Havuz Güverte Kanalizasyonları Nasıl Temizlenir

Milyonlarca insan egzersiz, eğlence ve toplantılar için arka bahçedeki yüzme havuzlarının keyfini çıkarıyor. Bir yüzme havuzunuz olduğunda, onu temiz ve iyi çalışır durumda tutmak için yapmanız gereken birçok şey vardır. Havuzun dikkat edilmesi gereken önemli bir kısmı havuz suyudur.

Bir su rezervuarının ana işlevi, rezervuardan fazla suyu taşımak için bir yol sağlamaktır. Damlama hatları, alanı kuru tuttuğu ve su basmasını önlediği için havuzun çevresinde koruma sağlar. Yer giderleri, havuzu temiz ve düzenli hasarlardan uzak tutar. Ayrıca güverteyi temizlemeyi ve boşaltmayı kolaylaştırır. Havuz lekelerini görmezden gelmek, güvertede kötü drenaj gibi birçok soruna yol açabilir. Bu nedenle havuz giderini temizleme zamanı gelmiş olabilir.

Toz, kir ve polen yağmur kalkanında toplanır ve yağmur onu güverte yüzeyine taşır. Su gidere akarken, enkaz da onunla birlikte gider. Yapmanız gerekebilecek bir görev, havuz giderini açmaktır. Tıkanmış giderler yatay veya dikey tıkanmalardan kaynaklanır. Bariyer, zamanla birikerek büyük bir bariyer oluşturan küçük partiküllerin ve nesnelerin sonucu da olabilir. Özel bir temizleyici kullanmak tıkanıklığı gidermeye yardımcı olacaktır. Bu özel temizleyiciler, kaplamaları kaldırarak çalışır; ancak asidik temizleyiciler havuzun rengine zarar verebilir. Kilidi manuel olarak kaldırıp kaldıramayacağınızı kontrol etmek önemlidir.

Havuz güverte su temizliği şunları içerir:

1. Manuel panjuru kaldırabilirseniz, kanalın bir tarafını açığa çıkararak güverte giderini temizlemeye başlayabilirsiniz. Esnek bir 1/2″ hortum alın ve metali uçtan çıkarın.

2. Hortumu çevirin ve gidere dökün.

3. Karter pompasını beş galonluk kovaya yerleştirin.

4. Kabın üst kısmı hendeğin alt kısmı ile birleşecek şekilde yeterince derin bir delik kazın. Tahliye hortumunu alçak bir noktaya kadar çalıştırın. Bu, panjurun veya diğer kalıntıların boşaltılmasına izin verecektir.

5. Bazı durumlarda, tıkanıklığı manuel olarak çıkardıktan sonra, tahliyeyi açmak için bir piston veya burgu kullanabilirsiniz. Bu kilit açma araçlarını kullanırken dikkatli olmak önemlidir çünkü çok fazla para harcamak istemezsiniz. Hasardan endişe ediyorsanız, herhangi bir hasara yol açmadan tıkanıklığı giderebilecek bir tesisatçıdan hizmet alabilirsiniz.

Havuz muhafazası havuzun çok önemli bir parçasıdır, bu nedenle işlevsel olması önemlidir. Havuz güvertesinin ve havuzun diğer tüm bölümlerinin iyi çalışır durumda olduğundan emin olmak için bir bakım kontrolü ayarlamak akıllıca olacaktır, böylece siz ve aileniz havuzunuzun etrafında yıllar boyunca keyifle vakit geçirebilirsiniz.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!