Tembel Flush – Blue Goo’nun Hikayesi – Zor Bir Soruna Basit Bir Çözüm

Tuvaletin tek kulp ile sifonu çekmesini bekliyoruz ama bu her zaman olmuyor. Çoğu zaman çöp ve kağıt su yüzeyinde tembelce yüzer. İlk etapta tuvaletin sifonu çekmesini önlemenin birkaç yolu vardır; nedenlerinden biri de tank temizleme tabletlerinin kullanılmasıdır. Sorun çok ciddi ama çözümü basit. O kadar basit ki, çoğu insan ilk kez görene kadar işe yaradığına inanmayacak.

Tank temizleyici tabletlerden kaynaklanan durgunluk sorununa ilk dikkatimi çeken Florida’daki profesyonel bir tesisatçıydı. Tanka bir tank dağıtım tableti yerleştirilirse, su tableti dolduracak kadar sert vuracaktır. Bu olduğunda, su “zengin ve zengin” olur. Tuvaletteki tuzak, üzerinden hesaplanan bir hızda tatlı su akacak şekilde tasarlanmıştır. Bazı tabletler suyun çok yüksek olmasına neden olarak sifondan su akışını azaltmakta ve böylece sifonun gelişmesini engellemektedir. Çeşitli tabletlerin tasarımı, üreticiler arasında büyük farklılıklar gösterir; bazıları daha hızlı erir ve diğerlerinden daha fazla jel oluşturur.

1,6 galonluk tuvaletlerde sorun daha da büyüktür çünkü su, eski tuvaletlere kıyasla çok daha küçüktür. Ancak aldığım birçok e-postaya göre, bu yeni 1,6 galonluk tuvaletlerle ilgili bir sorun değil. Birkaç kişi, tesisatçılarının tuvaletlerinin eski ve yıpranmış olduğu için değiştirilmesi gerektiğini bildirdiğini e-postayla gönderdi. Blue Goo hakkındaki hikayeyi okuduktan sonra, mavi yapışkan hapları çıkararak ve kalıntıyı gidermek için tuvaleti birkaç kez sifonu çekerek tuvaletlerini kurtarabildiler.

Bu nedenle, klozeti temizlemek için iki veya üç kez sifonu çektiğiniz yerde yavaş bir sifon çekiyorsanız, size yardım etmesi için tesisatçıyı aramadan önce hapı (türü ne olursa olsun) hazneden çıkardığınızdan emin olun. Tableti çıkardıktan sonra, normal deşarjı sağlamak için tuvaleti beş veya altı kez yıkamanız gerekebilir.

Depoyu açarken depo kapağına çok dikkat edin; ağır. Hareket etmeyeceği yumuşak bir yere koyun. Kırıldıklarında veya kırıldıklarında tamir edilemezler.

Tank temizleme tabletlerinde değişiklikler var. Tank suyuna batırılmamış kimyasalları kontrol edin.

Kay Keating

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Yasa Dışı Atık Temizleme: Neden Bir Profesyonel Kiralamalısınız?

Tıkanmış su, atık suyu taşıyan boruda yabancı madde ve maddelerin birikmesinden kaynaklanır. Bu öğeler ve malzemeler arasında yiyecek, yağ, sabun parçaları ve saç bulunur. Bu nedenle, bunun olmasını önlemek için kaplar düzenli olarak temizlenmelidir. Tıkanan su, sorunlara ve hoş olmayan kokulara neden olduğu için her aile için çok fazla strese neden olur.

Mühürlü suyun temizliği sadece profesyoneller tarafından yapılmalıdır. Tıkanıklığınızı çözmek için bir profesyoneli işe almanız için ana nedenler şunlardır:

1. İyi Hizmet

Tesisatçı işe alındığında önce sorunu değerlendirir, ardından duruma göre bölgeye temizlik hizmeti verir. Kanalizasyonların içinde onları tıkayacak katılar olup olmadığını görmek için kanalizasyona bakarlar. Ardından, kanalizasyon temizleme işlemini kolaylaştırmak için bunları kaldırırlar. Pulamba, gideri temizlemek için en gelişmiş ekipmanı kullanır.

2. İlaç ve Aletlerin Kullanımı

Kiraladığınız profesyoneller, tüm malzemelerin temizlendiğinden emin olarak giderinizi temizlemek için en kaliteli kimyasalları kullanacaklardır. Bu ilaçlar zararlı olabileceğinden sadece profesyoneller tarafından kullanılmalıdır. Teknisyenler ayrıca kanalizasyon hatlarının içini görmek için CCTV ve kanalizasyonları temizlemek için püskürtme ekipmanı gibi ekipmanlar kullanırlar. Tıkanan giderinizi temizlemede bu yöntemlerin çok etkili olacağından emin olabilirsiniz.

3. Size para kazandırır

Giderinizi temizlemesi için bir tesisatçı kiralamak size para kazandırabilir çünkü sorunu kendiniz çözmek ve başarısız olmak için sahip olduğunuz az miktarda parayı kullanmayı seçebilirsiniz. Birkaç kez başarısız olursanız, bu tehlikeli olacaktır çünkü ilk etapta bir tesisatçı kiralamak için harcayacağınızdan daha fazla para harcamış olacaksınız.

Uygun fiyatlı kanalizasyon temizleme hizmetleri ve kaliteli hizmetleri aynı anda sunan ve size para kazandıran şirketler var. Bu nedenle, tesisatçıyı işe almadan önce tesisatçıların incelemelerini gözden geçirmeniz önemlidir. Farklı tesisatçılara danışın ve tıkanmış bir tahliyeyi temizlemek için talep ettikleri standart fiyatı sorun. Ücretleri karşılaştırın ve neleri karşılayabileceğinize karar verin.

4. Zamandan tasarruf etmenizi sağlar

Bir tesisatçı kiralamak, özellikle yoğun bir programınız varsa size zaman kazandıracaktır. Çoğu insan bir sorunu çözmek için çok zaman harcar, ancak bir müzisyen deneyiminden dolayı aynı sorunu çözmek için çok az zaman harcar.

5. Zehirden Korunma

Kanalizasyon hatlarındaki atık su, hastalığa neden olan tehlikeli toksinler içerir. Profesyonel tesisatçılar, çalışırken kendilerini bu toksinlerden nasıl koruyacaklarını bilirler. Bir profesyoneli işe almak sizi bu tehlikeli toksinlerden koruyacaktır.

Tıkanmış giderinizi temizlemenin en iyi yolu bir tesisatçı kiralamaktır. Yukarıdakilerin tümüne ek olarak, müşterilere giderin nasıl korunacağı ve gelecekteki tıkanıklık sorunlarının nasıl önleneceği konusunda tavsiyelerde bulunurlar. Paranızın karşılığını verecek birini işe aldığınızdan emin olmak için işe almadan önce biraz arka plan araştırması yapmayı unutmayın. İyi bir tesisatçı yetenekli, deneyimli ve lisanslı olmalıdır.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Bir Log Home’da Sıhhi Tesisat Nasıl Kurulur

Kütük evin güzelliği, bu ev tipini rahat ve keyifli bir hayat yaşamak isteyenler için popüler bir seçim haline getiriyor. Artık ahşap ev malzemeleri akıllı ve yapımı kolay olduğu için ahşap ev yapmak daha ucuza geliyor. Bir blok ev inşa ederken, boru tesisatını dikkate almak önemlidir.

Bir kütük evine sıhhi tesisat kurmak, normal bir eve sıhhi tesisat kurmaktan çok farklı değildir. Çoğu durumda, borular duvarın arkasına ve zeminin altına gizlenebilir. Bir tesisatçı, iç duvarları olan ahşap evlerin duvarlarına boru döşer ve çalıştırır. Tüm iç duvarları olan ahşap evler için tesisatçı birinci katta bir drenaj sistemi kurar. Kanal sistemi, HVAC ve sıhhi tesisatın kütük evinin ikinci seviyesine kadar çıktığı kutulu bir alandır.

İkinci katta dairesel bağlantılarla ahşap bir ev inşa edilmişse, elektrik ve sıhhi tesisat için zemin yapılmalıdır. Bu, 2″x6″ tahtalar kullanılarak dil ile koru arasında bir boşluk oluşturularak ve uçlarda durdurularak yapılır. Ek borular, tüm kütük evinin duvarlarından geçmektedir.

Boru döşerken banyoları arka arkaya veya iki katlı bir evse üst üste gibi yan yana tutmak daha kolay ve ucuzdur. Cam çelik boru genellikle kuyudan pompaya giden hattı yapmak için kullanılır. Ayrıca hafif ve esnek oldukları için polietilen borular kullanılabilir. Ancak sıcak su kullanmayın. Boruların soğuğa maruz kalıp kalmayacağı da dikkate alınmalıdır. Boruların donmasını önlemek için boruların uygun şekilde kapatıldığından ve soğutulduğundan emin olmak önemlidir. Musluklar ayrıca borularda su birikmemesi için kolayca tahliye edilmelidir.

Septik tankın yeri ile ilgili olarak uygun makamlara danışmak önemlidir, çünkü konumun dikkate alınması toprak tipini, drenajı ve kuyunun yerini içerecektir. Ayrıca tesisatçı aletlerini kurmalı ve borunun doğru şekilde takıldığından ve düzgün çalıştığından emin olmalıdır.

Yeni bir kütük ev inşa ederken, boruların evden suyu alabilmesi ve atık suyu arıtma için evden uzaklaştırabilmesi önemlidir. Yetersiz bir sıhhi tesisat sistemi, sızıntılar, tıkanmış drenajlar, patlamış borular, ev su basması ve daha fazlasını içeren sistemin normal çalışmasına müdahale edebilir. Bir ağaç eve sıhhi tesisat kurarken, işi yapması için profesyonel bir tesisatçı tutmanız önemlidir. Bir tesisatçı, boruların doğru şekilde takıldığından emin olur, olası sorunları belirler ve sorunsuz çalıştığından emin olmak için tüm sistemi kontrol eder.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Singapurlu Bir Mimar – Ne Yaptıklarını Bilseniz Şaşırabilirsiniz!

Singapur’daki birçok kişi için bir ÇUŞ’ta, hükümette veya bankacılık sektöründe veya kamu hizmetinde çalışmak gibi çeşitli kariyer seçenekleri vardır. Devlet kurumlarıyla ilgili olan şey, çok iyi ödeme yapma eğiliminde olmalarıdır, ancak iş çekici değil, eğlenceli olmayabilir.

Birçokları için başarıya giden yol, girişimci olmak ve kendi işini kurmaktır. O zaman bile, genel olarak, herkes bir tesisatçı olarak iş yapmaya başlamak için bir iş seçebilir, çünkü işin sonunda değil, işin başlangıcında büyük bir iş vardır. Birisi bir sıhhi tesisat işini doğru bir şekilde kurarsa – gayet iyi yapabilir!

Pek çok insan tesisat ticaretinin, şirket sahibi olmanın ve tesisatçı olarak çalışmanın sırasıyla düşük ücretli olduğunu düşünüyor ama yanılıyorlar. Bu makale, Singapurlu bir tesisatçı olmanın en iyi özelliklerinden bazılarını ve onu Singapur’da sahip olabileceğiniz en iyi ücretli işlerden biri yapmak için arz ve talebin nasıl etkileşime girdiğini vurgulamayı umuyor. Umut ve kullanılmayan potansiyel için düşüncelerinizi (Singapurlu bir tesisatçı olmak iyi bir iş değilse) umuyorum!

Bu rakamlara bakıldığında, 2009 yılında Singapur’da yaklaşık 1.119.600 hane (Singapur İstatistik Departmanına göre) vardı. 2011-2012 yılları arasında büyüme devam edecek. Bu Singapur tesisatçıları için ne anlama geliyor?

Gerçekten büyük bir anlaşma. Sadece mevcut piyasa istatistiklerinde, on binlerce tesisatçı için yeterli iş var ve mevcut kalifiye tesisatçılar göz önüne alındığında tesisatçılara olan talep artıyor. Bu muhtemelen “bu eğlenceli bir iş değil” olarak geri dönüyor, ancak bunun hakkında düşünürseniz, işe yarayan şey paradır, kelime oyunu için kusura bakmayın.

Bu ailelerin yaklaşık %1’i (12k+ aile) veya daha fazlası GÜNLÜK sıhhi tesisat hizmetine ihtiyaç duyacaktır (her aile her gün değil, ancak her gün çok fazla tesisata ihtiyaç duyulacak kadar talep vardır!). Bu, yeni inşaat projeleri için (sabit tesisat vb.), arada bir sıhhi tesisat sorunları yaşayan (ancak birçok insanla ilgilenilmesi gereken bir çok tesisat vakasına dönüşebilen) kentsel işletmelerdeki sıvı gereksinimlerini hesaba katmaz! Çok sayıda ve yetersiz tesisatçının bulunduğu bir pazardır. Para kazanmak için uygun bir iş arıyorsanız – işte bu.

Singapur’da kimsenin izinsiz boru hatlarını kullanmasına izin verilmeyen katı ve katı bir yasa var. Ailelerin, işletmelerin ve sıhhi tesisat hizmetlerinin sayısı yılda 12 binden fazla (veya daha fazla) durumda birleşse de sadece 800 kızgın tesisatçı olduğunu biliyor muydunuz? Bu birkaç anlama gelebilir:

 1. Tesisatçı gereksinimleri çok özeldir ve bunaltıcı olabilir. Bu, düzenli bir işi olan müzisyen için iyidir ve eğer çömlekçi iş miktarını azaltmak için fiyatlarını yükseltmeyi seçerse – gelir ve talep yaratmanın iyi bir yolu.
 2. Bir ihbarcı olmayan birçok ev, işletme ve inşaat projesi var. Bu, para kaybı anlamına gelebilir (eğer bir işletme bir tesisat sorunu nedeniyle faaliyet gösteremezse para kaybeder, eğer suyun eve taşması ve mülkünüze zarar vermesinden korktuğunuz için evden çıkamazsanız – maaşınızı kaybedersiniz. Sonuç olarak – eğer işi yapmak için yeterli tesisatçı yok, birçok sorun olabilir!
 3. Tüm tesisatçılar, daha iyi ödeme yaptıkları için (belki de para için rekabet ederek mevcut tüm tesisatçıları geride bırakarak) daha fazla veya yalnızca ticari sözleşmeler almaya çalışıyorlar. Bu, sıhhi tesisatla ilgili düzensiz grubu ifade eder. Daha fazla insan sıhhi tesisat hizmetlerinden mahrum kalırsa, bu ulusal bir kriz anlamına gelebilir.

Singapur’da profesör olmakla ilgili düşünülmesi gereken bir şey, yıllık ortalama maaşın 10.000 – 17.000 $ arasında olmasıdır ki bu, Singapur’daki çoğu işten çok daha yüksektir! Tesisatçılar o kadar yüksek talep görüyor ki, bu meslek Amerikalıların Doktor olmak için ödediği bedele değer! Senin yolunda bir tesisatçı ve kazandığı maaş tam orada gerçek bir doktorla (Singapur maaş karşılaştırmalarında). Birçoğu üst düzey yöneticilerin maaşlarını Singapurlu tesisatçıların gelirleriyle karşılaştırıyor!

Böbrek cerrahisi veya plastik cerrahi ile ilgilenmiyor veya ilgi duymuyor olabilirsiniz – ancak biraz eğitim ve deneyime sahip herkes tesisatçı olabilir ve oraya ulaşmak için 9 yıllık yorucu kolej eğitimi ve çok rekabetçi bir pazar gerekmez. – şimdi sana ihtiyacı var – ve sana çok fena ihtiyacı var. Bu her işletmenin amacı değil midir? Fiyatlarınızı teklif edene kadar insanların hizmetlerinize kapınızı çalmasını mı istiyorsunuz?

Singapur’da bir dahaki sefere bir tesisatçı gördüğünüzde – kıyafetlerinin sizi aldatmasına izin vermeyin – işin doğası gereği patron gibi giyinmiyorlar – kirli ve kirli bir iş olabilir – bu yüzden örtü takıyorlar. çoğu zaman, ancak kariyer basamaklarının en altında değiller – ondan çok uzaktalar!

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Arayan Kimliği Olmadan Sızdıran Bir Pompa Nasıl Çalıştırılır

Evin erkeğinin tüm esnafların bir krikosu olması daha iyidir. Biraz marangozluk bilgisi, elektrik bilgisi ve küçük sıhhi tesisat yapma yeteneği çok faydalıdır. Bununla birlikte, bazı erkekler diğerleri kadar verimli değildir ve sızdıran bir musluk gibi bir tesisat sorunu, bir tesisatçı aramak için telefona koşmanıza neden olabilir.

Sızdıran bir musluğa sahip olmak korkunç! Ya tüm tesisatçılar yaz tatiline gitseydi? Sızıntı problemlerinizin düzeltilmesi için gelecek sezona kadar bekleyebilir misiniz? Tabii ki hayır ve sonuç olarak, bunu ne olursa olsun kendiniz yapabilirsiniz. Belki de telefonu bırakıp küçük işleri kendi başınıza yapmak hakkında biraz bilgi edinmenin zamanı gelmiştir.

Hayatınızda sızdıran bir bombayla hiç uğraşmadıysanız, şimdi denemenin tam zamanı. Sabırlı olmayı unutmayın, özellikle bunu ilk kez yapıyorsanız. Bir anda tesisatçıya dönüşmeyi bekleyemezsiniz.

Sızdıran bir musluğu nasıl tamir edeceğinizi bilmiyorsanız, evinizdeki eski kitaplara bakın. Kendiniz düzeltmenin kolay ve hızlı yolları olabilir. Resimlerin olduğu sayfalara bakmanız, kolay bir şekilde inceleyebilmeniz ve süreci hemen takip edebilmeniz için daha iyi olacaktır.

İşte sızıntıyı düzeltmenize yardımcı olabilecek bazı basit adımlar. Bir tornavida veya anahtar gibi bazı aletleriniz olmalıdır. Eskisini değiştirmek için yeni bir çamaşır makinesine de ihtiyacınız olacak. Sabır, akan bir musluğu yönetmek için ihtiyacınız olan son şeydir.

İlk olarak, sevmediğiniz bir gömlek bulun. Tabii ki borular en temiz yol değil, bu yüzden sadece evde kullanılan giysiler giymelisiniz. Rahat olan bir şey bulun. Tüm kir ve çamurla yüzleşmeye ve daha sonra duş almaya hazır olun.

Şimdi, inçleri kapatın. Bir şeylere başlamaya hazır olun. Ardından, bir anahtar almanız ve musluğun üst kısmını gevşetmeniz gerekir. Çıkarmayı bitirdiyseniz, hasarlı veya kırık olanı çıkarın ve yenisiyle değiştirin. Kullandığınız malzeme sağlam ve kaliteli olmalıdır. Şimdi tekrar kapatabilirsiniz ve tekrar sızdırmaması için bir anahtarla sıkmanız gerekir.

Artık işiniz çoktan bitti ve eğlenceli ve kolaydı değil mi? Şimdi, musluk tekrar bozulursa, bir dahaki sefere bir tesisatçı yardımı olmadan kolayca yapabilirsiniz.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Doğru Planı Nasıl Bulunur – Profesyonel Bir Pulluk Kiralamak İçin En İyi İpuçları

En İyi Planlayıcı Nasıl Bulunur?

İyi bir tesisatçı seçmek ile bir marangoz, inşaatçı veya boyacı seçmek arasındaki fark, acil durumlarda genellikle bir tesisatçının aranmasıdır. Bu, etrafa bakmak için fazla zamanınız olmayacağı anlamına gelir.

Bununla birlikte, tüm durumlar için iyi bir tesisatçıyı nasıl bulacağınıza dair bazı iyi ipuçları.

Ne yazık ki, sıhhi tesisat sektöründe, diğer sektörlerden daha fazla işten çıkarılmaya ilişkin korku hikayeleri var gibi görünüyor. Evet, her işletmenin kendi “boğaları” olacaktır.

Sıhhi tesisat aynı zamanda birçok DIY meraklısının çok fazla deneyime sahip olmadığı bir işi de içerir. Bazılarının dolapları bir araya getirmekten veya boyamaktan ve süslemekten hoşlanabileceği yerlerde, pek çoğu sıhhi tesisattan veya kanalizasyon hatlarını onarmaktan hoşlanmayacaktır.

Peki doğru tesisatçıyı bulduğunuzdan nasıl emin olabilirsiniz?

Doğru Şarkıcıyı Bulmak

Çoğu zaman en iyi yol hayal gücünüzdür. Bu şekilde tesisatçıyı önizleyebilir ve bilinçli bir karar vermek için yeterli bilgiyi alabilirsiniz.

Tabii ki borularınız patlarsa veya tuvaletiniz içindekileri kusarsa, yardım çağırmak için fazla zamanınız olmayabilir.

Acil bir durumda ne yapmalı?

Acil bir durumda, ilk bağlantı noktası İnternet veya Sarı Sayfalar olabilir. Birleşik Krallık’ta Chartered Sıhhi Tesisat ve Isıtma Mühendisliği Enstitüsü’ne (IPHE) gidebilirsiniz. Bu, misyonu “sıhhi tesisatta bilim, uygulama ve mühendislik ilkelerini ilerletmek” olan bir hayır kurumudur. Orada, posta kodunuzdaki kayıtlı tesisatçıları arayabilirsiniz. Bunlar, test edilmiş ve belirli gereksinimleri karşılayan tesisatçılardır. Bir sonraki adım, arama yapmaya başlamak olacaktır.

Herhangi bir şeyi kabul etmeden önce, aşağıdakileri bilmek önemlidir:

 • Ne kadar süredir iş yapıyorlar ve bir yerleri varsa ziyaret edebilirsiniz. Bakımlı bir kayış, çalışma sırasında yıpranmayacaktır).
 • Diğer referansları bulun.
 • Daha önce benzer bir iş yaptılar mı?
 • Mülkünüzü (ve komşularınızı) kapsayacak sigortaları var mı?
 • İşlerine garanti veriyorlar mı? Bu sigorta karşılanıyor mu? Bu, işten çıkarlarsa hala sigortalı olduğunuz anlamına gelir.
 • Tesisatçı profesyonel bir ticaret derneğinin üyesi mi? Vaktiniz varsa, kayıtlı olup olmadıklarını öğrenmek için söz konusu ticaret birliğine danışın.

Tabii ki, acil bir durumsa, tüm bunları yapamazsınız. Ancak bu soruları sormakta fayda var ve tesisatçının türü hakkında fikir sahibi olacaksınız.

Doğru Şarkıcılar Nasıl İşe Alınır?

İlk aradığınız müzisyeni işe alma tuzağına düşmeyin. Zorsa, sorunu ayrıntılı olarak tanımlayın ve bir teklif bulun. Fiyatları karşılaştırmak için üç veya dört tesisatçıdan fiyat teklifi alın. Onlardan bilmeniz gereken sorular şunlardır:

 • Arama ücretleri ne kadar?
 • Bunların saatlik ücretleri nedir?
 • Fiyatları ne zaman başlıyor? (bazıları pozisyonlarını terk ettikleri andan itibaren size ödeme yapar)

İyi Bir Tesisatçı Ne Kadar Ücret Alır?

Bu her şeye bağlıdır. Bir tesisatçının ne kadar ücret alabileceği konusunda sabit bir yönerge yoktur. Bu nedenle, yapılacak iş ve malzemeler dahil maliyet için ayrıntılı bir yazılı teklif almak her zaman iyi bir fikirdir.

Fiyat için %100 peşin ödeme yapmayın. Bir ücret ödemeyi bekleyebilirsiniz, bu normaldir. Bir tesisatçının satın alması gereken bağlantı elemanları ve bağlantı elemanları olabilir. Paranın doğru olduğundan emin olun.

Acil Olmayan Arayanları İşe Alma

Tabii ki banyonuzu yenilemeyi planlıyorsanız veya merkezi ısıtma kurmayı düşünüyorsanız, soru sormak, fiyat teklifi almak, fikir almak, geçmiş çalışmaları görmek ve daha fazlası için bolca zamanınız var.

Peki doğru tesisatçıyı işe aldığınızdan emin olmak için ne yapmalısınız?

 • Yazılı bir anlaşma alın. Bu, ilgili işin ayrıntılı bir tanımını, maliyetini, başlangıç ​​ve bitiş tarihlerini içerecektir. Son tarih sizin için önemliyse, bunu en baştan açıklayın.
 • Herhangi bir garanti hakkında daha fazla bilgi edinin. Bu yaptıkları iş ve satın aldıkları şeyler için önemlidir.
 • İş ilerleme günlüğü tutun. Bunun ayrıntılı olarak belirtilmesi gerekmez, ancak daha sonra bir anlaşmazlık olursa yardımcı olabilir.

Tesisatçının Hizmetinden Memnun Değilseniz

Yaptığınız işten memnun değilseniz, en iyisi bir tesisatçıya danışmaktır. Bunu yavaş ve basit bir şekilde yapın. Şikayetinizi tam olarak doğru şekilde yapıldığını düşündüğünüzü belirterek yazmak en iyisidir. Proje devam ederken topladığınız bilgilerden bazı kanıtlara sahip olabilirsiniz. Genellikle bombacı sorunu çözmekten mutlu olur. Bu işte itibar en önemli şeylerden biridir.

Bu işe yaramazsa ve tesisatçı bir ticaret derneğinin üyesiyse, katılmanız gerekir. Sorunu çözmeye yardımcı olacaklar. Başlangıç ​​ve bitiş tarihleri, maliyetler ve sözleşmelerle ilgili elinizdeki tüm belgeleri sağlamaya hazır olun. Ayrıca bazı resimler faydalı olacaktır.

Bu işe yaramazsa, şarkıcıyla mahkemeye gitmeniz gerekebilir.

Nihayet

Doğru tesisatçıyı bulmak mümkündür. Maalesef kalifiye esnaf eksikliği var ve bu da çok vicdansız tesisatçı olduğu anlamına geliyor. Doğru tesisatçıyı bulmak için bu ipuçlarını takip ederseniz, bir şeylerin yanlış gitme olasılığını azaltabilirsiniz.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Bir Planlayıcının Rolünü Bilin

Bir perakende alanını çalışma alanına dönüştürmek iyi bir iş etiği gerektirir. Tuvaletlerin ve pisuvarların düzgün çalışması için suyun musluklardan ve kanalizasyon sistemlerinden akmasını sağlamak, sağlıklı bir işyeri için çok önemlidir. Ticari sıhhi tesisat, büyük ölçüde yerleşim alanlarında çalışır ve bu nedenle, ofisin açılışı sırasında yukarıdaki gereksinimlerin karşılandığından emin olmak için ticari tesisatı denetlemek için bir profesyonel gerektirir.

Ticari tesisatçılar ve endüstriyel müteahhitler, büyük tesisler, işletmeler ve büyük ofisler arasında yüksek talep görmektedir. Tesisatçılar, musluklardan, lavabolardan, tuvaletlerden, pisuarlardan ve su ısıtıcılarından karmaşık su temini ve drenaj, atık ve çıkış (DWV) sistemlerine kadar tesisatı kurmak, değiştirmek veya onarmak için gereken temel beceriler konusunda eğitilir.

Çeşitli sıhhi tesisat sistemlerinin düzgün işleyişini sürdürmenin yanı sıra, binanın akışını yönetmekten ticari sıhhi tesisat hizmetleri sorumludur. En yeni ekipmanlarla donatılan tesisatçılar, moloz taşmalarını, tıkanmış boruları ve döşeme sızıntılarını işçilere zarar vermeden önleyebilmelidir. Acil durumlar düşük maliyetli iş kesintilerine yol açabileceğinden, ticari sıhhi tesisat hizmetleri, geçici iş kesintilerini önlemek için zamanında yeterli bir boru hattı sistemi sağlamalıdır.

Ticari sıhhi tesisat endüstrisi, tıkanmış veya hasarlı boruları değiştirmenin yollarını bulmak ve ofisi bozmadan sızıntılarla başa çıkmak için gelişti. Bu nedenle, tıkanmış tıkanıklıkları gidermek için hidro jet ve kanalizasyon borularını kazmadan eski haline getirmek için drenajsız borular – bunların tümü ticari bir üretici tarafından kullanılmaktadır.

Ticari tesisat hizmetleri profesyonel, sertifikalı, güvenilir olmalı ve rekabetçi fiyatlar sunmalıdır. İşletmeler tesisatçılarını genellikle arkadaşlarından ağızdan ağza iletişim yoluyla bulur, ancak internet pazarı büyüyor.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Kapalı Noktalar – Gerçekten Bir Planlayıcıya İhtiyacınız Var mı?

New York’taki en dikkatli ev sahipleri bile sonunda pis, tıkanmış kanalizasyonlarla karşılaşacak. Küçük çocukları oyuncaklarını tuvalete atar veya zamanla sabun ve yağ birikmiştir. Bu olduğunda, sıhhi tesisat sorunlarını çözmek için gerçekten bir Bronx tesisatçı çağırmaları gerekir mi?

Kanalizasyon boruları yer altına gömülür ve evin içindeki kanalizasyon tıkanmış gibi görünürse ciddi sorunlara neden olabilir. Çoğu zaman sorunun nedeni lavabonun altındaki tahliye boruları temizlenerek giderilebilir ancak ne yazık ki bu her zaman böyle olmuyor. Bazen sorun o kadar ciddidir ki, bir dalgıç, bir halat burgu, bir tesisatçı yılanı veya nehre güçlü endüstriyel temizlik kimyasalları dökmekle çözülemez. Basit ev ilaçları işe yaramazsa, diğer temizlik veya alışılmamış yöntemleri deneyerek durumu daha da kötüleştirmeyin.

Bunun yerine deneyimli bir Bronx tesisatçısını arayın. Bu, zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlayan akıllıca bir harekettir. Sıradan bir adam olarak, uygun bakım yöntemlerini bilmiyorsunuz. Hatalar kanalizasyon sisteminize çok fazla zarar verebilir ve bu onarımlar size bir tesisatçıdan basit bir yolculuk için ödeme yapmaktan daha pahalıya mal olur.

Doğru araçlar ve beceriler olmadan tesisat sorununuzu daha da kötüleştirebilirsiniz. Ağaç köklerinin kanalizasyon borularınızı deldiği yerleri bulabilir misiniz? Etkilenen bir bölge bulsanız bile, tekrar olmaması için nasıl düzeltebilirsiniz? Bir Bronx tesisatçısı sadece onarımı nasıl tamamlayacağını bilmekle kalmaz, aynı zamanda tekrar olmasını da önleyebilir.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Popüler Bir Şarkıcı mı Arıyorsunuz? Bu 5 Önemli İpucu Size Yardımcı Olacak

Saygın bir tesisatçı seçmeden önce beş önemli şeyi göz önünde bulundurmalısınız. Bu faydalı makale, doğru sıhhi tesisat işini düşünürken size doğru yönde rehberlik edecektir. Bu makalenin sonunda tesisatçının ruhsatlı ve sigortalı olduğundan, fiyat verirken size iyi fiyat verdiğinden, bilgi birikimine sahip olduğundan, ihtiyaçlarınıza hızlı cevap verdiğinden, ücretsiz veya düşük maliyet sunduğundan nasıl emin olacağınızı öğreneceksiniz. hizmet. Saygın bir tesisatçı seçmeden önce beş önemli şeyi göz önünde bulundurmalısınız. Bu faydalı makale, doğru sıhhi tesisat işini düşünürken size doğru yönde rehberlik edecektir. Bu makalenin sonunda tesisatçının ruhsatlı ve sigortalı olduğundan, fiyat verirken size iyi fiyat verdiğinden, bilgi birikimine sahip olduğundan, ihtiyaçlarınıza hızlı cevap verdiğinden, ücretsiz veya düşük maliyet sunduğundan nasıl emin olacağınızı öğreneceksiniz. hizmet.

1) Tesisatçınız Lisanslı ve Sigortalı mı?

Ses net mi? Ancak Raleigh North Carolina’da ruhsatlı veya sigortalı olmayan birçok tesisatçı var. Bazen bir müzisyen bir sanat eserini alıp ruhsatlandırmayı düşünmeden üzerinde çalışmaya başlayabilir. Tüketici olarak bu tesisatçılar hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Devlet, profesyonel bir tesisatçının lisans vermeden önce gerekli tüm sınavları ve geçmiş kontrollerini geçtiğinden emin olmak için mükemmel bir iş çıkarır. Saygın bir sıhhi tesisat hizmeti seçerken sigorta çok önemlidir. Bir kaza durumunda tüketicilerin korunması gerekir. Bir şey çok kötü giderse, tesisatçının sigorta şirketi bir kaza veya kazadan kaynaklanan zararları ödeyebilir. Öte yandan, tesisatçının uygun bir sigortası yoksa ve tehlikeli bir şey olursa, zararlardan yalnızca alıcının sorumlu olması ihtimali yüksektir. Seçtiğiniz tesisatçının lisanslı ve sigortalı olup olmadığını belirlemenin birçok yolu vardır. İlk önce arayandan sertifikasını görmesini isteyebilirsiniz. Başka bir seçenek de, yerel lisans kurulunuzla kontrol ederek bir lisansı doğrulamaktır.

2) Sıhhi Tesisat Hizmetiniz iyi bir fiyat sunuyor mu?

Fiyat bu günlerde sıcak bir konu. Herkes her zaman en ucuz arabayı, en ucuz gadget’ı veya en ucuz TV’yi arar. Öte yandan bombalama tamamen farklı bir konudur. Bir düşünün, bir doktorun ofisine girdiğinizde, ofise girdiğinizde “Ne” diye soruyor musunuz? Belki değil! Elbette maliyet önemli bir faktör ama sorununuzu çözebilecek bir doktor aramıyor musunuz? Tesisatçılar aynı bağlamda görülmelidir. Bazen ucuz tesisatçılar en iyisi olmayabilir. En ucuz araba veya en ucuz TV gibi. Maliyet çok önemlidir ve doğru tesisatçı ucuz olmasa da size binlerce dolar kazandıracaktır. Tesisatçınıza, sorunu teşhis edebilecek, sorunu çözmek için size uzun vadeli bir fikir verebilecek ve doğru bir tahminde bulunabilecek bir danışman olarak bakın. Tesisatçı telefonda yardımcı oluyor mu? Size doğru soruları soruyorlar mı? Bazen şehirdeki en ucuz tesisatçıyı bulmaktan daha az ödeyip daha fazla fayda sağlamak daha iyidir. En iyi tesisatçılardan biri “Ne kadar?” sorusuna kaşlarını çattı. konuşmanın ilk 20 saniyesinde sorulduğunda. Bu nedenle, bahsin değerini sormayın. Önce bir tesisatçının neler sunabileceğini kontrol edin ve ardından tesisat ihtiyaçlarınızı çözmek için bir tahmin isteyin.

3) Deneyimli bir tesisatçı arayın!

Doğru tesisatçı seçiminde bilgi en önemli faktörlerden biri olmalıdır. Bilgi ve problem çözme becerileri söz konusu olduğunda, bilginin yerini hiçbir şey tutamaz. Telefonla tesisatçıyı ararken yapılacak en iyi şey sorununuzu açıklamak ve tesisatçının cevabını test etmeye çalışmaktır. Sorununuzu telefonda çözecek bir tesisatçı aramıyorsunuz. Öte yandan, yapmaya çalıştığınız şey… tesisatçının geçmişte benzer bir sorunla uğraştığını anlamaya devam etmek. Örneğin, mutfakta sızdıran borular varsa, sıhhi tesisat servislerini aradığınızda şöyle şeyler duymalısınız: “Mutfakta boruların çıkmasına neden olabilecek çeşitli şeyler olabilir, küçük bir sızıntıdan küçük bir sızıntıya kadar değişebilir. ciddi bir sorun.Biz gelip sorunu “küçük bir miktar” için teşhis edebilir ve düzeltmenin ne kadara mal olacağını size bildirebiliriz.Deneyimli bir tesisatçıda aradığınız, değer katan dürüst bir cevaptır.Ne olmadığınız genel sözler söyleyen ve endişelerinizi gidermeyen bir tesisatçı aranıyor.

4) Sıhhi tesisat hizmeti duyarlı mı?

Kaç kez bir uzmanı arayıp dört gün sonra geri aradın? Bu sizin başınıza geldi mi bilmiyorum ama bu sektörde çok yaygın bir şey. Ralegh NC’de saygın bir tesisatçı seçerken yanıt süresi özellikle önemlidir. Sıhhi tesisat acil bir operasyon olarak kabul edilir. Sorun doğru bir şekilde çözülmezse, evinizi 5 saatten daha kısa sürede su basabilir. Bunun ötesinde, onarımı binlerce dolara mal olabilecek su hasarı restorasyonu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle, yanıt süresi çok önemlidir. Arayanın veya yanıtlayanın bir saatten az ise 5 saat içinde yanıt vermesini beklemelisiniz. Tesisatçıların çok meşgul olduğu doğru olsa da, sıhhi tesisat hizmetinin her zaman hızlı bir şekilde cevap verebilmeleri için bir planı vardır. Karşılaştığınız sorunu daha iyi anlamak için doğrudan tesisatçıyla konuştuğunuzdan emin olun.

5) Sıhhi tesisat hizmetiniz Ücretsiz Tahminler veya Ücretler sunuyor mu?

Tesisatçıların ücretsiz keşif yapması mı yoksa bir ücret talep etmesi mi gerektiği konusunda her zaman bir tartışma vardır. Ayrıca bir doktor randevusunu da düşünün. Daha az ödeme yapmaktan çekiniyor musunuz? Belki değil! Aslında, bazı deneyimli tesisatçılar ÜCRETSİZ bir tahminde bulunacaktır. Ancak tesisatçı sağlamsa, sorununuzu çözebiliyorsa ve sıhhi tesisat ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde çözebiliyorsa, ücretsiz keşif sunmasalar bile bu tesisatçıyı yükseltmelisiniz. ÜCRETSİZ bir tahmin sunarken büyük değer sağlayabilecek saygın bir sıhhi tesisat hizmeti bulabilecek kadar şanslıysanız, bu sadece bir bonus. Her durumda, bir tesisatçıyı işe alırken tek düşüncenizin ÜCRETSİZ bir tahmin olmasına izin vermeyin.

Son olarak, bir tesisatçı seçerken lisans ve sigorta, maliyet etkinliği, probleminize hızlı bir şekilde yanıt verme deneyimi ve ÜCRETSİZ tahminler veya düşük ücretler gibi önemli faktörleri araştırmak önemlidir.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Bir Planlayıcı Bulmak İçin İpuçları

Evinizdeki sorunlara veya onarımlara yardımcı olması için bir tesisatçıya ihtiyacınız olabilir. İyi bir müzisyen bulmak çok çaba gerektirmez. Böyle bir tesisatçıya ihtiyacınız olacak, sorunları çözebilecek ve aynı zamanda evinizde çalışmasına ihtiyaç duyduğunuzda ona güvenmeniz gerekecek. Kişiyi evinize davet etmeden önce doğru kişiyi bulduğunuzdan emin olmanız gerekir. Evinizde sıhhi tesisat işini üstlenecek tesisatçı bulmak için bazı yararlı ipuçları.

Ünlü Kişilerden Bilgi Almak:

İhtiyaçlarınızı karşılayacak bir tesisatçı bulmanın en kolay ve güvenilir yollarından biri, aileniz, arkadaşlarınız, komşularınız veya geçmişte bir tesisatçının hizmetlerini kullanmış olabilecek diğer tanıdıklarınızla iletişime geçmektir. Tesisatçı tanımını onlardan alabilirsiniz. Ayrıca size çalışmaları, uzmanlıkları, dakiklikleri ve evinizde çalışmak için onlara güvenip güvenemeyeceğiniz hakkında bilgi verebileceklerdir.

Yerli film izlemek:

Yaşadığınız dizinde arama yapabilirsiniz. Bu kitaplarda adı geçen tüm insanlara güvenmek mümkün değildir ve doğru kişiyi seçmek için araştırma yapmanız gerekecektir. Sadece meşru insanları bulsanız bile, onları sormalısınız. Sonunda projeniz için bir tesisatçıya karar vermeden önce birkaçını kısa listeye alabilirsiniz. Yerel bir kurye işinizi gerçek zamanlı olarak halledebilir ve onun numarasını ve adresini görebilirsiniz. Ayrıca, bölgenizde çalıştığı müşterilerden yaptığı çalışmalar ve güvenilirliği için kefil olabilirsiniz.

Sarı Sayfaları Kullanma:

Sabrınız ve zamanınız varsa sarı sayfalarda tesisatçı arayabilirsiniz. Bir tesisatçı bulmak için internete bakın. Görmek için iyi gözlere ihtiyacınız olacak çünkü kullandıkları metin çok iyi. Birkaç tesisatçı bulup deneyebilirsiniz. Birini seçmek için en az üç tanesini yazmalısınız. Ne ücret aldıklarını ve sundukları hizmetleri görün. Sonlandırmadan önce, devlet tarafından işletilen çeşitli kurumlardan yardım alarak itibarlarını doğrulayın.

Çevrimiçi arama:

İnternette bir müzisyen arayabilir ve birçoğunu bulabilirsiniz. Sadece lisanslı tesisatçıları aramak en iyisidir. Tanıdığınız kişilerden veya mektuplar aracılığıyla tesisatçılarınız olsa bile, ABD gibi inceleme sitelerinden müşterilerinin yorumlarını almak daha iyidir. Eviniz için güvenilir bir tesisatçı bulmak için Plumbers.com. Lisans durumunu sormanın yanı sıra, geçmişi ve aleyhindeki işle ilgili şikayetler veya suçlamalar hakkında ayrıntılı bilgi toplayın.

Better Business Bureau ile kontrol edin:

Daha emin olmak için, Better Business Bureau’nun ilgili işletmelerle ilgilenen yerel bir şubesine sahip biri hakkında bilgi edinmek en iyisidir. Müşteri şikayetleri ve koşulları hakkında size ilgili tesisatçı bilgilerini sağlayabileceklerdir. Ayrıca ne olduğunu ve davaları nasıl çözeceğinizi de bileceksiniz.

Danışman Mimarlar ve Mimarlar:

Evinizde veya ofisinizde çalışmış olabilecek mimarlardan veya müteahhitlerden de faydalı bilgiler alabilirsiniz. İnşaatçıların çoğu, sıhhi tesisat ve elektrik işlerini, inşaat sürecine müdahale etmeden bu görevleri yerine getiren taşeronlara yaptırmaktadır. Taşeronlar, işinizi sizin yerinize yapması için bir tesisatçı gönderebilir. İşi iyi bilen ve güvenebileceğiniz birini bulabilirsiniz.

Sizin için çalışacak bir Toronto tesisatçısını seçmedeki en önemli faktörler, uzmanlığı ve iş kalitesi ve evinizde çalışabilmesi için güvenilirliğidir.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!