Çayyolu Tesisat

Çayyolu Tesisat

Hayatımızın her anında su tesisatlarına gereksinim duyuyoruz ve bu nedenle su tesisatlarında herhangi bir problemin oluşması, bizleri oldukça sıkıntılı durumlara sokuyor. Bunun önüne geçilmesi, daha iyi bir hizmeti verilmesi için de, uzman su tesisatçı firmalarında hizmet almak gerekir. Çünkü Çayyolu su tesisatı kaçaklarının en çok karşılaşıldığı alanların başında gelmektedir. Bunun en önemli sebebi, Çayyolunda bulunan yapıların eski olması, dolayısı ile su tesisatı borularının çürümüş olmasıdır. Ancak sorun ne olursa olsun, Çayyolu tesisat hizmeti verdiğimiz firmamızda buna yönelik olarak hareket ediyoruz.

Çayyolunda Tesisat Özellikleri

Tesisatların yapısı, ustasının becerikli, malzemenin kaliteli olmasına göre değişebilir. Bu nedenle tesisatlarında meydana gelen olumsuzluklarında temel sebeplerinin başında bu gelir. Çayyolunda tesisatçı olan firmamızda, bu hususta en iyi hizmet veren firmaların başında gelmektedir. Şimdi sizlere su tesisatı kaçaklarının hangi tesisatta nasıl oluştuğundan detaylı bir şekilde bahsetmeye çalışalım.

 • Su Kaçaklarında Temiz Su Tesisatı

Temiz su tesisatlarında meydana gelen kaçakların oluşması, belirli derecede kullanan kişilerden, tesisatlardan veya ustalardan kaynaklanabilir. Ancak sorun neyden kaynaklanırsa kaynaklansın, temelinde su kaçağının etkisi oldukça önemli olur. Bu nedenle alt kata su tesisatlarından sızan su süreklilik arz ediyorsa, burada kesin olan kaçağın temiz su tesisatından kaynaklandığıdır. Çünkü bu tesisatlarda kullanımdan kullanıma etki eden bir durum oluşmaz, tesisatların içerisinde daima su bulunur.

 • Su Kaçakların Pis Su Tesisatı

Pis su tesisatları, kaçak oluşumu bakımından tesisattan ve ustadan kaynaklanan unsurlar sonucunda ortaya çıkmaktadır. Ancak bunun yanında, belirtisi ve etkisi bakımında pis su tesisatları insan hayatını çok daha zor hale getirir. En önemli olumsuzluğu da oldukça yoğun bir pis koku yaymasıdır. Bunun yanında, bu tesisatlarda meydana gelen kaçaklarda, alt kata sızan su kesik kesik bir görüntü çizer. Temel nedeni ise, kullanımdan kullanıma tesisatlarda su birikmesidir. Ancak tespit edilmesi hususunda en çok zorlanılan alanların başında pis su tesisatları zirvede yer alır.

Çayyolunda Su Kaçaklarının Can Sıkıcı Nedenleri

Su tesisatlarında meydana gelen kaçakların sebeplerini öğrenince pek çok kişi şaşırdığını söylüyor. Çünkü bu sebepler, bu derece büyük sorunları ortaya doğurduğu için, şaşkınlığın en önemli sebebi de burada ortaya çıkmaktadır. Çayyolu tesisat hizmeti verdiğimiz firmamızda, sizlere bu husus hakkında gerekli bilgileri vererek, konu ile ilgili bilgi sahibi olmanızı sağlamaya çalışacağız.

 • Su tesisatlarını kullanan kişilerin, musluk ve banyo bataryalarını sert bir şekilde açması veya kapatması,
 • Tesisat yapılanması sırasında ustaların kalitesiz malzeme kullanması,
 • Ustaların işlerine gerekli ehemmiyeti göstermemesi,
 • Tesisatların döşenmesi sırasında dirsek kısımlarının iyi bir şekilde kaynatılamaması,
 • Tıkanıklık açıcı kimyasalların pimaş borularının contalarını çürütmesi,
 • Şebekeye gelen suların, her zamankinden daha basınçlı bir şekilde gelmesi,
 • Tadilat ve dekoratif faaliyetlerin yürütülmesi esnasında, hassas davranılmaması ve bu şekilde su tesisatlarına zarar verilmesi, su tesisatlarında meydana gelen kaçakların en önemli sebepleri arasında yer almaktadır.

Tüm bu hususlara dikkat ederek, daha dikkatli bir şekilde davranırsanız, su tesisatlarında pis veya temiz su tesisatı olsun daha az kaçak oluşumu ile karşılaşırsınız. Bunun için Ada Dekorasyon firmamızdan gerekli olan tüm bilgi ve hizmeti alabilirsiniz.

Çayyolunda Su Kaçaklarını Fark Etmek İçin Yapılması Gerekenler

Su tesisatlarında meydana gelen kaçakları önceden fark etmek, yaşayacağınız maddi ve manevi kayıpların en aza inmesini sağlayacaktır. Bu nedenle üzerinde durmanız gereken husus, bu tesisatlarda herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılması durumunda, Çayyolu tesisat firmamızı aramak ve hizmet almaktır. Bunun için sizlere aşağıda pek çok öneriyi sunmaya çalıştık.

 • Su faturanız, beklenen düzeyden çok daha fazla seviyede gelmiş ise,
 • Musluk ve banyo bataryaları kapalı haldeyken bile su sayacınız hala dönüyor ise,
 • Duvarlarınızda pek çok farklı şekillerde renk değişiklikleri bulunuyor ise,
 • Alt komşunuzun tavanında sararmalar meydana gelmiş ise,
 • Rutubet kokusu ile sık sık karşılaşıyorsanız,
 • Kanalizasyon ağlarında yaşamlarını devam ettiren böcekler, yapınızda sürekli olarak görülmeye başlamışsa,
 • Pis kokudan sürekli olarak rahatsız oluyorsanız,
 • Tuvalet, banyo ve lavabo pis su giderlerinde su tepmesi ile karşılaşıyorsanız, su tesisatlarınızda kaçak oluşumu ile karşılaşma oranınız en üst seviyeye çıkmıştır.

Yukarıdaki belirtilerden yalnızca bir tanesiyle bile karşılaşıyorsanız, su kaçakları oluşmuş demektir. Çok geçmeden Ada Dekorasyon su tesisatçısı firmamızı arayarak, gerekli olan tüm hizmetleri alabilirsiniz.

Çayyolu Su Kaçak Tespiti

Su kaçak tespiti hizmetini her firma profesyonel bir şekilde veremez ve çoğu firma bu hususlarda gerekli olan cihazları kullanmaz bile. Bu durum ise sizin maddi ve manevi pek çok zararlar karşılaşmanıza sebep olacaktır. Çayyolu tesisat hizmeti verdiğimiz firmamızda, gerekli olan ekipman kullanımını sağladığımız için, herhangi bir olumsuzlukla kesinlikle karşılaşmayacaksınız. Bunun için sizlere verdiğimiz su kaçak tespiti hizmetimizden aşağıda bahsetmeye çalıştık.

 • Öncelikli olarak su kaçaklarının yerinin tespit edilmesi için alt komşu ile iletişime geçilir ve bu şekilde hangi tesisattan kaçak oluştuğu bulunur.
 • Daha sonra termal su kaçak tespit cihazı ile su tesisatlarının yerleri kızıl ötesi ışınlar ile belirlenir.
 • Akustik dinleme cihazı ile noktasal ve kırmadan kaçak tespiti yapılması için, ortaya çıkarılan tesisatlar kulaklık yardımı ile dinlenir.
 • Bunun yanı sıra gerekli durumlarda basınç düşürücü ve basınçölçer kullanılarak, gerekli olan hususlar gerçekleştirilmiş olur.
 • Tüm bu işlemler bittiğinde ise kusursuz bir şekilde su kaçak tespiti işlemi kırmadan gerçekleştirilmiş olmaktadır.

Çayyolu Su Kaçak Tamiri

Çayyolu Tesisat

Su tesisatlarında meydana gelen kaçakların tespit edilmesinden sonra sıra su kaçak tamiri işlemine gelir. Bunun için Çayyolu tesisat hizmeti verdiğimiz firmamızda kesintisiz bir su kaçak tamiri hizmeti verilir. Bu hizmetimizden sizlere detaylı bir şekilde bahsetmeye çalışalım.

 • Öncelikli olarak tespit işleminin kesinliğine karar verip, kaçak olan noktanın analizini yapıyoruz.
 • Bu noktanın küçük bir boyuta uygun olan el aletleri ile kırılmasını sağlıyoruz.
 • Kırılma işleminden sonra kaçak olan boruyu, boru makası ile kesip, yerinden çıkardıktan sonra, yeni borudan o alana uygun olan parçayı da ölçerek kesmekteyiz.
 • Bunun sonucunda boru ütüsü ile parçayı alana kaynatarak, gerekli kontrolleri gerçekleştiriyoruz.
 • Bu şekilde aynı zamanda kombi ve petek tesisatlarında farklı olarak, su kaçak tamiri hizmetlerini özel ilaçlar ile kırmadan da gerçekleştirebilmekteyiz.

Sizlere verdiğimiz tüm bu profesyonel hizmetler ile Çayyolu tesisat hizmeti verdiğimiz firmamızda uygun fiyatlı hizmeti firmamızın standartları arasına koymaktayız. Sizlerde bu hizmetlerimizden yararlanmak için bizlere telefon numaralarımızdan 7/24 ulaşabilirsiniz.

“Çayyolu Tesisat” için 2 yorum

 1. Su tesisatı kaçağınız varsa Çayyolunda boş firmalara güvenmek yerine bu firmaya gönül rahatlığı ile güvenebilirsiniz.

  1. Teşekkürler Burhan bey yorumunuz için su tesisatı tamiri, su tesisatı kaçakları için her zaman arayabilirsiniz.

Yorumlar kapatıldı.