Boş Tatil Evinizde Bombaları Serin Tutmak

Yazlık evinizi veya kulübenizi kışın boş bırakmak ve ısıtmadan bırakmak istiyorsanız, borularınızda, tuvaletlerinizde veya borularınızda suyun donmamasına dikkat etmelisiniz. Soğuk su genleşerek borularınızın veya diğer ekipmanlarınızın kırılmasına neden olur. Borularınıza, lavabonuzdaki musluklara, duş başlıklarına ve durgun suyu toplayan diğer tüm ekipmanlara zarar verebilirsiniz.

Ancak hasar patlayıcılarla bitmiyor. Buz eriyip yeniden aktığında, donmuş borulardan ve bağlantılardan sızar ve çatılara, duvarlara, zeminlere ve eşyalara zarar verebilir. Yazlık evinizde sel yaşayacaksınız. O sırada orada değilse (ev donmuşsa muhtemelen böyledir), çok fazla zarar verebilirsiniz. Söylemeye gerek yok, hasarın onarımı pahalı ve zaman alıcı olabilir. Bu, ev sahipleri tarafından basit bir şekilde önlenebilir. Yapması birkaç saat sürse de, iyi harcanan zamandır.

Çözüm: Hatlarınızı Temizleyin
Bir sıhhi tesisat acil durumunu önlemenin ilk adımı, evinize gelen suyu kapatmak veya su departmanınızın sizin için kapatmasını sağlamaktır. Daha sonra her bir musluğu açarak evinizdeki tüm boruları boşaltmanız gerekir. Ardından şofbeninizi kapatın ve muslukları bulaşık makinesi ve çamaşır makinesinden çıkarın. Dördüncüsü, tahliye edilebilecek vanalarınız olup olmadığını kontrol edin. Su sayacınızın yakınında olma eğilimindedirler. Onlara sahipseniz, üzerlerindeki siyah muslukları açmak için bir İngiliz anahtarı kullanın. Musluğu veya musluğu olmayan bir iniş borusu varsa, suyu boşaltmak için boruların birleştiği yeri açın. Bir sonraki adım, tüm tuvaletlerinizi temizlemek ve çevre dostu bir antifriz solüsyonu (önerildiği gibi çözülmüş) dökün. Daha sonra bu solüsyonu duş, küvet, lavabo gibi sifonu olmayan tüm tesisatınıza dökün ve çamaşır makinenizi durdurun. Evinizde büyük bir tuzak varsa, içine güçlü antifriz dökün.

Yazlık evinize döndüğünüzde, suyu tekrar açtığınızda musluklarınızı her zamanki gibi kullanabileceksiniz.

Tüm bunları yaparak tatilinize geri döndüğünüzde donmuş borular ve su hasarı ile uğraşmak zorunda kalmayacağınızı bilerek içiniz rahat olabilir.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!