Elvankent Tesisat

Elvankent Tesisat

Elvankentin en önemli özelliklerinden bir tanesi, nüfus olarak yoğun olan Sincan ve Etimesguta yakın olmasıdır. Bu nedenle nüfus hareketliliği de arttığı içim, Elvankentte yer alan yapılar oldukça eskidir. Eski olan yapılarda kullanılan mavi borular, dayanıklı olmadığı gibi, üzerinden yıllar geçtiği için çürümeye başlamışlardır. Bu nedenle su kaçaklarının oluşması, hayatı olumsuz etkilemesi muhtemel bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Elvankent tesisat hizmeti verdiğimiz firmamız, profesyonel bir hizmet ile müşterilerini her geçen gün memnun etmeye devam etmekte ve bu şekilde profesyonel bir hizmet modülü oluşturmaktadır.

Elvankentte Su Kaçaklarının Belirtileri Nedir?

Su kaçakları insan hayatında önemli bir değere sahip olduğundan dolayı, sürekli olarak dikkat edilmesi gerekir. Dikkat edilmezse, kaçakların hayatı olumsuz etkileyeceği ise kesindir. Bu nedenle yapılan çalışmalar, verilen su tesisatı hizmetleri ve daha birçok husus bu çerçevede hareket etmesi gerekir. Elvankentte tesisatçı hizmeti verdiğimiz Ada Dekorasyon su tesisatçısı firmamızda, sizlere profesyonel bir hizmeti en kaliteli ekipmanlar ile sunuyoruz. Peki, su kaçaklarının oluştuğunu nasıl fark edebilirim? Bunun için sizlere gerekli bilgileri vermeye çalışalım.

 • Kanalizasyon böcekleri tesisatlarda ve rutubetli alanlarda yaşadığı içi, bu böceklerle karşılaşıyorsanız,
 • Su faturanızda beklenen düzeyden çok daha fazla artışlar ile karşılaşıyorsanız,
 • Musluklar kapalı olduğu halde su sayacınız halen dönüyor ise,
 • Rutubet kokusunu oldukça fazla bir şekilde hissetmeye başlamışsanız,
 • Duvarlarınızda renk değişikliklerini görmüşseniz,
 • Alt komşunuzun tavanında belirli sararmalar meydana gelmiş ise, su tesisatlarınızda kaçaklara maruz kalmışsınız demektir.

Çünkü su tesisatlarında kaçak oluşumuna sebep olan etkenler, en çok bu belirtileri ortaya çıkarıyor. Bu belirtilerden biri bile sizin evinizde mevcut ise, diğer maddeleri de kontrol edin. Daha sonra Ada Dekorasyon su tesisatçısı firmamızı arayarak, konu ile ilgili en profesyonel hizmeti bizlerden alabilirsiniz.

Elvankentte Su Kaçaklarının Oluşma Nedenleri Nelerdir?

Su kaçaklarının belirtilerinden sizlere bahsettik ama su kaçakları neden oluşur bunlardan da bahsetmek gerekir. Çünkü su kaçaklarının oluşumunda kullanıcı faktörü çok az rol oynar. Genel anlamda tesisattan ve ustadan kaynaklanan sebepler baş gösterir. Elvankent tesisat hizmeti verdiğimiz Ada Dekorasyon firmamızda, sizlere bu husus ile ilgili profesyonel hizmeti en kaliteli ekipmanlar ile sunuyoruz. Sunduğumuz işlemden önce sizlere bu hususta bilgilendirelim.

 • Şebeke suyu her zaman aynı seviyede gelmeyebiliyor. Bu nedenle şebeke suyundaki basınçtan dolayı su kaçakları oluşabiliyor.
 • Kullanıcılar muslukları veya vanaları sert bir şekilde açıp kapattığında su tesisatlarında kaçaklar oluşabiliyor.
 • Tadilat veya dekoratif faaliyetler sonucunda su tesisatı boruları zarar görebilmektedir.
 • Ustaların tesisat döşemesi yaparken, kalitesiz malzeme kullanması en büyük etkenlerdendir.
 • Aynı zamanda ustaların döşeme yaparken boruların köşe kısımlarını iyi bir şekilde kaynatamaması da önemli etkenler arasında yer alır.
 • Özellikle eski binalarda kullanılan galvaniz boruların, tesisat kaçaklarına en çok zemin hazırlayan durumu oluşturması muhtemeldir.

Bu tür hususlar sonucunda su tesisatlarında kaçaklar oluşabiliyor ve kaçakların oluşması sonucunda profesyonel bir hizmete ihtiyaç duyuluyor. Ada Dekorasyon su tesisatçısı firmamız, sizlere bu hususta en profesyonel hizmeti vermenin yanında, kırmadan su kaçak tespiti hizmeti vererek de etkin hizmetini taçlandırıyor. Şimdi sizlere su kaçak tespiti hizmetimizi nasıl gerçekleştirdiğimizden bahsedelim.

Elvankent Tesisat

Elvankent Kırmadan Su Kaçak Tespiti

Su tesisatlarında meydana gelen kaçakların belirtilere bakılarak fark edilmesi, fark edilmesi sonucunda uzman firma çağrılara nedenlerine bakılması bir süreçtir. Elvankent tesisat olarak, bu sürecin sonucunda profesyonel hizmetimizi sürdürmeye devam ediyor ve sizlere en kaliteli kırmadan su kaçak tespiti hizmetimizi sunuyoruz. Şimdi bundan detaylı bir şekilde bahsedelim.

 • Su kaçak tespiti hizmetimizde önemli olan alt komşu ile irtibattır. Çünkü hangi tesisatta kaçak olduğu bu şekilde anlaşılabilir.
 • Bunun yanında daha sonra kullandığımız iki ekipmanda adrese getirilir. Bunlar termal su kaçak tespit cihazı ile akustik dinleme cihazıdır.
 • İlk önce termal su kaçak tespit cihazının kızıl ötesi ışınları ile su tesisatlarının nerede ve ne şekilde olduğunu tespit ediyoruz.
 • Daha sonraki aşamada ise akustik dinleme cihazını kullanıyoruz. Bu şekilde akustik dinleme cihazının kulaklığı ile termal su kaçak tespit cihazının bulduğu tesisatları dinliyoruz.
 • Böylece kırmadan ve noktasal bir su kaçak tespiti hizmeti gerçekleştirilmiş oluyor.
 • Ayrıca kombi ve petek tesisatlarında kullandığımız basınçölçer ve basınç düşürücü de bu hususta en önemli cihazlar arasında yer almaktadır.

Su kaçak tespiti hizmetimizi bu şekilde profesyonel teknikler ile gerçekleştiriyor, aynı zamanda hizmetlerimizde herhangi bir kesintiye kesinlikle mahal vermiyoruz. Ada Dekorasyon su tesisatçısı hizmeti verdiğimiz firmamız en iyi su kaçak tespiti hizmeti yapan firma olduğu için, bu anlamda en iyiler arasındadır. Şimdi su kaçak tespiti hizmetimizden sonraki hizmetimiz olan su kaçak tamirinden sizlere bahsedelim.

Elvankent Tesisat Su Kaçak Tamiri

Su kaçaklarının tespit edilmesinden sonra önemli olan su kaçak tamiridir. Tamir hizmetinin kesintisiz ve profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmesi için kaliteli malzeme ve ustaların tecrübesinin değeri oldukça mühim olur. Böylece Elvankent tesisat hizmeti verdiğimiz firmamızda sizlere bu hususlarda yardımcı olmaya çalışalım.

 • Su kaçak tespitinin noktasal bir şekilde yapılmasından sonra, su kaçak tamiri hizmetine geçilir.
 • Daha sonra uygun olan el aletleri ile noktasal tespit yapılan alanın açılması sağlanır.
 • Bunun sonucunda ise ön planda olan diğer detay, açılan alanda çıkan patlak borunun, boru ütüsü ile kesilmesidir.
 • Boru ütüsü ile kesim işlemi yapıldıktan sonra, uygun olan kaliteli boru parçası kesilir.
 • Kaçak olan yerden kesilen alana uygun kesilen boru, boru ütüsü ile tekrar o alana kaynatılır ve iyi bir şekilde kaynatıldığından emin olunur.
 • Daha sonra su kaçak tamiri hizmeti tamamlanmış olur.
 • Kombi ve petek tesisatlarında tamir yapılırken hiçbir şekilde kırma dökme olmaz. Özel bir ilaç ile su kaçak tamiri gerçekleştirilir, bu ilaç tesisata dökülür. Böylece su kaçak tamiri Ada Dekorasyon su tesisatçısı firmamızda profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmiş olmaktadır.

Elvankent Tesisat Firmamız

Su kaçak tespiti, tamiri gibi hizmetlerimiz ile kendimizi geliştirmeye devam ettiğimiz firmamızda sizlere profesyonel hizmetimizi sunuyoruz. Sunduğumuz hizmetimizde kaliteli ekipman kullanımına gereken hassasiyeti de göstermekteyiz. Bunun yanında yapılan çalışmanın uygunluğu, değerlendirilmesi ve ortaya konulması, profesyonel ekibimiz ile ilgilidir. Elvankent tesisat hizmeti verdiğimiz firmamız bu nedenle son derece önemli firmalardandır. Ayrıca sizlere sunduğumuz hizmetler hakkında bizlere telefon numaralarımızdan ulaşabilir ve gerekli tüm hizmetleri günün her saatinde alabilme yetkisine sahip olabilirsiniz.

“Elvankent Tesisat” için 2 yorum

 1. Dükkanımızda su kaçağı oldu her taraf berbat kokuyordu ama bu işin bu kadar çabuk biteceğini bilmiyordum. Ne yalan söyleyim hayran kaldım hizmetinize 🙂

  1. Teşekkürler Ayşe hanım su kaçak tespiti bizim işimiz her zaman 7/24 arayabilirsiniz.

Yorumlar kapatıldı.