Evinizde Polibütilen Boru Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Polibütilen borular, düşük maliyetleri ve basitlikleri nedeniyle 1975 ve 1995 yılları arasında konut yapımında yaygın olarak kullanılmıştır. Polibütilen sprey, esas olarak suyla reaksiyona girip kararsız hale gelmesi, patlaması ve uyarı vermeden boru arızasına neden olması nedeniyle bir takım sorunlara neden olabilir. Başarısız olabileceğinden, bu tip borulara sahip olup olmadığınızı bilmek önemlidir ve burada evinizde polibütilen boruları tanımlamanın birkaç yolunu inceleyeceğiz.

Açıkçası, polibütileni tanımlamanın en iyi yolu, profesyonel bir tesisatçı veya ev müfettişinin onu incelemesini sağlamaktır. Evinizde bu tür bir sıhhi tesisat olup olmadığını kendiniz inceleyerek anlayabilirsiniz, ancak deneyiminiz yoksa sadece bakarak hasar görüp görmediğini söylemek zor. Bununla birlikte, bu tür bir tesisatınız olup olmadığını belirlemek için aramanız gereken birkaç şey vardır. Onaylandıktan sonra, herhangi bir hasarı görmek ve bir çözüm bulmanıza yardımcı olmak için uzmanlara bakabilirsiniz.

Polibütilen yeraltı su şebekeleri genellikle mavidir, ancak gri veya siyah da olabilir. Siyah poli polibütilen ile karıştırılmamalıdır. Borular yarım inç ila bir inç çapında olabilir ve bir bodrum katından veya duvardan, beton bir levhadan veya hatta bir boşluktan bir eve girerken görülebilir. Genellikle, aramaya başlamak için iyi bir yer olan su ısıtıcısının yanındaki evin içinden geçer. Evin yakınında bakır boruların kullanıldığı ve su sayacının yakınında polibütilen boruların kullanıldığı zamanlar vardır, bu nedenle her iki tarafa da bakmak önemlidir.

Polibütilen borular iç mekanlarda da kullanılabilir ve su ısıtıcısının yanında kolayca bulunur. Ayrıca bitmemiş bodrum katlarında tavanlardan geçerken ve lavabolara ve tuvaletlere su sağlamak için duvarlardan dışarı çıkarken bulunabilir. Bazı alanlarda bakır fitingler kullanılır, bu nedenle fitinglerin etrafında bakır görürseniz, boru boyunca polibütilen boruların kullanılmadığı anlamına gelmez. Bu tip borular bulursanız, genellikle bunları değiştirmek en iyisidir, ancak bu, özellikle hasar görmüşlerse profesyonel bir tesisatçı yardımıyla yapılmalıdır.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Evinizde Gaz Sızıntısı Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Gaz hatları evinizin ve işinizin önemli bir parçasıdır. onlar güç

sizi sıcak tutmak için sobalar, su ısıtıcıları ve diğer aletler

rahat. Ancak, gaz hattınız da doğası gereği dengesizdir.

tehlikeli olabilecek şeyler. Zamanla, gaz hatları onları yapmak için yıpranır

çatlama veya kırılma eğilimindedir. Gaz sızıntısı olduğunda, saldırmak daha iyidir

güvenli olmayan ve ölümcül şeyleri ortadan kaldırmak için aynı zamanda sorun.

Gaz Sızıntısı Belirtileri

Evler büyüdükçe gaz hatları da büyür. Bu şansı artırır

gaz kaçağı olması çok tehlikelidir çünkü her zaman yapamazsınız

onların kokusu. Burada, mevcut olup olmadıklarını belirlemenize yardımcı olacak semptomların bir listesi bulunmaktadır.

evinizde gaz kaçağı

  • çürük yumurta kokusu

Doğal gaz kokusuzdur. Gaz şirketleri denilen kimyasalları ekler

kükürt gibi iyi bilinen “çürük yumurta” içeren merkaptan.

koku. Bunun nedeni, insanların hoş olmayan şeyler koklamasıdır.

koklayınca, gaz hattında bir sorun olduğunu fark eder.

  • Gaz Faturası

Yorgun olup olmadığınızı anlamanın en kolay yollarından biri dinlemektir.

gaz faturalarına. İçinizde ani ve anlaşılmaz bir artış olduğunda

gaz, özellikle sızıntılar nedeniyle.

Benzin için değerinden fazlasını ödediğini fark eder etmez,

bir tesisatçı çağırın. Sadece çok para biriktirmenize yardımcı olmakla kalmayacaklar

ama o sizin ve ailenizin güvende olduğundan emin olacak.

  • Bahçenizdeki Ölü Bitkiler veya Koyu Yeşil Toprak

Evinizin içinde ölü bitkiler veya ölü otlar ve

Hava hatlarının geçtiği yerlere yakın koyu yeşil toprak,

bitkiler zehirli gazlardan etkilenmiştir.

  • Bir Boru veya Gaz Aletinden Yüksek Ses

Bir elektronik cihazdan veya bir elektronik cihazdan tıslama veya tıslama sesi duyarsanız

boru, gaz hattında bir çatlak veya kırılma olduğu anlamına gelir. Doğal gaz

baskı altındadır, bu yüzden kaçarken bir zil sesi çıkarır

borular. Bu, büyük bir gaz kaçağı olduğunu gösterir, bu nedenle

hasarlı kabloyu onarmak için hemen bir tesisatçı çağırın.

  • Baş dönmesi veya sersemlik hissi.

Karbon monoksit zehirli gazlara maruz kalmaktan kaynaklanır

daha uzun bir süre. Semptomlar şunları içerir: baş dönmesi, bulanık görme

baş ağrısı, mide bulantısı, nefes darlığı, kafa karışıklığı ve bulanık görme. Eğer

Bunu yaşarsanız, tüm gaz cihazlarını kapatın, çıkın

ve bir uzman çağırın

Gaz Sızıntısı Durumunda Yapılması Gerekenler

Yukarıdaki koşullardan herhangi biriyle karşılaşırsanız, tüm havalandırmayı kapatın.

araçları, pencereleri açın, olay yerinden çıkın ve uzmanları arayın

durumla ilgilenmek için tesisatçı.

Bir gaz sızıntısından şüpheleniyorsanız ve Denver şehrinde yaşıyorsanız, nerede?

Gazınızı tamir etmesi için Tesisatçılar Denver’ı arayın.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Sıhhi Tesisat Malzemeleri – Evinizde Olması Gerekenler

Borularınızda sızıntılar bir nedenden dolayı kaçınılmazdır ve bu, özellikle arabanızı yıkamak, çamaşırlarınızı yıkamak veya duş almak veya suyunuzu kullanmak gibi suyunuzu kullanan bir şey yapmanın ortasındayken gününüzü bozabilir. rahat oda. Sıhhi tesisat sorunları can sıkıcı olabilir. Bu nedenle, bazı sıhhi tesisat becerilerini bilmek ve temel tesisat araçlarına sahip olmak çok önemlidir. Artık her ev sahibi, bu eşyalara sahip olmanın önemini biliyor, çünkü araba yolunuzda ne zaman bir uzlaşma olabileceğini asla bilemezsiniz.

En sık karşılaşılan tesisat sorunlarından biri banyo tesisat sorunlarıdır. Sızdıran lavabolar, sifonu çekmeyen tuvaletler veya ne kadar çok açarsanız açın kapanmayan sulardır. Bunun gibi problemler acil müdahale gerektirir ve acilden kastım acil onarımdır. Sorunu bir an önce düzeltmeniz gerekiyor yoksa büyük bir sorununuz olacak.

Bu sorunu hızlı bir şekilde çözmenin en iyi yolu evinizde bir tamir takımı bulundurmaktır. Temel bir sıhhi tesisat ve temel ekipman bilgisi ile probleminizi hemen çözebilir ve profesyonel bir tamirciden çok para ödemekten kurtulabilirsiniz.

İşte kendinizi düzeltmeniz gereken bazı şeyler.

Boru, cıvata, somun, su.

Tesisatçı Macunu:

Bu aletle sızıntı yapan hortumları onarmak kolaydır. Bunlar, tesisatınızdaki bir hortum sızıntısını veya diğer sızıntıları geçici olarak durdurmak için tasarlanmıştır. Banyo lavabonuzun bağlantısı ile ilgili bir sorununuz varsa, macun gevşek kısmı hemen kapatabilir. Bu aracı yanınızda bulundurmak size çok yardımcı olabilir. Bu, yerel donanım mağazanızdan satın alınabilir.

Boru Epoksi:

Bu macuna benzer, ancak bu, delikleri ve kalıcı sızıntıları sabitlemek içindir. Bunlar, bir tutam içinde kullanmak için harikadır ve onları koyduğunuz alan için bir doku oluşturmak için ıslak yüzeylerde bile kullanılabilir.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Boş Tatil Evinizde Bombaları Serin Tutmak

Yazlık evinizi veya kulübenizi kışın boş bırakmak ve ısıtmadan bırakmak istiyorsanız, borularınızda, tuvaletlerinizde veya borularınızda suyun donmamasına dikkat etmelisiniz. Soğuk su genleşerek borularınızın veya diğer ekipmanlarınızın kırılmasına neden olur. Borularınıza, lavabonuzdaki musluklara, duş başlıklarına ve durgun suyu toplayan diğer tüm ekipmanlara zarar verebilirsiniz.

Ancak hasar patlayıcılarla bitmiyor. Buz eriyip yeniden aktığında, donmuş borulardan ve bağlantılardan sızar ve çatılara, duvarlara, zeminlere ve eşyalara zarar verebilir. Yazlık evinizde sel yaşayacaksınız. O sırada orada değilse (ev donmuşsa muhtemelen böyledir), çok fazla zarar verebilirsiniz. Söylemeye gerek yok, hasarın onarımı pahalı ve zaman alıcı olabilir. Bu, ev sahipleri tarafından basit bir şekilde önlenebilir. Yapması birkaç saat sürse de, iyi harcanan zamandır.

Çözüm: Hatlarınızı Temizleyin
Bir sıhhi tesisat acil durumunu önlemenin ilk adımı, evinize gelen suyu kapatmak veya su departmanınızın sizin için kapatmasını sağlamaktır. Daha sonra her bir musluğu açarak evinizdeki tüm boruları boşaltmanız gerekir. Ardından şofbeninizi kapatın ve muslukları bulaşık makinesi ve çamaşır makinesinden çıkarın. Dördüncüsü, tahliye edilebilecek vanalarınız olup olmadığını kontrol edin. Su sayacınızın yakınında olma eğilimindedirler. Onlara sahipseniz, üzerlerindeki siyah muslukları açmak için bir İngiliz anahtarı kullanın. Musluğu veya musluğu olmayan bir iniş borusu varsa, suyu boşaltmak için boruların birleştiği yeri açın. Bir sonraki adım, tüm tuvaletlerinizi temizlemek ve çevre dostu bir antifriz solüsyonu (önerildiği gibi çözülmüş) dökün. Daha sonra bu solüsyonu duş, küvet, lavabo gibi sifonu olmayan tüm tesisatınıza dökün ve çamaşır makinenizi durdurun. Evinizde büyük bir tuzak varsa, içine güçlü antifriz dökün.

Yazlık evinize döndüğünüzde, suyu tekrar açtığınızda musluklarınızı her zamanki gibi kullanabileceksiniz.

Tüm bunları yaparak tatilinize geri döndüğünüzde donmuş borular ve su hasarı ile uğraşmak zorunda kalmayacağınızı bilerek içiniz rahat olabilir.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!