Mutfağınızı ve Banyo Kanallarınızı Onarmak

Mutfağınızda veya banyo lavabonuzda hiç sorun yaşadınız mı? Kanalizasyonlarınız tahliye edemeyecek kadar tıkalı mı? Derin bir tahliye sorununuz olduğunda, boruları onarmak ve tıkanıklıkları açmanın birçok farklı yolu vardır. Borularınızı neyin bağladığına bağlı olarak, ana hat ile sifonları değiştirmeniz gerekebilir. Aşağıdaki ipuçlarının ve fikirlerin, banyo ve mutfak lavabolarınızın tekrar düzgün çalışmasına yardımcı olacağını umuyoruz.

Yiyeceklerden, aletlerden, çöplerden ve atılmaması gereken diğer şeylerden kaynaklanan birçok şeyden kaynaklanabilecek farklı tipte drenaj tıkanıklıkları vardır. Gelecekte mutfağınızda tıkanmış bir gideri önlemenin en iyi yollarından biri, eğitimli bir tesisatçı tarafından bir çöp öğütücüsünün takılmasıdır. Çoğu çöp imhası, attığınız her şeyi sindirebilir ve bu da çok fazla yiyeceğin lavabonuza düşmesini engeller.

Mutfağınızda veya banyonuzda su tahliyesi durursa, yakınınızdaki bir Wal-Mart veya marketten kolay bir çözüm bulabilirsiniz. En iyi çözümler, borularınızda biriken gıda parçacıklarının ve yağın çözülmesine ve yok edilmesine yardımcı olur.

Banyodan çıkarmanın başka bir yolu da banyoya biraz karbonat dökmektir. Bir fincan ya da öylesine yapacak. Kabartma tozunu ekledikten sonra 1/3 su bardağı sirkeyi ilave edin ve yaklaşık 1/2 su bardağı kadar çok sıcak su dökün. Muslukta 30-35 dakika bekletin ve ardından 60 saniye boyunca gidere çok sıcak su akıtın.

Tıkanmaları önlemek için çöp atıkları eklemenin yanı sıra, birkaç günde bir giderlerinize sıcak su akıtabilirsiniz. Bu nedenle, her iki veya üç günde bir küvetinizdeki sıcak suyu açın ve bir veya iki dakika bekletin. Bu, borularınızın tıkanmasını önlemeye ve kokuları minimumda tutmanıza yardımcı olacaktır.

Giderinizin tıkalı olup olmadığını anlamanın en iyi yollarından biri, suyun yavaş yavaş boşalmaya başlamasıdır. Tabii ki bu olmadan önce, küflü ve boruların içine sıkışmış yiyeceklerden dolayı garip bir koku veya koku fark edebilirsiniz. Kokunun kokusunu aldıktan sonra suyun düzgün şekilde akmayı bıraktığını fark etmeniz uzun sürmez, bu da biraz kabartma tozu veya başka malzemeler yapmanın zamanı geldiği anlamına gelir!

Mutfağınız ve banyo gideriniz onarım ve bakımında iyi şanslar!

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Banyo Tesisatınız Düşündüğünüzden Daha Karmaşık

Temizlik yaparken evinizde dolaşmak zorunda kaldığınızda, kaçınmaya çalıştığımız bir oda tuvalettir ve bunun nedeni, içinde ne tür şeylerin olduğunu bilmemizdir. Gerçek şu ki, banyolarımızı bildiğimizi (ve kaçındığımızı) düşündüğümüz kadar, en çok dikkat etmemiz gereken şey tesisatımızdır.

İnsan vücudu ile ilgili bir konuya dahil olmanın eğlenceli ve ilginç olacağını hiç düşündünüz mü? Termodinamiği anlamak için zaman ayırdığınızı görebiliyor musunuz? Tam olarak değil. Bunlar korkutucu örnekler olsa da, banyo tesisatınız çok daha karmaşık bir şeydir. Sadece bu nedenle profesyonel tesisatçılar ev sahibiniz için değerli bir varlıktır.

Her şeyin nasıl çalıştığını bilmeseniz bile, banyonuzu neyin yaptığını anlamak önemlidir. Anlaşılması gereken ilk şey, banyonuzun tesisat sisteminin gelişmiş bir tesisat ve havalandırma sistemi olduğudur. Atık su ve atık su, temiz suyun sisteme geri akmasına izin verilen bir tesiste depolanır. Ayrıca yerçekimi, borularınızdaki şeylerin hareket etmesine de yardımcı olur. Birisi duşu kullanırken muslukların ses çıkardığını hiç duydunuz mu? Boru ağının çalıştığını burada duyarsınız.

Belki de insanların sıhhi tesisat hakkında sahip olduğu en büyük yanılgı, her şeyin borular ve bağlantı parçaları ile ilgili olduğudur. Bu, elbette, durum böyle değil. Nasıl ki kanın vücudunuzda dolaşmasını sağlayan tek şey damarlarınız değilse, banyo borularınızda da bağlantı parçaları, besleme hatları ve bölgedeki veya evin içindeki çeşitli vanaları kullanarak su akışını kontrol etme yeteneği vardır. Bir ev sahibi olarak tesisatınızı çalışırken göremeyebilirsiniz, ancak banyonuzdaki bakımın her zaman farkındasınız. Her şeyin yolunda gittiğinden emin olmanız önemlidir. Rutinin bir parçası olarak, her şeyin sorunsuz çalıştığından emin olmak için sistemlerinizi, musluklarınızı ve besleme hatlarınızı kontrol etmek için zaman ayırın. Sıhhi tesisatınızda büyük bir şey olduğunda işlerin doğru olmadığını bilmekten nefret etmezsiniz.

Son olarak, konu sıhhi tesisat olduğunda ev sahiplerinin sorumluluğunu anlamak için zaman ayırmak önemlidir. Çoğu zaman, işler ters gidene kadar banyolarımızın bizim için yaptıklarını görmezden geliriz. En kötü yanı, pipolarımızın bize verdiği işaretleri görmezden gelme eğiliminde olmamızdır. Bu belki de onun zorlu doğasının ve kurtarıcı lütfunun en büyük kanıtıdır. Kanalizasyondan yavaşça akan suyu gördüğümüzde, fazla düşünmüyoruz. Birkaç bataklık gördüğümüzde, neler olduğunu merak ediyoruz, ama sonra tekrar, su aktığı sürece iyi olduğumuzu düşünüyoruz. Banyo tesisatınızın drenaj kısmında ciddi bir sorunu gözden kaçırıyor olabilirsiniz. Elbette, bu iyi bir fikir değil, ancak işler kötüye gittiğinde tesisatınızın size nasıl bir “kafa” verebileceği konusunda söylenecek bir şey var.

Banyo muslukları, uğraşmaktan hoşlanmadığımız bir şeydir. Ancak, bu kritik sistemin ihmal edilmesi olumsuz sonuçlara yol açabilir.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!