Asgari Seyahat Ev Temelleri

Bir ev müfettişi bir evi teftiş ettiğinde, sıhhi tesisat, raporunu size sunmak için teftiş ettiği en zor sistemlerden biridir. Doğal olarak, yapacakları ilk şeylerden biri boruları ve bağlantı parçalarını kontrol ederek sızıntı olup olmadığına bakmaktır. Amerikan Su İşleri Birliği’ne göre, bir evde kullanılan tüm suyun yaklaşık yüzde 15’i sıhhi tesisat, drenaj boruları ve atık su nedeniyle boşa gidiyor.

Sonuçları bulmak ve sürdürmek, su ve elektrik faturalarında tasarruf sağlayacaktır. Ayrıca zemine ve temele su hasarı çok yaygındır ve ele alınması gerekir.

Ayrıca ilk başta saçma ve gereksiz gelse de ev müfettişiniz musluklar açıldığında soğuk suyun sağdan, sıcak suyun soldan gelmesini sağlayacaktır. Genel standart budur. Birinin soğuk suyu açacağını düşündükleri için duşta şok olmasını ve haşlanmasını istemezsiniz.

Müfettişiniz, genellikle bakır, pirinç veya çelikten yapılmış su borularının tipini ve durumunu kontrol edecektir. Bakır en önemli elementtir, bronzdan sonra gelir ve kalay demir en az önemli elementtir.

Bakır, su dağıtım boruları yapmak için çok iyidir. Çok uzun zaman alır ve genellikle sorunsuzdur. Bakır borulara gelince, sudaki tuz içeriği dayanıklılıklarını etkiler. Beyaz bakır borular, bir iğne deliği sızıntısı olduğu anlamına gelir. Bu, boruların bozulmakta olduğunu ve gelecekte bir noktada değiştirilmesi gerekebileceğini gösterir.

Oluklu çelik borular, suyun akmasına neden olan iç korozyona sahiptir. Üç otoyol şeridini ikiye veya bire birleştirmeye çalışmak gibi. Bu borular iyi durumdayken bir seferde çok fazla su kullanmak sorunlara neden olabilir. Örneğin, biri duş alıyorsa, duş çok sıcak veya soğuk olabileceğinden, tuvaleti sifonu çekmekten, bulaşık makinesini veya çamaşır makinesini kullanmaktan kaçının.

Bir ev satın alırken, müfettişinizin size boruların yapımı ve durumu hakkında bilgi vermesini sağlayın. Gerekirse su dağıtım borularının değiştirilmesi çok pahalıdır.

Yöneticiniz, eve su getiren nargile hakkında da bilgi vermelidir. Yine bakır en iyi malzemedir çünkü boru metalden yapılmışsa yukarıda bahsedilen korozyon problemini yaşayabilir. Boru kurşundan yapılmışsa, suya çok fazla kurşun girebilir ve bu da sağlığa zararlı olabilir. Bu soruna en iyi çözüm bu boruyu değiştirmektir. Ancak bu binlerce dolara mal oluyor.

Evinizin su kaynağına kurşun gibi kirletici maddeler giriyorsa, evinize giren suya bir su filtresi eklemeyi düşünün. Ayrıca suyun içme ve yemek pişirmek için kullanıldığı mutfağa bir su arıtma sistemi eklemeyi düşünün.

Şofben, müfettişinizin bakacağı bir diğer önemli şeydir. Gazlı su ısıtıcısı ise, uygun şekilde monte edilmeli ve uygun şekilde havalandırılmalıdır. Metal bir boru, zehirli gazların bacadan dışarı çıkmasına ve evden çıkmasına izin vermelidir. Kötü havalandırma, toksik ve ölümcül karbon monoksit üretimine neden olur. Boru aşağı kayıyorsa onarılmalı ve değiştirilmelidir. Su ısıtıcısının gaz sıcaklığı olması gerektiği gibi yükselmelidir.

Bunlar, ev müfettişinizin raporunun tartışacağı şeylerden bazıları. Ev sıhhi tesisat, bir ev satın alınmadan veya satılmadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biridir. Sorunları şimdi aramak ve ilgilenmek, gelecekte birçok sorunun önüne geçecektir.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!