Sincan Sıhhi Tesisatçısı

Sincan Sıhhi Tesisatçısı

Ankara’nın en kalabalık ilçelerinden biri olan Sincan, eski bir ilçe konumunda ve bu ilçede bulunan yapılar eski olması ile göze çarpıyor. Bu nedenle su tesisatlarında meydana gelen kaçakların en önemli sebepleri arasında bu durum bulunmaktadır. Çünkü eski tip yapılarda bulunan galvaniz borular, hem ince, hem de mavi renkte olduğu için, bu boruların kaçak oluşumuna daha fazla zemin hazırladığı biliniyor. Ancak Ada Dekorasyon sıhhi tesisatçı firmamız, tüm bu kaçakların sebeplerini en iyi şekilde araştırarak, sorunlara kısa sürede çözüm bulmaktadır. Sincan sıhhi tesisatçısı hizmeti verdiğimiz firmamızda, aynı zamanda tesisatların kaçak tespiti ve tamirini yaparken, en kaliteli malzeme ile en işlevli hizmeti veriyoruz.

Sincanda Su Tesisatlarında Neden Kaçak Oluşur?

Su tesisatlarının eski olması kaçakların oluşmasına birinci etken ancak bunun yanında pek çok sebep, su kaçaklarının oluşmasına etki eder. Özellikle yanlış kullanım ve ustaların yaptığı hatalar kaçaklara sebep olurken, bunun için uzman firmalardan destek almak gerekir. Sincan sıhhi tesisat hizmeti veren firmamız işinde uzmandır. İşinde uzman olmayan firmalar, su tesisatı hizmetlerini profesyonel bir şekilde gerçekleştiremezler. Peki, su kaçakları neden oluşur?

 • Öncelikli olarak ilk sebep, eski yapılarda kullanılan galvaniz boruların, yani mavi boruların tesisat yapısında kullanılması,
 • Su tesisatının bulunduğu alanda tadilat ve dekoratif faaliyetlerinin dikkatsiz bir şekilde yürütülmesi,
 • Şebekeden gelen suyun, her zamankinden daha basınçlı olması,
 • Ustaların kullandığı malzemelerin kalitesiz olması ve ustaların hizmetleri verirken gerekli özeni göstermemesi,
 • Tesisat borularının birbirine kaynatılması sırasında, köşe noktalarının boru ütüsü ile dikkatli bir şekilde kaynatılamaması ve daha birçok sebep, su tesisatlarında kaçakların oluşmasına sebep oluyor.

Her dönemde meydana gelebilen su kaçakları, oluştuğu andan itibaren insanlara büyük zorluklar yaşatıyor. Bu zorluklar ile karşılaşmak istemiyorsanız, Sincan sıhhi tesisatçısı firmamızı arayabilir ve bizlerden günün her saatinde hizmet alabilirsiniz.

Sincanda Su Kaçaklarının Belirtileri Nelerdir?

Su kaçaklarının oluşumu evresinde dikkat çeken sebepler, insanların hayatlarını elbette ki olumsuz etkiliyor ancak bundan önce önemli olan, su kaçaklarının hangi sebepten ötürü oluştuğudur. Bu nedenle Sincan sıhhi tesisatçısı hizmeti verdiğimiz firmamızda, sizlere 7/24 hizmet vermek ile beraber, aynı zamanda hizmetlerimizden önce sizleri bu hususta gerekli şekillerde bilgilendiriyoruz. Verdiğimiz bilgiler ışığında, su kaçaklarının belirtilerini sizler için aşağıda sıralamaya çalıştık.

 • Su faturalarınızın her ay düzenli olarak geldiği miktardan, çok daha fazla miktarda gelmesi,
 • Su vanalarının veya muslukların kapalı olmasına rağmen, hala su sayacınızın dönmesi,
 • Kanalizasyon ağlarında yaşayan böceklerin, su tesisatı olan alanda her geçen gün çoğalması,
 • Alt kattaki komşunuzdan, tavanının ıslandığına ve renk değiştirdiğine yönelik olarak şikâyetlerin gelmesi,
 • Duvarlarınızda renk değişikliklerinin ve sararmaların oluşması,
 • Aynı zamanda küflenmelerin evinizde veya diğer alanlarda baş göstermesi,
 • Rutubet kokusunun iyiden iyiye hissedilmesi ve daha birkaç belirti ile su kaçakların yaşam veya çalışma alanınızda olup olmadığını kolay bir şekilde anlayabilirsiniz. Bunun sonucunda Ada Dekorasyon sıhhi tesisatçısı firmamızı arayarak, konu hakkında gerekli olan tüm bilgileri alabilir, hizmetlerimizden her daim profesyonel olarak yararlanabilirsiniz.

Sincan Sıhhi Tesisatçısı Firmamızda Su Kaçak Tespiti

Su tesisatı, içerisinde aynı zamanda pek çok sorunu barındırıyor ancak, bu sorunların detaylı bir şekilde incelenmesi, oluşabilecek problemleri en aza indiriyor. Sincan sıhhi tesisatçısı hizmeti verdiğimiz firmamızda, bunun için sizlere profesyonel bir su kaçak tespiti hizmeti veriyoruz. Aynı zamanda su kaçak tespiti hizmetlerimiz kırmadan gerçekleştirildiği gibi, sizlere konu hakkında gerekli olan bilgilerde verilmektedir. Su kaçak tespitimiz hakkında ise sizlere detaylı bir şekilde bahsetmeye çalışalım.

 • Su kaçaklarının oluşumundan sonra bizleri aradığınız andan itibaren belirttiğimiz süre içerisinde adresinize geliyoruz.
 • Daha sonra alt komşunuz ile gerekli olan hususlarda iletişime geçerek, su kaçağının tam olarak nerede olduğunu tespit ediyoruz. Bunun en önemli amacı, su kaçağının temiz su tesisatında mı yoksa pis su tesisatında mı olduğunu anlamaktır.
 • Bu işleminde sonucunda termal su kaçak tespit cihazımızı hazırlıyoruz. Bu cihaz ile su tesisatlarının yerlerinin, kızıl ötesi ışınlar ile belirlenmesini sağlayarak, kaçaklara daha net ulaşmaktayız.
 • Akustik dinleme cihazıyla, termal su kaçak tespit cihazının su tesisatlarını belirlediği alanları dinleyerek, noktasal ve kırmadan su kaçak tespitini gerçekleştiriyoruz.
 • Bu şekilde kırma dökme işlemi kesinlikle gerçekleştirilmemiş oluyor ve noktasal tespit ile tamir işlemi çok daha kolay gerçekleştiriliyor.
 • Bunların sonucunda önemli olan diğer alan ise kombi ve petek tesisatlarıdır. Bu tesisatlar, genel hatları ile dikkat gerektirir. Bu nedenle tespiti için basınçölçer, basınç düşürücü kullanılır. Böylece kolay ve net bir şekilde su eksilmesini sebebi bulunur.

Sincan Sıhhi Tesisatçısı

Sincan Sıhhi Tesisatçısı Firmamızda Su Kaçak Tamiri

Su kaçak tespitinin önemli olmasının yanında, su kaçak tamiri de onunla aynı derecede öneme sahiptir. Bu nedenle, su tesisatı alanında uzman olan firmalar ile iletişime geçerek, su kaçak tespitinizden sonra, su kaçak tamiri hizmetini da alabilirsiniz. Sincan sıhhi tesisatçısı firmamız, bu alanda tecrübesine güvendiği için, herhangi bir şekilde problem yaşanmayacağının garantisini sizlere vermektedir. Su kaçak tamirimiz ise aşağıdaki işlemler sonucunda gerçekleşmektedir.

 • Öncelikli olarak sizlere yukarıda bahsettiğimiz gibi su kaçak tespit hizmetimizi profesyonel bir şekilde gerçekleştiriyoruz.
 • Daha sonra, tespit edilen noktanın, uygun el alet ve edevatları ile açılmasını sağlıyoruz.
 • Bunun sonucunda o alanı temizleyerek, boru makasını kullanmaya başlıyoruz. Bu şekilde kaçak olan borunun kesilmesi ve diğer sağlam borulardan ayrılmasını sağlamaktayız.
 • Kesilen alana göre uygun sağlam ve kaliteli borudan, kesilen alana uygun bir parça keserek, boru ütüsü yardımı ile kaynatma işlemini gerçekleştiriyoruz.
 • Daha sonra bu kaynatma işleminin sona ermesiyle, kontrolleri sağlamaktayız. Kontroller her daim önemlidir ve su kaçağının tekrar oluşmaması için dikkat edilmesi gerekir.
 • Son olarak gerekli kontroller yapılarak, açılan alanın kapatılmasını sağlıyoruz.
 • Kombi ve petek tesisatlarında ise su kaçak tamirinde herhangi bir kırma işlemi yoktur. Bu işlem için su kaçak tamiri ilacı vardır ve tesisat içerisine dökülerek, tamir işlemi gerçekleştirilir.

İşinin ehli, uzman personeller ile çalışma temposu, kaliteli malzeme kullanımı ve uygun fiyat garantisi ile verdiğimiz Sincan sıhhi tesisatçısı hizmetimiz, sizler için en profesyonel şekilde gerçekleştirilir. Aynı zamanda hizmetimiz için olmazsa olmazlar arasında olan garantili hizmet modülü, her zaman firma hususlarımız arasında bulunur. Bu şekilde verdiğimiz güvenilir ve kaliteli hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz, bizlere telefon numaralarımızdan günün her saatinde ulaşabilirsiniz.

“Sincan Sıhhi Tesisatçısı” için 2 yorum

 1. Şahsen son zamanlarda böyle profesyonelini görmedim. Ankarada görebileceğiniz en önemli su tesisatçısı desem az olmaz. Emrah usta gelip her detayı anlattı boş laflarla oyalayanlardan değil

  1. Teşekkürler hakan bey Kurumsal firmaları her daim tercih etmenizi temenni ederiz. Güzel yorumunuz içinde teşekkürler

Yorumlar kapatıldı.