Etimesgut Tesisat

Etimesgut Tesisat

Su tesisatı, evlerde, iş yerlerinde, tüm yaşam ve çalışma alanlarında kullanılan, insanların temel gereksinimi olan suyun kullanımını sağlayan tesisatlardır. Bu tesisatlarda meydana gelen kaçaklar, evlerde maddi hasarlara sebep olabileceği gibi, aynı zamanda psikolojik olarak insanları bunaltmaktadır. Özellikle Etimesgutun şehir yapısının eski olması, binaların çok eski tarihe dayanması, dolayısı ile su tesisatlarının da eski olmasını sağlamaktadır. Eski olarak bilinen ve halk arasında mavi boru olarak tabir edilen galvaniz borular, eski yapılarda karşımıza çıkar. Genel kaçak oluşumlar da zaten hali hazırda bu şekilde oluşur. Etimesgut tesisat hizmeti verdiğimiz firmamızda, bu gibi hususlara en geneliyle hâkim olduğumuz için, herhangi bir olumsuzluğun oluşmasına kesinlikle izin vermemekteyiz.

Etimesgutta Su Tesisatlarının Yapısı

Su kullanımının olduğu her alanda bulunan su tesisatları, temiz suyun kullanılmasını sağladığı gibi aynı zamanda pis suyun kullanımını da profesyonel anlamda sağlamaktadır. Bu nedenle karşımıza iki adet su tesisatı çıkar. Bunlardan biri temiz su tesisatı iken, diğeri ise pis su tesisatıdır. Etimesgutun tesisatçısı olan firmamız, bu anlamda sizlere gerekli olan bilgi akışını da 7/24 sağlamaktadır. Bu bilgiler ışığında sizlere su tesisatlarından bahsedelim.

 1. Temiz Su Tesisatları

Su tesisatları içerisinde su kullanımının sağlanmasına imkân veren tesisat, temiz su tesisatı olduğu için, öncelikli olarak bu tesisatlarda kaçak oluşumuna bakılır. Çünkü temiz su tesisatlarında kaçak oluşumu sonucunda alt kata su, sürekli olarak sızar. Sürekli sızan su insanların hayatlarını olumsuz etkilediği gibi, alt komşu ile de sorun yaşamasına sebep olabilir. Suyun ana vanadan kapatılmaması halinde hiçbir şekilde bu sızıntı durdurulamaz.

 1. Pis Su Tesisatı

Temiz su tesisatları ile kullanıma sunulan suların atık hale gelmesi sonucunda atık suyun kanalizasyona ulaştırılmasını pis su tesisatları gerçekleştirir. Bu tesisatlarda kaçak oluşumu durumunda kesik kesik bir şekilde alt kata su sızıntısı olur. Bunun temel sebebi ise, pis su tesisatlarında kaçak oluşması sonucunda sızan su kullanımdan kullanıma sızar. Bu nedenle tespit edilmesi diğer tesisatlara göre çok daha zor olur.

Etimesgut Su Tesisatı Kaçakları Nasıl Oluşur?

Su tesisatlarında meydana gelen kaçaklar pek çok farklı şekilde oluşabiliyor ve bunun sebepleri arasında genel itibari ile pek çok farklı detay gösterilebiliyor. Bu nedenle yapılması gerekenler ve uygulananlar arasında önemli pek çok detay bulunur. Özellikle yapılan çalışmalar, gerçekleştirilen uygulamalar ve değerlendirilen detaylar arasında genel anlamda kullanıcı hatası, ustaların hatası ve şebeke sorunları ortaya çıkıyor. Etimesgut tesisat hizmeti verdiğimiz firmamızda sizlere konu ile ilgili gerekli detayları vermeye çalışalım.

 • Şebeke suyunun beklenenden çok daha fazla basınçlı gelmesi,
 • Yapılan tadilatların su tesisatlarına zarar vermesi,
 • Ustaların su tesisatlarını döşerken kalitesiz malzeme kullanması,
 • Su tesisatı ağlarının köşe noktalarının iyi bir şekilde kaynatılamaması,
 • Muslukların kullanan kişiler tarafından hızlı ve sık sık açılıp kapatılması gibi durumlar su tesisatlarında kaçak oluşumlarına sebep oluyor. Bu kaçakların genel sebepleri bu şekilde ve bunun dışındaki sebepler hakkında Ada Dekorasyon su tesisatçısı firmamız sizlere en genel bilgileri vermektedir.

Etimesgutta Su Kaçaklarının Belirtileri

Su kaçaklarının nedenlerinin neler olduğu hususunda sizlere gerekli olan bilgileri verdik. Bunun yanında su kaçaklarının belirtilerinin ne olduğunun da öğrenilmesi gerekir. Çünkü bu konuda hizmet almak için öncelikli olarak nerede bir kusurun olduğunu bilmek gerekiyor. Etimesgut tesisat hizmeti verdiğimiz firmamızda, sizlere profesyonel bir hizmet verirken aynı zamanda hizmetimizde herhangi bir kusurun oluşmasına da izin vermiyoruz. Şimdi sizlere bu belirtilerden bahsedelim.

 • Her dönem gelen su faturanız, bu ay çok daha fala geldiyse,
 • Musluklarınız kapalı olmasına karşın su sayacınız hala dönüyor ise,
 • Kanalizasyon böcekleri ile karşılaşmaya başladıysanız,
 • Duvarınızda renk değişiklikleri meydana gelmiş ise,
 • Alt komşunuzda, tavanı hakkında sararma şikâyeti almışsanız,
 • Rutubet kokusunu hissetmeye başladıysanız su kaçakları ile karşılaşmışsınız demektir. Çünkü bu sebepler su kaçaklarının en belirgin belirtileridir. Bunlara dikkat ederek kolay bir şekilde su kaçaklarının olup olmadığını anlayabilirsiniz. Aynı zamanda Ada Dekorasyon su tesisatçısı firmamızı arayarak bizlerden gerekli olan tüm bilgileri alma şansına sahipsiniz.

Etimesgut Su Kaçak Tespiti

Su kaçaklarının nedenleri ve belirtilerinden sizlere bahsettik ancak elbette ki durum bununla sınırlı değil. Bunun yanında pek çok farklı unsurda bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi ise su kaçak tespitidir. Etimesgut tesisat hizmeti verdiğimiz firmamızda, sizlere su kaçak tespiti hususunda gerekli olan tüm hizmetleri sunuyoruz. Bu hizmetimizden sizlere detaylı bir şekilde bahsetmeye çalışalım.

 • Hizmetimizin başlangıcında en önemli detay alt komşu ile iletişimdir. Çünkü alt komşunun tavanına akan su, hangi su tesisatında kaçak olduğunu ortaya çıkaracaktır.
 • Bundan sonra uzman personellerimiz ve işlevli ekipmanlarımız ile su kaçak tespitine başlıyoruz.
 • Öncelikli olarak termal su kaçak tespit cihazını kullanmak gerekiyor. Çünkü bu cihaz her daim önemli sonuçları ortaya çıkarır. Bunların başında, tesisat yapılarının kızılötesi ışınlar ile ortaya çıkarılması gelir.
 • Daha sonraki aşama ise akustik dinleme cihazıdır. Bu cihaz ile kolay bir şekilde tespit hizmeti tamamlanabilir. Bu cihazın amacı ise, kızılötesi ışınlar ile belirlenen tesisatların, kulaklık cinsli bir ekipman ile dinlenmesidir.
 • İki cihaz su kaçak tespitinde kullanılırsa, noktasal tespitler kırmadan gerçekleştirilir. Ancak diğer türlü sadece termal su kaçak tespit cihazının kullanılması pek çok sorunu ortaya çıkarabilir.
 • Kombi ve petek tesisatlarında su kaçak tespitinde ise basınçölçer ve basınç düşürücü kullanılır.

Etimesgut Tesisat Hizmetinde Su Kaçak Tamiri

Etimesgut Tesisat

Su kaçak tespitinden sonraki aşama olan su kaçak tamiri hizmetini, Etimesgut tesisat firmamızda sizlere en kısa sürede en etkili şekilde sunuyoruz. Şimdi sizlere su kaçak tamiri hizmetimizden detaylı bir şekilde bahsedelim.

 • Su kaçak tamiri hizmetimizde öncelikli olarak su kaçak tespiti hizmetimizin detaylı bir şekilde yerine getirildiğinin onaylanması sonucunda işleme başlıyoruz.
 • Daha sonra uygun el aletleri ile kaçak olan noktanın kırılmasını sağlıyoruz.
 • Boru makası ile açılan yerdeki tamir olacak boruyu kesip, daha sonra o alana uygun sağlam borudan parça kesiyoruz.
 • Boru ütüsü ile sağlam parçayı kaçak olan yere kaynatarak, tamir hizmetimizi sona erdiriyoruz.
 • Kombi ve petek tesisatı tamirinde ise özel tamir ilaçları kullanıldığımız için kesinlikle kırma işlemi bulunmamaktadır.

Bu alanda köklü bir tesisat firması olarak sizlere profesyonel bir hizmet vermeye çalışmaktayız. Etimesgut tesisat hizmetimiz kapsamında, güvenilir ve kaliteli hizmeti firmamızın gerekleri arasına koymuş durumdayız. Sizlerde hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz, bizlere telefon numaralarımızdan günün her saatinde ulaşabilirsiniz.

“Etimesgut Tesisat” için bir yorum

 1. Bu alanda bu kadar tecrübeli bir hizmet veren birini bulmak gerçekten zor. Sizlere de Ada Dekorasyondan hizmet almanızı öneririm

Yorumlar kapatıldı.