DIY Tesisat İpuçları

Sıhhi tesisat, işin birçok farklı alanını kapsayan yetenekli ve çeşitli bir meslektir. Bazı tesisat işleri, sağlık ve güvenlik nedenleriyle profesyonel tesisatçılara bırakılmalıdır. Merkezi ısıtma için gaz boruları üzerinde çalışmayı içeren sıhhi tesisat işleri, bir hata sizin veya bir başkasının hayatına mal olabileceğinden, profesyonel bir gaz tesisatçısına veya ısıtma mühendisine bırakılmalıdır. Kendinizi veya başkasını riske atmadan yapabileceğiniz birçok kendin yap sıhhi tesisat onarımı vardır.

Bu makale sızdıran boru onarımını ele alacak ve size nasıl düzgün bir şekilde tamir edeceğinizi anlatacaktır. Sızdıran borular en hafif tabiriyle rahatsız edici olabilir, ancak çok uzun süre açık bırakılan sızdıran bir musluk mülkünüze zarar verebilir. Sızıntıların çoğu kötü bağlanmış borulardan kaynaklanır, bu boru bağlantıları aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli şekillerde bulunabilir.

  • Mutfak lavaboları, duş sifonları ve lavabo sifonları pis su borusuna dişli bir bağlantı ile bağlanır; derz arızalanırsa ünitelere, zemine veya derzin altındaki herhangi bir şeye zarar verebilir. Bu tür bir sızıntıyı düzeltmenin en iyi yolu, bağlantı somununu çıkarmak ve lastik rondelanın yerinde olduğundan emin olmaktır. Bir sonraki adım, borunun sifona sığacak kadar itildiğinden emin olmaktır, iyi bir sızdırmazlık sağlamak için sifon parçasını PTFE veya iplik bantla sarmak iyi bir fikirdir.
  • Kompresör mafsallarındaki veya mekanik mafsallardaki kaçaklar da aynı şekilde tamir edilebilir. Kemik sıkışması genellikle kendi kendini sınırlar ancak bir bozulma olursa veya bağlantı borusunun işlevi bozulursa eklem aşağı inmeye başlayabilir. Bu noktalardan birinin sızdırdığını fark ederseniz, yapılacak en iyi şey suyu izole etmek ve tüm boruyu boşaltmaktır. Bu genellikle bantları açarak yapılabilir. Bağlantıyı hoparlörle dikkatlice kesin; Tesisatta kalan suyu toplamak için konektörün altına bir tür kap veya havlu koymak iyi bir fikirdir. Somunları tamamen değiştirin ve basamakları PTFE bant ile yüzeye sabitleyin veya bir mastar kullanın, somunları tekrar sıkın ve onarım tamamlanır.
Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!