Banyonuza Cam Lavabo Takarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banyonuza cam bir lavabo taktıysanız, zamana karşı koyacağından emin olmak isteyeceksiniz.

Birçok insan cam lavabo ihtimali karşısında şaşırabilir, ancak doğru temizlik ve bakım yöntemlerini kullanırsanız, dayanıklı ve dayanıklı olabilir ve evinize şık ve modern bir görünüm kazandırabilir.

Genel olarak banyo lavaboları, küvetler ve tuvaletler, camdan yapılmış olsalar bile yüksek sıcaklıklara ve basınca dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Ancak, size iyi hizmet etmeye devam edebilmeleri için onlara iyi bakmanız yine de önemlidir.

Evinize getirmek için bir lavabo seçerken, her bir öğenin dayanıklılığını düşündünüz, ancak gelecekte değiştirmek zorunda kalmamak için yine de elinizden gelen her şeyi yapmak isteyeceksiniz. Taş veya seramik lavabolar için temizlik ve bakım süreci elbette farklı olacaktır.

Sürdürülebilirlik söz konusu olduğunda, havuzunuzun bakımı kurulumla başlar. Sızıntının nedeni genellikle kararsız olduğundan, her zaman profesyonel bir tesisatçının lavabonuzu kurması önerilir. Dikkate alınması gereken bir sonraki şey, yeni banyonuza nasıl bakacağınızdır.

Lavabo camdan yapılmışsa, içine fazla su dökmemeye dikkat etmelisiniz. Bunun nedeni, camın genellikle 21 santigrat derece sıcaklığa dayanmasına rağmen, ani ısının çatlamaya ve kırılmaya neden olabilmesidir.

Altta bir cam halka ile takılmasını sağlamak da önemlidir; bu, sıkı kalmasını ve sızıntı olmamasını sağlayacaktır. Lavabo mermer veya granit bir yüzeye yerleştirilmişse, halka desteği özellikle yararlı olabilir.

Bir cam lavabo seçerken akılda tutulması gereken bir diğer şey de içini görecek olmasıdır. Bu, dolgu macununun daha fazlasının malzemeden geçeceği anlamına gelir, bu nedenle ne kadar silikon kullandığınıza ve nereye koyduğunuza dikkat edin.

Bildiğiniz gibi, cam en yüksek kalitede olsa bile kırılabilir, bu nedenle yeni lavabonuzu kuran tesisatçının tornavida veya anahtar kullanmak yerine atığı elle nasıl sıkacağını bildiğinden emin olun.

Daha fazla koruma için, içine bir fırça veya şişe düşürmek gibi kazayla kırılmayan, güvenlik camından yapılmış bir lavabo seçtiğinizden emin olun. Ancak, ağır bir nesnenin cam bir lavaboyu kıracağını unutmayın – tıpkı kirden yapılmış gibi.

Benzer şekilde, birçok cam üreticisi, havadaki değişiklikler aşırı ısınmaya ve sonunda camın kırılmasına neden olabileceğinden, iç mekan sıcaklığının düzenlenmediği alanlara kurulmamalarını tavsiye eder.

Ne yazık ki, camın tehlikelerinden biri, yağ şoklarının da kırılmaya neden olabilmesidir. Malzemenin doğası gereği, küçük bir kırılma meydana geldiğinde, kullanım için güvenli hale getirmek için lavabonun tamamının değiştirilmesi gerekir.

Temizlik açısından, cam lavabolar özel bir yöntem gerektirmez, ancak banyoda temizlik ürünleri kullanmaktan kaçınmak daha iyidir, çünkü bu cama zarar verir. Benzer nedenlerle, ovma veya pürüzlü pedler kullanmayın.

Cam lavaboyu temizlemenin en iyi yolu yumuşak bir bez, sirke ve su kullanmaktır – tıpkı bir pencereyi temizler gibi. Bu, su lekelerini giderir ve temiz görünmelerini sağlar.

Bu nedenle, uygun bakım yapıldığında cam lavabolar çatlamaya karşı çok dayanıklı olabilir ve satın alındıkları günkü kadar güzel kalabilirler.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Sıhhi Tesisat Malzemeleri – Evinizde Olması Gerekenler

Borularınızda sızıntılar bir nedenden dolayı kaçınılmazdır ve bu, özellikle arabanızı yıkamak, çamaşırlarınızı yıkamak veya duş almak veya suyunuzu kullanmak gibi suyunuzu kullanan bir şey yapmanın ortasındayken gününüzü bozabilir. rahat oda. Sıhhi tesisat sorunları can sıkıcı olabilir. Bu nedenle, bazı sıhhi tesisat becerilerini bilmek ve temel tesisat araçlarına sahip olmak çok önemlidir. Artık her ev sahibi, bu eşyalara sahip olmanın önemini biliyor, çünkü araba yolunuzda ne zaman bir uzlaşma olabileceğini asla bilemezsiniz.

En sık karşılaşılan tesisat sorunlarından biri banyo tesisat sorunlarıdır. Sızdıran lavabolar, sifonu çekmeyen tuvaletler veya ne kadar çok açarsanız açın kapanmayan sulardır. Bunun gibi problemler acil müdahale gerektirir ve acilden kastım acil onarımdır. Sorunu bir an önce düzeltmeniz gerekiyor yoksa büyük bir sorununuz olacak.

Bu sorunu hızlı bir şekilde çözmenin en iyi yolu evinizde bir tamir takımı bulundurmaktır. Temel bir sıhhi tesisat ve temel ekipman bilgisi ile probleminizi hemen çözebilir ve profesyonel bir tamirciden çok para ödemekten kurtulabilirsiniz.

İşte kendinizi düzeltmeniz gereken bazı şeyler.

Boru, cıvata, somun, su.

Tesisatçı Macunu:

Bu aletle sızıntı yapan hortumları onarmak kolaydır. Bunlar, tesisatınızdaki bir hortum sızıntısını veya diğer sızıntıları geçici olarak durdurmak için tasarlanmıştır. Banyo lavabonuzun bağlantısı ile ilgili bir sorununuz varsa, macun gevşek kısmı hemen kapatabilir. Bu aracı yanınızda bulundurmak size çok yardımcı olabilir. Bu, yerel donanım mağazanızdan satın alınabilir.

Boru Epoksi:

Bu macuna benzer, ancak bu, delikleri ve kalıcı sızıntıları sabitlemek içindir. Bunlar, bir tutam içinde kullanmak için harikadır ve onları koyduğunuz alan için bir doku oluşturmak için ıslak yüzeylerde bile kullanılabilir.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Sıhhi Tesisatta Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Bir kişinin her zaman DIY temeli olarak adlandırılan duş veya küvet musluklarını ve gerekli sıhhi tesisatı kurma seçeneği vardır ve birçok kişi bunu kendi başına yapmayı tercih ederken, diğerleri bir profesyonel kullanmayı tercih edebilir. sıhhi tesisat şirketi veya müteahhit. Hangi yöntemi seçerseniz seçin, genellikle profesyonel tesisatçılar kullandığınızda ortaya çıkmasalar da, süreç içinde meydana gelebilecek bir takım hatalar vardır.

Öğrenci veya tecrübesiz bir kişi havuza bakarken aşağıda sıralanan bazı hatalar yapabilir:

  • Boruların ve tüplerin hizalanması – borular ve tüpler duvar içinde düzgün şekilde hizalanmazsa, bu, boruların yerleşimi ve muhtemelen duş başlığı üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olabilir. Bunun sonuçları fayans veya sıva ile kaplanabilir, ancak yükseklik sorunu tüm banyoyu bazıları için tatsız hale getirebilir. Bu hizalama, bağlantı parçaları veya stop vanaları nedeniyle boru tesisatının arızalanmasına da neden olabilir ve genellikle söz konusu boru tesisatı veya bağlantı parçaları içindeki sızıntıların kaynağıdır. Bu düzenleme, muslukları takarken duşun güzelliğini büyük ölçüde etkileyebilecek bir seviye kullanılmadığında da etkilenir.
  • Duş boruları evin veya evin içine monte edilebilse de, bu bir kişinin her istediğini yapabileceği anlamına gelmez çünkü bazen yetkililere izin verilmesi gerekir. Bu, bölgeye ve bu tür konuları yöneten yasalara bağlı olacaktır ve bunu düşünmeden önce, bina yönetmeliklerine ve yönetmeliklere uygun bir iznin gerçekten gerekli olup olmadığını öğrenmeniz iyi olur.
  • Herhangi bir banyo, mutfak veya duş projesi için genellikle tesisatçı bandı olarak adlandırılan şeyle boru bağlantılarının düzgün bir şekilde yalıtılması çok önemlidir, bu boru bağlantısında iyi bir sızdırmazlık sağlar ve açıkta kalan dişlerden bahsetmeden sızıntıları önleyecektir. çalışkan bir işçidir. Bu tesisatçı bandı için doğru terim metal bağlantı elemanlarıdır (veya Teflon Bant) ve herhangi bir yapıştırıcı içermez, ancak boruların dişlerindeki boşlukları doldurarak, iki parçanın iyi sızdırmaz bir şekilde bağlanmasını ve yağlanmasını sağlar. Yüzeydeki metaller tüm metaller arasında yakın ilişki içindedir.

Tabii ki, banyo tesisatı veya evdeki herhangi bir tesisatı kurarken göz önünde bulundurulması gereken birçok ek faktör vardır; ancak doğru araç ve gereçlere sahip olmak, daha önce bahsedilen planlı veya konsey onayından daha önemlidir. Bu da bu alanda profesyonel yardım almak için yeterli motivasyon sağlayabilir.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Vaporooter Tedavisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Vaporooter tedavisi, borularda büyüyen kökleri çıkarmak için kullanılan bir tekniktir. Bu kökler drenaj tıkanıklıklarına neden olur. Vaporooter, borularınızın içindeki borularda köklerin büyümesini azaltmaya yardımcı olan bir dezenfektandır. Kök duvarlarının hücrelerine nüfuz ederler ve onları patlatırlar. Bu köklerin çürümesine neden olur.

Bu tedaviler etkilidir ve büyümeye bırakılırsa kökleri çıkarma maliyetini azaltır. Boruların içinde büyüyen kökler su sistemine zarar verir ve borudan atık su akışını azaltır.

Deneyimli ve yetenekli bir tesisatçı, köklerle başa çıkmak için bir su jeti veya bir güç kaynağı kullanabilir. Bu yöntemler kökleri kaldırır ancak sorun köklerin eskisinden daha fazla büyüme eğiliminde olmasıdır. Bundan kaçınmak için köklerle başa çıkmak için sadece kalıcı bir çözüme ihtiyacınız var. Vaporooter bu sorunla kalıcı olarak ilgilenir.

O nasıl çalışır?

Vaporooter köpük, herbisit teması ve büyüme inhibitörü içerir. Köpürtücü ajan, ürünün tüm köklere ulaşacak şekilde borunun içinde eşit olarak dağılmasına yardımcı olur.

Vaporooter köpük boruların içindeki kökleri yok eder ve yeniden büyümeyi engeller. Kök büyüme inhibitörleri, sulama borusunun içindeki organik maddeye yapışır ve kökleri içeren toprağı ısıtır.

Bu ilaçlar sistematik değildir. Bu, yalnızca karşılaştığı kökleri etkilediği anlamına gelir. Borularınızda kullanmak, kanalizasyon borusunun yanındaki bitki ve ağaçlarınıza zarar vermez. Köpürtücü madde çatı dahil borunun iç kısmına yapışır. Bu, borunun yüksek nokta olarak saldırıya açık alanlarının desteklenmesini sağlar.

Vaporooter köpüğü kullanmadan önce tesisatçı kökleri temizlemek için yüksek hızlı bir su jeti kullanır. Bu, Vaporooter aracısının düzgün çalışması için yerde iyi bir bağlantı olmasını sağlamak içindir. Daha sonra köpük boruya pompalanır. Zamanla kökler ölür ve çürümeye başlar. Daha sonra indirilir ve atık su ile yıkanır.

Vaporooter Neden Önemlidir:

1. İlaç ucuz çünkü fiyatı uygun.

2. Sık sık yapmak zorunda değilsiniz. Yılda bir kez yabani kökleri uzak tutmak için yeterlidir. Bununla birlikte, iyi sonuçlar için tedavinin altı ayda bir iki kez yapılması daha iyidir.

3. Vaporooter, hasarlı boruların değiştirilmesini azaltmaya yardımcı olur. Bunun nedeni, desteğe dahil edilen hiçbir mekanik yöntemin olmamasıdır. Birçok mekanik süreç boru hatlarını tahrip eder.

4. Vaporooter kullanma süreci basittir ve takip edilmesi gereken çok fazla adım gerektirmez. Bu nedenle, işlemin tamamlanması daha az zaman alır.

NSW Usta Tesisatçılar ve Mekanik Derneği, insanlara buharlaştırıcıları tek başına kullanmamalarını tavsiye ediyor. Yardıma ihtiyacınız varsa, bir profesyonelden işi sizin için yapmasını isteyin. Maksimum kök teması sağlamak için borularınızı tamamen doldurmak için gereken köpük miktarını hesaplamak, eğitimli bir tesisatçının beceri ve uzmanlığını gerektirir.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Sıhhi Tesisat Bilimi – Bilmeniz Gerekenler

Sıhhi tesisat, herhangi bir modern evin önemli bir parçasıdır. Banyolarda, mutfaklarda ve ısıtma sistemlerinde kullanıyoruz. Günümüz çağında bombalar kendilerini büyük şirketler haline getiriyor. Broken Arrows’da faaliyet gösteren yüzlerce küçük sıhhi tesisat firması sakinlerine hizmet vermektedir. Son yıllarda, birçok kurum ve kolej sıhhi tesisat alanında profesyonel diploma kursları vermeye başlamıştır. Bu diploma kursuna katılan kişiler, patlayıcılar alanında profesyonel olma ile ilgili tüm önemli konularda ayrıntılı olarak eğitilirler. Ancak öte yandan, resmi bir eğitimi olmayan ve sadece temelleri öğrenen ve piyasada profesyonellere kıyasla çok ucuz fiyatlarla çalışan birçok tesisatçı bulabilirsiniz.

Çoğu zaman, deneyimsiz bir tesisatçı, işleri deneyimli bir tesisatçıdan daha da kötüleştirebilir. Kırık Oklarda Sıhhi Tesisat, her iki tür yerel tesisatçı sağlar.

Dürüst olursak, profesyonel tesisatçıların az olduğuna ve yüksek fiyatlar talep ettiklerine şüphe yoktur. Ama işin kalitesi ve dayanıklılığını düşünürseniz tabi ki profesyonellerden hizmet almayı düşünür ve tercih edersiniz. Düşük fiyatlar cazip gelebilir, ancak yalnızca yardımcı olurlar ve zamanında çözümler sunarlar. Yeniden uğraşmak istemiyorsanız, Broken Arrow’da profesyonel sıhhi tesisat hizmetleri arayın.

Birçok sıhhi tesisat şirketinin, şirketle ilgili tüm bilgileri ve hizmetleri bulabileceğiniz kendi web siteleri vardır. Ayrıca telefon numaralarını ve adreslerini bulabilir veya görüntüleme talebinde bulunabilirsiniz. Sızıntılar, patlamış borular, tıkanıklıklar, tıkanmış giderler, merkezi ısıtma sistemi sorunları ve daha fazlası gibi birçok şey sizi tesisatçı olarak adlandırır. bilgili ve onaylanmış iyi bir itibar. Ayrıca tesisatçıları evinizdeki sıhhi tesisat için en iyi ve en dayanıklı malzemeleri kullanmaya teşvik etmelisiniz.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Acil Tesisat Hizmetleri – Bilmeniz Gerekenler

Evinizdeki sıhhi tesisat çok önemlidir, ancak ne yazık ki pek çok insan, sorun gelişene kadar bunu fark edemez. Önleme, sistemde zaten var olan bir soruna çözüm aramaktan her zaman daha iyidir, bu nedenle sisteminizi olabilecek en iyi hale getirecek önlemleri almak daha iyidir. Kanalizasyonlarınıza nelerin gittiğine dikkat ederek ve sıhhi tesisat armatürlerinizi düzenli olarak kontrol ederek ve her şeyin iyi çalışır durumda olduğundan emin olarak, ev sahiplerinin yaşayabileceği sorunları önleyebilirsiniz.

Ancak sorun zaten belli olduğunda, sorunla başa çıkmak ve eski şeyleri restore etmek için sıhhi tesisat hizmetleri vardır. Karşılaştığınız soruna bağlı olarak, düzenli tesisat hizmeti almayı tercih edebilir veya acil tesisat hizmeti almanız gerekebilir. İkisi biraz farklıdır ve acil tesisat işleri hakkında bilmeniz gereken şeyler vardır.

Baş edemeyeceğin şeyler için önemli. Gerçek şu ki, yardımcı olacak bir profesyonel bulana kadar küçük ve tedavi edilebilecek veya yönetilebilecek sıvı sorunları vardır. Acil bir tesisatçı çağırmadan önce, bunun kontrolünüz dışında bir acil durum olduğundan emin olun.

Bu çalışmaların birkaç sorunu var. 911’i ne zaman arayacağınızı bilmek çok önemlidir. Acil bir tesisatçının yardımını gerektiren şeylerden bazıları arasında gaz sızıntısı, boru patlaması, tuvalet sorunları ve tuvaletlerin çalışması yer alır. Bu projeler, sonuçlanacak uzun gecikmeler nedeniyle daha fazla bekleyemeyen kritik projelerdir. Sorununuz mülkünüze zarar veriyorsa ve değerliyse veya sağlık açısından risk oluşturuyorsa, bu bir acil durumdur.

Günün herhangi bir saatinde sunulmaktadır. Acil servislere acil durumlar denir çünkü tesisatçılar, meydana geldiklerinde onları idare edebilecek kadar esnektir. Yani ister hafta sonu, ister tatil, ister sabahın erken saatlerinde olsun, bir acil su operatörü imdadınıza yetişecektir. Bu nedenle, bekleyemeyeceğiniz büyük bir sorun olmadıkça aradığınızdan emin olmanız önemlidir.

Normal hizmetlerden daha pahalı olma eğilimindedirler. Tesisatçılar acil arama yapmak için her şeyi geride bırakır ve her gün evinize gelir. Bu nedenle, acil servisler, ilgilenilmesi için biraz daha bekleyebilecek servislerden daha pahalıya mal olacaktır. Bu, profesyonelleri aramadan önce sıhhi tesisat sorunlarınızın acil bir durum olduğundan emin olmanız için bir neden daha.

Tesisatçılar her zaman yardım etmeye ve sisteminizin tekrar çalışmaya başladığından emin olmaya hazırdır. Acil servisler sizi stresten ve çabadan kurtaracak ve çok faydalı olacaktır. İşler ters gittiğinde hızlı bir şekilde yardım alabilmeniz için acil durum hizmetleri sunan güvenilir ve güvenilir bir tesisat firması ile iletişime geçmeniz önemlidir.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!