Su Tesisatçısı Etimesgut

Su Tesisatçısı Etimesgut en yakın tesisatçı

Tesisatlar, pek çok farklı alanda kullanılabilmek ile beraber, su akışının sağlanmasında kullanılması ile insanlara büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Ancak bu tesisatlarda kaçak oluşumunun olması insan hayatını zorlaştıranda bir etkiye sahiptir. Bunun önlenmesi, ortadan kaldırılması, onarılması ve daha birçok hizmet konusunda su tesisatçısı Etimesgut ilçesinde büyük bir değere sahiptir. Bunun için Ada Dekorasyon firmamızda verdiğimiz su tesisatı kaçağı tespiti ve tamiri işlemlerinde, sizlerin memnuniyet düzeylerini en üst seviyeye çıkarmak ve bu şekilde sizlerin memnun olmasını sağlamayı amaçlamaktayız.

Etimesgut Su Tesisatı Genel Özellikleri

Su tesisatları genel itibari ile iki parçaya ayrılmakta ve bunlar temiz su tesisatı ve pis su tesisatı olarak bilinmektedir. Her iki tesisatında önemi yaşam ve çalışma alanlarında oldukça büyüktür. Ancak tespit edilmesi ve kaçakların ayırt edilmesi açısından ince bir bakış açısına sahip olmak gerekmektedir. Bu açıdan bakıldığında, alt kata akan su sızıntısının, kesik kesik akması durumunda, bu kaçak pis su tesisatından kaynaklanacaktır. Sürekli bir sızıntı var ve hiç durmuyor ise bu kaçak temiz su tesisatından kaynaklanmaktadır. Her iki tesisatta da su tesisatçısı Etimesgut için gerekli olan tüm unsurları ortaya koymaktadır.

Etimesgutta Su Kaçaklarının Fark Edilmesi Süreci

Su tesisatlarında meydana gelen kaçakların sağladığı olumsuzlukları saymakla bitmez. Bunun için bu olumsuzluklardan kurtulmak ve alanında uzman firmaların hizmetlerinden yararlanmak gerekir. Bu açıdan su tesisatçısı Etimesgut için oldukça mühim bir yere sahiptir. Ancak önemli olan bu süreci fark etmek ve daha sonra firmaya haber vermek olduğundan dolayı, sizlere süreci fark etmeniz için aşağıda pek çok belirtiden bahsedeceğiz.

 • Pis su giderlerinde yaşayan böceklerin sayılarında artış gözlenmesi,
 • Su faturalarının ortalama düzeyden çok daha yukarıda gelmesi,
 • Su vanalarının ve musluk, bataryaların kapalı olmasına rağmen, su sayacının halen dönmesi,
 • Kaçak olan alanda rutubet kokusunun önü alınamaz şekilde hissedilmesi,
 • Kaçak olan alanın duvarlarında renk değişikliklerin ve küflenmelerin meydana gelmesi,
 • Alt kattaki komşunun tavan ve duvarlarında sararmaların meydana gelmesi,
 • Mermerlerin arasındaki derzlerin renk değiştirmesi durumunda, su tesisatlarında kaçaklar oluşmuş demektir. Bu nedenle, yaşam alanınızda böyle bir durum ile karşı karşıya kaldıysanız, Ada Dekorasyon firmamızı arayarak gerekli olan tüm hizmeti alabilirsiniz.

Etimesgut Su Tesisatlarında Niçin Kaçak Oluşur?

Su tesisatlarında, hatalar ve tesisat yapılarının olumsuz bir şekilde düzenlenmesi en önemli kaçak nedenleri arasında yer almakta, bu nedenle sürece gereken hassasiyeti göstermek gerekmektedir. Bu nedenle su tesisatçısı Etimesgut için oldukça önemli bir meslektir. Şimdi sizlere bu alandaki kaçak nedenlerinden bahsedelim.

 1. Etimesgutta Temiz Su Tesisatındaki Kaçak Oluşumları

Temiz su tesisatlarının önemini anlatmaya gerek yoktur. Çünkü temiz su tesisatları bizlere ihtiyacımız olan suyu sağlamaktadır. Bu anlamda bu tesisatlardaki kaçakların oluşumları önemli olur. Şimdi sizlere bunlardan bahsedelim.

 • Tadilatların yapılması aşamasında, su tesisatlarına zarar verilmesi,
 • Her daim aynı gelen şebeke suyunun daha basınçlı gelmesi,
 • Musluk ve bataryaların hızlı bir şekilde açılması veya kapatılması,
 • Tesisatlardaki boruların birbirine iyi bir şekilde kaynatılamaması,
 • Kombi ve kalorifer tesisatlarının döşemelerinin iyi yapılamaması ve yanlış projelendirme yapılması,
 • Tesisatlarda döşeme veya tamir işlemlerinde kalitesiz malzeme kullanılması,
 • Eski tip boruların artık çürümeye başlaması, su tesisatlarında meydana gelen kaçak sebeplerinin başındadır. Su tesisatçısı Etimesgut için tüm bu hususlarda gerekli olan hizmetleri sağlayan bir meslek koludur.
 1. Etimesgutta Pis Su Tesisatındaki Kaçak Oluşumları

Pis su tesisatları, kullanılan suyun aktif bir şekilde uzaklaştırılması için önemlidir. Ancak bu tesisatlarda kaçakların olması, pis kokulara ve sağlık problemlerine de sebep olabilir. Bu açıdan su tesisatçısı Etimesgut bölgesinde her daim hizmet vermektedir. Şimdi sizlere Ada Dekorasyon firmamızda karşılaştığımız pis su tesisatı kaçaklarının nedenlerinden bahsetmeye çalışalım.

 • Yapıların belirli şartlar sonucunda yerleşmesi ve bu yerleşme sonucunda tesisatlarda zararların meydana gelebilmesi,
 • Tesisatların oluşturulmasında kullanılan malzemenin kaliteli olmaması,
 • Tıkanıklık açan kimyasalların borulara ve contalarına zarar verip çürütmesi,
 • Tıkanıklık açma hizmeti veren firmaların tesisatlara zarar vermesi,
 • Tesisat borularının üzerinden büyük zamanlar geçtikten sonra çürümeye başlaması,
 • Biriken pis suların, pis su tesisatına ağır gelmesi ve daha sonra çatlakların veya kırıkların oluşabilmesi gibi sebepler, pis su tesisatlarında kaçakların oluşmasına sebebiyet vermektedir.

Etimesgutta Su Kaçağını Kırmadan Bulan Firma

Su tesisatlarında meydana gelen kaçakların olumsuz etkilerinin hepimiz farkındayız ancak, bu etkilerin ortadan kaldırılması için öncelikli olarak iyi bir su tesisatı kaçak tespitine ihtiyaç vardır. Su tesisatçısı Etimesgut ilçesinde tüm bu unsurları yerine getirmektedir. Ada Dekorasyon firmamızda verdiğimiz su kaçak tespitini kırmadan nasıl gerçekleştirdiğimizi de sizlere açıklayalım.

 • Su tesisatlarında meydana gelen kaçaklarda öncelikli olarak etkilenecek kişi alt komşulardır. Bu nedenle tespit işlemlerine başlamadan önce alt komşular ile konuşuyoruz.
 • Daha sonra bu konuşma neticesinde kaçağın hangi tesisatta meydana geldiğini belirleyerek, işleme başlıyoruz.
 • Termal su kaçak tespit cihazı ile su kaçağının nerede olduğunu belirleyerek, kızılötesi ışınlar ile su tesisatı borularının tamamını görebiliyoruz.
 • Daha sonra akustik dinleme ile tesisat borularının dinlenmesini sağlayarak, herhangi bir sorun olmadan su kaçağının yerinin noktasal olarak tespit edilmesini sağlıyoruz.
 • Kombi ve petek tesisatlarında da bu işlemleri uygulamanın yanında, su eksilmesi durumları ile karşı karşıya kalınması sonucundaki işlemleri de değerlendirmeye alıyoruz.

Etimesgutta En İyi Su Kaçak Tamiri Yapan Firma

Etimesgutta su kaçak tamiri işlemlerinden önce, su kaçak tespitini gerçekleştirerek, hizmetimizin işlevsel bir bütünde hareket etmesini sağlıyoruz. Bu gibi özellikler sebebi ile de su tesisatçısı Etimesgut için oldukça önem taşıyor. Şimdi su kaçak tamiri hizmetimizin detaylarını sizlere açıklayalım.

 • Su kaçak tespitinin en iyi şekilde yapılmasını sağladıktan sonra, uygulan alet ve edevatlar ile tamir işlemine geçiyoruz.
 • Su kaçağı olan alanı kırarak, kaçak olan boruyu ortaya çıkarıp kesiyoruz.
 • Daha sonra uygun ölçekteki yeni boruyu, kesik olan alana kaynatarak, hizmetimizi sona erdiriyoruz.
 • Kombi ve petek tesisatlarının tamirinde, kimyasallar yardımı ile su kaçağının kırma dökme olmadan tamir edilmesini sağlıyoruz.

Etimesgutun En İyi Tesisat Firması

Tesisat firmalarının en önemli amacı, su tesisatlarında çıkan arızaların bertaraf edilmesidir. Bu nedenle su tesisatçısı Etimesgut için bu derecede büyük önem taşımaktadır. Ada Dekorasyon firmamızda tüm bu hususlarda gereken değerleri örnek alarak, sizler için kaliteli bir hizmeti ortaya koymaya çalışıyoruz. Uygun fiyat politikası ve kaliteli hizmet ile isteklerinize en kısa sürede cevap vererek, uygun fiyat politikası güdüyoruz. Dilediğiniz anda bizlerden hizmet alabilir ve su tesisatı konusunda en hızlı hizmeti 7/24 ayağınıza getirebilirsiniz. Daha detaylı bilgi ve hizmet için bizlere telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.