Evinizde Polibütilen Boru Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Polibütilen borular, düşük maliyetleri ve basitlikleri nedeniyle 1975 ve 1995 yılları arasında konut yapımında yaygın olarak kullanılmıştır. Polibütilen sprey, esas olarak suyla reaksiyona girip kararsız hale gelmesi, patlaması ve uyarı vermeden boru arızasına neden olması nedeniyle bir takım sorunlara neden olabilir. Başarısız olabileceğinden, bu tip borulara sahip olup olmadığınızı bilmek önemlidir ve burada evinizde polibütilen boruları tanımlamanın birkaç yolunu inceleyeceğiz.

Açıkçası, polibütileni tanımlamanın en iyi yolu, profesyonel bir tesisatçı veya ev müfettişinin onu incelemesini sağlamaktır. Evinizde bu tür bir sıhhi tesisat olup olmadığını kendiniz inceleyerek anlayabilirsiniz, ancak deneyiminiz yoksa sadece bakarak hasar görüp görmediğini söylemek zor. Bununla birlikte, bu tür bir tesisatınız olup olmadığını belirlemek için aramanız gereken birkaç şey vardır. Onaylandıktan sonra, herhangi bir hasarı görmek ve bir çözüm bulmanıza yardımcı olmak için uzmanlara bakabilirsiniz.

Polibütilen yeraltı su şebekeleri genellikle mavidir, ancak gri veya siyah da olabilir. Siyah poli polibütilen ile karıştırılmamalıdır. Borular yarım inç ila bir inç çapında olabilir ve bir bodrum katından veya duvardan, beton bir levhadan veya hatta bir boşluktan bir eve girerken görülebilir. Genellikle, aramaya başlamak için iyi bir yer olan su ısıtıcısının yanındaki evin içinden geçer. Evin yakınında bakır boruların kullanıldığı ve su sayacının yakınında polibütilen boruların kullanıldığı zamanlar vardır, bu nedenle her iki tarafa da bakmak önemlidir.

Polibütilen borular iç mekanlarda da kullanılabilir ve su ısıtıcısının yanında kolayca bulunur. Ayrıca bitmemiş bodrum katlarında tavanlardan geçerken ve lavabolara ve tuvaletlere su sağlamak için duvarlardan dışarı çıkarken bulunabilir. Bazı alanlarda bakır fitingler kullanılır, bu nedenle fitinglerin etrafında bakır görürseniz, boru boyunca polibütilen boruların kullanılmadığı anlamına gelmez. Bu tip borular bulursanız, genellikle bunları değiştirmek en iyisidir, ancak bu, özellikle hasar görmüşlerse profesyonel bir tesisatçı yardımıyla yapılmalıdır.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Doğru Boru Almanın Önemi

Borular, plastik borular ve metal borular olmak üzere iki ana türden biridir. Sıhhi tesisat, su temini ve atık bertarafı ile suyun taşınması ve boşaltılması için kullanılan boru ve tüpleri kullanma sanatıdır.

Evde sıhhi tesisat onarımında kullanılan aletler, helezonlar, pistonlar, tornavidalar, yıkayıcı anahtarlar, ayarlanabilir anahtarlar, pense ve kalafat gibi birçok şeyi içerecektir. Duş tesisatları, drenaj onarımları ve birçok sıhhi tesisat probleminde uzmanlaşmış birçok tesisatçı vardır. Sulama sistemlerini kurmak için tesisatçılar tarafından yaygın olarak kullanılan farklı boru türleri vardır. Sıhhi tesisat, banyo tesisatını düzgün bir şekilde kurmak gibi düzgün işleyen bir banyonun ihtiyaçlarını karşılamalıdır. Yeraltı banyo sıhhi tesisatına genellikle kaba sıhhi tesisat denir.

Bodrum sıhhi tesisat için başka bir seçenek de bodrumun altına plastik bir hazne yerleştirmektir. Boru hattının üç ana yönü, yeni boru hatlarının kurulumu, tamamlanması gereken bakım çalışmaları ve sözleşmelerin bakımıdır. Sıhhi tesisat, mutfak, banyo, lavabo ve sıhhi tesisattaki tüm yeni tesisatları içerecektir. Sıhhi tesisat uzun saatler, çalışma saatleri, akşamları ve hafta sonları gerektiren bir iştir. Sıhhi tesisat, çeşitli düzeylerde bilgi, eğitim ve uzmanlık gerektiren teknik bir iştir.

Evinizde biraz iş yapacak bir tesisatçı arıyorsanız, ihtiyacınız olan her işin sizin memnuniyetiniz için yapıldığından emin olmak için tecrübesi ve referansları olan iyi bir tesisatçı seçin. Bir keresinde babam, ana banyosunda çalışmak için kayıtsız bir tesisatçı ekibi tuttu ve sonunda onlar bitirdi. Boruları bağlamadılar (sanırım yola fabrikadan çalınan boruları kullandılar) ve kısa bir süre sonra kaçak oluşmaya başladı.

Sızıntının misafir odasının üzerindeki tavanı yavaş yavaş doldurduğunu anlamadık ve bir gün baba ve oğulları bilardo oynarken tüm tavan üzerlerine çöktü. Babamın işinden gelen en ünlü misafirlerden biri olarak hissettiği tam aşağılanmadan bahsetmiyorum bile, milyarlarca tabloyu restore etmek yaklaşık on iki bin pound aldı.

Bu işi yapabileceğini düşünenleri değil, sadece kalifiye müzisyenleri kullanmanız gerektiğini zor yoldan öğrendi.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!