Filigran Bombaları: Kurulum, Bakım ve Onarımla İlgili Bazı Soruların Cevapları

Filigranlı musluklar, şüphesiz dikkatli bir tasarımdan sonra tasarlanan, sıkı üretim tesislerinde üretilen ve birçok saygın perakendeci tarafından satılan birinci sınıf ürünlerdir. Tabii ki, bu muslukların takılmasını, onarılmasını veya onarılmasını içeren birkaç önemli soru var. Bunlardan bazıları aşağıda ele alınacaktır.

Mevcut bir kurulum yöntemi kullanılarak yeni bir musluk takılabilir mi?

Filigran tabanlı çoğu musluk için bu kurulum mümkündür. Bu, özellikle orijinal konektör ve yeni bomba aynı renkteyse geçerlidir (örneğin: her ikisi de pirinç kaplamalıdır). Yeni bir tarza sahip bir musluk istiyorsanız, her şeyi takma konusunda endişelenmenize gerek kalmaması için drenajı aynı kaplama ile değiştirmeniz sizin için faydalı olabilir.

Silikon, Teflon bant veya tesisatçı macunu kullanarak Filigran Muslukları garantiyi geçersiz kılmadan monte edebilir veya onarabilir misiniz?

Filigran, ev sahibinin lavabo ile gider arasında ve lavabo ile musluk arasında su geçirmez bir conta oluşturmak için silikon kullanmasına olanak tanır. Silikon kullanılıyorsa, sadece aşındırıcı olmayan silikon kullanılması tavsiye edilir. Teflon bandın, herhangi bir garantiden ödün vermeden boruları düzgün bir şekilde kapatmasına izin verilir. Öte yandan şirket, tesisatçı macununun kullanılmasına izin vermeyecektir. Performansı silikonunkine benzer olsa da diğer kaplamalara zarar verebilecek asidik bir bileşene sahiptir. Bu olası hasar, tesisatçının macun programının herhangi bir ürün garantisini geçersiz kılmasına neden olur.

Filigran Musluklarını temizlerken ne yapılmamalıdır?

Temizlik maddesi alkoller, organik çözücüler, aşındırıcılar veya diğer sert kimyasallar içeriyorsa, temizlik maddesini herhangi bir Filigran Musluğunda kullanmayın. Yukarıda belirtilen koşullar musluğun yüzeyini etkiler ve korozyonu ve diğer hasarları hızlandırabilir. Parlatılmış metaller için güvenli olduğu garanti edilemeyen temizleyiciler veya süngerler de hiçbir Filigran ürününde kullanılmamaktadır. Birçok ped veya sünger, musluğun ucunu çizebilecek küçük parçacıklara sahiptir. Temizleyiciyi çok uzun süre açık bırakmak başka bir kötü hatadır. Musluğu kurtarmak yerine, temizleyiciler musluğunuzun ömrünü kısaltabilir. Bu gibi durumlardan kaçınmak için, deterjan ve temizlenen ürün arasında yeterli temastan sonra deterjanı hemen suyla çıkarın.

Filigran pompanızın veya valfinizin sızdırdığını fark ederseniz ne yapmalısınız?

Herhangi bir sızıntı fark ederseniz, sorunun kaynağını belirlemek yardımcı olabilir. Sızıntılar genellikle yırtılmış veya çizilmiş kartuşların sonucudur. Bu çizilmeye su hattında çok fazla birikme, sert su veya kalıntı neden olabilir. En iyi sonuçlar için yerel bir tesisatçıya danışın veya herhangi bir sızıntı fark ettiğiniz anda Filigran ile iletişime geçin. Musluğunuzun veya vananızın değiştirilmesi gerektiği anlaşıldığında, Filigran çevresindekilerden orijinal yedek parçalar satın almanız gerekir.

Musluğunuz sızdırmaya başlarsa ne yapmalısınız?

Altın, bakır ve nikel, havadaki ince partiküllere maruz kalma veya yanlış temizleme nedeniyle zamanla kararabilir. Musluğunuzun altını veya pirinci rengi solmaya başladıysa, musluğu limon kokulu mobilyalı bir bezle ovmalısınız. Nikel kaplama, izleyicinin musluğun güzel görünümünü görmesini sağlayan herhangi bir koruyucu kaplamaya sahip değildir. Nikel oksidasyonu meydana geldiğinde, aşındırıcı musluğa az miktarda metal uygulayın. Filigran Musluklarının benzersiz tasarımını ve işlevselliğini korumak için çaba göstermeniz gereken zamanlar vardır.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Boş Tatil Evinizde Bombaları Serin Tutmak

Yazlık evinizi veya kulübenizi kışın boş bırakmak ve ısıtmadan bırakmak istiyorsanız, borularınızda, tuvaletlerinizde veya borularınızda suyun donmamasına dikkat etmelisiniz. Soğuk su genleşerek borularınızın veya diğer ekipmanlarınızın kırılmasına neden olur. Borularınıza, lavabonuzdaki musluklara, duş başlıklarına ve durgun suyu toplayan diğer tüm ekipmanlara zarar verebilirsiniz.

Ancak hasar patlayıcılarla bitmiyor. Buz eriyip yeniden aktığında, donmuş borulardan ve bağlantılardan sızar ve çatılara, duvarlara, zeminlere ve eşyalara zarar verebilir. Yazlık evinizde sel yaşayacaksınız. O sırada orada değilse (ev donmuşsa muhtemelen böyledir), çok fazla zarar verebilirsiniz. Söylemeye gerek yok, hasarın onarımı pahalı ve zaman alıcı olabilir. Bu, ev sahipleri tarafından basit bir şekilde önlenebilir. Yapması birkaç saat sürse de, iyi harcanan zamandır.

Çözüm: Hatlarınızı Temizleyin
Bir sıhhi tesisat acil durumunu önlemenin ilk adımı, evinize gelen suyu kapatmak veya su departmanınızın sizin için kapatmasını sağlamaktır. Daha sonra her bir musluğu açarak evinizdeki tüm boruları boşaltmanız gerekir. Ardından şofbeninizi kapatın ve muslukları bulaşık makinesi ve çamaşır makinesinden çıkarın. Dördüncüsü, tahliye edilebilecek vanalarınız olup olmadığını kontrol edin. Su sayacınızın yakınında olma eğilimindedirler. Onlara sahipseniz, üzerlerindeki siyah muslukları açmak için bir İngiliz anahtarı kullanın. Musluğu veya musluğu olmayan bir iniş borusu varsa, suyu boşaltmak için boruların birleştiği yeri açın. Bir sonraki adım, tüm tuvaletlerinizi temizlemek ve çevre dostu bir antifriz solüsyonu (önerildiği gibi çözülmüş) dökün. Daha sonra bu solüsyonu duş, küvet, lavabo gibi sifonu olmayan tüm tesisatınıza dökün ve çamaşır makinenizi durdurun. Evinizde büyük bir tuzak varsa, içine güçlü antifriz dökün.

Yazlık evinize döndüğünüzde, suyu tekrar açtığınızda musluklarınızı her zamanki gibi kullanabileceksiniz.

Tüm bunları yaparak tatilinize geri döndüğünüzde donmuş borular ve su hasarı ile uğraşmak zorunda kalmayacağınızı bilerek içiniz rahat olabilir.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!