Evde Baştan Sona PEX Sıhhi Tesisat Nasıl Kurulur

PEX tesisatının yeni bir eve nasıl kurulacağını öğrenmek, doğru aletleri toplamayı ve ekipmanı çalıştırmayı içerir. Bunlar, geleneksel bakır ve PVC boruların yerini alacak şekilde tasarlanmıştır. Bu ürünün esnekliği, onu çok fazla bükülme ve dönüş gerektiren kurulumlar için ideal kılar.

Bu tür ekipmanı düzgün bir şekilde kurmak için birkaç özel alet gereklidir. Bu aletler, bu uygulamalar için özel olarak tasarlanmış bir kesici, aletler, bir halka kesici, sıkma halkaları, bir hareketli/hareketsiz mastar ve bir sıkma halkası çıkarma aleti içerir. Malzemeler monte edildikten sonra kurulum başlayabilir.

Kurulum, yeni boruların mevcut zeminlerden veya sütunlardan geçirilmesini içerir, boruları çalıştırmadan önce deliklerin delinmesi gerekir. Çizgileri ağaç üzerinde çalıştırırken, uçlar arasında delikler açmak önemlidir, bu, iç duvarları kurarken çivilerin boruya girmesini önleyecektir. Ekstra önlem olarak, metalin kenarlarına tüp için ek koruma sağlayan tırnak plakaları yerleştirilebilir.

Delikleri açtıktan sonraki adım, gerekli uzunluktaki boruyu kesmektir. Temiz bir çapak kesimi sağlamak için bu amaç için tasarlanmış bir kesici takım kullanılmalıdır. Bir sonraki adım, evde kurulu olan birçok şeyden suyun aktığı yerden hatları çalıştırmayı içerir.

Her iki uçta fazladan uzunluk bırakmak bazı ayarlamalara izin verecektir. Boruları kirişlere sabitlemek için kullanırken, yüksekliği ve düşüşü hesaba katmak için hatta biraz daha boşluk bırakın. Askı kelepçeleri en iyi bu aşamada kullanılır.

Çizgiler bittiğinde, bir sonraki adım onları nesnelere bağlamaktır. Kurulumun bu bölümünü tamamlamak için bir go-tool, bir pirinç veya plastik ek parça, bir kıvırma aleti ve kıvırma halkaları gereklidir. Borunun düzgün kesildiğinden emin olmak için bir kesme aleti kullanarak kıvırma halkasını alın ve borunun ucuna yerleştirin.

Ardından bakır fitingi omuza kadar borunun içine sokun. Yüzüğü omzun sekiz inç yakınına getirin. Sıkma aletini doksan derecelik bir açıyla tutarak halkanın üzerine kaydırın ve sızdırmaz hale getirmek için sıkın. Bunu yapmak halkayı borudan korur. Kıvrımın tutulup tutulmadığını kontrol etmek için bir git/yapma aracı kullanın ve kıvrımın ucuna bastırın. Hedef taraf sorunsuz bir şekilde eşleşirse iş başarılı olur. Önceki kısım aynı fikirde değilse, işlem tekrarlanmalıdır.

Son aşama, çeşitli valfleri ve karıştırmayı içerir. Sistemden sıcak su akışını kontrol etmek için bir karışım vanası kullanılır. Manifold, evin her yerindeki su hatları için bir dağıtım noktası görevi görür. Bu cihaz, bir hatta bir sızıntı meydana geldiğinde çok kullanışlıdır, çünkü hatlar bağımsız olarak kapatılabilir. Karıştırma vanası, sıcak suyun karışmasını azaltır ve istenen sıcaklığa ayarlanmasını sağlar. Her şey kurulduktan sonra su açılabilir.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Evde Boya Sorunlarını Düzeltmek için Hızlı İpuçları

Tıkanmış giderler, donmuş su boruları, sızdıran borular evlerde sık görülen problemlerdir. Açıkçası, insanlar acil durumlarda sıhhi tesisat hizmetleri ararlar. Ancak bu hoş olmayan durumlar, ilk aşamada ihmalden kaçınılarak kolayca önlenebilir. Tesisat mühendisleri Bu sorunların çoğunun, insanların boruları tamir etmeyi ihmal edip acil servise gitmeleri durumunda ortaya çıktığını buldu. Boruların rutin bakımı, boruların çıkarılmasına yardımcı olur ve bu nedenle acil durum yönetiminden daha iyi bir çözümdür.

Önleyici bakım, boruları ve tesisatı iyi durumda tutmaya yardımcı olur. Maliyetli sorunlara yol açabilecek erken hataları tespit etmek de mümkündür. Böyle bir tesisat sorunu ile karşı karşıyaysanız tesisat maliyetini düşürerek kaybı en aza indirecek adımlar atın.

İşte Bilmek İsteyeceğiniz Hızlı Düzeltmeler:

1. Sızdıran Borular

Sızıntılar çoğunlukla boruların korozyon nedeniyle patladığı boru bağlantılarında meydana gelir. Çok ciddidir ve acil müdahale gerektirir. Sürekli su akışını önlemek için ana vananın hemen kapatılması önemlidir. Evinizde su birikmesini önleyecek ve bu gibi durumlarda taşkınların önüne geçecektir. Etkilenen bölgeyi kaplamak için kil veya bant da kullanabilirsiniz. Şimdi, tesisatçınızdan bir şeyleri tamir etmesini isteyin.

2. Gaz Borusu Sızıntısı

Hoş olmayan bir gaz kokusu algılarsanız, hemen evi terk edin. Gaz sızıntıları ölümcüldür ve tamir edilmeye çalışılmamalıdır. Bunun yapılmaması ölümcül kazalara neden olabilir. Yerinden olduğunuzda, sorunu hemen çözmeleri için profesyonelleri arayın.

3. Damlayan Armatürler

Arızalı cihaza bağlı ana vanayı kapatın. Açıklığı tıkayan saç, kir ve diğer katı kalıntıları dikkatlice kontrol edin. Ayrıca, uygun tesisat onarımı için tesisatçınıza başvurun.

4. Kilitli Odalar

Bu çok fazla kafa karışıklığına neden olabilir. Bir piston gibi aletler kullanarak tasarımı kaldırmaya çalışın. Bunu yaparken başkalarının yardımına ihtiyacınız olabilir. Tüm çabalarınıza rağmen, tıkanıklığı gideremezseniz, yardım için derhal tesisatçınıza başvurun.

5. Soğuk Su Boruları

Kış aylarında borulardaki su donarak boruların tıkanmasına ve boruların tıkanmasına neden olur. Önlem alınmazsa boruların patlamasına neden olabilir. Bunu yapmak için ana vananızı kapatmanız gerekir. Daha sonra sıcak su ile hafifçe çözdürün. Çözülme, herhangi bir tıkanıklığı giderir. Geleceğiniz için borularınızın her zaman uygun şekilde korunduğundan emin olun.

Bu evde bulunabilecek bir sorundur. Boru hatlarının zamanında denetlenmesi, boru hatlarının sorunsuz akışını sağlar. Bu, cebinizde ağır olabilecek sıvı sorununun önüne geçmenize yardımcı olur.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!