Banyo Tesisatınız Düşündüğünüzden Daha Karmaşık

Temizlik yaparken evinizde dolaşmak zorunda kaldığınızda, kaçınmaya çalıştığımız bir oda tuvalettir ve bunun nedeni, içinde ne tür şeylerin olduğunu bilmemizdir. Gerçek şu ki, banyolarımızı bildiğimizi (ve kaçındığımızı) düşündüğümüz kadar, en çok dikkat etmemiz gereken şey tesisatımızdır.

İnsan vücudu ile ilgili bir konuya dahil olmanın eğlenceli ve ilginç olacağını hiç düşündünüz mü? Termodinamiği anlamak için zaman ayırdığınızı görebiliyor musunuz? Tam olarak değil. Bunlar korkutucu örnekler olsa da, banyo tesisatınız çok daha karmaşık bir şeydir. Sadece bu nedenle profesyonel tesisatçılar ev sahibiniz için değerli bir varlıktır.

Her şeyin nasıl çalıştığını bilmeseniz bile, banyonuzu neyin yaptığını anlamak önemlidir. Anlaşılması gereken ilk şey, banyonuzun tesisat sisteminin gelişmiş bir tesisat ve havalandırma sistemi olduğudur. Atık su ve atık su, temiz suyun sisteme geri akmasına izin verilen bir tesiste depolanır. Ayrıca yerçekimi, borularınızdaki şeylerin hareket etmesine de yardımcı olur. Birisi duşu kullanırken muslukların ses çıkardığını hiç duydunuz mu? Boru ağının çalıştığını burada duyarsınız.

Belki de insanların sıhhi tesisat hakkında sahip olduğu en büyük yanılgı, her şeyin borular ve bağlantı parçaları ile ilgili olduğudur. Bu, elbette, durum böyle değil. Nasıl ki kanın vücudunuzda dolaşmasını sağlayan tek şey damarlarınız değilse, banyo borularınızda da bağlantı parçaları, besleme hatları ve bölgedeki veya evin içindeki çeşitli vanaları kullanarak su akışını kontrol etme yeteneği vardır. Bir ev sahibi olarak tesisatınızı çalışırken göremeyebilirsiniz, ancak banyonuzdaki bakımın her zaman farkındasınız. Her şeyin yolunda gittiğinden emin olmanız önemlidir. Rutinin bir parçası olarak, her şeyin sorunsuz çalıştığından emin olmak için sistemlerinizi, musluklarınızı ve besleme hatlarınızı kontrol etmek için zaman ayırın. Sıhhi tesisatınızda büyük bir şey olduğunda işlerin doğru olmadığını bilmekten nefret etmezsiniz.

Son olarak, konu sıhhi tesisat olduğunda ev sahiplerinin sorumluluğunu anlamak için zaman ayırmak önemlidir. Çoğu zaman, işler ters gidene kadar banyolarımızın bizim için yaptıklarını görmezden geliriz. En kötü yanı, pipolarımızın bize verdiği işaretleri görmezden gelme eğiliminde olmamızdır. Bu belki de onun zorlu doğasının ve kurtarıcı lütfunun en büyük kanıtıdır. Kanalizasyondan yavaşça akan suyu gördüğümüzde, fazla düşünmüyoruz. Birkaç bataklık gördüğümüzde, neler olduğunu merak ediyoruz, ama sonra tekrar, su aktığı sürece iyi olduğumuzu düşünüyoruz. Banyo tesisatınızın drenaj kısmında ciddi bir sorunu gözden kaçırıyor olabilirsiniz. Elbette, bu iyi bir fikir değil, ancak işler kötüye gittiğinde tesisatınızın size nasıl bir “kafa” verebileceği konusunda söylenecek bir şey var.

Banyo muslukları, uğraşmaktan hoşlanmadığımız bir şeydir. Ancak, bu kritik sistemin ihmal edilmesi olumsuz sonuçlara yol açabilir.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!