolojik ekipmanlar ile sizlere en iyi şekilde hizmet veriyoruz.
 • Günün her saatinde ulaşabileceğiniz bir su tesisat ustası arıyorsanız işte o biziz.
 • Hijyen kurallarına uyan ve sağlığınızı tehlikeye atmayan bir ekiple çalışmak istiyorsanız yine o biziz.
 • Sizlere sunduğumuz hizmetin yanında talep ettiğimiz rakamlar son derece uygun olmaktadır.
 • Malzeme yedeği ile adresinize gelen ekiplerimiz sorunu anında çözüp sizleri oyalamıyor ve kısa sürede su tesisatınızda meydana gelen sorun ortadan kalkıyor.

Ankara tesisatçı olarak son derece iddialı ve aynı zamanda bu iddiasını doldurabilen son derece profesyonel bir ekip olmaktayız. Bizler ile çalışmak sizlere fayda sağlayacaktır.

Ankara Tesisat Ekibi

Su tesisatınızda sorun yaşıyor ve bu alanda destek alacak önemli bir firma arıyorsanız sizlere kendimizden bahsetmek istiyoruz. Ankara tesisatçı olarak görev alan bizler uzun yıllardır su tesisatında meydana gelen sorunların üstesinden kolaylıkla gelebilmekteyiz. Bu yüzden gönül rahatlığı ile bizleri tercih edebilir ve sunduğumuz hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Ankara tesisat ekibi olan Ada tesisat her türlü su tesisat kaçağı probleminde son teknoloji cihazlar ile hızlı, güvenli ve profesyonel hizmet veren bir ekiptir.