Kırık Duş Başlığı Nasıl Onarılır

Güzel, temiz bir banyonuz varsa, gece bir damlamayla uyanırsanız… bir damlama… bir damlamayla uyanırsanız, her şey boşunadır. Tekrar uyumak istediğinizde giderek artan o çılgın ses. Su istismarı herkesin başına gelebilir. Duş sızıntıları lavabonuzdan daha yüksek. Düşmesine çok var.

Ne yapabilirsin? Saatte 75 dolar ücret alan ve evinden şarj etmeye başlayabilen bir tesisatçıyı aramadan önce bunu düşünün. Bildiğin şehrin her yerinde olabilirler. Neden önce güvenilir bilgisayarınıza gidip sızdıran bir duş başlığı aramıyorsunuz? Kulağa korkutucu gelmeyen şeyleri düzeltmek için birçok fikir bulacaksınız.

Güvenilir ve hafif görünen birini bulduğunuzda, ihtiyacınız olanı toplayın: bir rondela, rondela veya “o” halkası, tornavida, anahtar, pense, boru sızdırmazlık maddesi ve lastik rondelalar. Bozulmamış projeler yaptığını gördüğünüz gerçekten kullanışlı bir komşunuz varsa, onlara sorun. Sahip olduklarınızın iyi mi kötü mü olduğunu size söylemeliler. Eğer iyi bir insansa, sizin için çalışmaya gelebilir. Her ihtimale karşı. Duşa bak, sızıntı nereden geliyor? Koltuktan mı yoksa duşun arkasından mı çıkıyor gibi görünüyor?

Duş başlığını çok dikkatli bir şekilde çıkararak başlayın. Başlamadan önce duş başlığının etrafına bir havlu yerleştirin. Duşu boşaltmak için duşun altındaki vidayı gevşettiğinizden emin olun. Pense ile kafayı gevşetin.

Başının altında bir yıkayıcı görmelisin. Eski rondelayı çıkarın ve yenisiyle değiştirin. Sorununuz kireç birikintileri olabilir. Duşun üstündeki koruyucu kapağı çıkarmayı deneyin. Sadece iki vida var. Tam bir duş alın ve sekiz saat boyunca beyaz sirke içinde bekletin. Ben de bir faceplate ile batırırdım. Duş giderini sert bir fırça ile temizleyin. Kireç tıkanıklığı da varsa, çıkarmak için bir kürdan almanız yeterlidir.

Şimdi duş perdesinin geri geldiği yere tesisatçı bandı uygulayın ve sıkıca çekin. Bunları saat yönünde yerleştirdiğinizden emin olun, aksi takdirde aşırı yüklenebilir. Bandı kırışıksız olacak şekilde çekin. Borunun etrafında beş veya beş kez dolaşın. Duş başlığını tekrar çalıştırın, ancak çok fazla sıkmayın, sadece elinizi sıkıca tutun.

Sızdıran duş başlığını tamir ettin. Bana inanmıyor musun? Suyu açın ve görün. Gece yarısına kadar bekleyin. Kendinizi uyandırmak için bir alarm kullanın çünkü su sızıntıları bunu yapmaz. Damla yok. Başarı! Şimdi yatağına dön ve bunca zamandır aldığın dinlenmeyi al.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Lavabo, Duş veya Tuvaleti Tamir Etmenin 4 Farklı Yolu

Bir mutfak lavabosunu, duşu veya tuvaleti temizlemenin birçok farklı yolu vardır. Bu yöntemler hakkında bilginiz varsa, yerel tesisatçınızı aramayarak biraz tasarruf edebilirsiniz. Yöntemleri insanların düşündüğü kadar zor değil. Evinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aşağıda belirtildiği gibi basit yönergeleri izlemeniz yeterlidir.

Banyonuzda, yer giderinizde veya duş giderinizde tıkanmaya neden olabilecek birçok şey vardır. Başlıca nedenlerden bazıları sabunlar, diş macunları ve hatta kozmetiklerdir. Bu sorunu çözmenin en iyi ve en kolay yolu, çevre dostu bir unclogger kullanmaktır. İlacı siyahın altına dökmeniz gerekir ve birkaç dakika içinde çözüldüğünde akan su ile boşaltın.

Bu işe yaramazsa, indirme durağında herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol edin. Bazen saç ve döküntülerle kaplıdır. Bu nedenle, tamamen açılıp açılmadığını kontrol edin. Açılır durağı gevşetin ve açılıp açılmadığına bakın. Açılır tahliye durdurucu açıkça görülüyorsa, duvarın arkasındaki tahliye borusunda bir sorun olabilir.

Drenaj borusundaki tıkanıklığı gidermek için elektrikli bir kök açıcı kullanabilirsiniz. Drenajın üzerine itin ve aşağı doğru bastırarak bloğu çıkarmaya çalışın. Telin bir ucunu gidere yerleştirin. Tel tüneldeyken bükülür. İşe yaramazsa, yılanı baş aşağı çevirin ve gruba yakalandıktan sonra tekrarlayın, yılanı yukarı çekin ve yumruyu atın.

Başka bir seçenek bir piston kullanmaktır. Basamak kupasını deliğin üzerine yerleştirin ve derin suya karşı iyi bir sızdırmazlık sağladığından emin olun. Tıkanmaya neden olabilecek her şeyi çıkarmak için hızlı ve keskin bir hareket kullanın.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Duş Musluklarınızın Düzgün Çalışmasını Nasıl Sağlarsınız?

Kendi evinize sahip olmak, sizi dünyaya meydan okumaya hazır yapan şeylerden biri olmalı çünkü bu büyük bir başarı. Ne yazık ki çoğu zaman her şeyden, özellikle de banyo musluklarınızdan korkarsınız.

Bazılarınız, banyodaki sıhhi tesisat konusunda evin geri kalanına kıyasla neyin daha zor olduğunu merak edebilir. Şey, banyoda olan “canlılar”la ilgisi var. Odadaki sıhhi tesisatın sahip olması gereken en son şey bir sorundur çünkü evimizde en son isteyeceğimiz şey sıhhi tesisatın içindeki şeylerdir.

Birçok ev sahibinin yaşadığı sorun, odadan bağımsız olarak evlerinde sıhhi tesisat konusunda çok bilgili olmamalarıdır. Banyo söz konusu olduğunda, pistonun nasıl kullanılacağı hakkında çok az bilgimiz var, ancak aklımızın bir köşesinde, beklenen karmaşa ile uğraşmak istemiyoruz. Ancak artık bir ev sahibisiniz, bu da her şeyin üstünde kalmanız gerektiği anlamına geliyor. Evinizin devam etmesi dirsek yağınıza bağlıdır, bu yüzden sadece başınızı eğin – işe gitme zamanı.

Banyo tesisatınızı iyi çalışır durumda tutmak için birkaç önemli ipucu:

Sızıntılara ve Dökülmelere Daima Dikkat Edin – Yıkandıktan sonra tuvaletinizi dinleyin ve ellerinizi yıkadıktan sonra bombanızı izleyin. Damlaları duyuyor veya görüyor musunuz? Eğer öyleyse, iki şey görürsünüz: 1) düzeltilmesi gereken bir şeyin işareti; ve 2) boşa giden para. Küçük bir sızıntıdan ne kadar su israf edilebileceğine şaşıracaksınız.

Tıkanmalardan ve Tıkanmalardan Kaçınmaya Çalışın – Banyo giderlerinizdeki çoğu tıkanıklık aşırı yağ, saç ve daha fazlasından kaynaklanır. Tuzakları kullanarak bu öğelerin sayısını azaltmaya çalışın.

Hasarlı Onarımları ve Sızıntıları Kontrol Edin – Yani tesisatçısın ama bu doğru olmayan bir şeyi fark edemeyeceğin anlamına gelmez. Bir el feneri alın ve banyo armatürlerinizde büyüyen çatlak ve sızıntı olup olmadığını kontrol edin. Cihazın uyumsuzluğu, borularınızın temel işlevine müdahale edebilir.

Olabildiğince Düzenli Olun – İlerlemeye çalışırken biraz yüksekte kalınacak bir yer varsa o da sizin banyonuzdur. Sert suyunuz olup olmadığını öğrenin. Kireç pulu olup olmadığına bakın. Daha eski bir evdeyseniz, sıhhi tesisatı yükseltmeyi düşünün. Banyonuzdan en iyi şekilde yararlanmak için elinizden gelen her fırsatı verin.

Banyo musluklarınızın huzurunuz için bir tehdit olması gerekmez. Sıhhi tesisat hakkında fazla bir şey bilmiyor olsanız bile, banyo musluklarınızın olması gerektiği gibi çalışmasını sağlamak için çok şey yapabilirsiniz. Sorun devam ederse, harekete geçmeye çalışın ve iyi bir üne ve iyi bir çalışmaya sahip profesyonel bir tesisatçı bulun. Uzmanların yanınızda olması her zaman iyi bir bahistir.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!