Tesisat Müteahhitlerinin Çözdüğü Genel Sorunlar

Sıhhi tesisat, herhangi bir ticari binanın çok önemli bir parçasıdır. Dolaşım sistemi ile karşılaştırılabilir, yani başarısızlığı ölüm gibidir. Bu şaşırtıcı değildir, çünkü boru hatları, yaşamı sürdüren suyun rezervuarlara iletilmesini ve atıkların kanalizasyona taşınmasını sağlar. Bu iki işlev iyi kurulmamışsa veya tanınmalarının önünde engeller varsa, karışıklık olacaktır. Anahtar ve piston gibi ev aletlerini kullanarak sistem sorunlarını kendiniz çözebileceğiniz zamanlar vardır. Ancak ciddi bir tesisat probleminiz olduğunu düşünüyorsanız, bir tesisat müteahhitini arayarak tespit edip uygun önlemleri almalısınız.

İşte bir kişinin evde ve ofiste karşılaşabileceği sorunlardan bazıları.

a. Duş. Bu bir sızıntı, sıcaklık dalgalanmaları veya tıkalı bir duş olabilir. Duş bitiminde yapılacak en iyi şey duş başlığının hasarlı kısmını değiştirmektir. Isı kontrol sorunları için teknisyen önce araştırma yapmalıdır, çünkü bu tıkanmış şofben deposu pisliği, gazlı su ısıtıcısı pilot ışıkları, paslanmış su boruları veya arızalı su ısıtıcılarından kaynaklanabilir. Tıkanmış bir duş başlığı, genellikle tuzdan kaynaklandığı için kendi başınıza düzeltebileceğiniz bir durumdur. Ancak hassas bir alanla ilgileniyorsanız, çöpü dışarı çıkarmak bir seçenek olmayabilir.

b. Tuvalet. Tuvalet musluklarıyla ilgili yaygın şikayetler arasında tıkanmalar, sistemdeki arızalar, olağandışı sesler ve su akışının durdurulamaması sayılabilir. Bu sorunlardan bazıları bozuk tuvaletlerden kaynaklanır, bu nedenle vanaları, sprinklerleri değiştirmek, tıkanmış kalıntıları gidermek ve hatta tuvaletin akışını ayarlamak için bir tesisatçıyla temasa geçilmelidir.

c. Bir su ısıtıcısı. Bu boruların yanında, insanlar genellikle malzeme eksikliği, garip sesler ve su rahatsızlıkları ile ilgili sorunları getirir. Bunun nedeni hatalı parçalar, tankların yanlış montajı, yüksek sıcaklık tesisatı ve borularda aşırı atık olabilir.

d. Banyo ve Lavabo. İnsanların aynı sorunları banyoları ve lavaboları söz konusu olduğunda yaşamaları nadir değildir – tıkanmış giderler, sıcaklık dalgalanmaları ve düşük su seviyeleri. Ana nedenler tıkanıklık ise, sorun ancak iyi bir sıvı sökücü ile çözülebilir. Ekipman az ya da çok ise teknisyen devreye girerek gerekli değişiklikleri yapmalıdır. Aynı durum, uygun olmayan kurulum veya montajın yanı sıra titreyen ve ıslık çalan borular, renkli su toplanması ve patlayan borular gibi diğer sorunlar için de geçerlidir.

İlk etapta boru sisteminizi kuran sıhhi tesisat müteahhitleri ile iletişime geçmeniz, temel gereksinimleri bilmeleri, başlarken hata yapmamaları ve sorunun nasıl çözüleceğini öğrenmeleri en iyisi olacaktır. Yapmak isteyeceğiniz son şey, tüm tesisat bakımınız pahasına evinizde strese neden olmaktır.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!