Ev Tadilatı – Kendiniz Yapabileceğiniz Bazı Ev Tadilatı

Ev sahipliği, evinizi koruma sorumluluğuyla birlikte gelir. Her yıl tesisatınızı, ısıtmanızı ve klimanızı kontrol etmek gibi küçük bir rutin bakım, büyük ev onarımlarını önleyebilir. Başınızı belaya soktuğunuzda bir profesyoneli aramak en iyisi olsa da, ev sahiplerinin üstesinden gelmesi kolay birçok yaygın ev tadilatı vardır.

Tıkanık boru. Tıkanmış bir tahliye yaşıyorsanız, lavabo tapasını çıkarın ve temizleyin. Hala bir musluğunuz varsa, lavabonun altındaki suyu kapatın. Borulara zararlı oldukları ve nadiren işe yaradıkları için tıkanıklığı gidermek için kimyasal kullanmaktan kaçının. Hiçbir şey çalışmıyor gibi görünüyorsa bir tesisatçı çağırın.

Güç kesintisi. Bir elektrik arızası, atmış bir sigorta veya devre kesiciden kaynaklanabilir. Genellikle garajda, bodrumda veya evinizin dışında bulunan sigorta kutunuzu bulun. Devre kesiciyi tekrar “açık” konuma çevirin veya atmış sigortayı değiştirin. Sigortayı değiştirmeden önce devreye bağlı olan her şeyin bağlantısını kesin ve ana gücü kesin. Atmış sigortayı çıkarın ve aynı değerde bir sigortayla değiştirin. Bu adımları uyguladıktan sonra elektriğiniz yoksa bir elektrikçi çağırın.

Sızdıran bir musluk. Sızdıran borular acil müdahale gerektirir. Sadece can sıkıcı değiller, aynı zamanda suyu biraz da kirletiyorlar. Drenajı düzeltmek için lavabonun altındaki suyu kapatın. Üstteki vidayı gevşeterek musluk kolunu çıkarın. Yatak somununu gevşetmek ve sapı çıkarmak için ayarlanabilir bir anahtar kullanın. Sapın altındaki vidayı ve rondelayı bulun. Herhangi bir hırdavatçıdan yeni bir çamaşır makinesi satın alın. Yıkayıcı değiştirildikten sonra, her şeyi tekrar bir araya getirin. Suyu tekrar açın ve damlama durmalıdır.

Kırık atıkların atılması. Püskürtme hatlarından geçmek için mutfak robotunda daima soğuk su kullanın. Yağ ve gres soğuk suda kuruyarak hatların akmasını kolaylaştırırken, sıcak su drenaj sisteminde yağ ve gres birikmesine neden olur. Elinize gıda dışı maddeler koymayın. Kalıntıları ve kokuyu gidermek için zaman zaman buzu öğütmeyi deneyin.

Çoğu tadilat ev sahipleri tarafından yapılabilse de, bir profesyonelin işe alınmasının kaçınılmaz olduğu zamanlar olacaktır. Tesisatçılar ve elektrikçiler için bir telefon numarası listesi düzenlemeyi düşünün. Arkadaşlarınızdan ve komşularınızdan tavsiye isteyin.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Filigran Bombaları: Kurulum, Bakım ve Onarımla İlgili Bazı Soruların Cevapları

Filigranlı musluklar, şüphesiz dikkatli bir tasarımdan sonra tasarlanan, sıkı üretim tesislerinde üretilen ve birçok saygın perakendeci tarafından satılan birinci sınıf ürünlerdir. Tabii ki, bu muslukların takılmasını, onarılmasını veya onarılmasını içeren birkaç önemli soru var. Bunlardan bazıları aşağıda ele alınacaktır.

Mevcut bir kurulum yöntemi kullanılarak yeni bir musluk takılabilir mi?

Filigran tabanlı çoğu musluk için bu kurulum mümkündür. Bu, özellikle orijinal konektör ve yeni bomba aynı renkteyse geçerlidir (örneğin: her ikisi de pirinç kaplamalıdır). Yeni bir tarza sahip bir musluk istiyorsanız, her şeyi takma konusunda endişelenmenize gerek kalmaması için drenajı aynı kaplama ile değiştirmeniz sizin için faydalı olabilir.

Silikon, Teflon bant veya tesisatçı macunu kullanarak Filigran Muslukları garantiyi geçersiz kılmadan monte edebilir veya onarabilir misiniz?

Filigran, ev sahibinin lavabo ile gider arasında ve lavabo ile musluk arasında su geçirmez bir conta oluşturmak için silikon kullanmasına olanak tanır. Silikon kullanılıyorsa, sadece aşındırıcı olmayan silikon kullanılması tavsiye edilir. Teflon bandın, herhangi bir garantiden ödün vermeden boruları düzgün bir şekilde kapatmasına izin verilir. Öte yandan şirket, tesisatçı macununun kullanılmasına izin vermeyecektir. Performansı silikonunkine benzer olsa da diğer kaplamalara zarar verebilecek asidik bir bileşene sahiptir. Bu olası hasar, tesisatçının macun programının herhangi bir ürün garantisini geçersiz kılmasına neden olur.

Filigran Musluklarını temizlerken ne yapılmamalıdır?

Temizlik maddesi alkoller, organik çözücüler, aşındırıcılar veya diğer sert kimyasallar içeriyorsa, temizlik maddesini herhangi bir Filigran Musluğunda kullanmayın. Yukarıda belirtilen koşullar musluğun yüzeyini etkiler ve korozyonu ve diğer hasarları hızlandırabilir. Parlatılmış metaller için güvenli olduğu garanti edilemeyen temizleyiciler veya süngerler de hiçbir Filigran ürününde kullanılmamaktadır. Birçok ped veya sünger, musluğun ucunu çizebilecek küçük parçacıklara sahiptir. Temizleyiciyi çok uzun süre açık bırakmak başka bir kötü hatadır. Musluğu kurtarmak yerine, temizleyiciler musluğunuzun ömrünü kısaltabilir. Bu gibi durumlardan kaçınmak için, deterjan ve temizlenen ürün arasında yeterli temastan sonra deterjanı hemen suyla çıkarın.

Filigran pompanızın veya valfinizin sızdırdığını fark ederseniz ne yapmalısınız?

Herhangi bir sızıntı fark ederseniz, sorunun kaynağını belirlemek yardımcı olabilir. Sızıntılar genellikle yırtılmış veya çizilmiş kartuşların sonucudur. Bu çizilmeye su hattında çok fazla birikme, sert su veya kalıntı neden olabilir. En iyi sonuçlar için yerel bir tesisatçıya danışın veya herhangi bir sızıntı fark ettiğiniz anda Filigran ile iletişime geçin. Musluğunuzun veya vananızın değiştirilmesi gerektiği anlaşıldığında, Filigran çevresindekilerden orijinal yedek parçalar satın almanız gerekir.

Musluğunuz sızdırmaya başlarsa ne yapmalısınız?

Altın, bakır ve nikel, havadaki ince partiküllere maruz kalma veya yanlış temizleme nedeniyle zamanla kararabilir. Musluğunuzun altını veya pirinci rengi solmaya başladıysa, musluğu limon kokulu mobilyalı bir bezle ovmalısınız. Nikel kaplama, izleyicinin musluğun güzel görünümünü görmesini sağlayan herhangi bir koruyucu kaplamaya sahip değildir. Nikel oksidasyonu meydana geldiğinde, aşındırıcı musluğa az miktarda metal uygulayın. Filigran Musluklarının benzersiz tasarımını ve işlevselliğini korumak için çaba göstermeniz gereken zamanlar vardır.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Tesisatçı Kiralamadan Önce Bilmeniz Gereken Bazı Şeyler

Kemer her gün ihtiyacınız olan bir şey değildir. Ama istediğinde, hemen istediğin bir şey. İşte bir tesisatçı işe almak için bazı ipuçları.

Şarkıcı Nerede Bulunur?

Terzi bulmak kolay değil. Ancak Yelp.com gibi çevrimiçi dizinler bölgenizde bir tesisatçı bulmanıza yardımcı olabilir. Google başka bir arama seçeneğidir. Her durumda, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç çevrimiçi dizin vardır.

Olumsuz Yorumlara Dikkat Edin

Bir veya iki olumsuz yorum, bir tesisatçıyı işe almak için caydırıcı olmamalıdır. Ancak çok fazla (veya hiç geri bildirim almama) sorun yaratabilir. İnsanların nasıl hissettiği hakkında daha iyi bir fikir edinmek için yorumları okuyun.

Tasarımcı Fiyatları hakkında bilgi edinin

Tabii ki, sorunun ne olduğunu bilmiyorsanız bir tesisatçının ne kadar ücret alacağını tahmin edemezsiniz. Ancak bir tesisatçıyı aradığınızda veya e-posta gönderdiğinizde, onlara sorun hakkında bir fikir verebilirsiniz ve onlar da size bir fikir verecektir. Örneğin, onlara bir tahliye pompanız veya sifonlu bir tuvaletiniz olduğunu söyleyebilirsiniz ve size maliyet hakkında bir fikir vermeleri gerekir. Evet, oran tesisatçının hafta sonu veya gece gelmesine bağlı olabilir.

Tesisatçının Lisanslı olup olmadığını öğrenin

Belki Yelp üzerinden bir tesisatçı ararsanız, bilgilerini sağlayan bir web siteleri olacaktır. Orada tesisatçının lisansını almak için hangi testleri geçtiğini görebilirsiniz. Bazı ülkeler lisans gerektirmez, bu nedenle web sitelerinde listelenmemişse operatöre lisansları olup olmadığını sorabilirsiniz.

Tesisatçının Bağlı olup olmadığını öğrenin

Bu bilgi gereklidir. Bir müzisyen iş başında yaralanır ve zarar görürlerse sorumlu olmak istemezsiniz. Bu nedenle kiraladığınız tesisatçı sigortalı olmalıdır.

Üretici İşini Garanti Edecek mi?

Bir tesisatçıyı işe alırken, yapabileceği tüm tadilatların doğrulanması gerekir. Parçaları değiştirirlerse, bu parçaların garantisinin ne kadar sürdüğünü kontrol edin.

Deneyimlerinin Süresi Ne Kadardır?

Sıhhi tesisat işlerinin farklı türleri vardır. Öğrencilerden profesyonellere kadar çeşitlilik gösterirler. Profesyonel bir tesisatçı kiralamak daha iyi olsa da, daha pahalı olabilir. Yani neyle rahat olduğunuza bağlı.

Bazı Kapanış Düşünceleri

Bir tesisatçı kiralamak göz korkutucu bir görev olabilir. Muhtemelen çok sık yapmadığınız bir şey.

Bu nedenle doğru tesisatçıyı seçmek zor olabilir. Ayrıca, bir tesisatçıya ne için ihtiyacınız olduğuna da bağlıdır: Bu, sızdıran bir musluğu onarmak için tek seferlik bir iş mi yoksa tesisatınızı tamamen yeniden yapmak için yapılması gereken bir iş mi?

Her iki durumda da, Yelp gibi bir çevrimiçi dizine bakarsanız veya sadece bir Google araması yaparsanız, sıhhi tesisat ihtiyaçlarınız için bölgenizde harika seçenekler bulacaksınız. Umarım sitenize bakacaklardır, tesisatçı aramanızda bol şanslar.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!