Su Tesisatçısı Eryaman

Eryaman su tesisatçısı tamir işlemi

Evler ve diğer yaşam alanlarının yanında, çalışma alanlarında da bulunan tesisatlar, belirli sebepler dolayısı ile tıkanmakta veya su kaçakları oluşmaktadır. Su tesisatçısı Eryaman bölgesinde hizmet vermekte ve su tesisat hizmeti verdiğimiz firmamızda, tesisatlarda meydana gelen sorunları, profesyonel bir şekilde sonlandırmakta ve sizlere kaliteli bir hizmet sunmaktayız. Ada Dekorasyon firmamızda verdiğimiz hizmetleri 7/24 gerçekleştirmekte ve en uygun fiyat politikası ile hareket etmekteyiz.

Su Tesisatında Meydana Gelen Kaçaklar Neden Oluşur?

Su tesisatları, yaşam alanlarımızda, çalışma alanlarımızda bulunan önemli tesisatlardandır ve bu tesisatlar, belirli sebepler dolayısı ile kaçaklara maruz kalabilmektedir. Su tesisatçısı Eryaman semtinde hizmet verdiğinden dolayı, bu bölgedeki kaçakların nedenleri aşağıda belirtilmiştir:

 • Tesisat yapılması sırasında, kalitesiz malzeme kullanılması durumunda,
 • Eski binaların zamanla çökmesi ve bu durumun tesisatlara yansıması,
 • Eski tip binalarda kullanılan galvaniz boruların artık çürümesi,
 • Kombi ve petek tesisatları olmak üzere diğer su tesisatlarında boruların etkin şekilde kaynatılamaması durumunda,
 • Şebeke suyunun normalden basınçlı gelmesi durumunda,
 • Muslukların hızlı kapanıp, açılması durumunda, su tesisatından kaçaklar meydana gelebilmektedir.
 •  

Temiz ve Pis Su Tesisatlarında Meydana Gelen Kaçaklar Nasıl Anlaşılır?

Su tesisatçısı Eryaman semtinde hizmet veren önemli hizmet kollarından bir tanesidir ve Eryaman su tesisatçısı ustası arayışınızda, sizlere en kaliteli hizmeti sunmaktayız. Yaşam ve çalışma alanlarınızda pis ve temiz su tesisatlarında meydana gelen kaçakların anlaşılmasında, aşağıdaki iki madde yeterli açıklamayı siz değerli müşterilerimize yapacaktır.

 1. Pis su tesisatları, temiz su tesisatlarına göre, daha zor anlaşılmakta ve bunun sebebi, pis su tesisatında meydana gelen kaçaklarda, akıntının aralıklarla, kullanıldıkça oluşmasıdır. Aralıklarla su sızıntıları, su kaçakları bulunuyorsa, biliniz ki bu kaçak pis su tesisatından kaynaklanmaktadır.
 2. Temiz su tesisatlarında meydana gelen su kaçaklarının anlaşılması kolay olmakta ve bu tesisatlarda kaçaklar meydana geldiğinde, sürekli, durmadan bir akıntı oluşur. Bu durumun sonucunda, kaçağın sebebinin temiz su tesisatından kaynaklandığı anlaşılır.

Su Tesisatı Kaçakları Hangi Malzemelerle ve Nasıl Tespit Edilir?

Su tesisatçısı Eryaman bölgesinde önemli hizmetlerden bir tanesidir ve firmamızda sizlere bu hizmeti profesyonel bir şekilde sunmaktayız. Verdiğimiz su kaçak tespiti hizmetlerinde, en kaliteli ekipmanları kullanmakta ve aynı zamanda alanında uzman personellerimizle sizlere değerli hizmetler vermekteyiz. Bu amaçla su kaçak tespitlerini, aşağıdaki malzemelerle gerçekleştirmekteyiz.

 1. Termal Su Kaçak Tespit Cihazı ve Akustik Dinleme Cihazı: Bu iki cihaz, birlikte kullanılması gerekir ve termal su kaçak tespit cihazı kendi başına bir işe yaramaz. Termal su kaçak tespit cihazı ile su kaçağı olan bölge belirlenirken, akustik dinleme cihazı ile su kaçağı nokta atışı tespitlerle belirlenmektedir.
 2. Basınçölçer ve Basınç Düşürücü: Suyun basıncı normal seviyeden fazla gelmesi durumunda su kaçağı görünebilir ancak bunun net olarak anlaşılması için, basınçölçer ve basınç düşürücü kullanılır.

Su Tesisatçısı Eryaman Bölgesinde Nasıl Tamir Hizmeti Veriyor?

Eryaman su tesisatçısı firması olarak, siz değerli müşterilerimize alanında uzman ekiplerimizle birlikte su kaçak tespiti ve tamiri hizmeti vermekteyiz. Su tesisatçısı Eryaman bölgesinde, bu nedenle önemlidir ve verdiğimiz su kaçak tamiri hizmeti aşağıda maddeler halinde sıralanmış olmaktadır:

 • Uygun ekipmanlar ile birlikte, adresinize belirtilen saatte intikal edilmektedir.
 • Alt komşu sayesinde su kaçağının aşağı kata sızıp sızmadığı öğrenilir.
 • Daha sonra suyun devamlı veya aralıklarla akıp akmadığına göre, su kaçağının temiz su veya pis su tesisatından kaynaklanıp, kaynaklanmadığı belirlenir.
 • Gerekli olan su kaçak tespit cihazları ile su kaçağı nokta atışı ile tespit edilir ve gereksiz kırma dökme işlemlerine mahal verilmez.
 • Uygun alet ve el edevatları ile su kaçak tespiti yapılan noktanın açılması gerçekleştirilir ve boru makası ile ütüsü sayesinde, kaçak olan borunun tamiratı kaliteli malzemelerle gerçekleştirilir.
 • Daha sonra tamir olan bölge bir iki gün açık bırakılır. Bunun amacı, tekrar bir su kaçağına mahal vermeden, kontrolünün sağlanmasıdır.
 • Daha sonra uygun fayans, mermer ve alçı ile açık olan bölge kapatılır.

Eryaman Su Tesisatçısı Firmamız

Su tesisatçısı Eryaman bölgesinde en çok gerek duyulan hizmetlerden bir tanesidir ve bu hizmetin profesyonel firmalar ve ustalar tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Eryaman su tesisatçısı firmamızda, sizlere bu konuda profesyonel hizmet sağlamakta ve kaliteli malzeme kullanımı gerçekleştirmekteyiz. Alanında uzman firmalardan bu hizmeti almamanız durumunda ise, pek çok kırma dökme işlemi ile karşılaşabilir ve su kaçağı olan yeri birkaç gün kullanamama riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun için, Ada Dekorasyon firmamızdan kaliteli hizmet alabilir ve bizlere 7/24 telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.Eryaman su tesisatçısı hemen ara 0553 2672191