Batıkent Su Tesisatı – Batıkent Tesisatçı – Batıkent Su Tesisatçısı

Su Tesisatçısı Tesisat İşleri Yapan

 

İnsanların yaşadıkları ve çalıştıkları alanların tamamında belirli tesisatların bulunması elzem bir husustur ancak su tesisatları, tesisatlar açısından en dikkat çekeni konumunda yer almaktadır. Su tesisatı kaçaklarının tespiti, kaçak tamirleri ve profesyonel hizmetin bir arada yürütülmesi gerektiği için, bu alanda uzman ve gerekli yetkinlik seviyesine ulaşmış olan firmalardan hizmet almak gerekmektedir. Ankara’da Su Tesisatı – Tesisatçı – Su Tesisatçısı hizmeti verdiğimiz firmamızda, sizlere en etkin hizmetleri sunmakta ve su kaçak tespitinizi gerçekleştirip, profesyonel ekipmanlar ve ekiplerle su kaçak tamirlerinizi gerçekleştirmekteyiz.Batıkent su tesisatı hizmeti hemen ara

Su Tesisatında Meydana Gelen Kaçaklar Nelerdir?

Ankara su tesisatçısı firması olarak, su tesisatında meydana gelen kaçakları iki ana başlıkta ele aldık ve bunlar aşağıda detaylarıyla birlikte açıklanmaktadır: Batıkent su tesisatçısı hemen ara

 1. Temiz Su Tesisatı Kaçakları

 • Su tesisatı kaçaklarının önemli bölümü temiz su tesisatı kaçaklarından kaynaklanmakta ve bunlar genel olarak insanlardan kaynaklanan sorunlar olmamaktadır. Genel itibari ile tesisatların yapısından kaynaklanan bu sorunlar, su kaçaklarının birebir sebebidir.
 • Temiz su tesisatları; mutfak, banyo ve lavaboların tesisatlarını içerisine almakta ve bu alanlardan kaynaklanan kaçaklar, bu kategoriye dâhil olmaktadır.
 • Temiz su tesisatlarında bir kaçağın meydana gelmesi durumunda, su devamlı olarak akar ve vanadan kapatılmazsa, suyun akmasının önlenmesi sağlanamaz.
 • Kombi tesisatlarında meydana gelen kaçaklar, diğerlerine göre daha fazladır. Bunun en önemli sebebi, basınçlı gelen sıcak suyun genleşmesi ve daha sonra borularda çatlamalara sebep olmasıdır. Kombi ve kalorifer tesisatları bu nedenle su kaçaklarında önemli bir yere sahiptir.

Su Tesisatçısı Tesisatçı Ankaraa

 1. Pis Su Tesisatı Kaçakları

 • Pis su tesisatları; tuvalet, banyo, yer süzgeçleri ve lavaboların pis su giderlerini içerisine almakta ve bu kategoride kaynaklanan kaçaklar, pis su tesisatı kaçakları olmaktadır.
 • Pis su tesisatları kaçaklarının ana sebepleri arasında, tıkanıklıkların temizlenmesi aşamasında oluşan sorunlar dikkat çekmekte ve bununla birlikte daha birçok sorun bulunmaktadır.
 • Pis su tesisatlarında bir kaçak meydana geldiğinde ise, kaçağın anlaşılmasının en önemli yolu, suyun aralıklarla akması sonucundadır. Aralıklarla akan suların temel sebebi, lavaboların ve banyoların kullanımı sırasında akmasıdır. Bu tesisatlarda kaynaklanan kaçaklarda, kullanım anında su kaçağının olduğu anlaşılmaktadır.
 • Pis su tesisatlarındaki pimaş malzemesinin eklem contalarının çürümesinden kaynaklı pis su kaçakları meydana gelmektedir.
 • En zor kaçak tespiti yapılan alan, pis su tesisatlarıdır ve kendini belli etmediği için, firmaların üzerinde dikkatle durması gerekmektedir.

Ankara Su Tesisatı Pis Su Tesisatı

Pis Su Tesisatında Yaşanan Genel Problemler Ankara

Örneğin

 Ankara’da firmamıza yaz aylarında gelen pis su gideri kaçakları şikayetleri, bir aydır evde yoktuk şehir dışında idik ve eve geldiğimizde banyoyu kullandık ve hemen alt komşu gelerek tavandan su damladığını söyledi.Bunun üzerine bizimle iletişime geçen daire sahibi evinde su kaçağı olduğunu belirterek usta talebinde bulunmaktadır.Firmamız personellerinden adrese intikal eden ustalarımız su kaçağının pis su gider borusundan kaynakladığını tespit ederek gerekli açıklama olarak;

Uzun süredir evde suyun kullanılmadığını ve pis su gider borularındaki boruların eklem contalarının çürüdüğünü ve gerekli malzeme ile tekrar pimaş borusu ve contaların Fırat marka pimaş ile değiştirerek teslim etmektedir.

 

Temiz ve Pis Su Tesisatlarında Kaçakların Sebepleri Nelerdir?

Temiz ve pis su tesisatlarında pek çok kaçak meydana gelebilmekte ve bunların sebepleri kendi aralarında farklılık gösterdiğinden dolayı, aşağıda özenle sıralanmaktadır:

 1. Temiz Su Tesisatı Kaçaklarının Sebepleri
 • Şebeke sularının gerekenden fazla basınçlı gelmesi,
 • Su tesisatlarının döşenmesi sırasında yanlış veya eksik yapılan kaynaklar,
 • Kombi ve petek tesisatlarının profesyonel bir şekilde döşenememesi ve eklem yerlerinin kaynatılamaması,
 • Muslukların aniden açılıp kapatılması,
 • Eski tip galvaniz boruların bulunması ve eski boruların çürümesi.
 1. Pis Su Tesisatı Kaçaklarının Sebepleri
 • Tıkalı giderlerin açılması esnasında personellerin tesisatlara zarar vermesi,
 • Gider açıcı kimyasalların fazla kullanılması sonucunda borulara zarar verilmesi,
 • Aşırı pis su sebebi ile tesisatların çökmesi,
 • İnşaat sırasında borularda hasarların meydana gelmesi,
 • Pis su tesisatlarının zamanla çürümesi.

Su Tesisatlarında Meydana Gelen Kaçakların Belirtileri Nelerdir?

Su tesisatlarında meydana gelen kaçaklar, insanların hayatlarını en çok zorlaştıran unsurlar arasında yer almakta ve bunun için profesyonel bir hizmet vermekteyiz. Ada Dekorasyon firmamızda verdiğimiz su kaçak tespiti hizmetleri neticesinde, karşılaştığımız su kaçak belirtilerini sizlere sıralamaya çalıştık:

 • Su faturalarınızın beklenenden fazla gelmesi,
 • Su vananızın kapalı olması halinde, su sayacınızın dönmeye devam etmesi,
 • Duvarlarda renk değiştirme veya küflenme gibi durumlarla karşılaşılması,
 • Alt kattaki dairenin tavanlarında sararmaların meydana gelmesi,
 • Mermerlerin arasındaki derzlerden su sızıntısının oluşması,
 • Kanallarda yaşayan böceklerin evlerinizde sıkça görünmesi gibi durumlar, su kaçaklarının en önemli belirtileri konumunda yer almaktadır.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Su tesisatlarında meydana gelen kaçakların tespit edilmesi, gerekli olan tamir hizmetlerinin gerçekleştirilmesi önemli bir unsur olarak dikkat çekmektedir. Ankara’da su kaçak tespitini gerçekleştiren firma olarak, sizlere bu konuda en etkin hizmetleri sunarak, kalitemizi sizlere göstermeyi amaçlamaktayız.

Su kaçaklarının tespitinde geleneksel yöntemler kullanıldığı eski zamanlarda, cihaz kullanımı olmadığından dolayı, kaçakların tespit edilmesi için sararan bölge üzerinde bir tahmin üzerine kırma işlemi gerçekleştirilmekteydi. Daha sonra pek çok farklı alan kırılması riski ile karşılaşıldığından, maliyetler artmış oldu ve bunun sonucunda manevi bir yorgunlukta insanlar için ek zorluk oluşturmaktaydı.

Gelişen teknoloji pek çok alanda avantaj sağladı ve bunun en çok fayda sağladığı alanlardan biri su kaçak tespitlerine yönelik olduğundan dolayı, geleneksel yöntemler geride bırakılmış ön plana çıktı ve bu konuda Ada Dekorasyon firmamızda sizlere kırmadan ve ek maliyet gerektirmeden su kaçak tespiti ve tamiri hizmeti sunma garantisi vermekteyiz.Batıkent tesisatçı hizmeti hemen ara

Teknolojik Cihazlarla Su Kaçak Tespiti Nasıl Gerçekleştirilir?

Tesisatçı Ankara

Su tesisatlarında meydana gelen kaçaklar dikkatli ve özenli bir sistem ile tespit edilmesi gerekir ve bunun için alanında uzman firmalara ihtiyaç duyulmaktadır. En teknolojik yöntemlerle su kaçak tespiti yapan firmamız, su kaçaklarının yerinin nokta atışıyla belirlenmesini sağlamakta ve aşağıdaki hizmetleri uygulamaktadır:

 • Termal Kamera Yardımıyla Su Kaçağı Tespiti: Bu cihazla yapılan tespitlerde, su kaçağının yeri bölgesel olarak belirlendiği için, cihaz sıcaklık farklı olan ve ıslak olan alanların genel tespitini yapar ve tek başına yeterli değildir.
 • Akustik Dinleme Cihazıyla Su Kaçağı Tespiti: Akustik dinleme cihazları ile belirlenen su kaçaklarında, termal kameranın gösterdiği alanda özel dinleme yapılarak, su kaçağının yeri nokta atışıyla tespit edilir. Bu nedenle iki cihaz birlikte çalışması gerekmektedir.
 • Basınç Düşürücü ve Basınçölçer İle Su Kaçak Tespiti: Kaçak olan bölgelerde barın seviyesinde bir artış gözüktüğünden dolayı, basınçölçer ile ölçüm yapılır ve tespitin yapılması için basınç düşürücü ile basınç seviyesinin düşürülmesi gerçekleştirilir.

Su kaçak tespitinde uzman ekiple hizmet vermenin en önemli avantajı, su kaçak tespiti cihazlarının tam ve yerinde kullanılmasıdır. Bu nedenle alanında uzman ekibimiz, sizlerin su tesisatlarınızdaki kaçakların tespitini en kısa sürede ve net şekilde gerçekleştirmektedirler.

Kombilerde Meydana Gelen Kaçakların Tespiti

 

Kombiler ve kombi tesisatlarının önemi, ısınma ve sıcak su ihtiyacı için büyük bir yere sahiptir. Bunun için kombilerde meydana gelen kaçakların, doğru ve alanında uzman ekiplerle gerçekleştirilmesi gerekir. Bunun temel amacı, bazı durumlarda su kaçağının oluşması sonucunda, kombilerde su eksilmesi durumuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Kombilerde yaşanan su eksilmesi durumunda kombi arızaya geçer ve bir nevir kendini korumaya alır. Daha sonra kombinin su eksilmesi olduğu için, sürekli su takviyesi yapılması gerekir ancak bu boşa bir çabadır, çünkü ertesi gün yine aynı sorunlar karşı karşıya kalırsınız.

Kombi petek basınç ayarının 1.5 bar olarak kalması gerekir. Şayet sürekli bar göstergesinde düşüş meydana geliyorsa Ankara su tesisatçıları firmamızı arayarak teknik destek ve bilgi alabilirsiniz. Kombi basınç göstergesine örnek;

Kombi basınç ölçer
Kombi Basınç Ölçer Su Eksilmesi

Kombilerde yaşan su eksilmelerinin en önemli sebebi, kalorifer tesisatlarında meydana gelen kaçaklardır. Sıcak suyun geldiği bu tesisatlarda, sıcak su belirli zaman sonra genleşme yapmakta ve belirli noktalardan çatlaklara ve kaçaklara sebebiyet vermektedir.  Bunun için kırmadan su kaçak tespiti ve tamiri hizmeti veren firmamız, su kaçağının yerini tespit etmekte ve kaçağı kapatan ilaçla su kaçağının tamiri gerçekleştirmektedir.

Kombi tesisatlarında meydana gelen kaçaklarda, kombinin ve peteklerin içerisindeki pis su boşaltılır, daha sonra içerisine ilaç basılarak birkaç gün izlenir ve sonrasında su eksilmesinin ortadan kalkması sağlanır. Kombi kaçaklarında son teknolojik çözümleri gerçekleştiren firma olarak, kırma işlemi yapmadan, kombinizin ve kaloriferler tesisatlarınızdaki kaçakları anında çözmekte ve profesyonel bir hizmeti sizlere sunmayı hedeflemekteyiz.

Demir Borularda ve Parkelerin Altında Su Kaçağı Tespiti Yapan Firma

Ankara su tesisatı kaçaklarını bulun firma olarak, su kaçaklarının nerede olursa olsun tespitini yapmakta ve hizmetlerimizde sınır tanımamaktayız. Hizmetlerimizi her alanda gerçekleştirmekte ve zor olan alanlarda bile en profesyonel cihazlarla, tecrübeli ekiplerimizin yardımıyla kaçakların tespitini yapmaktayız. Demir borularda yaşanan su kaçaklarının tespiti zor olduğundan dolayı, ekibimiz su kaçağının sesini dinleyerek (akustik dinleme cihazıyla), kaçağın yerini tam olarak tespit etmektedir.

Parke altlarında yaşan su tesisatı kaçakları, hayatı zorlaştıran bir yön oluşturmakta ve parkenin zarar görüp görmeyeceğinin garantisi olmamaktadır. Ancak Ankara’da en tecrübeli tesisatçı firması olarak, bu hizmeti herhangi bir sorun olmadan, parkeye zarar vermeden gerçekleştirmekteyiz. Uygun olan kaçak tespit cihazları ile kaçağın yerini tam olarak tespit etmekteyiz. Kaçağın parke altında olması ses dinleme özelliğini zorlaştırsa da, hizmetlerimizi kesintisiz gerçekleştirmekteyiz. Daha sonra parkenin belirlenen bölgesi çıkarılarak, su kaçağı tamir edilir ve parkenin şişmemesi için, alanın tam olarak kurumasını beklemekte ve daha sonra kapatma ve parkeyi yerine takma işlemini gerçekleştirmekteyiz.

Su Kaçak Tamiri Nasıl Gerçekleştirilir?

Gerekli olan cihazlarda su kaçağının tespit edilmesinden sonra en önemli unsur, su kaçak tamirinin gerçekleştirilmesidir. Bu noktada en az kırma işlemi ile su kaçak tamirini gerçekleştirdiğimiz firmamızda müşteri memnuniyetine gereken hassasiyeti göstermekteyiz. Ankara’da su kaçak tamiri yapan firma olarak, su kaçaklarının tamirinde aşağıdaki adımları izlemekteyiz:

 • Belirlenen sürede adreslerinize gelmekte ve sizlere 7/24 hizmet vermekteyiz.
 • Daha sonra alt komşular ile gerekli olan irtibata geçerek (su daima alt kata doğru akar ve bunun için ilk çözüm alt komşu ile iletişimdir), su kaçağının alt kata sızıp sızmadığını öğrenmekte ve daha sonra su kaçağının sıcak veya soğuk su tesisatında olup olmadığını kararlaştırmaktayız.
 • Kombi tesisatlarındaki sıcak su kaçaklarının tamirinde özel ilaçlar kullanırken, soğuk su tesisatlarında uygun olan alanın kırılmasıyla hizmetimizi gerçekleştirmekteyiz.
 • Gerekli olan cihazlarla su kaçak tespiti yapıldıktan sonra, uygun olan alanın küçük darbelerle kırılması sağlanır ve tamiri gerçekleştirilir. Daha sonra alan bir gün bekletilerek yeni kaçağın olup olmadığı kontrol edilir ve daha sonra tecrübeli ekiplerimiz alanı kapatarak, çıkan mermeri yerleştirir ve kaçağın tamiri yapılmış olur.

Su Kaçak Tamirinde Kullanılan Ekipmanlar Nelerdir?

 1. El Aletleri
 • Çekiç

Ankarasutesisatcilari

 • Murç – Keski

Ankara su tesisatçıları el aletleri

 

 • Elektrikli matkap

Ankarasutesisatcilari

 • Spral kesici taş

Ankarasutesisatcilari

 • Kurbağacık, boru anahtarı

ANKARA SU TESİSATÇILARI

 

 • PPRC Ütü makinası

PPRC Ütü makinası

 1. Personel Ekipmanları
 • Kask
 • Maske
 • Eldiven
 • Dizlik
 • Koruyucu gözlük

Ankarasutesisatcilari su tesisatı koruyucu malzemeler

Ankara’da Su Kaçak Tespiti ve Tamiri Yapan Ada Dekorasyon Firmamız

Su kaçaklarının tespiti ve tamirinin yapılmasında, uzman personeller ve son teknoloji ekipmanların kullanılması önem arz etmektedir. Son teknoloji ekipmanlarla hizmet veren firma olarak, hizmetleri müşteri memnuniyeti odaklı olarak kaliteli ve garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Siz değerli müşterilerimiz, verdiğimiz hizmetlerden yararlanmak ister ve bizlerden gerekli olan bilgileri almak isterseniz, telefon numaralarımız aracılığı ile bizlere günün her saatinde ulaşabilir ve Ada Dekorasyon firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Ankara su tesisatçısı irtibat 0553 2672191 hemen ara!