Bardaklarınızda Neler Gizleniyor?

Lavabonuzun veya tencerenizin fişini çekmeniz gerekiyor ve su sihirli bir şekilde kayboluyor, değil mi? Fişi çektiğinizde ve su orada oturduğunda, neler olup bittiğini merak edip seyredebilirsiniz. Suya ne olduğunu umursamıyorsanız, akmayı reddeden bulaşık deterjanı dolu bir lavaboya bakabilirsiniz. Dikkatli olmazsanız kanalizasyonlarınız da atardamarlarınız gibi tıkanabilir.

bulaşık suyu

Az önce uzanıp süzgeci çıkardınız mı? Bunu yaptığınızda yağ ve gres parçacıklarının siyahtan aşağı akmasına izin vermiş olursunuz. Kasedeki su soğumaya başlarsa yağ da soğumaya başlar. Bil bakalım ne oldu? Bu tehlikeli yağlar drenaj yüzeylerine ve duvarlara yapışır. Yağ ayrıca gıda parçacıklarını geçerken yakalayabilir ve kanalları zamanla küçülür ve küçülür. Süzgeç, siyahınızın içinde toplanmadan ve bir tıkanıklık oluşturmadan önce tüm pislikleri yakalamak içindir.

Protez Yapıştırıcı

Dişleriniz varsa ve diş macunu kullanıyorsanız ne kadar yapışkan olabileceğini bilirsiniz. Dişlerinizi fırçalıyor, yapışkan artıkları çıkarıyor ve giderinizi yıkamasına izin veriyor musunuz? Gece boyunca dişlerinizi ıslatıp suyu gidere mi atıyorsunuz? Tutkal suda yüzerse, sakız gibi kendini tahliye duvarlarından koruyacaktır. Takma dişlerinizi temizlerken yapıştırıcı çekmeniz gerekiyorsa yapıştırıcıyı lavaboya değil çöp kutusuna atın.

Köpek Kılı ve Dander

Uzun tüylü bir köpeği olan herkes, ne kadar dikkatli olursanız olun tüylerinin her yere bulaştığını bilir. Köpeğe banyodan önce iyi bir durulama yapmıyorsanız, tüm gevşek tüyleri drenajınızdan yıkamış olursunuz. Köpeğin saçının tabanı yakalanacak ve kıvrılacak ve dökülmeyi daha da dağınık hale getirecektir. Köpeğinizin bakımını fırçalayarak ve tımar ederek yapmanız bu sorunu çözmenize yardımcı olacaktır. Tüylü arkadaşınızın saçını toplamak için mümkünse oluklarınızda tel süzgeç kullanın.

Suda Oynayan Küçük Çocuklar

Küçük bir çocuk en büyük düşmandır. Tuvalete attıkları anahtarların veya oyuncakların tuvaleti tıkayacağının farkında değiller. Sadece kaybolduğunu görmeyi seviyorlar! Tuvalet eğitimi alan bir çocuğa da ne kadar tuvalet kağıdı kullanması gerektiği öğretilmelidir. Tuvalette veya giderde tıkanmaları önlemek için tuvalet kağıtlarını tuvalet yerine çöp kutusuna atmayı öğretin.

Küçük çocuklara banyoda yanlarında ne tür oyuncağın uygun olduğunu öğretmek de iyi bir fikirdir. Çocuk küçük oyuncaklara bakmanın eğlenceli olduğunu düşünebilir, ancak küçük oyuncak drenajı engelliyorsa mutlu olmazsınız!

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!