Banyo ve Tuvalet Gider Tıkanması Nasıl Açılır? Ankara Tesisat Ustası

Ankara’da yaşamakta olan vatandaşların en sık karşılaştığı sorunların başında tuvalet ve banyo giderlerinde yaşanan tıkanmalar.

Çoğu binanın eski olması, tesisat sisteminin kalitesiz şekilde yapılması nedeniyle Ankaralılar, ev ve işyerlerinin tesisatında ciddi sorunlar yaşamakta. En çok karşılanan sorun ise pis su ve banyo gideri tıkanması.

Banyo veya tuvalet gideri tıkanan Ankaralılar ise ilk olarak evde bulunan aralarla tıkanıklığı açmayı dener. Hem masrafa girmemek, hem de her ufak iş için tesisatçı çağırmamak isteyen vatandaşlar ise internette tıkanıklık nasıl açılır sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Öte yandan tıkanıklıkların neden oluştuğunu araştıran vatandaşlar, bir daha aynı hataya düşmemek istiyor.

GİDER NEDEN TIKANIR?

Banyo ve tuvalet giderlerindeki tıkanıklıklar, tuvalet kağıdı, kağıt havlu, saç, tüy gibi çöplerin kaçması ve bunların bir yerde birikerek su akışını engellemesi ile olur.

TIKANAN GİDER NASIL AÇILIR?

Tıkanan banyo ve tuvalet giderini açmanın bazı yolları vardır. Bu yolları evde kendiniz de yapabilirsiniz. İlk yöntem çok sıcak su dökmek. Sıcak su, buradaki katı maddelerin genleşmesini ve sertliğini kaybedip akıp gitmesini sağlar ve tıkanıklık açılır. İkinci yöntem ise hepimizin bildiği pompa veya ince uzun bir çubuk ya da uzun bir tel ile gidere müdahale. Bu şekilde giderin ağzına yakın yerde tıkanıklık varsa bu, su ile akar gider ve tıkanıklık son bulur. Ancak tıkanıklık daha ilerdeyse işiniz zor. Bunun için mahallenizdeki nalburda satılan gider açma tozunu alabilirsiniz. Bu madde, oldukça keskindir ve giderdeki çürüyebilen maddeleri çözerek gideri açar.

BU YOLLAR İŞE YARAMIYORSA NE YAPMALI?

Bu yollar da işe yaramıyorsa yapacağız tek şey kaldı. O da Ada Dekorasyonu aramak. Ada Dekorasyonu arayın ve adresinizi verin. İşinin ehli ustalarımızı ev veya işyerinize gönderip sorunun çözümünü en hızlı şekilde yapalım.

Batıkent başta olmak üzere tüm Ankara’da 7/24 hizmet veriyoruz.

BATIKENT TESİSAT USTASI İÇİN TELEFON NUMARAMIZ: 05532672191