Ev inşa etmek

Bugün her evin evin içinde birçok boru var. Duvarların arkasında sıhhi tesisat ve su bulunan bir tuvalet var. Bu boruların her biri, ekipmanınıza su tedarik edecek veya ekipmanınızdan kirli su taşıyacak şekilde kurulur.

Evinizi inşa etmesi için bir tesisatçı tuttuğunuzda, tesisatçı her şeyin doğru yapıldığından emin olmak için tesisat bilgisini kullanacaktır. Bunun ötesinde, evinizin kapalı olduğundan emin olmak için bir denetim yapılacağından emin olabilirsiniz.

Kullanılan Borular

Pex’te evlerin yapımında çoğu yerde su hatları için kullanılan boru, sprinkler hatları için ABS borudur. Pex boru şeffaf, beyaz, mavi ve kırmızı plastik bir borudur. Böylece su filtrelerinde turuncu, yeşil, sarı, siyah ve gri görebilirsiniz. ABS hatları, her zaman siyah olan plastik bir borudur.

Bina İnşaat Bölümleri

Evde sıhhi tesisat onarımında ilk adım çok çalışmaktır. Bu, bodrum katında veya emekleme alanında zeminde yapılan çalışmaları, evin ve çatı katı sisteminin her yerindeki drenaj ve çıkışları içerir. Kritik zamanlarda evin her yerine su hatları döşenmelidir. Ayrıca banyo ve duş musluklarını küvet ve duşlara bağlayın. Ayrıca etapta her banyo ve duşun takılması, asılması ve test edilmesi gerekir.

Şu anda bir karter pompası kuruyorsanız, toprağı kazmanız gerekir.

Kuruluma başlamadan önce kiraladığınız tesisatçıların tüm su hatlarındaki havayı test ettiğinden emin olun. Ayrıca duvarlarda ve tavanlarda gömülü olan beyaz giderlerin sızıntıları önlemek için sıkı olduğundan emin olun. Bunun yerine bu kapalı alanlara silikon uygulamak daha iyidir. Mümkünse, her zaman bir İngiliz anahtarı kullanabilir ve beyazı açmaya zorlayabilirsiniz, ancak silikonu kapalı tutmazsanız, duvarlar ve tavanlar kapatıldıktan ve boyandıktan sonra silikonun veya daha fazlasının çıkıp sorunlara neden olma şansı vardır. Daha sonra tamir etmek size daha pahalıya mal olacak, bu yüzden uzun sürmediğinden emin olun.

Bazı bölgelerde kanalizasyon hatlarını test etmek için su püskürtmeniz gerekebilir.

Ev tesisatında bir sonraki adım tesisatı tamamlamaktır. Bu, tuvaletlerin, lavaboların, sıhhi tesisatın kurulmasını ve küvet ve duşlarda bitirme işlerini içerir. Bu bölümde ayrıca su ısıtıcısını da kurmanız ve bağlamanız gerekir. Şofben için sıcak ve soğuk su hatları üç inçlik bakırdan yapılmalı ve bir PEX sistemine geçmeden önce yaklaşık üç fit çalışmalıdır. Yüksek basınçlı bir sistem kullanıyorsanız, bakırı sayaçtan en soğuk kısma, bakır şofbenden uzağa ve bakır hala oradayken tekrar sıcak kısma çalıştırırdım. Biraz daha fazla iş gerektiriyor ama evde sadece yarım inç PEX gerekiyor.

Hazneyi taktıktan sonra, şimdi en son hazne pompasını kuracaksınız.

Tüm bunlar yapıldıktan sonra ana su hattını açmanız ve evdeki tüm boruları test etmeniz ve kontrol etmeniz gerekir. Tuvalet tankları ve muslukların etrafında ve fıskiye hatlarında ve su hatlarında lavabonun altında sızıntı olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca su ve tahliye hortumunu bulaşık makinesine bağlayıp, çıkıp çıkmadığını görmek için çalıştırmalısınız.

Evde sahip olduğunuz ekipman miktarına bağlı olarak, sıhhi tesisat iki buçuk ila beş gün sürer ve bitirme işlemi iki ila iki gün sürer.

Evin doğalgaz hatları varsa, kiraladığınız tesisatçı da gaz hatlarını çalıştırabilir. Bu, yaşadığınız yere bağlı olarak propan veya doğal gaz olabilir. Çoğu evde bir su ısıtıcısı, fırın ve şömine vardır. Daha sonra bazı evlerde ayrıca gaz veya ocak, barbekü hattı, ikinci fırın, ikinci su ısıtıcısı, dış mekan ızgarası, ikinci şömine, dış mekan şöminesi, garaj ızgarası, ızgara ve ızgara bulunur.

Kiraladığınız şofben suyu ısıtmaz, sıcak suyu ısıtır veya evin zeminini ısıtır. Bazı yerlerde, kullanım sıcak suyu için ve sıcaklık düşükse yerden ısıtma için bir su ısıtıcısı kullanabilirsiniz. Netlik için yerel tesisatçılarınıza danışın.

Evdeki sıhhi tesisat için bu kadar.

Teşekkürler

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!