Duş Musluklarınızın Düzgün Çalışmasını Nasıl Sağlarsınız?

Kendi evinize sahip olmak, sizi dünyaya meydan okumaya hazır yapan şeylerden biri olmalı çünkü bu büyük bir başarı. Ne yazık ki çoğu zaman her şeyden, özellikle de banyo musluklarınızdan korkarsınız.

Bazılarınız, banyodaki sıhhi tesisat konusunda evin geri kalanına kıyasla neyin daha zor olduğunu merak edebilir. Şey, banyoda olan “canlılar”la ilgisi var. Odadaki sıhhi tesisatın sahip olması gereken en son şey bir sorundur çünkü evimizde en son isteyeceğimiz şey sıhhi tesisatın içindeki şeylerdir.

Birçok ev sahibinin yaşadığı sorun, odadan bağımsız olarak evlerinde sıhhi tesisat konusunda çok bilgili olmamalarıdır. Banyo söz konusu olduğunda, pistonun nasıl kullanılacağı hakkında çok az bilgimiz var, ancak aklımızın bir köşesinde, beklenen karmaşa ile uğraşmak istemiyoruz. Ancak artık bir ev sahibisiniz, bu da her şeyin üstünde kalmanız gerektiği anlamına geliyor. Evinizin devam etmesi dirsek yağınıza bağlıdır, bu yüzden sadece başınızı eğin – işe gitme zamanı.

Banyo tesisatınızı iyi çalışır durumda tutmak için birkaç önemli ipucu:

Sızıntılara ve Dökülmelere Daima Dikkat Edin – Yıkandıktan sonra tuvaletinizi dinleyin ve ellerinizi yıkadıktan sonra bombanızı izleyin. Damlaları duyuyor veya görüyor musunuz? Eğer öyleyse, iki şey görürsünüz: 1) düzeltilmesi gereken bir şeyin işareti; ve 2) boşa giden para. Küçük bir sızıntıdan ne kadar su israf edilebileceğine şaşıracaksınız.

Tıkanmalardan ve Tıkanmalardan Kaçınmaya Çalışın – Banyo giderlerinizdeki çoğu tıkanıklık aşırı yağ, saç ve daha fazlasından kaynaklanır. Tuzakları kullanarak bu öğelerin sayısını azaltmaya çalışın.

Hasarlı Onarımları ve Sızıntıları Kontrol Edin – Yani tesisatçısın ama bu doğru olmayan bir şeyi fark edemeyeceğin anlamına gelmez. Bir el feneri alın ve banyo armatürlerinizde büyüyen çatlak ve sızıntı olup olmadığını kontrol edin. Cihazın uyumsuzluğu, borularınızın temel işlevine müdahale edebilir.

Olabildiğince Düzenli Olun – İlerlemeye çalışırken biraz yüksekte kalınacak bir yer varsa o da sizin banyonuzdur. Sert suyunuz olup olmadığını öğrenin. Kireç pulu olup olmadığına bakın. Daha eski bir evdeyseniz, sıhhi tesisatı yükseltmeyi düşünün. Banyonuzdan en iyi şekilde yararlanmak için elinizden gelen her fırsatı verin.

Banyo musluklarınızın huzurunuz için bir tehdit olması gerekmez. Sıhhi tesisat hakkında fazla bir şey bilmiyor olsanız bile, banyo musluklarınızın olması gerektiği gibi çalışmasını sağlamak için çok şey yapabilirsiniz. Sorun devam ederse, harekete geçmeye çalışın ve iyi bir üne ve iyi bir çalışmaya sahip profesyonel bir tesisatçı bulun. Uzmanların yanınızda olması her zaman iyi bir bahistir.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!