Sincanda Su Tesisatçısı

Su Tesisatçısı Sincan su tesisatçısı

İnsanların temel ihtiyaçları arasında yer alan su, olmadan yaşanmayacak bir gereksinim konumunda yer almaktadır. Suyun bu denli insan hayatında büyük bir yere sahip olması, pek çok hususu da beraberinde getiriyor. Çünkü su tesisatlarının kullanımı ve değerlendirilmesi, insanlar için büyük önem teşkil ediyor. Bu nedenle gerek temiz su tesisatı olsun, gerekse de pis su tesisatı olsun tamamında belirli bir düzenin bulunması gerekir. Sincanda su tesisatçısı firmamızda, sizler için gerekli olan tüm hizmetleri vererek, memnuniyet düzeylerinizi en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz. Bu şekilde Sincan’da Ada Dekorasyon firmamızın hizmetlerinde her daim yararlanabilmektesiniz.

Sincanda Su Tesisatının Önemi

Su tesisatları yapısı itibari ile insanların su kullanımını kolaylaştırmakta ancak belirli sebepler sonucunda bu tesisatlarda kaçaklar oluşabilmektedir. Kaçakların oluşması ve önlenmesi gibi aşamalarda Sincanda su tesisatçısı hizmeti verdiğimiz firmamızda sizler için gerekli hizmetleri sunuyoruz. Şimdi bu tesisatların aşamalarını kontrol edelim.

 1. Sincanda Temiz Su Tesisatının Önemi

Temiz su tesisatları, insanların ihtiyacı olan suyun yaşam alanlarına gelmesine yardımcı olan tesisatlardır. Bu tesisatlarda kaçakların oluşması durumunda, pek çok husus dikkat çeker. Sincanda su tesisatçısı firmamızda ise bu tür tesisatlardaki su tesisatı kaçaklarının tespit edilmesi için gerekli olan hususlara dikkat ediyoruz. Su tesisatında meydana gelen kaçakların, alt kata sürekli olarak akması ve herhangi bir kesintinin olmaması durumunda, bu kaçak temiz su tesisatından kaynaklanmaktadır. Çünkü temiz su tesisatında meydana gelen kaçakların oluşum aşamasında herhangi bir kesinti olmaz ve su alt kata sürekli olarak akar.

 1. Sincanda Pis Su Tesisatının Önemi

Pis su tesisatları, temiz su tesisatlarındaki kullanılan suların kanalizasyon ağlarına gönderilmesine yardımcı olmakta ve bu nedenle bu tesisatlardaki kaçaklar büyük sorunlara yol açabilmektedir. Sincanda su tesisatçısı firmamızda karşılaştığımız duruma göre, alta kata sızan suda belirli bir kesinti var ve su kesik kesik akıyor ise, bu kaçak pis su tesisatından kaynaklanmaktadır. Çünkü pis su tesisatlarının olduğu alanlarda su kullanımı aralıklarla gerçekleştiği için, suyun sızıntısı da kesik kesik olacaktır. Bu tesisatlardaki su kaçak tespiti işlemi daha zor olmasına karşın, firmamızda gerekli olan hizmeti en hızlı şekilde gerçekleştiriyoruz.

Sincanda Su Kaçaklarına Hangi Unsurlar Neden Oluşturur?

Sincanda su kaçağı tespiti yapan firma olarak, verdiğimiz tüm hizmetlerde su tesisatı kaçaklarının hangi sebeplerden ötürü oluştuğunu tespit ediyoruz. Bu nedenle Sincanda su tesisatçısı olarak, sizlere bu tesisatlardaki su kaçaklarının hangi unsurlardan oluştuğunu anlatmaya çalışalım.

 1. Sincanda Temiz Su Kaçaklarına Hangi Unsurlar Neden Oluşturur?

Sincanda su tesisatçısı firmamızda karşılaştığımız unsurlar göz önüne alındığında, sizlere aşağıda su tesisatı kaçaklarının temiz su tesisatlarında hangi sebeplerden ötürü oluştuğundan bahsetmeye çalışacağız.

 • Temiz su tesisatı borularının galvaniz boru olması ve bu boruların artık çürümeye başlaması,
 • Su tesisatlarının köşe kısımlarının tesisat ustaları tarafından iyi bir şekilde kaynatılamaması,
 • Musluk ve bataryalara gelen şebeke sularının beklenenden daha basınçlı gelmesi,
 • Su tesisatı döşemelerinde kalitesiz malzeme kullanımı,
 • Musluk ve bataryalarının açılıp kapatılırken sert davranılması,
 • Yapılan tadilatlarda su tesisatlarına çeşitli zararların verilmesi,
 • Kombi ve petek tesisatlarının köşe ve giriş kısımlarının iyi bir şekilde kaynatılamaması veya tesisatın projesinde yapılan hatalar, temiz su tesisatı kaçaklarının en belirgin sebepleri arasında yer almakta ve bunlara gereken özenin gösterilmesi gerekmektedir.
 1. Sincanda Pis Su Kaçaklarına Hangi Unsurlar Neden Oluşturur?

Sincanda su tesisatçısı firması olarak, pis su tesisatlarında meydana gelen kaçakları, en kısa sürede ve en uygun fiyatlara tespit ve tamir ediyoruz. Sizlere bu tür pis su tesisatı kaçaklarına sebep olan faktörleri aşağıda sıralayarak, sizleri bilgilendirmeye çalışalım.

 • Tesisat borularının üzerinden yıllar geçtiğinden dolayı artık çürümeye başlaması,
 • Binaların veya çalışma alanlarının zamanla oturması ve bu oturma sonucunda tesisatlara zarar gelmesi,
 • Biriken pis suların pis su tesisatlarına ağır gelmesi,
 • Kullanılan malzemelerin kalitesiz olarak tercih edilmesi,
 • Kimyasal tıkanıklık açıcıların tesisatlara zarar vermesi,
 • Tıkanıklık açma hizmeti veren firmaların hizmet sırasında tesisatlara zarar vermesi, pis su tesisatlarında meydana gelen kaçak sebeplerini oluşturmaktadır.

Sincanda Su Tesisatı Kaçakları Cihaz Olmadan Anlaşılabilir Mi?

Sincanda su tesisatçısı firması olarak, oluşan su kaçaklarının tamirini ve tespitini gerçekleştiriyoruz ancak bu aşamada öncelikli iş sizlere düşmektedir. Sizlere aşağıda belirteceğimiz unsurlara dikkat ederek, evinizde su tesisatı kaçağı olup olmadığını anlayabilirsiniz.

 • Düzenli olarak gelen su faturalarınızın fiyatlarında belirgin artışların olması,
 • Evinizi rutubet kokusu sarması,
 • Duvarlarınızda veya tavanınızda çeşitli sararmaların veya renk değişiklilerinin meydana gelmesi,
 • Su vanaları, musluklar ve bataryalar kapalı haldeyken bile su sayacının dönüyor olması,
 • Zeminlerde su birikmesi,
 • Alt komşularda tavanlarındaki renk değişiklikleri sebebi ile şikâyet gelmesi,
 • Kanallarda yaşan böceklerin evlerinizde sayılarının artması ile karşı karşıya iseniz, su tesisatı kaçağı ile karşı karşıya kalmışsınız demektir.

Sincanda Cihazla Su Kaçak Tespiti Yapan Firma

Su kaçak tespiti yapılarak, su kaçaklarının kırılmadan kısa bir sürede tamir edilmesi sağlanabilmektedir. Bu nedenle Sincanda su tesisatçısı hizmeti veren firmamızda, su kaçak tespiti hizmetimizi nasıl gerçekleştirdiğimizden sizlere bahsedelim.

 • Alt komşular su kaçaklarının bulunmasında önemli bir rol oynar. Bu nedenle her su kaçak tespiti hizmetinden önce alt komşular ile iletişime geçilir.
 • Daha sonra termal kamera yardımı ile kızılötesi ışınlar sayesinde su tesisatı borularının yerleri tespit edilir.
 • Yapısı kulaklığa benzeyen akustik dinleme cihazı ile termal kameranın bulduğu borulardaki su akışı dinlenir.
 • Daha sonra su kaçağının nerede olduğunu bulunarak, nokta atışı tespitler gerçekleştirilir.
 • Bu tespitler aşamasında, kombi ve petek tesisatlarında da aynı işlemler uygulanır. Bunlardan ayrı olarak kombi ve petek tesisatlarının giriş kısımlarına bakılır.

Sincanda En Uygun Fiyatlı Su Kaçak Tamiri Hizmeti

Sincanda su tesisatçısı firması olarak, en uygun fiyatlı su kaçak tamiri hizmetini gerçekleştirirken, kaliteli malzeme kullanımına ve personellerimizin tecrübesine güvenmekteyiz. Bu nedenle aşağıdaki gibi bir su kaçak tamiri hizmeti gerçekleştiriyoruz.

 • Belirlenen su tesisatı kaçağından sonra, o nokta uygun el aletleri ile açılır ve kaçak olan boru ortaya çıkarılır.
 • Ortaya çıkan borudaki çatlak olan kısım bulunur ve boru makası ile kesilir.
 • Daha sonra o alana uygun olarak kesilen boru, boru ütüsü yardımı ile kaynatılır.
 • Gerekli kontroller yapıldıktan sonra kapatma işlemi gerçekleştirilir ve hizmet sona erdirilir.

Sincanda En İyi Su Tesisatçısı Firması

Su tesisatları her insanın kullandığı ve her yaşam veya çalışma alanlarında bulunan tesisatlardır. Bu tesisatlarda meydana gelen kaçakları, Sincanda su tesisatçısı firmamızda en hızlı ve en profesyonel şekilde tespit ve tamir etmekteyiz. Tamir sırasında kullandığımız malzemeler en kalitelisi olurken, tespit sırasında kullanılan cihazlarda alanının en iyisi olarak bilinmektedir. Sizlerde Ada Dekorasyon firmamızın tüm su kaçak tespiti ve tamiri hizmetlerinden yararlanmak isterseniz, bizlere telefon numaralarımızdan 7/24 ulaşabilme imkânına sahipsiniz.