Yenimahalle Tıkalı Kanal Tuvalet Lavabo Açma

Yenimahalle Su Tesisatçısı – Tesisatçı ustası

Pis su gideri tesisatlarında meydana gelen tıkanıklıklarda, kullanma konusundaki yanlışlıklar ve hatalar, tıkanıklıkların oluşumunda ön planda yer almaktadır. Yenimahalle tıkalı kanal tuvalet lavabo açma hizmeti verdiğimiz firmamızda, bu tür tıkanıklıkların sebebi ne olursa olsun sorunsuz bir şekilde açılmasını sağlıyoruz ve bu şekilde kaliteli hizmetimizi binlerce müşterimize ulaştırıyoruz. Aynı zamanda verdiğimiz hizmetlerde kaliteyi ön planda tuttuğumuz için, her anlamda hizmet kollarımızdaki başarımızın daimi olmasında büyük çaba sarf etmekteyiz. Ada Dekorasyon firmamızın hizmetlerinden ve hizmet standartlarından yararlanabileceğiniz gibi, tüm konularda firmamız isteklerinize en hızlı koşan firma olacaktır.

Yenimahalle Pis Su Gideri Tıkanıklıklarının Tesisattan Kaynaklanan Sebepleri

Yenimahalle pis su gideri tıkanıklıklarının pek çok farklı sebebi bulunmakta ve oranının az olmasına rağmen tesisattan kaynaklanan tıkanıklıklar ile de karşılaşılmaktadır. Yenimahalle tıkalı kanal tuvalet lavabo açma hizmeti verdiğimiz firmamızda, sizler için bu sorunları aşağıda sıralamaya çalıştık.

 • Tesisat yapısının istenilen şekilde gerekli eğime sahip olmaması,
 • Tesisatların döşenmesi sırasında, inşaat malzemelerinin giderlerin içerisine dökülmesi veya düşmesi,
 • Pis su giderlerinin birleşme alanlarının düzgün birleştirilememesi, gibi sebepler, pis su gideri tıkanıklıklarının tesisattan kaynaklanan problemleri arasında yer almaktadır.

Yenimahalle Pis Su Gideri Tıkanıklıklarının Kullanımdan Kaynaklanan Sebepleri

Pis su giderleri, genel anlamda kullanımdan dolayı tıkanmakta ve bu tıkanıklıklarda insanların oldukça büyük kusurları bulunmaktadır. Çünkü her ne olursa olsun, birçok tıkanıklık sebebi, insanların bilinçsiz olmasından kaynaklanmakta, Yenimahalle tıkalı kanal tuvalet lavabo açma hizmeti verdiğimiz firmamızda, bu tür tüm tıkanıklıklar hakkında müşterilerimizi bilinçlendirmekteyiz. Tıkanıklıkların alan sınıflandırılması aşağıdaki gibidir:

 1. Lavabolarda Meydana Gelen Tıkanıklıklar
 2. Kanalizasyon Ağlarında Meydana Gelen Tıkanıklıklar
 3. Tuvaletlerde ve Klozetlerde Meydana Gelen Tıkanıklıklar
 4. Banyoda Meydana Gelen Tıkanıklıklar
 5. Mutfak Lavabosunda Meydana Gelen Tıkanıklıklar

Tıkanıklıkların genel sınıflandırması bu şekilde olmaktadır. Şimdi sizlere bu tıkanıklıkların hangi sebeplerden dolayı kaynaklandıklarından biraz bahsedelim.

 1. Lavabolarda Meydana Gelen Tıkanıklıklar

Yenimahalle lavabo tıkanıklıklarının en genel sebepleri, insan hatalarından kaynaklanmakta ve bu hataların göz ardı edilmesi, insanların bilinçlendirilmemesi kesinlikle düşünülemez bir haldedir. Bu nedenle, Yenimahalle tıkalı kanal tuvalet lavabo açma hizmeti verdiğimiz firmamızda, sizlerin dikkat etmesi için aşağıda lavabo tıkanıklık sebeplerinden bahsettik:

 • Lavabolar günlük hayatta en çok kullanılan yerlerdir ve bu nedenle tıkanıklığa gebe olmaları,
 • Sabun kullanımı sonucunda, sabun parçalarının pis su giderine yapışması,
 • Saç ve sakal kıllarının lavabo pis su giderine kaçması ve oradan topak haline gelerek, tıkanıklığa başrol oynaması,
 • Bir materyalin yıkanması sırasında, lavabo pis su giderine yabancı pisliklerin kaçması gibi sebepler, lavabo tıkanıklıklarının kullanan kişiden kaynaklanan sebepleri arasında yer almaktadır.
 1. Kanalizasyon Ağlarında Meydana Gelen Tıkanıklıklar

Kanalizasyon ağlarında meydana gelen tıkanıklıkları, Yenimahalle tıkalı kanal tuvalet lavabo açma hizmeti verdiğimiz firmamızda profesyonel bir ekip anlayışı ile sonlandırmaktayız. Topluluğu ilgilendiren sorunlar olduğundan dolayı, bu tür tıkanıklıklara gereken hassasiyeti gösteriyoruz. Peki, bu tıkanıklıklar hangi sebeplerden ötürü meydana gelir?

 • Bina ana giderlerine, daire pis su giderlerinden geçen pisliklerin ve yabancı cisimlerin gelmesi,
 • Fosseptik çukurlarına, gereksiz materyallerin atılması ve doğal koşulların bu materyalleri fosseptik çukurlarına getirmesi,
 • Yağmur sularının etrafta bulunan pislikleri rögarlara getirmesi ve bu pisliklerin rögarlardan içeri düşmesi, kanalizasyon ağlarında meydana gelen tıkanıklıklardandır. Bu tıkanıklıkların önlenmesinde farklı teknikler kullanılmaktadır.
 1. Tuvaletlerde ve Klozetlerde Meydana Gelen Tıkanıklıklar

Yenimahallede tuvalet tıkanıklıklarını açan firma olarak, hizmet verdiğimiz günden itibaren birçok problem ile karşı karşıya kaldık. Bunların sebepleri arasında tuvaleti kullanan kişilerin pek çok hatası olması nedeniyle, aşağıdaki tıkanıklıklar ortaya çıkmış oldu.

 • Tuvalet ve klozet kullanımında, suda çözünmesi mümkün olmayan tuvalet kâğıtlarının, pis su giderine atılması,
 • Yabancı cisimlerin pis su giderine kaçması gibi sebepler, tuvalet klozet tıkanıklıklarının ana sebeplerini ortaya koymaktadır.
 1. Banyoda Meydana Gelen Tıkanıklıklar

Yenimahalle banyo tıkanıklıklarında, belirli sebepler olumsuzlukların oluşmasını sağlamakta, bunların önlenmesi için insanların bilinçlendirilmesi gerekmektedir. Yenimahalle tıkalı kanal tuvalet lavabo açma hizmeti verdiğimiz firmamızda, karşılaştığımız tıkanıklık problemleri ise aşağıda sıralanmış olmaktadır.

 • Saç taranması, sakal kesilmesi durumunda, kılların pis su giderinde birikmesi,
 • Sabun kullanımında, küçük parçalara bölünen sabunların, pis su giderine kaçması,
 • Açık bırakılan yer süzgeçlerinin içerisine, yabancı cisimlerin kaçması gibi sebepler, banyo tıkanıklıklarının oluşmasına neden olmaktadır. Bunların önlenmesinde insanların bilinçlendirilmesi için firmamızda etkin ve verimli hizmet anlayışına sahip olmaktayız.
 1. Mutfak Lavabosunda Meydana Gelen Tıkanıklıklar

Yenimahalle mutfak lavabosu tıkanıklıklarından, pek çok sebep ortaya çıkabilir ve bunların birçoğu mutfağı kullanan kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir. Yenimahalle tıkalı kanal tuvalet lavabo açma hizmeti verdiğimiz firmamızda, yapılan hatalar ve oluşan mutfak tıkanıklıklarından sizlere bahsedelim.

 • Çay posaları, pirinç, bulgur ve diğer baklagillerin yıkanması gibi durumlarda, lavabonun içerisine kaçan küçük parçaların, pis su giderini tıkaması,
 • Sebze ve meyve doğranması ve diğer yemek yapımlarında, sebze ve meyve parçalarının lavabo giderinden içeri kaçması,
 • Atık yağların mutfak lavabosuna dökülmesi sonrasında, pis su giderinin akış hızının yavaşlaması, mutfak lavabosu tıkanıklıklarında ana sebep teşkil etmektedir. Önlenmesi için firmamız sizlere gereken tavsiyeleri verecektir.

Yenimahalle Pis Su Gideri Tıkanıklıklarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yenimahalle tıkanıklık açan firma olarak, uzun yıllardan itibaren sektör deneyimimiz ile sizlere en iyi hizmetleri vermek için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Ancak görüyoruz ki pis su gideri tıkanıklıklarında belli başlı kullanım problemleri bulunmakta, bunun için gerekli özen gösterilmemektedir. Yenimahalle tıkalı kanal tuvalet lavabo açma hizmeti verdiğimiz firmamızda, bu konu ile ilgili sizler için birkaç öneride bulunmak istiyoruz. Tuvalet, banyo, lavabo fark etmeksizin, tüm pis su gideri tıkanıklıklarında atılan malzemelerin ne olduğuna bakılması önemlidir. Mutfaklarda, yapılan yemeklerin lavabo kenarında yapılması yerine, tezgâhın diğer tarafından yapılmasını öneriyoruz. Bulaşık yıkanması sırasında, yemek artıkları ve daha birçok unsurun lavabodan uzak tutulması gerekir ve aynı zamanda bununla beraber atık yağların lavabo yerine, pet şişelerde biriktirilip ilgili çöplere atılması gerekir.

Sakal ve saç kesimlerinde, banyo lavabosuna bir gazete kâğıdı konulması ve daha sonra bu işlemin gerçekleştirilmesi önemlidir. Aynı zamanda sabunluk ile parçalanmış sabunların lavaboya kaçması önlenebilir. Yer süzgeçlerinin kullanım dışında mutlaka kapalı tutulması, içerisine yabancı cisimlerin kaçırılmaması lazım. En önemlisi de tuvalet ve klozetlere atılan tuvalet kâğıtlarının, çöplere atılmasını öneriyoruz. Çünkü tuvalet tıkanıklıklarının en önemli sebebi budur. Kanalizasyon ağlarının tıkanmasında evsel hataların etkisi olmak ile beraber, sokaklara atılan çöpler, kanalizasyon tıkanıklıklarına sebep olabilir. Çevreyi temiz tutmaya özen göstermek gerekir.

Yenimahallede Basit Tıkanıklıklar İçin Altın Değerinde Tavsiyeler

Yenimahalle tıkalı kanal tuvalet lavabo açma hizmeti verdiğimiz firmamızda, birçok önemli tıkanıklık açma tekniklerimiz bulunmakta ancak bunlara gerek kalmadan, tıkanıklıkların açılması mümkün olabilir. Bunun amacı ile yapılması ve sizlerin yerine getirmesi gereken bazı teknikleri bulunmaktadır. Şimdi gelin bunlardan sizlere bahsedelim.

 1. Kostik Kimyasalı İle Tıkanıklık Açma

Kostik, bir kimyasal maddedir ve kullanımı gerçekten tehlikeli sonuçlara yol açabilir. Ancak maske ve eldiven kullanımı ile beraber, ortamın havalandırılması, gereken önlemler için yeterli sonuçları oluşturacaktır. Aldığınız kostik kimyasalını tıkanıklık olan bölgeye bir miktar dökün ve ardından daha önce kaynattığınız sıcak suyu pis su giderinden, kostiğin üzerine dökün. Bu işlem kesin çözüm olmayabilir. Aynı zamanda kostik tesisat contalarını çürüttüğü için, farklı sorunlara yol açabilir.

 1. Susta Tel İle Tıkanıklık Açma

Susta tel, hemen tüm yapı marketlerden kolay bir şekilde temin edilebilen önemli bir tıkanıklık açma yöntemidir. Yenimahalle tıkalı kanal tuvalet lavabo açma hizmeti verdiğimiz firmamızda, bu yöntemin kullanımını öneriyoruz ancak tabi ki kesin sonuç olmadığını belirtmek isteriz. Bu teknik ile tıkanıklığın açılması gereken yere sokulan susta tel, döndürülerek pis su gideri etrafındaki tıkanıklıkları temizler.

 1. Pompa İle Tıkanıklık Açma

Pompa ile tıkanıklık açma çok eski bir yöntemdir ve neredeyse tüm evlerde bulunan bir eşyadır. Bunun kullanımı oldukça basit olmakta ve kullanımda herhangi bir problem bulunmamaktadır. Tıkalı olan pis su giderinin üzerine konulan pompaya, hafif bir baskı verildiğinde, basit olan tıkanıklıklar açılacaktır. Tabi ki kesin yöntem olmadığı için, tıkanıklığın hemen son bulması beklenemez.

Yenimahalle tıkalı kanal tuvalet lavabo açma hizmeti verdiğimiz firmamızda, sizlere bu altın 3 tekniği sunuyoruz. Basit olan tüm tıkanıklıkları bu yöntemler ile açabilir, sorun olan tıkanıklığı ortadan kaldırabilirsiniz. Ancak tıkanıklıklar bununla açılmaz ise, alanında uzman teknikler kullanan firmamızdan hizmet alıp, tıkanıklıkların getirdiği olumsuzluklardan kurtulabilirsiniz.

Yenimahalle Gider Açma Firmamızda Kullandığımız Teknikler

Tıkanıklıklar ile mücadele etmede ihtisaslaşmış olan firmamızda, tüm bu hizmetlerin kaliteli bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlamaktayız. Ancak tıkanıklıkların sebeplerinin farklı olması sebebi nedeniyle, farklı teknikler kullanarak, sizler için son teknoloji tıkanıklık açma hizmetlerini veriyoruz. Yenimahalle tıkalı kanal tuvalet lavabo açma hizmeti veren firmamıza kullandığımı teknikler, cihazlar ile anlatılmaktadır:

 1. Kanal İçi Gözetleyici Cihaz

Bu cihaz, tıkanıklık ne olursa olsun, tıkanıklıkların kolay bir şekilde tespit edilmesini sağlamakta, bu nedenle Ada Dekorasyon firmamızda her tıkanıklık açma hizmetinden önce kullanılmaktadır. Tıkanıklığın nedeni ve yerini tespit ederek, insanların maddi ve manevi olarak memnun olmasını sağlamaktayız.

 1. Spiral Şekilli Tıkanıklık Açan Robot

Bu robot ile tıkanıklığın sebebinin yabancı cisim olduğunda tıkanıklıklar açılabilmektedir. 360 derece dönen bir mekanizmaya sahip olması sebebi ile tıkalı pis su giderinin kolay bir şekilde açılması mümkün olmaktadır. Yay helozonlu uçlar ile beraber kullanıldığında, tüm dairesel tıkanıklıklara bu yöntem ile çözüm bulunabilmektedir. Dönene mekanizması ile içerisindeki yabancı maddeleri ya parçalamakta, ya da dışarı çıkararak, tıkanıklığa çözüm bulmaktadır.

 1. Yay Helozonlu Uçlar

Yay helozonlu uçlar adından da anlaşılacağı gibi yabancı cisimlerin yukarı çekilmesi için birebirdir. Spiral şekilli robotlar ile beraber kullanılarak, yabancı cisimlerin bu yöntem ile yukarı çekilmesi ve tıkanıklığın bertaraf edilmesi sağlanır.

 1. Vidanjör Makinesi

Kanalizasyon tıkanıklıklarının açılmasında kullanılan bu makine, kanalizasyon tıkanıklıklarının açılmasında pis su giderine basınçlı su vermektedir. Bu şekilde tıkanıklık basit bir şekilde açılabilir. Ancak bu makine evsel tıkanıklıklarda kullanılamaz ve kullanılırsa, tesisat pimaşlarının patlamasına sebep olabilir.

Yenimahalle Tıkalı Gider Açan Firmamız

Yenimahalle tıkalı kanal tuvalet lavabo açma hizmeti verdiğimiz ve yılların deneyimine sahip olan firmamız, yüzlerce müşteriye hizmet vermiş ve bu müşterilerin memnun olmasını sağlamıştır. Hayati değere sahip olan ve yaşam konusunda insanlara birçok sorun çıkarak tıkanıklıkların ortadan kaldırılması için firmamızda pek çok farklı sistem ve ekipman kullanılmaktadır. Aynı zamanda teknik beceriye sahip personellerimiz ile sizlerin tüm isteklerine anında cevap vererek, kaliteli bir hizmeti de sizlere sunmaktayız. Ada Dekorasyon firmamızın hizmetlerinden yararlanmak ve bizlerle iletişime geçmek isterseniz, telefon numaralarımız ile bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz.