Boruların Hayatımızdaki Önemi

Sıhhi tesisat, bugünün dünyasını gerçeğe dönüştüren uzun bir geçmişe sahiptir. Su kemerlerinin tarihi ve yapımı, sistemin iyi planlandığını ve halkın refahı için gerekli olduğunu göstermektedir. Güvenli atık bertaraf sistemlerine sahip temiz su dağıtım sistemi, hepimizin hastalık taşıyan çevresel tehditlerden uzak yaşamamıza yardımcı oldu. Tüm bu faaliyetler, her şehirde sahip olduğumuz gelişmiş tesisat sistemleri sayesinde mümkündür ve bu tür yerler küçük bir tesisatçı grubu sayesinde mümkündür.

İlk müdahaleciler toplumda önemli bir rol oynar ve insanları birçok olumsuz olaydan korur. Uygun tuvaletleri ve iyi hijyeni olmayan bir kasaba hayal edin. Her şey risk altında olacak ve hiç kimse böyle dayanılmaz koşullarda gelişemeyecek. Bu durumda, şehirde birçok insanın çalıştığı ve zaman zaman durumu izleyen uygun bir sıhhi tesisat sistemine ihtiyacımız var. Su da bozulabilir olduğundan, gelecek neslimizin gelişmesi için mümkün olduğunca fazla su tasarrufu yapmak bizim sorumluluğumuzdur. Ve iyi bir sıhhi tesisat sistemi, bu geri dönüştürülmüş suyun yeniden kullanılabilmesi için atık suyun bir kısmının geri dönüşümünü ve arıtılmasını sağlar.

Sömürge bölgelerindeki çoğu boru hattı projesi, boru hatları doğrudan toplum sağlığı, güvenliği ve yaşam kalitesi ile ilgili olduğu için hükümet veya özel sektör tarafından üstlenilmektedir. Konut ve diğer binalardaki sıhhi tesisat işleri ve tadilatların, binanın hacmini korumak ve potansiyel alıcılar için güvenli, iyi bilinen bir ev sağlamak için genellikle tesisat ve tasarıma uygun olarak tamamlanması gerekir. Çalışma için izinler verilirse, sıhhi tesisat hizmeti sağlayıcıları genellikle bunları binanın yanındaki belediye geliştiricilerinden veya mülk sahibinden güvence altına alır.

Birleşik Krallık’ta sıhhi tesisat işlerini düzenleyen uzman kuruluş, son zamanlarda Chartered Tesisat ve Isıtma Mühendisliği Enstitüsü’dür ve endüstrinin hala başka bir hükümet tarafından kontrol edilmediği oldukça doğrudur; şu anda, boruların yapıldığı bu tür çalışmalardan kaynaklanan sağlık ve güvenlik endişelerine bakılmaksızın, hizmetlerin kurulumunu ve korunmasını kendileri kabul etmeyi seçen eğitimsiz tesisatçıların veya ev sahiplerinin eylemlerini izleyebilecek veya kontrol edebilecek hiçbir kurum bulunmamaktadır. yanlış.

Bu tür konular, WHO (Dünya Sağlık Örgütü) ve WPC (Dünya Sıhhi Tesisat Konseyi) ile işbirliği içinde bulunan HAP’ta (Sıhhi Tesisatın Sağlık Yönleri) kolayca araştırılabilir. Dünya Sıhhi Tesisat Konseyi bu nedenle, sıhhi tesisat sağlığı ile ilgili çeşitli gelecekteki projeleri almak için DSÖ’ye veya Dünya Sağlık Örgütü’ne birçok kişi veya insan grubunu vermiştir.

Bu nedenle, kamu tesisatına sahip olmanın önemi ve dünyaya daha iyi bir sanitasyon sistemi sağlamanın önemi anlaşılabilir.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!