Yenimahalle Tesisat

Yenimahalle Tesisat

Hayatımızda su tesisatlarının önemi oldukça dikkat çekicidir ve bu önem çerçevesinde düşünüldüğünde, su tesisatlarına yönelik olarak yapılanlar, hayatımızı etkileyecektir. Bu nedene yapıların eski olması ve tesisatlarda kullanılan boruların kalitesiz olması su kaçaklarını tetikleyen en önemli etkenler olduğu için, bu alanda bölgenin de önemi oldukça büyüktür. Yenimahalle bu açıdan eski yapıların bulunduğu bölgelerden olup nüfusu fazla seyrettiği için, bu tarz kaçaklar çok sık yaşanmaktadır. Bu nedenle yapılması gereken, su tesisatlarına yönelik kaçaklarda uzman su tesisatı firmalarından hizmet almaktır. Yenimahalle tesisat hizmeti verdiğimiz Ada Dekorasyon su tesisatçısı firmamızda, sizlere profesyonel hizmeti en kaliteli şekilde vermek için ek gayretler göstermekteyiz.

Yenimahallede Su Tesisatlarının Özellikleri

Su tesisatları evlerde, çalışma alanlarında, alışveriş merkezlerin, hastanelerde, fabrikalarda ve daha birçok alanda kullanılan, kullanımı yaşam için zorunlu olan tesisatlardır. Çünkü bu tesisatlar yaşamımız için zorunlu olan suyun kullanımının çok daha rahat olmasını sağlamaktadır. Ayrıca kullanılan suyun atılması da bu tesisatlar aracılığı ile gerçekleştirilir. Yenimahallede su tesisatçısı olarak sizlere bu hususta gerekli olan tüm bilgileri vermeye çalışalım.

 • Pis Su Tesisatları

Pis su tesisatları, kullandığımız suların kanalizasyonlara ulaştırılmasını sağlayan tesisatlardır ve bu tesisatlarda yaşanan kaçaklar temiz su tesisatlarına göre hem daha zor fark edilmekte, hem de manevi boyutta kişiye zarar vermektedir. Çünkü bu tür tesisatlarda kaçak oluşması, alt kata kesik kesik su akıntısına sebep olur. Bunun sonucunda da alt katın tavanı pislenir ve bu pislenme pis kokuları da beraberinde getirir. Pislenmeden etkilenmemek için uzman tesisatçı firmalarından hizmet almak ve bu tür kaçaklardan bir an önce kurtulmak gerekir.

 • Temiz Su Tesisatları

Yaşamımız için, yaşamımızı sürdürdüğümüz alana gelen temiz suların profesyonel ve sistemsel bir şekilde getirilmesini sağlayan tesisatlar temiz su tesisatlarıdır. Bu tesisatlarda ortaya çıkan olumsuzluklar, insanların hayatlarını doğrudan etkilemektedir. Ancak kaçak oluşumu durumunda alt komşuya su sızıntısını devamlı gerçekleştirirler. Çünkü bu tesisatlardaki su sürekli olarak tesisatta kaldığı için, sızıntıda normal olarak sürekli olur. Uzman su tesisatı hizmeti veren firmalardan hizmet alarak, detaylı bir şekilde profesyonel hizmet almış olursunuz.

Yenimahallede Su Tesisatı Kaçakları Sebepleri Nelerdir?

Su tesisatlarında kaçak oluşumu meydana geldiği andan itibaren pek çok olumsuzluk yaşanmaya başlar ve bu nedenle dikkat etmemiz gereken unsurlar baş gösterir. Çünkü bu tür kaçakların sebepleri her zaman tesisattan veya ustadan kaynaklanmayabilir. Bunun için su tesisatı kaçakları hakkında detaylı bilgiye sahip olmak, bu sorunların ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır. Yenimahalle tesisat hizmeti verdiğimiz firmamızda bu husus ile sizlere gerekli olan tüm bilgileri vermeye çalışalım.

 • Muslukların ve bataryaların sert bir şekilde açılması veya kapatılması,
 • Yapılarda gerçekleştirilen tadilatlar sonrasında su tesisatlarına belirli zararların verilmesi,
 • Ustaların tesisat döşemesi sırasında kalitesiz malzeme ile tesisatları döşemesi,
 • Ustaların tesisatları döşerken verdiği hizmetlerde özensiz olmaları,
 • Şebeke suyunun normal düzeyden çok daha basınçlı bir şekilde musluk ve bataryalara gelmesi,
 • Ustaların tesisat döşemeleri sırasında ortaya koyduğu hizmetlerde, su tesisatlarının dirsek ve maşon kısımlarını iyi bir şekilde kaynatamaması, su tesisatlarında meydana gelen kaçakların en önemli sebepleri arasında yer almaktadır. Bu sorunlar ile karşılaşmamak için daima su tesisatları hakkında gerekli olan tüm bilgilere sahip olmak gerekir.

Yenimahallede Su Kaçaklarının Oluştuğuna Dair Belirtiler

Su tesisatlarında meydana gelen kaçakların tespit edilmesi ve daha sonra bu tespit ile tamir işlemine geçilmesi için öncelikli olarak dikkat edilmesi gerekenler vardır. Yenimahalle tesisat firması olarak bu hususta sizlere dikkat etmeniz gerekenlerin başında olan su kaçaklarının belirtilerini açıklamak istemekteyiz. Bunun için aşağıdaki maddeleri detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

 • Su faturasının her dönemdeki düzeyden çok daha fazla gelmesi,
 • Musluk ve bataryaların kapalı olmasına karşın, su sayacının halen dönmesi,
 • Duvarlarda çeşitli renk değişikliklerinin kendini göstermesi,
 • Alt komşunun tavanında belirli sararmaların oluşması,
 • Rutubet kokusunun her geçen gün daha fazla artması,
 • Kanalizasyon ağlarında yaşayan böceklerin yapılarda görünmeye başlanması,
 • Pis koku ile yapının içerisinin kokması, su tesisatlarında kaçak oluşumunun bari belirtileridir. Bu belirtilere bakarak gerekli olan önlemleri almalı, alanında uzman firmalardan hizmet almalısınız.

Yenimahallede Su Kaçak Tespiti Yapan Firma

Yenimahalle Tesisat

Su kaçak tespitlerini gerçekleştiren firmalar, belirli bir düzeye göre hareket ettiklerinden dolayı, bu hususta bazı durumlarda başarılı olamayabilmektedirler. Bu nedenle Yenimahalle tesisat firmamızda verdiğimiz su kaçak tespiti hizmetlerinde başarılı olmak için profesyonel ekipman kullanımına ve bunun sonucunda da kaliteli hizmete gereken değeri veriyoruz. Şimdi sizlere profesyonel bir şekilde gerçekleştirilen kırmadan su kaçak tespiti hizmetimizden bahsedelim.

 • Öncelikli olarak alt komşunuz ile iletişime geçerek, su kaçağının hangi tesisatta olduğunu tespit etmekteyiz. Bunun tespit edilmesinden yukarıda sizlere bahsettik.
 • Daha sonra hangi tesisata yoğunlaşılması gerektiğini bularak, termal su kaçak tespit cihazını o alana uygun olarak kullanıyoruz. Bu cihaz su tesisatlarının hangi alanlarda bulunduğu kızıl ötesi ışınlar ile belirlemektedir.
 • Bundan sonra akustik dinleme cihazı, belirlenen yerdeki tesisatların dinlenmesini sağlayarak, kırmadan ve noktasal bir su kaçak tespiti hizmetinin son aşamasını oluşturmaktadır.
 • Ayrıca basınçölçer ve basınç düşürücü ile su tesisatlarında kaçak oluşumları tespit edilebilmekte ve firmamızda tüm bu ekipmanların tamamı kullanılmaktadır.

Yenimahallede Su Kaçak Tamiri Yapan Firma

Su kaçak tespiti işlemlerinde sonra su kaçak tamiri oldukça önemli olduğu için, Yenimahalle tesisat hizmeti verdiğimiz firmamızda konu ile ilgili gerekli olan tüm tamir hizmetlerini de veriyoruz. Verdiğimiz hizmet ise aşağıda belirtilmiştir.

 • Su kaçak tespitinin yapıldığı alanın uygun olan alet edevatlar ile açılmasını sağlıyor ve daha sonra alanın temizliğini yapıyoruz.
 • Boru makası ile kaçak olan boruyu belirli bir miktarda keserek, daha sonra kendi getirdiğimiz borudan o alana uygun parça kesiyoruz.
 • Bunun sonucunda boru ütüsü ile parçayı uygun ek parçalar ile kaçak olan noktaya kaynatarak hizmetimizi sonlandırıyoruz.
 • Ayrıca kombi ve petek tesisatlarında meydana gelen kaçakları, özel bir ilacı tesisat dökerek tamir ediyor ve bu şekilde kırma işlemi gerçekleştirmiyoruz.

Yenimahallede Su Tesisatçısı Firması

Su tesisatlarında meydana gelen kaçakları uzman ekibimiz ile son erdirerek, sizlere uygun fiyat garantisi ile bir hizmet vermekteyiz. Verdiğimiz hizmetlerde kalite oldukça mühim olduğu için, bu hususunda üzerine düşüyoruz. Yenimahalle tesisat hizmetimiz kapsamında verdiğimiz hizmetlerden yararlanmak isterseniz, bizlere telefon numaralarımızdan 7/24 ulaşma hakkına sahip olabilirsiniz.