Etimesgut Sıhhi Tesisat

Etimesgut Sıhhi Tesisat

Su tesisatlarının kullanım alanları genel itibari ile tüm yaşam ve çalışma alanları olduğu için, tesisatların eski yapılardaki hallerinden dolayı pek çok kaçak oluşabiliyor. Bu tür kaçaklara sebep olan durumların analiz edilmesi ve neye göre hareket edileceğinin belirlenmesi çok önemli olduğu için, uzman firmalardan hizmet almak çok önemlidir. Bu nedenle Etimesgut sıhhi tesisat firması olarak, su tesisatlarında meydana gelen kaçakları en kısa sürede tespit ediyor ve daha sonra tamirini yapıyoruz. Bu ve bunun gibi tüm hizmetlerimizde, siz değerli müşterilerimize Ada Dekorasyon sıhhi tesisat firması güvencesini veriyoruz.

Etimesgutta Su Tesisatları

Su tesisatları genel itibari ile iki aşamadan oluşur ve bunlar pis su tesisatları ile temiz su tesisatlarıdır. Tüm bu tesisatların yapılarının araştırılması, neye etkin olduklarının bulunması, Etimesgut sıhhi tesisat firmamızda profesyonel bir şekilde gerçekleştirilir. Bu nedenle, sizlere tesisat yapılarından biraz bahsedelim.

 1. Pis Su Tesisatları

Tesisatlar içerisinde, kullanılan suyun kanalizasyonlara gönderilmesini sağlayan pis su tesisatlar, en kaliteli pimaş borular ile döşenmelidir. Aksi takdirde. Kaçakların oluşumu hayal olmaktan daha yakın olacaktır. Ancak bu tesisatlarda meydana gelen kaçaklarda önemli olan durum, kaçakların ustalar tarafından çok zor tespit edilmesidir. Çünkü bu tür Etimesgut sıhhi tesisatlarda oluşan kaçakların etkisi, alt kata kesik kesik su akıntısıdır. Kullanımdan kullanıma akan bu pis su, tespit işlemini çok zorlaştırmaktadır.

 1. Temiz Su Tesisatları

Su tesisatlarının yapısı içerisinde pek çok önemli durum vardır ve bu durumların içerisinde bir diğer tesisat, temiz su tesisatlarıdır. Temiz su tesisatları, evlerde, iş yerlerinde, alışveriş merkezlerinde, hastanelerde ve daha birçok yerde, kullanıma sunulan sulardır. Bu tür suların, musluklara gelmesini sağlayan tesisat boruları eski galvaniz boru ise kaçakların oluşması sürpriz olmaz. Ancak sıhhi tesisat alanında uzman olan ve bu tür gelişmelerde en güncel hizmetleri veren firmamız, oluşan kaçakları profesyonel bir şekilde tespit edip, daha sonra tamir etmektedir. Aynı zamanda tespit işlemi pis su tesisatlarına göre daha kolaydır. Bunun en önemli sebebi, temiz su tesisatlarında meydana gelen kaçaklarda, suyun alt kata sürekli olarak akmasıdır.

Etimesgut Sıhhi Tesisat Kaçakları Neden Oluşur?

Su tesisatları, bahsettiğimiz gibi pek çok kaçağı bünyesinde barındırır ve bu kaçaklar genellikle kullanıcılardan pek kaynaklanmaz. Etimesgut sıhhi tesisat hizmeti verdiğimiz firmamızda, sizlere bu yönde meydana gelen kaçakların sebeplerini açıklamaya çalışalım.

 • İlk ve en önemli sebep olan şebeke suyunun basınçlı bir şekilde gelmesi,
 • Kullanıcıların su tesisatı olan alanlarda dekoratif faaliyetler düzenlerken özenli davranmaması,
 • Muslukların açılırken ve kapatılırken sert davranılması,
 • Kalitesiz malzeme olan ve eski yapılarda kullanılan galvaniz boruların halen değiştirilmemiş olması,
 • Kalitesiz malzemeler ile döşeme işleminin yapılması,
 • Ustaların tesisat döşemesi sırasında, köşe kısımları kaynatırken gerekli özeni göstermemesi su tesisatlarında meydana gelen kaçakların en önemli sebeplerindendir.

Bu tür kaçaklar, insanların hayatını yalnızca maddi yönden değil, manevi yönden de etkiler. Bu şekilde bir sorunla karşı karşıya kalmamak ve kalındıysa bile hemen kurtulmak için, Ada Dekorasyon sıhhi tesisat firmamızı günün her saatinde arayabilirsiniz.

Etimesgut Sıhhi Tesisat Kaçak Belirtileri

Su tesisatı kaçaklarının neler olduğunu biliyoruz ancak yaşadığımız alanda bu kaçak oluşumu meydana geldiğinde, bunu nasıl anlayacağımızı bilmiyoruz. Etimesgut sıhhi tesisat firmamızda sizlere bu konuda hakkında detaylı bir şekilde bilgi verelim.

 • Su faturanız beklediğinizden daha yüksek geldiyse,
 • Musluklar kapalı iken su sayacınız hala dönüyor ise,
 • Kanalizasyon böceklerini yaşam alanınızda daha sık görüyorsanız,
 • Duvarlarınızda renk değişiklikleri ve sararmalar oluşmuşsa,
 • Alt komşunuzun tavanında sararmalardan dolayı şikâyet gelmişse,
 • Rutubet kokusu duyuyorsanız su kaçakları yaşam veya çalışma alanınızda başınıza dert olmuş demektir.

Ancak bu dertten kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Bunun için Ada Dekorasyon sıhhi tesisat firmamızı arayabilir ve profesyonel bir su kaçak tespiti ve tamiri hizmeti alabilirsiniz.

Etimesgutta Su Kaçak Tespiti Hizmetimiz

Su kaçaklarının oluşması anında uzman bir firmadan su kaçak tespiti hizmeti almanız ve bu tespit hizmetinin profesyonel ekipmanlarla gerçekleşmesi gerekir. Etimesgut sıhhi tesisat hizmeti verdiğimiz firmamızda, bunun için sizlere profesyonel bir su kaçak tespiti hizmeti veriyoruz. Hizmetimizi nasıl gerçekleştirdiğimizden sizlere açık bir şekilde bahsedelim.

 • Su kaçakları için önemli olan alt komşu ile irtibattır. Çünkü su kaçağının oluşması, alt komşunun tavanında bazı belirtileri ortaya çıkaracaktır. Hem bu durum, su kaçağının hangi tesisatta olduğunun bulunmasını da kolay hale getirir.
 • Daha sonra termal su kaçak tespit cihazı ile su tesisatlarının yerleri belirlenir. Bu belirleme işlemi ise cihazda bulunan kızılötesi ışınlar ile gerçekleştirilir.
 • Daha sonra akustik dinleme cihazı ile belirlenen su tesisatları, kulaklık tipi bir cihazla dinlenir.
 • Dinlenme işleminden sonra, su kaçağının yeri tam olarak ve kırmadan belirlenir.
 • Kombi ve petek tesisatlarında ise normal tesisatlardan farklı olarak, basınçölçer ve basınç düşürücü de kullanılmaktadır.

Etimesgutta Su Kaçak Tamiri Hizmeti

Etimesgut Sıhhi Tesisat

Su kaçak tespiti işleminden sonra su kaçak tamiri işlemi, dikkatli ve kaliteli malzeme ile gerçekleştirilmesi gerekir. Gerekli dikkat gösterilmezse, sonuçlar çok daha ağır olabilir. Bu nedenle Etimesgut sıhhi tesisat hizmeti verdiğimiz firmamızda, aşağıdaki safhaları tamir hizmetimizde etkin bir şekilde uyguluyoruz.

 • Öncelikli olarak su kaçak tespiti yapılan alanın işaretlemesi yapılır ve o alan uygun el aletleri ile açılır.
 • Kırılma işleminden sonra kaçak olan boru ortaya çıkarılarak, boru makası ile kesilmesi sağlanır.
 • Kesildikten sonra kesik alana uygun kaliteli bir borudan parça alınır.
 • Bu parça, boru ütüsü yardımı ile kesilen alana kaynatılır ve bir süre kurumaya bırakılır.
 • Daha sonra test işlemlerinin yapılması ile garanti altına alınan tamir işlemi, alanın kapatılması ile sona erdirilir.
 • Petek ve kombi tesisatlarında ise su kaçak tamiri, özel ilaçlar ile gerçekleştirilir. Bu ilaçlar su kaçağının kırmadan tamir edilmesine olanak vermektedir.

Etimesgutta Sıhhi Tesisatçı Firmamız

Sıhhi tesisat alanında 13 yıllık geçmişimiz ile sektör deneyimimiz oldukça yüksek ve bu nedenle en iyi hizmet veren firmalardan bir tanesiyiz. Hizmetlerimizi sektöre oranlar uygun fiyatlara sunarken, aynı zamanda sizlere gerekli olarak garantili hizmeti de sunuyoruz. Etimesgut sıhhi tesisat hizmetimiz, profesyonel ekiplerimiz ile birlikte 7/24 bir şekilde sürdürülmektedir. Bu nedenle sizlere verdiğimiz hizmetler, gece veya gündüz fark etmeksizin ortaya koyulur. Konu ile ilgili daha detaylı bilgi ve hizmet almak isterseniz, bizlere telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

“Etimesgut Sıhhi Tesisat” için 2 yorum

 1. Su tesisatımızda kaçak olduğundan evimiz mahvoldu. Geldiler kırmadan kaçağı da tespit ettiler, tamiri de yaptılar. teşekkür ederiz

  1. Teşekkürler güzel yorumunuz için Mehmet bey. Su tesisatı işlemleriniz için her zaman arayabilirsiniz.

Yorumlar kapatıldı.