Batıkent Tıkalı Kanal Tuvalet Lavabo Açma

Batıkent Tıkalı Kanal Tuvalet Lavabo Açma FİRMASI

Yaşam alanlarının içerisinde pek çok tesisat bulunmakta ve bu tesisatlar temiz ve pis su tesisatları olarak bilinmektedir. Pis su tesisatlarında meydana gelen tıkanıklıklar ise, insan hayatının en zorlu dönemini yaşatıyor, çünkü gerek maddi, gerekse de manevi zararlar insanların hayatını zorlaştırıyor. Bunun için ne yapılması ve nelere dikkat edilmesi gerekir? İşte bu noktada, Batıkent tıkalı kanal tuvalet lavabo açma hizmeti verdiğimiz firmamızda, sizlerin tüm pis su tesisatı tıkanıklığı problemlerinizi sonlandırmaktayız. Bunları gerçekleştirirken, en son teknoloji teknikler ile beraber, kendimizi her daim geliştirmeye devam etmekteyiz. Şimdi gelin bu tesisat problemlerinin neler olduğuna ve nelerden kaynaklandığına bakalım.

Pis Su Gideri Tıkanıklıkları Hangi Alanlarda Yaşanır?

Evler, iş yerleri, diğer yaşam alanları, binalar ve sokaklarda bulunan pis su giderleri, pek çok sebep dolayısı ile tıkanabilmektedir. Bu alanlar genel itibari ile şu şekilde bilinmektedir.

 1. Kanalizasyon Tıkanıklıkları
 2. Lavabo Tıkanıklıkları
 3. Banyo Tıkanıklıkları
 4. Mutfak Tıkanıklıkları
 5. Tuvalet Tıkanıklıkları

Batıkent Pis Su Gideri Tıkanıklıkları Neden Oluşur?

 1. Kanalizasyon Tıkanıklıkları

Kanalizasyon ağları, bina ana giderleri, rögarlar ve fosseptik çukurlarından meydana gelir ve bu ağlarda meydana gelen tıkanıklıkları, insan gruplarını ilgilendiren, bireysel olmayan tıkanıklıklardır. Batıkent tıkalı kanal tuvalet lavabo açma hizmeti verdiğimiz firmamızda, bu tıkanıklıkların nerelere sebep olduğuna profesyonel bir şekilde karar vermekteyiz.

 • Dairelerin pis su giderlerinden geçen pisliklerin, bina ana giderini tıkaması,
 • Fosseptik çukurlarına atılan yabancı maddeler ve sürüklenen pisliklerin çukurları tıkaması,
 • Yağmur sularının oluşturduğu akıntıların rögarlara pislik getirmesi

Bu sebepler, kanalizasyon tıkanıklıklarının ana sebepleri konumunda yer almaktadır. Bunların oluşmasında insani unsurların rolü ve çevresel faktörlerin rolü eşit olmaktadır.

 1. Lavabo Tıkanıklıkları

Lavaboları günlük hayatımızdan pek çok farklı şekilde kullanmaktayız. Bu kullanımlar genel anlamda el-yüz yıkama, sakal kesme, saç tarama ve daha birçok farklı şekilde sıralanmaktadır. Bunların yapılması aşamasında da bazı tıkanıklıklar oluşmaktadır.

 • Sabunların kullanımı sonucunda parçalanması, küçük parçalar halinde lavabo deliğinden kaçması,
 • Saç ve sakal kesimleri sırasında, kılların lavabo deliğinden içeri gitmesi ve topak haline gelmesi,
 • Tesisat döşenmesi sırasında gerekli hassasiyetin gösterilmemesi,

Genel anlamda yukarıdaki sebepler dolayısı ile tıkanan lavabolar, insan hayatını zorlaştırır. Bunun önüne geçmek için Batıkent tıkalı kanal tuvalet lavabo açma firmamızda pek çok farklı tıkanıklık açma tekniği kullanılmaktadır.

 1. Banyo Tıkanıklıkları

Banyolarda genel anlamda pek çok farklı kullanım bulunmakta ve bu kullanımlar sonucunda tıkanıklıklar meydana gelir. Bunların önlenmesi için Batıkent tıkalı kanal tuvalet lavabo açma firmamız profesyonel hizmet vermekte ve aşağıdaki tıkanıklıklara çözüm bulmaktadır.

 • Banyo lavabolarında taranan saçlar ve kesilen sakallar,
 • Lavabo deliğine kaçan sabun parçaları,
 • Yer süzgeçlerine kaçan yabancı cisimler,
 • Tesisat döşemelerinde eğimin sağlamaması.

Günlük hayatta bu gibi sebepler dolayısı ile banyo pis su giderleri tıkanmakta ve pek çok önemli önlem alınmaktadır.

 1. Mutfak Tıkanıklıkları

Mutfakları kullanma oranımız normal olarak yüksektir ancak kullanmada bazı sorunlar yaşıyoruz. Bunlar arasında beşeri hatalar baş gösterdiğinden dolayı sizlere Batıkent tıkalı kanal tuvalet lavabo açma firması olarak bunların nedenlerin sunmaya çalıştık.

 • Yağ artıklarının lavaboya dökülmesi ve sonucunda yağ artıklarının lavabo pis su giderinin etrafını kaplayarak, su akış hızını yavaşlatması,
 • Sebze ve meyvelerin doğranması, soyulması ve yemek yapılması sırasında lavaboya kaçan parçalar,
 • Tesisatların gerekli eğime sahip olmaması,
 • Pirinç, buğur ve çay gibi yiyecek ve içeceklerin yıkanması sırasında, lavabo pis su giderine taneleri kaçması.

Bunlar tamamen beşeri hatalardan kaynaklansa da, tesisattan kaynaklanan sorunlar, inşaatı gerçekleştirenlerin hataları arasında yer almaktadır.

 1. Tuvalet Tıkanıklıkları

Tuvaletler, temel ihtiyacımızı karşılamakta ve alafranga, alaturka olarak iki çeşide ayrılmaktadır. İkisinden de kaynaklanan sorunlar ortak olmakta ve aşağıdaki gibi sıralanmaktadır.

 • Tesisattan kaynaklanan sorunlar nedeniyle yaşanabilen tıkanıklıklar,
 • Suda çözünmeyen tuvalet kâğıtlarının tuvalet ve lavabo giderlerine atılması,
 • Çocuklardan veya başka sebeplerden dolayı pis su giderine kaçan yabancı maddeler,

Bu sebepler tuvalet tıkanıklıklarına sebebiyet vermiş olmakta ve bu nedenle dikkat edilmesi gereken konular arasında yer almaktadır. Batıkent tıkalı kanal tuvalet lavabo açma firmamızda bu tür tüm tıkanıklıklara kesin çözümler bulmaktayız.

Batıkent Tıkalı Gider Açan Firma Olarak Kameralı Sistem Kullanımımız

Bilindiği üzere, herhangi bir tesisatta oluşan pis su gideri tıkanıklıkları, insanlar için birçok sorunu ortaya çıkarabilmektedir. Bu sorunların ortadan kaldırılması, daha iyi bir hizmet verilmesi için, Batıkent tıkalı kanal tuvalet lavabo açma firmamızda etkin ve verimli hizmetimizden ödün vermeden her geçen gün ilerlemekteyiz. Hizmetlerimizin etkin ve verimli olası için, kameralı tıkanıklık içi gözetleyici cihazımız ile tüm sorunlara anında tespit ile çözüm buluyoruz. Peki, bunun nasıl yapıyoruz. Öncelikle tıkalı pis su giderine gönderilen kameralı cihaz, ekrandan takip edilmekte ve tıkanıklığın tam olarak yeri tespit edilmektedir. Tıkanıklığın yerinin tespit edilmesinden sonra ne olduğu belirlenerek, ona uygun bir yöntem uygulanmaktadır. Böylece kameralı tıkanıklık gözetleyici cihazımızın faydaları saymakla bitmeyen bir özelliğe sahiptir.

Batıkent Kameralı Tıkanıklık Gözetleyici Cihazın Faydaları

Batıkent tıkalı kanal tuvalet lavabo açma hizmeti verdiğimiz firmamızda kullandığımız tıkanıklık gözetleyici kameramız, birçok avantaj sağlamaktadır. Şimdi sizlere maddeler halinde bu avantajlardan bahsedelim.

 • Tıkanıklıkların daha kısa sürede sonuçlanmasını sağlayarak, zamandan kısıtlamanın avantajı yakalanmakta,
 • Tespitin nokta atış yapılması nedeni ile hangi teknik ve yöntemin kullanılacağının kararlaştırılması,
 • Kırma dökme işlemlerinin ortadan kaldırılmasına fayda sağlaması,
 • Saatler içerisinde bittiği için kişiye manevi bir huzur vermesi ve tıkalı alanların hemen kullanıma açılması,
 • Maddi anlamda kazanç sağlayarak, kişilerin bütçelerine hitap etmesi.

Bu tür olanakları insanlara sağlaması, insanların bu hizmetleri tercih etmelerine sebep olmaktadır. Batıkent tıkalı kanal tuvalet lavabo açma firmamızda bu nedenle en iyi hizmeti vermek için, teknolojinin getirdiği tüm olanakları sonuna kadar kullanmaya gayret ediyoruz.

Batıkent Pis Su Gideri Tıkanıklıklarını Açmada Kullandığımız Teknikler

Tıkanıklıkların oluşması oldukça normaldir ve bunların oluşması, sürecin devamının iyi yönetilmesini gerektirmektedir. Batıkent tıkalı kanal tuvalet lavabo açma hizmeti verdiğimiz firmamızda, bu nedenle en iyi şekilde tıkanıklıkların açılmasını sağlamaktayız. Sağlarken kullandığımız teknikleri ile her daim önde olan firma olmaya devam ediyoruz. Şimdi sizlere kullandığımız tekniklerden bahsedelim.

 1. Vidanjör

Vidanjör, basınçlı su veren ve verdiği bu su ile tıkanıklıkların borulardan hızlı bir şekilde kaldırılmasını sağlayan sistemdir. Bu sistemin kullanımı yalnızca kanalizasyon giderlerinde gerçekleştirilmekte ve daire içi tıkanıklıklarda kesinlikle kullanılmamaktadır. Bunun en önemli sebebi, daire içerisinde kullanıldığı anda, basınçlı suyun boruları patlatma riskidir. Şimdi vidanjör ile tıkanıklık açma hizmetinden bahsedelim.

 • Kanal içi gözetleyici kameralar ile tıkanıklığın yerinin ve neyden dolayı kaynaklandığının tespit edilmesi sağlanır.
 • Daha sonra hazırlanan vidanjör ile tıkanıklığın yaşandığı bölgeye basınçlı su verilir ve bu şekilde tıkanıklığın kökü kazınmış olur.
 • Sonrasında gerekli kontroller yapıldıktan sonra, hizmet tamamlanır.
 1. Spiral Şekilli Tıkanıklık Açan Robot

Tıkanıklıkların pek çok sebepten kaynaklanması mümkündür ve bu sebeplerin yabancı maddelerden kaynaklanması durumunda, bu teknik kullanılır. Batıkent tıkalı kanal tuvalet lavabo açma hizmeti verdiğimiz firmamızda bu tekniği kullanırken aşağıdaki adımları uygulamaktayız.

 • Tıkanıklık içi gözetleyici kameralar sayesinde, tıkanıklığın neyden kaynaklandığı ve nerede olduğu en iyi şekilde tespit edilir.
 • Belirlendikten sonra kullanıma geçilerek, bu robotun ucu pis su giderinden içeriye sarkıtılır.
 • Aşağıda kadar 360 derece dönerek ilerleyen cihaz, pis su gideri etrafındaki tüm materyalleri parçalayarak ilerler.
 • Daha sonra kontrol yapılır ve işlem sonuçlandırılır.
 1. Yay Helozonlu Uçların Takılı Olduğu Robot

Bu robotlar, pis su giderinin içerisine kaçan yabancı cisimlerin çıkarılması için kullanılmaktadır ve kullanım tarzı spiral şekilli tıkanıklık açan robota benzemektedir. Çoğu tıkanıklık açma yöntemlerinde bu iki yöntem birlikte kullanılmakta ve bir diğeri bırakılmaktadır. Bu tekniğin çalışma sistemi aşağıdaki gibidir.

 • Kameralı tıkanıklık gözetleyici cihazlar ile tıkanıklığın tam olarak yeri ve neyden kaynaklandığı bulunur.
 • Bulunduktan sonra pis su giderine gönderilen yay helozonlu uçlar, dönerek yabancı cismi etrafına dolar veya yabancı cisme saplanır.
 • Daha sonra bu cismi yukarı çekerek işlemin tamamlanması sağlanır.
 • Son aşamada gerekli kontroller yapılır.

Firmadan Önce Basit Tıkanıklıklar İçin Önerilerimiz

Tıkanıklık açmak bazı durumlarda basit ölçekli olabilmekte ve bu durumda firmalardan hizmet almaya gerek olmamaktadır. Bu gibi durumlarda yapılması gereken birçok önemli yöntem vardır ve şimdi sizlere bu yöntemlerden bahsederek, yardımcı olmaya çalışalım.

 • Susta Tel Yöntemi

Susta tel, yapı marketlerden temin edilebilen, tıkalı giderlerin döndürme vasıtasıyla açılmasını sağlayan bir yöntemdir. Bu yönteme göre alınan susta tel pis su giderinden içeri sokulur ve döndürülerek, tıkalı giderin etrafı temizlenir. Ancak kesin çözüm olmadığı bilinmelidir.

 • Kostik Yöntemi

Bu yönteme göre tıkanıklığın kimyasal ile açılması sağlanır. Tıkalı gidere dökülen kostik, üzerine bolca kaynar su dökülerek lavaboya gönderilir. Ancak bu yöntemin uygulanmasında, eldiven ve maske kullanımı dikkate değerdir. Bu yöntemde kesin çözüm değildir.

 • Tuvalet pompası

Tüm tıkanıklıklara uygulanabilen ve tıkalı gidere baskı yapmaya yarayan yöntemdir. Bu şekilde tıkanıklıklar açılabilir ancak bu yönteminde kesin çözüm olmadığı bilinmesi gerekir.

Batıkent tıkalı kanal tuvalet lavabo açma hizmeti verdiğimiz firmamızda bu tür yöntemleri sizlerin kullanması için sunuyoruz. Basit tıkanıklıklar için çok değerli yöntemler olduklarından dolayı, birçok durumda fayda sağlayabilir ancak tabi ki kesin çözüm değildir. Bunun sonucunda tıkanıklıkların büyük sorunlara yol açmaması için alanında uzman firma ile iletişime geçmek gerekir. Ada Dekorasyon firmamız sizlere bu anlamda en iyi hizmeti ve en iyi hizmet ile kaliteden ödün verilmeyen teknikleri sunacaktır.

Batıkent 7/24 Tıkalı Gider Açan Firma Olarak Hizmet Modüllerimiz

Yukarıdaki konularda sizlere tıkalı giderlerin ne sebeplerden kaynaklanarak tıkandığını, hangi yöntemlerle açıldığını ve sizlerin uygulaması yöntemleri sunmaya çalıştık. Bunun sonucunda, sizlere vereceğimiz hizmet ile sektörde ne kadar deneyimli, ne kadar etkili bir firma olduğumuzu göstereceğiz. Batıkent tıkalı kanal tuvalet lavabo açma hizmeti veren firmamızda, kullandığımız teknikler ile bunları her geçen gün gösterdik. Bu hizmetlerden yararlanmanız için her daim hizmetlerimizi sunmaya devam ediyoruz.

Batıkent tıkalı kanal tuvalet lavabo açma hizmeti verdiğimiz firmamızda, siz değerli müşterilerimizin memnuniyet seviyelerini artırmak için 7/24 hizmetlerimizi sunmaktayız. Hizmetlerimizden yararlanmanız için, sizlere tüm koşulları mükemmel olan hizmetler, herhangi bir sorun olmadan sunmak için çabalamaya devam edeceğiz. Bunun için Ada Dekorasyon firmamızda en kaliteli hizmeti, en kaliteli ekipmanlarla gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Batıkent tıkanıklık açan usta hizmetimiz ile tüm tıkanıklıkların açılmasında kullandığımız yöntemlerde, garantili bir hizmet gerçekleştireceğimizin garantisini veriyoruz. Bu anlamda firmamızdan hizmet almak, bizlere aklınızdaki tüm tıkanıklıklar ile ilgili soru sormak isterseniz, telefon numaralarımızdan bizlere günün her saatinde ulaşabilir, garantili hizmetlerimizden kesinti olmadan faydalanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir