Batıkent Tesisat

Batıkent Tesisat

Hayatımızın en önemli gereklerinden biri ve en önemlisi sudur ve su kullanımını hangi yapıda olursak olalım gerçekleştirmemiz, o yapıya su tesisatını entegre etmeniz gerekmektedir. Çünkü su kullanımında tesisatı önemi hayli büyük olduğundan dolayı, buna yönelik gerekli özenler gösterilmelidir. Ancak yapıların eski olması, boruların çürümesi ve daha akla gelebilecek pek çok sebep ile su tesisatlarında kaçak oluşumu meydana gelmektedir. Kaçakların oluşması ve olumsuz bir şekilde sürdürülmesi, pek çok daha fazla soruna neden olacağı için, bu anlamda üzerinde durulması gereken husus, tesisat yapısının değerlendirmeye alınmasıdır. Batıkent tesisat hizmeti verdiğimiz firmamızda bu hususta en iyi hizmeti en iyi ustalarımızla veriyor, hizmetlerimizde garantiyi en ön safhaya koyuyoruz. Peki, kaç çeşit su tesisatı vardır ve bunlar ne işe yarar? Bunlardan size bahsedelim.

Batıkent Su Tesisatı Ağları

Su tesisatlarının öneminin hepimiz farkındayız ve su tesisatlarının ne kadar hayatımızı etkilediğiniz biliyoruz. Bununla beraber su tesisatları hakkında hepimizin net bilgileri yok ancak sizlere bu hususta bilgilendirmeye çalışacağız. Batıkent tesisat firması olarak, su tesisatları nelerdir ve ne işe yarar? Bunlardan bahsedelim.

 • Temiz Su Tesisatları

Su tesisatı içerisinde, yapıların temiz su ihtiyacının karşılanmasına yönelik sağladığı avantajlar ile vazgeçilmezler arasındadır. Ancak bu tesisatlarda da belirli hasarlar çıktığı ve kaçaklar oluştuğu için, dikkatli ve her daim hazır olmak gerekir. Çünkü temiz su tesisatlarında kaçak oluşumu durumunda en önemli belirti, alt komşuya sürekli akan sudur. Su eğer kesik kesik değil de, sürekli bir şekilde sızıyorsa, bu demektir ki temiz su tesisatında bir arıza oluşmuş.

 • Pis Su Tesisatları

Temiz su tesisatları kadar pis su tesisatlarının da hayatımızdaki rolü oldukça büyüktür. Çünkü bu tesisatlar ile kullandığımız atık sular kolay bir şekilde kanalizasyon ağlarına ulaşmakta ve bu şekilde herhangi bir problem ile karşılaşılmamaktadır. Ancak bu tesisatlarda da belirli sebepler sonucunda kaçaklar oluşabilmekte ve oluşan bu kaçaklar çok daha fazla soruna yol açmaktadır. Batıkentte tesisatçı firması olarak bu sorunlara en hızlı şekilde müdahale ediyoruz. Eğer bu temiz su tesisatında olduğu gibi ancak kesik kesik bir su sızıntısı var ise, bu tür su kaçaklarının ana modülü pis su tesisatlarıdır. Çünkü bu tesisatlar kullanımdan kullanıma aktifleşeceği için, su sızıntısı kesik kesik ve belirli aralıklarda olur.

Batıkentte Su Kaçaklarına Sebep Olan Etkenler

Su kaçakları hayatımızın hemen hemen bir parçası durumuna gelmiş olmakta ve bu kaçaklar bizleri hem maddi, hem de manevi yönden oldukça yormaktadır. Ancak Batıkent tesisat hizmeti veren firma olarak, su tesisatlarında meydana gelen bu kaçakları kısa sürede ve garantili olarak tespit edip, tamir işlemini gerçekleştiriyoruz. Peki, su tesisatlarında meydana gelen kaçakların sebepleri nelerdir? Bunu birlikte inceleyelim.

 • Eğer yapınızda bir tadilat ve tamirat yapıldıysa ve bu şekilde su tesisatına zarar verildiyse,
 • Binanız eski ise,
 • Binanızda kullanılan eski mavi boru olarak bilinen galvaniz boru ise,
 • Usta tesisatı döşerken kullandığı malzemeleri kaliteli olarak tercih etmemiş ise,
 • Ustaların tesisatı döşerken dikkatli davranmamış ve bunun sonucunda köşe kısımları iyi bir şekilde kaynatılamamışsa,
 • Şebeke suyu belirli aralıklarda beklenen seviyeden daha basınçlı gelmişse,
 • Yapıda yer alan musluklar, kullanan kişiler tarafından sert bir şekilde açılıp kapatılmışsa,
 • Kombinizde su eksilmesine yönelik olarak bir arıza varsa, bu durumlar su tesisatlarında meydana gelen kaçakların en belirgin sebepleridir. Bu sebeplere dikkat ederek, su tesisatlarınızda neyin kaçak oluşumuna sebep olduğunu öğrenmeniz çok kolaydır.

Bu bilgiler ışığında su tesisatlarında meydana gelen kaçakların sebebini öğrenebilir ve Ada Dekorasyon su tesisatçısı firmamızdan konu ile ilgili gerekli olan tüm hizmetleri alabilirsiniz.

Batıkentte Su Kaçaklarının Belirtileri Nelerdir?

Batıkent Tesisat

Su kaçaklarının farkına varmak, su kaçak tespiti ve tamirine uzanan en önemli yoldur. Eğer farkına varılmazsa, su kaçakları yaşadığınız alanlara maddi ve manevi pek çok hasar bırakacaktır. Bu hasarların sizin üzerinizde bıraktığı manevi etki ise daha büyük neticeler ile sonuçlanabilir. Bu nedenle Batıkent tesisat firmamızın sizlere sunduğu belirtiler ile yaşadığınız alanda su kaçağı olup olmadığını kolay bir şekilde fark edebilirsiniz.

 • Kanalizasyon ağlarında yaşayan böcekler yaşam alanınızda görünmeye başlamış ise,
 • Su faturanız beklediğinizden çok daha yüksek bir miktarda gelmiş ise,
 • Yaşam alanınızda kötü kokular duyuyor iseniz,
 • Rutubet kokusu ile artık sık sık karşılaşıyorsanız,
 • Tuvalet, banyo veya lavabonuzda taşmalar ve sık sık tıkanmalar meydana geliyorsa,
 • Musluklar kapalı olmasına rağmen su sayacınız hali hazırda dönmeye devam ediyorsa,
 • Duvarlarınızda çeşitli renk değişiklikleri ile karşılaşmışsanız,
 • Alt komşunuzdan, tavanında sararmalar olduğuna yönelik olarak sizlere uyarı gelmiş ise, su tesisatlarında meydana gelen kaçaklar ile karşılaşmışsınız demektir.

Tesisatlarda meydana gelen bu kaçaklar, yukarıda belirtilen belirtiler sayesinde kolay bir şekilde fark edilebilir ve bu şekilde Ada Dekorasyon su tesisatçısı firmamızı arayarak gerekli olan tüm hizmetleri alabilirsiniz.

 

Batıkentte Su Kaçak Tespiti

Su kaçak tespitine yönelik olarak gerçekleştirilmesi gereken hizmetler, Batıkent tesisat hizmeti verdiğimiz firmamızda profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu çerçevede sizlere su kaçak tespitimizi aşağıdaki gibi sunmaktayız.

 • Öncelikli olarak alt komşunuz ile iletişime geçerek, hangi tesisatta kaçak oluştuğunu tespit ediyoruz.
 • Daha sonra termal su kaçak tespit cihazı ile su tesisatlarının yerini kızıl ötesi ışınlar ile belirliyoruz.
 • Akustik dinleme cihazı ile tesisatları dinleyerek, kırmadan ve noktasal bir tespite imza atıyoruz.
 • Kombi ve petek tesisatlarında ise gerek duyulduğunda basınçölçer ve basınç düşürücü kullanarak hizmet vermeye çalışıyoruz.

Batıkentte Su Kaçak Tamiri

Su tesisatlarında meydana gelen kaçakların tespit edilmesinden sonra, Batıkent tesisat firmamızda su kaçak tamirini de aşağıdaki şekilde vermekteyiz.

 • Su kaçak tespiti yapılan alanın uygun el aletleri ile kırılmasını sağlıyoruz.
 • Daha sonra bu alanda kaçak olan boruyu keserek, yenir bir kaliteli boru ile boru ütüsü yardımı ile kaynatma işlemini gerçekleştiriyoruz.
 • Daha sonra temizlik işlemlerini gerçekleştirip, hizmetimizi sona erdiriyoruz.

Batıkentte Tesisatçı Firması

Su tesisatında meydana gelen kaçakların anında tespit edilmesi ve daha sonra kaliteli bir hizmeti ile tamir edilmesine yönelik profesyonel bir hizmet veriyoruz. Batıkent tesisat firması olarak bu hizmetleri sizlere en kaliteli şekilde sunmanın yanında, aynı zamanda uygun fiyat garantisi veren bir firmayız. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için bizleri günün her saatinde arayabilirsiniz.