Tembel Flush – Blue Goo’nun Hikayesi – Zor Bir Soruna Basit Bir Çözüm

Tuvaletin tek kulp ile sifonu çekmesini bekliyoruz ama bu her zaman olmuyor. Çoğu zaman çöp ve kağıt su yüzeyinde tembelce yüzer. İlk etapta tuvaletin sifonu çekmesini önlemenin birkaç yolu vardır; nedenlerinden biri de tank temizleme tabletlerinin kullanılmasıdır. Sorun çok ciddi ama çözümü basit. O kadar basit ki, çoğu insan ilk kez görene kadar işe yaradığına inanmayacak.

Tank temizleyici tabletlerden kaynaklanan durgunluk sorununa ilk dikkatimi çeken Florida’daki profesyonel bir tesisatçıydı. Tanka bir tank dağıtım tableti yerleştirilirse, su tableti dolduracak kadar sert vuracaktır. Bu olduğunda, su “zengin ve zengin” olur. Tuvaletteki tuzak, üzerinden hesaplanan bir hızda tatlı su akacak şekilde tasarlanmıştır. Bazı tabletler suyun çok yüksek olmasına neden olarak sifondan su akışını azaltmakta ve böylece sifonun gelişmesini engellemektedir. Çeşitli tabletlerin tasarımı, üreticiler arasında büyük farklılıklar gösterir; bazıları daha hızlı erir ve diğerlerinden daha fazla jel oluşturur.

1,6 galonluk tuvaletlerde sorun daha da büyüktür çünkü su, eski tuvaletlere kıyasla çok daha küçüktür. Ancak aldığım birçok e-postaya göre, bu yeni 1,6 galonluk tuvaletlerle ilgili bir sorun değil. Birkaç kişi, tesisatçılarının tuvaletlerinin eski ve yıpranmış olduğu için değiştirilmesi gerektiğini bildirdiğini e-postayla gönderdi. Blue Goo hakkındaki hikayeyi okuduktan sonra, mavi yapışkan hapları çıkararak ve kalıntıyı gidermek için tuvaleti birkaç kez sifonu çekerek tuvaletlerini kurtarabildiler.

Bu nedenle, klozeti temizlemek için iki veya üç kez sifonu çektiğiniz yerde yavaş bir sifon çekiyorsanız, size yardım etmesi için tesisatçıyı aramadan önce hapı (türü ne olursa olsun) hazneden çıkardığınızdan emin olun. Tableti çıkardıktan sonra, normal deşarjı sağlamak için tuvaleti beş veya altı kez yıkamanız gerekebilir.

Depoyu açarken depo kapağına çok dikkat edin; ağır. Hareket etmeyeceği yumuşak bir yere koyun. Kırıldıklarında veya kırıldıklarında tamir edilemezler.

Tank temizleme tabletlerinde değişiklikler var. Tank suyuna batırılmamış kimyasalları kontrol edin.

Kay Keating

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!