Etimesgut Tıkalı Kanal Açma

Yaşamınız boyunca pis su gideri tıkanıklıkları ile hiç karşı karşıya kaldınız mı? Bu tür tıkanıklıkların ne gibi olumsuzluklar getirdiğinin farkında mısınız? Bu ve bunun gibi sorular, hepimizin aklını kurcalıyor ve tıkanıklıklara sebebiyet verenin kendimiz olduğunun ne yazık ki farkına varıyoruz. Aynı zamanda, alt yapı sorunlarının da gün yüzünde olması, tıkanıklıklara en büyük etkenlerden birini oluşturur. Çünkü tıkanıklıklar ile karşı karşıya kalınması durumunda, pek çok önemli husus ön plana çıkar, bunun sonucunda da maddi ve manevi pek çok mükellefiyetle karşılaşılır. Etimesgut tıkalı kanal açma hizmetimizi sizlere profesyonel bir şekilde vererek, tıkanıklıklar ile karşı karşıya kalmanız durumunda, sizlere bu dertten kurtarmaktayız. Peki, hepsinden önemli olan tıkanıklıkların sebepleri nelerdir? Bunlardan sizlere bahsedelim.

Etimesgutta Tıkanıklıkların Sebepleri Nelerdir?

Tıkanıklıklar genel itibari ile yalnızca kullanıcıdan kaynaklanmaz ama büyük oranda kullanıcı odaklı olur. Bunun yanında tesisattan kaynaklanan hatalar da oldukça fazla olduğu için, tesisatçı Etimesgut için en önemli hizmet kolları arasında yer almaktadır. Etimesgut tıkalı kanal açma hizmetimizi sizlere profesyonel bir şekilde sunarak, bu hizmetimizin önemi hakkında gerekli olan bilgileri de veriyoruz? Peki, bu bilgiler çerçevesinde, Etimesgutta tıkanıklıkların sebepleri nelerdir? Bunlara genel çerçevede bakalım.

 • En çok kullanılan pis su giderlerinden olan tuvalet ve klozetlere, suda çözünmesi mümkün olmayan peçete ve ıslak mendillerin atılması,
 • Çocukların oyuncak kaçırması ve yetişkinlerin yabancı cisim düşürmesi sonucunda, pis su giderinin akışkanlığının kapanması,
 • Lavabolarda sakal kesimi veya saç taranması sonucunda biriken kılların alınmaması ve bu kılların lavabo pis su giderine gitmesi,
 • Sabun ile el yıkanma sırasında, parçalanmaların olması ve sabun artıklarının lavaboya gitmesi,
 • Kanalizasyon ağlarına, yağmur sularının veya rüzgârların pislikler getirmesi,
 • Mutfak lavabolarına yağ artıklarının dökülmesi ve bu şekilde pis su giderlerinin alanlarının daralması,
 • Yemek yapma veya bulaşık yıkama sırasında, yemek artıklarının lavabonun içerisinde birikmesi,
 • Pis su tesisatı borularının yeteri kadar eğime sahip olamaması,
 • Tesisat borularının döşenmesi sırasında, içerisine inşaat malzemelerinin kaçması,
 • Binaların zamanla çevresel etkenler sonucunda çökmesi, pis su tesisatlarında meydana gelen tıkanıklıkların en önemli sebepleri arasında yer almaktadır.

Tesisatlarda bulunan bu tür tıkanıklıklar ile karşı karşıya kalmışsanız, bizlere telefon numaralarımızdan ulaşarak gerekli olan tüm bilgileri alabilirsiniz. Etimesgut tıkalı kanal açan firma olarak, verdiğimiz profesyonel hizmetler ile her daim yanınızda olmaya devam etmekteyiz.

Etimesgutta Basit Tıkanıklıklar Kolay Yoldan Nasıl Açılır?

Pis su giderinin tıkanması, bazı problemleri ortaya çıkarır ve çok geçmeden tekrar tıkanıklıkların ortadan kaldırılması gerekir. Ancak bazı durumlarda tıkanıklıkların açılması için firmaya ihtiyaç duyulmaz. Bu nedenle Etimesgut tıkalı kanal açma hizmeti verdiğimiz firmamızda, sizlere bazı önerilerde bulunacağız. Bu önerilere dikkat ederseniz, herhangi bir problem yaşamadan tıkanıklıklardan kurtulabilirsiniz. Şimdi bu öneri niteliğindeki tekniklere bir bakalım.

 • Susta Tel İle Pis Su Gideri Açmak

Pis su tesisatlarında bir tıkanıklık meydana gelmiş ve bu tıkanıklık basit ölçekli bir tıkanıklık ise, kolay bir şekilde tıkanıklığın ortadan kaldırılması mümkün olabilir. Bunun için her yapı marketten kolay bir şekilde temin edilebilen susta teli kullanmanızı sizlere öneriyoruz. Susta tel, yapısı itibari ile spiral şekilli tıkanıklık açan robota benzediği için, bu çerçevede kullanımı faydalı olabilir. Ucunu pis su giderine sokmanız halinde, sapından saat yönüne çevirerek pis su giderine ilerletmeniz tıkanıklığın açılması için yeterli olacaktır. Ancak bu tür yöntemler yalnızca basit tıkanıklıklarda sizlere yardımcı olabilir. Etimesgut tıkalı kanal açma hizmetimizden yararlanarak, büyük ölçekli tıkanıklıklardan da kurtulabilirsiniz.

 • Kostik İle Pis Su Gideri Açmak

Kostik bir kimyasaldır ve kostik kullanılarak basit türevli tıkanıklıklar ortadan kaldırılabilir. Bunun için elinizde bulunan kostikten bir miktar pis su giderinin içerisine dökün, daha sonra üzerine bolca kaynar su boca edin. Bu şekilde bir uygulama yaparsanız, tıkanıklığınız basit ölçekli ise ortadan kalkabilir. Ancak kullanımına oldukça dikkat edin. Çünkü vücuda değen kostik, yaralara veya kızarıklıklara sebep olabilir.

 • Pompa İle Pis Su Gideri Açmak

Pompa yıllardan itibaren kullanılan ve pis su giderine baskı yaparak, tıkanıklığı açmaya yarayan bir ekipmandır. Bu ekipmanı her yerde bulabileceğiniz gibi, kullanımı da kolaydır. Pompayı pis su giderine dik bir şekilde koyduğunuzda, bastırmanız bu tür yöntem için yeterli olacaktır. Bu yöntem en eski yöntemler arasında yer aldığı için, halk arasında sıkça kullanılmaktadır.

Etimesgut Tıkalı Kanal Açma Yöntemimiz

Tıkanıklıklar ile karşı karşıya kalmanız durumunda, sizlere profesyonel hizmetimizi en iyi şekilde ulaştırmaya çalışıyoruz. Bunun için de pek çok farklı yöntem kullanıyoruz. Bu yöntemler genel itibari ile Etimesgut tesisat firmamız için en önemli ekipmanlar ile hayata geçirilir. Peki, bizler bu yöntemleri tıkanıklıklarda nasıl uyguluyoruz? Sizlere Etimesgut tıkalı kanal açma firması olarak bunlardan bahsedelim.

Vidanjör İle Kanal Açma
Vidanjör İle Kanal Açma
 • Kanal içi gözetleyici cihazlar tıkanıklıkların ortadan kaldırılması için en çok kullanılan ve kullanılması gereken ekipmandır. Bu ekipman ile kolay bir şekilde tıkanıklığın sebebi ve yeri kırmadan belirlenir. Etimesgut kırmadan tıkanıklık açma hizmetimiz bu nedenle sizlere profesyonel olarak sunulur.
 • Daha sonra ise tıkanıklık açma işlemi gerçekleştirilir ve bu işlem alana göre farklılaşır.
 • Dairesel pis su giderlerinde meydana gelen tıkanıklıklarda, spiral şekilli tıkanıklık açan robot kullanılır. Bu robot, ucundaki teli, pis su giderinin içerisine 360 derece döndürerek gönderir. Bunun sonucunda da profesyonel bir açma işlemi gerçekleştirilmiş olur.
Robot İle Kanal Açma
Robot İle Kanal Açma
 • Kanalizasyon ağlarında meydana gelen tıkanıklıkların ortadan kaldırılmasında ise vidanjör kullanılır. Vidanjör ise basınçlı su vererek, tıkanıklığı ortadan kaldırır. Buradaki en önemli hedef, uygulanacak alandır. Dairesel tıkanıklıklar vidanjör ile açılmaya çalışılırsa, pis su gideri boruları patlayabilir.

Etimesgut Tıkalı Kanal Açma Firmamız

Tıkanıklıkların ortadan kaldırılması ve daha profesyonel bir hizmet verilmesi için, Ada Dekorasyon kanal açma firmamızda en iyi hizmetler ortaya konulmaya devam edilmektedir. Özellikle verdiğimiz tüm hizmetlerde müşteri memnuniyeti en önemli hedefler arasında yer aldığı için, Etimesgut tıkalı kanal açma firması olarak bu hususlarda uygun fiyat garantisi de veriyoruz. Yani bizlerden aldığınız her hizmet, ahlaki prensipler çerçevesinde sunulmaktadır. Sizler verdiğimiz bu hizmetlerden gönül rahatlığı ile yararlanabilir, aynı zamanda günün her saatinde hizmet politikamız hakkında bilgi alabilirsiniz. Bunun için sizlere telefon numaralarımızda gerekli olan bilgileri veriyor, bu bilgiler ile bizlerden alacağınız hizmetlerin nasıl olacağını sizlere aktarmış oluyoruz.