Etimesgutta Su Tesisatçısı

Etimesgutta Su Tesisatçısı ARA

Su tesisatları, su kullanımının en kolay hale getirilmesi ve kullanılan suyun kanalizasyonlara gönderilmesini sağlayan önemli bir düzendir. Bu nedenle su tesisatlarının aktif bir şekilde kullanılması, insan hayatının en kolay hale gelmesini sağlayacaktır. Tüm bunlara rağmen, su tesisatlarında belirli kaçakların olması, bu noktada da insan hayatını zor bir hale sokmaktadır. Etimesgutta su tesisatçısı firması olarak, sizlerin tüm su tesisatı kaçaklarının tespiti ve tamiri işlemini alanında uzman firmamızda gerçekleştiriyoruz. Bu alanda firmamız yılların en büyük ve gelişmiş ağlarına sahip olmaktadır.

Etimesgut Pis ve Temiz Su Tesisatları

Gerek temiz su, gerekse de pis su tesisatları olsun, tüm tesisatlarda belirli kaçaklar oluşabilmekte ve bu kaçakların önlenmesi veya ortadan kaldırılması için Etimesgutta su tesisatçısı firmamızda birçok hizmet ortaya konulmaktadır. Şimdi bu tesisatların yapısı hakkında genel bilgi edinelim.

 1. Etimesgutta Pis Su Tesisatı Düzeni

Pis su tesisatları, yaşam veya çalışma alanlarındaki kullanılan suların, kanalizasyon ağlarına gönderilmesini sağlamakta ve bu süreçte etkin bir ağa sahip olmaktadır. Ancak her ne olursa olsun bu tesisatlarda da birçok kaçak meydana gelebilmektedir. Etimesgutta su tesisatçısı firmamızda, temiz su tesisatı kaçaklarından pis su tesisatı kaçaklarını ayırmak için de farklı bir teknik kullanıyoruz. Bu tekniğe göre, eğer su kaçağından alt kata sızan su kesik kesik akıyor ve belirli aralıklarla dikkat çekiyor ise bu durum pis su tesisatından kaynaklanır. Çünkü pis su tesisatının olduğu alanlar sık değil de, günde belirli saatlerde kullanılır.

 1. Etimesgutta Temiz Su Tesisatı Düzeni

Temiz su tesisatları, insanların kullanmaları gereken suların, yaşam veya çalışma alanlarına etkin bir şekilde yayılmasını sağlayan tesisatlardır. Bu tesisatlarda bir kaçağın oluşması, hali hazırda bulunan düzeni bozacaktır. Bu nedenle tespit edilmesi ve tamir edilmesi gerekir. Etimesgutta su tesisatçısı firmamızda bu tesisatların kaçaklarını fark etmek için, pis su tesisatlarındaki gibi suyun sızıntı durumuna bakıyoruz. Buna göre eğer su daima akıyor ve hiçbir kesintiye uğramıyor ise, bu kaçaklar temiz su tesisatı kaçaklarındandır. Çünkü kullanım olsun ya da olmasın, temiz su tesisatlarında su bulunur.

Etimesgutta Su Tesisatlarında Neden Kaçak Oluşuyor?

Su tesisatları, birçok farklı hata sebebi ile kaçaklara maruz kalabilmekte ve bu kaçakların oluşumunda insan faktörü en üst seviyede yer almaktadır. İnsan faktörünün yanında tesisattan kaynaklanan sorunlar bulunduğundan dolayı, Etimesgutta su tesisatçısı firmamızca bunları inceleyelim.

 1. Etimesgutta Temiz Su Tesisatlarında Neden Kaçak Oluşuyor?

Temiz su tesisatlarında, birçok farklı sebep dolayısı ile kaçak oluşur ve Etimesgutta su tesisatçısı firmamızın tecrübelerini ön plana koyarak, bunlara bakalım.

 • Su akan tüm alanların musluk ve bataryalarının şiddetli şekilde açılıp kapatılması,
 • Tesisatların dirsek kısımlarının usta bir şekilde kaynatılamaması,
 • Kombi ve petek tesisatlarındaki projelerin hatalı olması ve giriş çıkışlarının iyi bir şekilde kaynatılamaması,
 • Alan içinde yapılan tadilat faaliyetleri ile tesisata zarar verilmesi,
 • Su tesisatı borularının eskimesi ve bunun sonucunda çürümesi,
 • Yaşam veya çalışma alanında kullanılan şebeke suyunun basınçlı gelmesi,
 • Kalitesiz malzeme ile su tesisatlarının yapılması, temiz su tesisatlarında meydana gelen kaçakların en çok dikkat çeken nedenleri arasında yer almaktadır.
 1. Etimesgutta Pis Su Tesisatlarında Neden Kaçak Oluşuyor?

Tesisat döşemeleri, ustalar, şebeke hataları gibi pek çok neden, su tesisatlarında kaçaklara sebep olabiliyor. Etimesgutta su tesisatçısı firmamızda karşılaştığımız su kaçak nedenleri hakkında sizlere gerekli bilgileri verelim.

 • Gider tıkanıklığı açan firmaların, tesisatlara zarar vermesi,
 • Tesisat borularının zaman ve mekâna bağlı olarak çürümesi,
 • Kalitesiz malzeme kullanılması,
 • Pis suların, pis su tesisatına ağır gelmesi,
 • Tıkanıklık açma işlemlerinde kullanılan kimyasalların pimaş contalarını çürütmesi,
 • Yapıların zamanla oturması ve bu oturma sonucunda tesisatlarda çatlakların veya kırılmaların oluşması, pis su tesisatlarında meydana gelen kaçakların en birinci nedenleridir.

Etimesgutta Su Tesisatı Kaçaklarını Anlamak İçin Ne Yapmalıyız?

Su tesisatı kaçaklarının firmalardan önce anlaşılması ve daha sonra firmaya haber verilmesi gerekir. Bunun için yapılması gereken, Etimesgutta su tesisatçısı firmamızca sizlere aşağıda verilen unsurlara dikkatle bakmaktır.

 • Rutubet kokusunun, hali hazırda hissedilir olması,
 • Yerlerde fayans aralarından sızan su sebebi ile su birikiminin yaşanması,
 • Musluk ve bataryaların kapalı olmasına karşın su sayacının halen dönmesi,
 • Su faturalarının beklenenden çok daha yüksek gelmesi,
 • Alt komşuların tavanlarında sararmaların veya küflenmelerin meydana gelmesi,
 • Duvarlarda renk değişikliklerin oluşması,
 • Bina ana gideri gibi kanalizasyon ağlarında yaşayan böceklerin sayısının kaçak olan alanda artması, su tesisatlarındaki kaçakların anlaşılması için yeterli olacaktır. Bunlara dikkat ederek, su tesisatlarınızda kaçak olup olmadığını kolay bir şekilde anlayıp, en iyi firmadan hizmet alabilirsiniz.

Etimesgutta Kırmadan Su Kaçaklarını Tespit Eden Firma

Etimesgutta Su Tesisatçısı BUL

Etimesgutta kırmadan su kaçak tespiti yapan firma olarak, su kaçaklarının tespit edilmesi işlemini maddi ve manevi anlamda en az hasarla gerçekleştirmekteyiz. Etimesgutta su tesisatçısı firmamız bu alanın en iyilerinde biri olmakta, sizler aşağıda su kaçak tespit hizmetimizi anlatmış olmaktayız.

 • Alt komşular ile yapılan iletişimler, su kaçak tespitinin seyrini belirler. Bu nedenle alt komşular ile irtibata geçerek, su kaçağı hakkında herhangi bir şikâyeti olup olmadığı sorulur.
 • Daha sonra termal kameralardaki kızılötesi ışınlar yardımı ile tesisat borularının yerlerini tespit ediyoruz. Bu şekilde tesisata daha iyi bir odaklanma yapıyoruz.
 • Bunun sonucunda kullanılan akustik dinleme cihazı ile tesisattaki suların akışını dinliyoruz. Akustik dinleme cihazı bu özelliği ile doktorların kullandığı stetoskopa oldukça benzemektedir.
 • Böylece su kaçak tespiti gerçekleştirilmiş olup, tamamen teknolojik imkânlar vasıtası ile herhangi bir kırma dökme işlemi gerçekleştirilmemiş olmaktadır.
 • Kombi ve kalorifer tesisatlarında da bu durumlar geçerli olmakta ve onlarda aynı zamanda basınç düşürücü ve basınçölçer de kullanılmaktadır.

Etimesgutta En İyi Su Kaçak Tamiri Yapan Firma

Etimesgutta su kaçak tamiri yapan firma olarak, su kaçaklarının tespit edilmesinden sonra en hızlı ve etkin şekilde tamir edilmesini sağlıyoruz. Etimesgutta su tesisatçısı firmamızda kullandığımız tamir yönteminden sizlere bahsedelim.

 • Su kaçak tespiti işleminin en iyi şekilde gerçekleştirildiğini teyit ediyoruz.
 • Daha sonra uygun olan alet ve edevatlarla su kaçağının olduğu alanı el yordamı ile kırıyoruz.
 • Kırılan alan oldukça küçük olmakta ve sadece kaçak olan boruyu ortaya çıkarmaktayız.
 • Bunun sonucunda ortaya çıkan su kaçağı olan boruyu keserek o noktadan çıkarıyoruz.
 • Çıkardıktan sonra ölçekleri eşit olan ve boyutuna göre kesilen yeni boruyu, tesisata kaynatıyoruz.
 • Gerekli kontroller yapıldıktan sonrada açılan alanı kapatarak, hizmetimizi sonlandırıyoruz.

Etimesgutun En İyi Su Tesisatçısı

Etimesgutun en iyi su tesisatçısı olarak, su tesisatlarındaki kaçakları tespit edip, en hızlı ve uygun fiyata tamirini gerçekleştiriyoruz. Bu şekilde hizmetimizin hızlı olmasının yanında, maddi ve manevi kayıpları en aza indirmekteyiz. Etimesgutta su tesisatçısı firmamız bu nedenle Etimesgutun en iyi tesisat firmaları arasında ilk sırada yer almaktadır. Bu şekilde verdiğimiz hizmetlerde kullandığımız malzemelerde garantili ve en kalitelisi olmaktadır. Sizlerde Ada Dekorasyon firmamızın hizmetlerinden yararlanmak isterseniz, bizlere 7/24 telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.