Sincan Tıkalı Kanal Açma & Tıkanıklık Açma

Eski yapıların yoğun olduğu yerlerde kanallar sıklıkla tıkanmaktadırlar. Ankara’nın Sincan ilçesi 1987 den bu yana gelişmekde olan bir ilçe olduğu için hala eski yapılara sahip olan ilçeler arasındadır. Sürekli göç alması nedeni ile kullanılan pis su atıklarını taşıyan kanalizasyon giderlerinde tıkanmalar gün yüzüne çıkmaktadır. Sincan tıkalı kanal açma firmamız tıkanan kanallarınızı uygun fiyat aralıkları ile elektronik cihazlar yardımı ile kısa sürede açmaktadır.

Kanal Giderleri Neden Tıkanır?

Kanalizasyonlar bir yapının ev, iş yeri, hastane ve okulların pis su giderlerinin tahliye edilmesinde kullanılan pis su tesisat sistemleridir. Birçok farklı nedenlerle tıkanıklıklar gün yüzüne çıkabilmektedir. Kanal tıkanmalarına kısaca değinmek gerekirse;

  • Tuvalet tıkanmaları
  • Mutfak lavabo gideri tıkanmaları
  • Banyo gideri tıkanmaları
  • Ana pis su gideri tıkanmaları olarak söyleyebiliriz.

Peki yukarıda bahsetmiş olduğumuz bölgelerdeki tıkanmalar nasıl gün yüzüne çıkmaktadırlar.

  • Tuvalet tıkanmaları neden kaynaklanır diyorsanız.

Günlük yaşantımızda sıklıkla kullanılan tuvalet giderleri kullanım sonrasında içine atılan peçeteler, ıslak mendiller ve tuvalet gideri içine düşürülen yabancı cisimlerden kaynaklı olarak tıkanmaktadırlar.

  • Mutfak lavabo gideri tıkanıklıkları nelerdir.

Hemen hemen her bayanın günlük yaşantısının çoğunu geçirmekde olduğu noktalardan biriside mutfaklarımızdır. Mutfaklarda yaşanılan tıkanıklıklar her ne kadar basit ölçekli tıkanmalar olsa da fazlası ile can sıkıcı hal almaktadır. Peki bu tıkanmalara neden olan etkenler nelerdir. Mutfaklara atılan yağlı yemek artıkları, sebze meyveleri lavaboda yıkamak, çay posalarını lavabolara dökmek, tesisat sistemindeki eğimin ve gider borusunun çapının yetersiz olması gibi etkenlerden kaynaklı olarak lavabolarımız tıkanmaktadırlar.

  • Banyo gideri tıkanıklıkları nelerdir.

Hemen hemen her gün temizlik için kullanılan banyolarımızda yer süzgeçleri kullanıma bağlı olarak tıkanmaktadırlar. Banyoda saç kesmek, sakal traşı olmak ve sonrasında bunları çöp yerine giderlere atmak giderlerimizi tıkamaktadır.

  • Ana pis su gideri tıkanları nelerdir.

Yukarıdaki bahsetmiş olduğumuz tuvalet tıkanmaları, mutfak lavabo gideri tıkanmaları ve banyo gider tıkanmaları hepsinin toplanmış olduğu noktalara ana kanal sistemi denmektedir. Tıkanmalar bazen ana pis su gideri içerisinde birikerek daha büyük tıkanıklıklara yol açmaktadırlar. Peki bu tarz tıkanmalar nasıl açılmaktadır. Ve bu tür tıkanıklıklara maruz kalmamak için ne yapılmalıdır. Sincan Tıkalı Kanal Açma firması olarak sizlere kısaca kanal açma hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Sincan Ada Tesisat Tıkalı Kanal Açma Yöntemleri

Günümüzde tıkalı kanal açma da uygulanılan birçok yöntemler vardır. Ada Tesisat Sincan tıkalı kanal açma firması olarak bizler kanal tıkanmalarında en etkili yöntem olarak tıkanan kanallarınızı eski ilkel yöntemler yerine helozon uçlu robot makina ve vidanjör ( basınçlı yıkama makinası) ile açmaktayız.

  • Robot Helozon Uçlu Makina İle Tıkalı Kanal Nasıl Açılır?

Aşağıdaki videomuzda tıkanan kanal giderlerini kırmadan helozon uçlu robot makina ile nasıl açtığımıza sizlere göstermek istedik. Yalnız burda dikkat etmemiz gereken bir husus var helozon uçlu makina ile tıkalı gider açarken makinanın ağzına tıkalan aparatın doğru seçilmesi, Ada Tesisat Sincan tıkalı kanal açma firmamızın ustaları tecrübelerinden yararlanmak için bizi arayınız.

Yukarıda yazıda bahsetmiş olduğumuz tuvalet tıkanıklıkları, mutfak lavabo gideri tıkanıklıkları ve banyo gider tıkanmalarında etkili olan bir yöntemdir. Makinamız elektrikli olup herhangi bir kırma dökme işlemine maruz kalmadan tıkanan giderlerinizi 25 metre uzunluğunda müdahale ederek kısa sürede garantili bir şekilde açmaktadır. Sizde Sincan’da tıkalı kanal açma da işinin ehli ustalarla çalışmak isterseniz Ada Tesisat Tıkalı kanal açma firmamızdan 7/24 hizmet alabilirsiniz.

  • Vidanjör İle Tıkalı Kanal Açma Yöntemimiz

Günümüzde kullanılan tıkalı kanal açma işlemlerinde en etkili metotlardan biride vidanjördür. Peki bu vidanjör nerelerde nasıl kullanılmaktadır. Sincan tıkalı kanal açma firmamız ana pis su gideri yer altı kanal sistemlerinde yaşanılan tıkanıklıklarda vidanjör kullanımını önermektedir. Peki vidanjör tıkanıklığı nasıl açmaktadır diyorsanız, Tıkanan kanalizasyon hatlarının içerisinde korge veya büzlerden oluşan pis su gideri tesisatı içerisine yeterli basınçlı su uygulayarak tıkanıklığa etki eden yağlı ve yabancı cisimleri parçalama ve kanal içlerini yıkayarak tıkanan kanallarınızı gider hatlarına zarar vermeden açmaktadır.

Sizde Ankara’nın Sincan ilçesinde iyi bir kanalizasyon firması arıyorsanız Ada Tesisat Sincan tıkalı kanal açma servisimizle çalışmalısınız. Acil tıkalı kanal açma telefon numaramız 05532672191 Emrah usta