Elvankent Su Tesisatçısı – Tesisatçı

Su tesisatları, evler, iş yerleri, diğer yaşam ve çalışma alanları olmak üzere, insanların bulunduğu tüm alanlarda vardır ve insanın yaşamının daim olmasını sağlayan su ihtiyacının karşılanmasını sağladığı içinde, vazgeçilmez olmaktadır. Su tesisatlarında bu tür olumlu yanların yanında, zamanla pek çok olumsuz yan oluşabilmekte ve bunların başında su tesisatlarında meydana gelen kaçaklar ilk sırada yer almaktadır. İnsanların kendi hataları veya tesisat ustalarının döşeme hususunda yaptığı hatalar baş gösterse de, bununla beraber birçok farklı sebep su tesisatlarında kaçaklara sebep olabilmektedir. Elvankent su tesisatçısı – tesisatçı hizmeti verdiğimiz firmamızda, su tesisatlarında meydana gelen tüm kaçakların tespitini ve tamirini profesyonel ekiplerimiz ile beraber gerçekleştiriyoruz.

Elvankent Su Tesisatları

Su tesisatlarının öneminden sizlere yukarıda bahsetmeye çalıştık ve bunun yanında su tesisatlarında yapılması gereken önemli hususlar bulunur. Bu hususlardan önce su tesisatlarının temiz ve pis su tesisatları olarak ikiye ayrıldığını bilmek gerekir. Bu tesisatların tamamında da Elvankent su tesisatçısı – tesisatçı firmamız en kaliteli hizmeti siz değerli müşterilerimize sunarak, oluşabilecek tüm sorunları ortadan kaldırmaktadır. Gelin hep beraber temiz ve pis su tesisatlarının önemlerinden ve sistemlerinden sizlere bahsetmeye çalışalım.

 1. Elvankent Pis Su Tesisatları Hakkında

Pis su tesisatları, her evde bulunan ve temiz su tesisatlarında kullanılan suların, kanalizasyon ağlarına gönderilmesini sağlayan tesisatlardır. Bu tesisatlarda birçok önemli sebep ile kaçaklar meydana gelebilirken, aynı zamanda anlaşılması bakımında oldukça zor tesisatlar arasında yer almaktadır. Çünkü pis su tesisatlarında meydana gelen kaçaklar, kesik kesik akmakta, daima akmadığı için de anlaşılması güç olmaktadır. Yani böylece pis su tesisatlarında oluşan kaçaklar, kullanımdan kullanıma akmış olur. Bu tesisatların tespitinde Elvankent su tesisatçısı – tesisatçı hizmeti verdiğimiz firmamızda tüm etkin yöntemler en ince ayrıntısına kadar kullanılarak, herhangi bir sorunun oluşması imkân dâhilinde değildir.

 1. Elvankent Temiz Su Tesisatları Hakkında

Pis su tesisatlarına giden suların temiz bir şekilde geldiği tesisatlar arasında yer alan temiz su tesisatları, insanların ihtiyacı olan suyun temini açısından oldukça değerlidir. Ancak tespiti bakımından firmaları zorlayan bir yanı yoktur. En azından pis su tesisatlarına göre daha kolaydır. Çünkü temiz su tesisatlarında meydana gelen kaçaklar, pis su tesisatlarındaki gibi kesik kesik akmaz, sürekli bir akma yapar. Bunun nedeni de vana kapalı olmaması durumunda suyun musluklara kadar hali hazırda gelmesidir. Elvankent su tesisatçısı – tesisatçı firmamızda ise tüm bu kaçakların tespit edilmesi için uzman personeller ile çalışarak, sizlerin ihtiyacı olduğu tüm hizmetleri kolay bir şekilde sağlamaktadır.

Elvankent Pis ve Temiz Su Tesisatlarında Meydana Gelen Kaçakların Anlaşılması

Elvankent su tesisatlarında meydana gelen kaçaklar, insanların hayatlarını bilindiği üzere olumsuz yönde etkilemekte, bu nedenle kaçakların önlenmesi ve ortadan kaldırılması için firmamız birçok farklı hizmet vermektedir. Elvankent su tesisatçısı – tesisatçı firmamızda tarafından belirlediğimiz su tesisatı kaçaklarının belirtilerinden ve nasıl anlaşılması gerektiğinden sizlere biraz bahsetmeye çalışalım.

 • Kanalizasyon ağlarından yaşamını sürdüren böceklerin, evlerinizde görülmeye başlaması,
 • Zeminlerde her daim yüzeye bir miktar suyun çıkması,
 • Her ay ödediğiniz su faturasından çok yüksek bir su faturası ödemeniz durumunda,
 • Musluk ve bataryalar açık olmadığı halde su sayacınız hali hazırda dönüyor ise,
 • Rutubet kokusu evinizi sarmış durumda ise,
 • Duvarlarınızda çeşitli renk değişiklikleri olmuş ise,
 • Alt komşunuzdan duvarımda ve tavanımda sararma var şikâyeti geldi ise,
 • Mermer aralarının renk değişikliğine maruz kalması durumunda, su tesisatınızda çeşitli kaçaklar meydana gelmiş, bu durum sizin canınızı sıkmaya başlayacak demektir. Bu durumun canınızı sıkmasına izin vermeden, Elvankent su tesisatçısı – tesisatçı hizmeti verdiğimiz firmamızı arayabilir ve gerekli olan tüm hizmetleri bizlerden alabilirsiniz.

Elvankent Su Tesisatı Kaçakları Hangi Sebeplerden Ötürü Oluşur?

Su tesisatlarının oluşmasında pek çok sebep bulunur ve bu sebepler bazı durumlarda kullanıcılardan kaynaklanırken, bazı durumlarda da tesisatı döşeyen ustaların yaptıkları hatalardan kaynaklanabilmektedir. Bu nedenle Elvankent su tesisatçısı – tesisatçı hizmeti verdiğimiz firmamızda, sizlere su tesisatı kaçaklarının oluşmasına sebep olan faktörleri maddeler halinde sıralama gereksinimi duyuyoruz.

 1. Elvankent Temiz Su Tesisatı Kaçakları Hangi Sebeplerden Ötürü Oluşur?

Temiz su tesisatları bildiğiniz üzere insanların kullanması için banyo, mutfak ve lavabolarda bulunan su tesisatlarıdır. Bu tesisatlarda insani sebeplerden ötürü ve tesisat ustalarından ötürü kaçaklar meydana gelebilmektedir. Bunların önlenmesi için en önemli gerekler arasında, kaliteli hizmet veren firmalardan yardım almak yer alır. Elvankent su tesisatçısı – tesisatçı hizmeti verdiğimiz firmamızda, sizlere bu tür kaçakların neden oluştuğuna dair bilgi verelim.

 • Galvaniz boru olarak bilinen, eski binalarda kullanılan boruların artık ömürlerini bitirmesi,
 • Tesisatlarda önemli olan dirsek kısımlarının ustalar tarafından ütü cihazı ile iyi bir şekilde kaynatılamaması,
 • Kullanılan muslukların ve bataryaların kullanım sırasında sert bir şekilde kapatılması veya açılması,
 • Tesisatların döşemesini yapan ustaların kaliteden ödün vermesi ve kalitesiz malzeme kullanması,
 • Çivi çakılması veya tadilat yapılması sırasında su tesisatlarına belirli zararların verilebilmesi,
 • Kombi ve petek tesisatlarının kaliteli malzeme ile döşenmemesi, döşenme sırasında sistemsel hataların yapılması ve kaynakların iyi bir şekilde yapılamaması,
 • Her zamanki şebeke suyunun, normalden daha basınçlı gelmesi durumunda, temiz su tesisatlarından çeşitli kaçaklar oluşabilmekte ve bu nedenle bu tesisatların döşenmesine ve kullanılmasına gereken hassasiyetin gösterilmesi gerekmektedir.
 1. Elvankent Pis Su Tesisatı Kaçakları Hangi Sebeplerden Ötürü Oluşur?

Pis su tesisatları bilindiği üzere, temiz su tesisatlarında kullanılan suların, kanalizasyon ağlarına gönderilmesini sağlayan tesisatlardır. Pis su oldukları için, tesisatlarda meydana gelen kaçaklar, birçok sağlık sorununu da gün yüzüne çıkarabilmekte, hayatı daha fazla zorlaştırabilmektedir. Peki, bunca sıkıntı veren pis su tesisatı kaçaklarının oluşmasını etkileyen sebepler nelerdir? Şimdi bunlara birlikte bakalım ve artık daha fazla dikkat etmeye çalışalım.

 • Pis su tesisatlarının tıkanması durumunda, firmaların bu tıkanıklıkları açarken tesisatlara çeşitli zararlar vermesi,
 • Tesisat döşemeleri sırasında, tesisat ustalarının tesisatlara çeşitli zararlar vermesi,
 • Yaşam ve çalışma alanlarından olan yapıların belirli bir süreç içerisinde oturmaya maruz kalması ve bu durumun pis su tesisatlarından kırıklara ve çatlaklara sebep olması,
 • Tesisat borularının zaman ve mekân çerçevesinde, belirli şartlar sebebi ile artık çürümeye başlaması,
 • Pi su tesisatlarında biriken suların artık tesisatlara ağır gelmesi ve tesisatlarda çatlak veya kırıkların oluşması,
 • Kimyasal özellikleri olan tıkanıklık açma yöntemlerinin, pimaş borularında çürümelere yol açması, pis su tesisatlarında meydana gelen tıkanıklıkların ana sebeplerini oluşturmaktadır. Bu sebeplere dikkat edildiği müddetçe, pis su tesisatlarında meydana gelen kaçaklar en aza inecektir.

Elvankent Kombi Tesisatı Kaçak Tespiti

Kombi ve petek tesisatlarından görünen veya görünmeyen pek çok kaçak bulunmakta ve bu kaçakların ortadan kaldırılması için uzman firmalardan hizmet almak gerekmektedir. Çünkü öncelikle kombi ve petek tesisatlarından bir su kaçağı var ise, kombi kendini arıza moduna alacaktır. Bu durum, kombinin kendini korumaya yönelik yaptığı bir çalışmadır. Daha sonra Elvankent su tesisatçısı – tesisatçı firmamızda, su eksilmesi yaşayan kombilerdeki su kaçak tespitini ve tamirini yapıyoruz.

Kombilerde su kaçağının olup olmadığını anlamak için, kombi ve petek bağlantı noktalarına bakmak iyi bir tercih olacaktır. Çünkü bu noktalarda kaçak oluşma olasılığı oldukça yüksektir. Bu ve diğer tüm durumlardan, Elvankent su tesisatçısı – tesisatçı firmamızı arayarak gerekli olan hizmeti hızlı ve kaliteli bir şekilde alabilirsiniz. Aksi takdirde durum bu şekilde devam ederse, su ve doğalgaz faturanıza bu durum olumsuz olarak yansıyacaktır. Su eksilmesi devam ettiği için su faturasına, petekler sürekli ısıtılması gerektiği için de doğalgaz faturasına yansımalar olacaktır.

Firmamızda kombi ve petek tesisatlarındaki kaçakların tespiti ve tamiri işlemleri profesyonel ekipler tarafından gerçekleştirilmekte, böylece sizlere kaliteden ödün vermeden hizmetlerimizi sunmuş olmaktayız. Kombi ve petek tesisatlarındaki kaçak tespitlerinin yapılmasından sonra, kimyasallar ile su kaçaklarının tamiri yapılmaktadır. Bu süreçte termal kameralar ile kaçakların durumları da anbean gözlenmiş olmaktadır.

Elvankentte Su Kaçak Tespiti Yapan Firma

Elvankentte su kaçak tespiti yaptığımız ada dekorasyon firmamızda, su kaçaklarının hangi sebeplerden ötürü olursa olsun tamirini kolay bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Süreçte, Elvankent su tesisatçısı – tesisatçı firmamızın tüm imkânları, siz değerli müşterilerimiz için kullanılmakta ve böylece tüm sorunlar ortadan kaldırılmış olmaktadır. Peki, bizler su kaçak tespitini nasıl yapıyoruz? Gelin buna bakalım.

 • Alt komşular her daim su kaçak tespitinden etkilenir. Bunun için öncelikle alt komşular ile konuşarak, su kaçağının belirtilerinin olup olmadığı hakkında çeşitli konuşmalar yapıyoruz.
 • Daha sonra belirlediğimiz pis su veya temiz su tesisatı kaçaklarına uygun bir yöntemle su kaçaklarının tespit etmekteyiz.
 • Termal su kaçak tespit cihazı ile su kaçaklarının hangi alanda olduğunu tespit ediyoruz.
 • Bunun sonucunda, akustik dinleme cihazı ile su sesini dinleyerek, su kaçağının yerini noktasal olarak tespit ediyoruz.
 • Termal su kaçak tespit cihazı ve akustik dinleme cihazı beraber kullanılmazsa, su kaçak tespitinin yapılması da olanaksız kalır.
 • Bu şekilde su kaçak tespiti yapan firmalara dikkat etmeniz gerekir. Çünkü maddi ve manevi kayıplarınız artacaktır.
 • Kombi ve petek tesisatları başta olmak üzere, bar seviyesinin ve basınç seviyesinin ölçülmesi için, basınç düşürücü ve basınçölçer kullanmaktayız.
 • Tüm bu evreleri kontrolü bir şekilde geçerek, sizlere kaliteden ödün vermeden bir su kaçak tespiti hizmeti vermekteyiz.

 

Elvankentte Su Kaçak Tamiri Yapan Firma

Elvankentte su kaçak tamiri yapan firma olarak, su kaçak tespitinin yapılmasından sonra profesyonel ekipmanlar ve alanında uzman personellerimiz ile su kaçak tamiri işlemlerini kusursuz bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Elvankent su tesisatçısı – tesisatçı firmamız bu nedenle sektörünün en iyisi konumunda yer almaktadır. Şimdi sizlere firmamızda kullandığımız su kaçak tamiri yöntemimizden söz etmek istiyoruz.

 • Tespit işlemi gerçekleştirildikten sonra, uygun olan alet ve edevatlarla su kaçağı olan alanın açılmasını sağlıyoruz.
 • Kırma işlemini yaparken, mümkün olduğu kadar küçük kırma işlemi yapmakta ve tek bir noktayı kırmaktayız.
 • Daha sonra kırılan noktadaki çatlak boruyu boru makası yardımı ile keserek, yeni boruyu oraya uygun olarak kesiyoruz.
 • Bununla beraber, boru ütü makinesi ile duvardaki boru ile yeni boruyu birbirine kaynatarak, su kaçağının tamir ediyoruz.
 • Bir gün kontrol altından tutarak, herhangi bir kaçağa mahal vermemekteyiz.
 • Bunun en önemli nedenli oluşabilecek yeni kaçak için yeniden kırma işlemi yapmamaktır.
 • Daha sonrada ekiplerimiz tarafından açılan yerin kapatılmasını sağlayarak, su kaçak tamiri hizmetimizi sonlandırıyoruz.

Elvankentte Su Tesisatçısı Firması Olarak Ada Dekorasyon Firmamız

Elvankentte ve daha birçok alanda su tesisatçısı hizmeti verdiğimiz firmamızda uzun yıllardır hizmetlerimizi belirli bir kalitede sürdürmekteyiz. Tüm hizmetlerimizde, kaliteli malzeme kullanımına ve uygun fiyat politikası seçilmesine dikkat edilmektedir. Çünkü iyi bir su tesisatçısı firması olmanın gerekleri arasında bu durumlar bulunur. Bu nedenle Elvankent su tesisatçısı – tesisatçı firmamızda müşterilerimizin memnuniyeti, bizler için en önemli gurur kaynakları arasında yer almaktadır. Sizlerde Ada Dekorasyon firmamızda verdiğimiz hizmetlerden yararlanmak ve bizlere telefon numaralarımızdan ulaşmak isterseniz, 7/24 olarak bizleri arayabilirsiniz.