Tesisatçılar ve Tesisat Müteahhitleri Daha İyi Su ve Atık Su Sistemleri İçin Planlar Uygular

Tesisatçılar, evinizde ve ofisinizde sürekli sıcak ve soğuk suyun akmasını sağlamanın yanı sıra lavabo ve tuvaletlerinizde temiz su bulundurmaktan sorumludur. Hizmetleri olmadan evinizin veya iş yerinizin sular altında kaldığını görebilirsiniz. Bu nedenle, herhangi bir inşaat müteahhitinin profesyonel ve sertifikalı tesisatçılar ve tesisat müteahhitlerinin hizmetlerini bulması önemlidir. Tesisatçıların işlerini yapabilmeleri için gerekli beceri, bilgi ve sertifikalara sahip olmaları, sıhhi tesisat müteahhitlerinin ise genel müteahhitlerle aynı niteliklere ve yönetim ve finans bilgisine sahip olmaları gerekir.

Tesisatçılar, diğerlerinin yanı sıra, içme suyu, kanalizasyon, kanalizasyon ve ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme (HVAC) için sıhhi tesisat için kullanılan sistemleri kurmak ve bakımını yapmak olan yetenekli esnaflardır. Ayrıca banyo, tuvalet ve lavabo gibi sıhhi tesisat armatürlerinin yanı sıra ısıtma ve soğutma sistemleri de kurarlar. Tesisatçılar genellikle müteahhitler için çalışır, ancak birçoğu fabrika ve fabrika sahibi şirketler tarafından da istihdam edilir. Tesisatçılara onları tamir etme görevi verilir. Ayrıca bir şehirde veya kasabada su, gaz ve kanalizasyon borularının döşenmesi ve bağlanması görevi de verilebilir.

Girit adasındaki Knossos’taki Minos Sarayı’nda, büyük taş kanallara boşaltmak için tasarlanmış dört ayrı kanal bulabileceğiniz sıhhi tesisat MÖ 1700’e kadar izlenebilir. Antik çağda kullanılan borular pişmiş topraktan yapılmıştır ve sarayın altına döşenmiştir. Bu borular, sarayın çeşmelerine ve sıcak ve soğuk suların çıktığı borulara su sağlıyordu. Minos Sarayı ayrıca dünyanın ilk ahşap oturma yeri olan tuvalet veya su odasına sahipti. Ancak bugün bildiğimiz borular, Antik Roma İmparatorluğu’nun tesisatçıları tarafından yapılmıştır. Suyun binalardan uzaktaki kaynaklardan geldiği büyük hamamlar ve rekreasyon alanları inşa edebildiler.

Amerika Birleşik Devletleri’nde bilinen ilk tesisatçılar, MÖ 350’de Tuz Nehri’nde sulama kanalları inşa etmeye başlayan Hohokam Kızılderilileridir. Açık kanallı kanallar inşa ettiler ve onları yaklaşık 250 mil uzunluğundaki taş aletler ve tahta pulluklarla kazdılar.Ancak, Hohokam Kızılderilileri, Kolomb tarafından Amerika’nın keşfinden önce bile MS 1450’de ve 1800’lerde M.Ö. su ve kanalizasyon sistemlerini keşfettiler. Bu sürece hakim olanlar tesisatçılar, kalaycılar, çancılar, demirciler, aletçiler ve kalaycılardı.

Sıhhi tesisat müteahhitleri, diğer tüm müteahhitler gibi, su ve kanalizasyon sistemleri için inşaat planlarını ve çizimlerini inceledikten sonra müşterilere doğru fiyatlandırma sağlamalıdır. Müşteriler taleplerini onayladıktan sonra diğer müteahhit, taşeron ve tesisatçılardan iş talep etmelidirler. Birçok eyalet, sıhhi tesisat müteahhitlerinden tesisatçılara ve boru tesisatçılarına kadar tüm işçilerin lisanslı olmasını şart koşuyor. Tesisatçılar ayrıca çoğu eyalette çalışabilmeleri ve bağımsız olarak veya bir şirket altında çalışabilmeleri için gerekli eğitim, beceri, deneyim, sertifika ve sertifikalara sahip olmalıdır.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Tıkanmış Kanalizasyonları Temizlemek İçin Kullanabileceğiniz Adımlar

Kapalı bir plan, birçok ailenin yaşadığı bir sorundur ve çok zordur. Tıkanmış bir tahliye, kanalizasyonun lavabonuzu veya küvetinizi doldurduğu anlamına gelir. Ayrıca kanalizasyonun hoş olmayan kokusunu da koklamaya başlayacaksınız. Boru patlamadan önce bu sorunla hızlı bir şekilde ilgilenmek önemlidir.

2011 Sıhhi Tesisat ve Drenaj Yasasına göre, sıhhi tesisat sorunları sadece profesyoneller tarafından çözülmelidir. Ancak bazen bir tesisatçı çağırmadan önce sorunu kendi başınıza çözmeye çalışmak daha iyidir. Bu da size para kazandırabilir.

Tıkanan giderleri temizlemek için kullanabileceğiniz bazı yöntemler:

1. Yılanlı Tel Askı Kullanın

– Düzeltmek için bir tel askıyı bükün, ancak diğer ucunda bir kanca var.

– Kabloyu tahliye kapağının altına itin ve borunun içinde balık tutun. Bu, tahliyeyi engelleyen daha fazla sızıntı bulmanıza yardımcı olacaktır.

– Bunu yaptığınızda ve boruda artık kalıntı kalmadığını hissettiğinizde, nehre akıtmak için sıcak su dökün.

2. Kostik Saat

– Bir kovaya iki litre su doldurun ve üç bardak kostik soda ekleyin. İkisini çok iyi karıştırın

– Karışım soğumaya ve ısınmaya başlar. Kapalı bir tahliye üzerine dökün. Karışımı 30 dakika boyunca atıkla reaksiyona girmesi için bırakın.

– Karışımı seyreltmek için sıcak su kullanın

3. Sıcak su

Bu, çalışmanın basit bir yoludur. Tek yapmanız gereken suyu kaynayıncaya kadar kaynatmak ve suyu gidere dökmek. Bu işlemi birkaç kez tekrarlayabilirsiniz. Sıcak suyu çalıştırmadan önce birkaç dakika bekleyin.

4. Soda ve Sirke

– Bir bardak sirke ve bir avuç karbonatı bir kapta karıştırın.

– Karışımı gidere ve ardından yeterince sıcak suya dökün ve giderin tıkalı olup olmadığına bakın.

5. Pistonu Kullanın

Piston, ahşap saplı kauçuktan yapılmış bir sıhhi tesisat aletidir. Sorun çözülmeden önce işlemi birkaç kez tekrarlamanız gerekmesine rağmen, tıkanıklıkları hızlı ve kolay bir şekilde giderir. Adımlar:

– Piston kabı suya dalıncaya kadar lavaboyu suyla doldurun

– Pistonu suyun üzerine yerleştirin ve piston kabının içinde hava kalmadığından emin olun.

– Sızdırmazlık yapmak için kapağı lavaboya doğru bastırın

– Katmanı hızlı ve tekrar tekrar yukarı ve aşağı ovalayın

– Tüm pislikleri temizlemek için giderlerinizi sıcak suyla yıkayın

Tüm bu yöntemleri denediyseniz ve hiçbir şey işe yaramadıysa, tıkanmış giderinizi düzeltmenin en iyi yolu kalifiye bir tesisatçı kiralamaktır. Boru üzerinde çalışırken daima koruyucu giysi giymeyi unutmayın. Buna gözlükler ve lastik eldivenler dahildir. Ayrıca onu kırmak için doğru araçlara, biraz sabra ve beceriye ihtiyacınız var.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Ev Sıhhi Tesisat Sorunları için Çözümler

Ev sahipleri olarak hayatımızın bir noktasında karşılaşacağımız bazı tesisat sorunları vardır. En yaygın sorunlardan üçü sızdıran borular, sızdıran borular veya tıkanmış giderler veya klozetlerle ilgilidir. Bu tür sorunlarla hemen ilgilenmek için zaman ayırmak, sorunun acil bir duruma dönüşmesini engelleyebilir, bu da sorunu çözmek için acil bir tesisatçı tutmanız gerektiğinde ev faturanızı artırabilir.

Sık görülen bir sıhhi tesisat sorunu, tıkanmış klozetler, lavabolar ve duş giderleridir. Çoğu zaman, onlara çöp kutusu gibi davranan, rahatlık uğruna her şeyi içine döken ev sahiplerinin zulmünden kaynaklanır. Jikleyi onarmak için, tuvaleti sifonu çekmek ve tuvaleti yeniden başlatmak için bir elektrikli süpürgenin beklemede olması en iyisidir. Bu tür çamurların oluşmaması için, klozete kalın doku, kağıt vb. gibi şeyleri eritmek için çok sert atmamayı ve banyodaki zemin tuzaklarına takılan tüyleri düzenli olarak temizlemeyi unutmayın, böylece tıkanma ve boğulma olmaz. boşaltmak.

Bir diğer yaygın tesisat sorunu, banyo ve mutfaklardaki muslukların sızdırmasıdır. Tedavi edilmezse, sızıntılar daha da kötüleşebilir ve daha fazla su hasarına neden olarak faturalarınızı artırabilir. Sızıntının en yaygın nedeni aşınmış bir yıkayıcıdır. Yani tek yapmanız gereken eski çamaşır makinenizi yenisiyle değiştirmek ve pompanız çalışır durumda. Farklı musluk türleri nedeniyle, yerel donanım mağazanızdan ne tür çamaşır makinesi alacağınızı bilemeyebilirsiniz. İyi bir seçenek, ana su kaynağınızı kapatmak ve yenisini almak üzere bir hırdavatçıya götürebilmek için tahliye vananızı çıkarmaktır.

Son olarak, suyun patlayan borulardan galonlarca hazne çukurlarına gitmesini önlemek için boru sızıntılarına hızlı bir şekilde dikkat edilmelidir. Sızıntının kaynağını kontrol edin; bir eklemden geliyorsa, işe yarayıp yaramadığını görmek için sıkmayı deneyin. Değilse, üzerine bir conta koymanız veya yeni bir conta değiştirmeniz gerekir.

Yukarıdakiler hala sorununuzu çözmezse, profesyonel yardım almanın ve size yardımcı olacak güvenilir bir tesisatçı bulmanın zamanı geldi. Tavsiye ettiğim güvenilir bir Singapurlu tesisatçı ile nasıl iletişime geçeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Mutfağınızın Zeminini Açmak için Shop Vac Kullanma

Mutfak gideriniz tıkalı ve tesisatçı çağıracak paranız yok. Pistonu kullanmayı denediniz ama çalışmıyor. Ne yapabilirsiniz, tesisatçı alacak paranız yok ve piston iyi çalışıyor gibi mi görünüyor?

Suyu süpürmek için kullanılabilecek, mağazadan satın alınmış bir elektrikli süpürgeniz varsa, kendinize birkaç dolar tasarruf edebilirsiniz. Yapmanız gereken ilk şey, filtreyi mağaza vakumundan çıkarmaktır. Filtre, talaş veya kir gibi kuru malzemeleri temizlemek için kullanılır.

Filtreyi çıkarmazsanız, ıslandığında ona zarar verme ihtimaliniz vardır. Dükkan elektrikli süpürgesini iyice temizlediğinizden emin olun ve havaya herhangi bir kir veya toz üflemediğinden emin olmak için dışarıda açın.

Tüm bunları yaptıktan sonra, elektrikli süpürgenizi mutfağa getirmenin ve mutfağınızı süpürmeyi denemenin zamanı geldi. Mutfak gideriniz tıkalı olduğu için lavaboda su olduğunu hayal ediyorum. Tıkanmış tahliyenin ucuna bir mağaza vakum hortumu takın ve açın. Kirli suyu mümkün olduğu kadar boşaltın ve ardından lavabo giderini kapatacak kadar temiz su ile mutfak lavabosunu yeniden doldurun.

Bu noktada, mutfak lavabosunun açıklığını elinizi kullanarak kapatırken, kapatma hortumunun ucunu derin bir gidere koyacaksınız. Bu, mümkün olduğunca çok olasılığı kapatmanıza izin verecektir. Şimdi, lavabonun açıklığını mümkün olduğunca engellerken bulaşık makinesini açmanız gerekiyor.

Bu ilk seferde çalışmayabilir, bu nedenle su eklemeye devam edin ve işlemi tekrarlayın. Bu işe yaramazsa ve çift lavabonuz varsa, diğer açıklığı kapatıp tekrar denemeniz gerekebilir.

Buradaki amaç ve amaç, derin bir mutfak sifonu veya mutfak atıklarını çeken boruları olan tıkanmış bir gideri gidere çevirmeye çalışmaktır.

Bunu dört kez yaparsanız ve hala çalışmıyorsa, denemişsinizdir, şimdi bir mühendis çağırmanın zamanı geldi. Ancak işe yararsa, kendinize birkaç dolar tasarruf etmiş olursunuz. Banyo lavaboları, tuvaletler ve küvetlerdeki giderleri temizlemek için bu yöntemi kullanabileceğinizi unutmayın.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Evde Boya Sorunlarını Düzeltmek için Hızlı İpuçları

Tıkanmış giderler, donmuş su boruları, sızdıran borular evlerde sık görülen problemlerdir. Açıkçası, insanlar acil durumlarda sıhhi tesisat hizmetleri ararlar. Ancak bu hoş olmayan durumlar, ilk aşamada ihmalden kaçınılarak kolayca önlenebilir. Tesisat mühendisleri Bu sorunların çoğunun, insanların boruları tamir etmeyi ihmal edip acil servise gitmeleri durumunda ortaya çıktığını buldu. Boruların rutin bakımı, boruların çıkarılmasına yardımcı olur ve bu nedenle acil durum yönetiminden daha iyi bir çözümdür.

Önleyici bakım, boruları ve tesisatı iyi durumda tutmaya yardımcı olur. Maliyetli sorunlara yol açabilecek erken hataları tespit etmek de mümkündür. Böyle bir tesisat sorunu ile karşı karşıyaysanız tesisat maliyetini düşürerek kaybı en aza indirecek adımlar atın.

İşte Bilmek İsteyeceğiniz Hızlı Düzeltmeler:

1. Sızdıran Borular

Sızıntılar çoğunlukla boruların korozyon nedeniyle patladığı boru bağlantılarında meydana gelir. Çok ciddidir ve acil müdahale gerektirir. Sürekli su akışını önlemek için ana vananın hemen kapatılması önemlidir. Evinizde su birikmesini önleyecek ve bu gibi durumlarda taşkınların önüne geçecektir. Etkilenen bölgeyi kaplamak için kil veya bant da kullanabilirsiniz. Şimdi, tesisatçınızdan bir şeyleri tamir etmesini isteyin.

2. Gaz Borusu Sızıntısı

Hoş olmayan bir gaz kokusu algılarsanız, hemen evi terk edin. Gaz sızıntıları ölümcüldür ve tamir edilmeye çalışılmamalıdır. Bunun yapılmaması ölümcül kazalara neden olabilir. Yerinden olduğunuzda, sorunu hemen çözmeleri için profesyonelleri arayın.

3. Damlayan Armatürler

Arızalı cihaza bağlı ana vanayı kapatın. Açıklığı tıkayan saç, kir ve diğer katı kalıntıları dikkatlice kontrol edin. Ayrıca, uygun tesisat onarımı için tesisatçınıza başvurun.

4. Kilitli Odalar

Bu çok fazla kafa karışıklığına neden olabilir. Bir piston gibi aletler kullanarak tasarımı kaldırmaya çalışın. Bunu yaparken başkalarının yardımına ihtiyacınız olabilir. Tüm çabalarınıza rağmen, tıkanıklığı gideremezseniz, yardım için derhal tesisatçınıza başvurun.

5. Soğuk Su Boruları

Kış aylarında borulardaki su donarak boruların tıkanmasına ve boruların tıkanmasına neden olur. Önlem alınmazsa boruların patlamasına neden olabilir. Bunu yapmak için ana vananızı kapatmanız gerekir. Daha sonra sıcak su ile hafifçe çözdürün. Çözülme, herhangi bir tıkanıklığı giderir. Geleceğiniz için borularınızın her zaman uygun şekilde korunduğundan emin olun.

Bu evde bulunabilecek bir sorundur. Boru hatlarının zamanında denetlenmesi, boru hatlarının sorunsuz akışını sağlar. Bu, cebinizde ağır olabilecek sıvı sorununun önüne geçmenize yardımcı olur.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Los Angeles Tesisatçıları Sıhhi Tesisat Onarımları Sırasında Kanalizasyon Hattı Tıkanıklıklarını Bulmak İçin Fiber Optik Kameralar Kullanıyor

Los Angeles’ta sıhhi tesisat sorunları, birçok konut ve ticari binanın yaşı ve durumu nedeniyle yaygındır. Kanalizasyon hattınızda bir tıkanıklık olduğunda, bu karşılaşacağınız en yaygın ve zor tesisat sorunlarından biri olabilir. Yıllar önce sorunun nedenini belirlemenin bir yolu yoktu, pahalı ve yıkıcı boru hattı araştırmalarının olmaması. Ama şimdi Los Angeles’taki tesisatçılar, yerin kanalizasyon hatlarında neler olup bittiğini bilmek için en gelişmiş araçlara sahipler. Kanalizasyon hattına yerleştirilen çok küçük bir fiber optik kamera kullanarak, tesisatçılar artık boruların durumunu belirlemek için tüm hattı yakından izleyebiliyor. Bu aynı zamanda drenajdaki herhangi bir tıkanıklığın yerini de gösterecektir.

Kamera incelemesi kaydedilir, böylece ev sahibi ve tesisatçı kanalizasyon hatlarınızı onarırken ne yapılması gerektiğini kontrol edebilir ve görebilir.

Kanalizasyon hatlarının bakımının birkaç nedeni vardır. Buna zamanla çöken borular, çatlamış veya kırılmış borular, ağaç köklü borular ve hatta bağlantısız borular dahildir. Los Angeles bölgesindeki birçok insan, kanalizasyon hatlarına zarar verebilecek manolya ağaçları ve diğer hayvanları dikti. İnşaat sırasında borulara takılan uygunsuz inşaat veya moloz da bir sorumluluk olabilir.

Bir fiber optik kamerayla yapılan görsel inceleme, kanalizasyonları temizlemek için yalnızca köklendirme çalışmasına ihtiyacınız olup olmadığını da gösterebilir, ancak onarımdan sonra başka olası sorun olmadığından emin olmak için tekrar kontrol etmeniz gerekebilir. gelecekte bir noktada zorluklar.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

En İyi Sırt Çantalarını Seçmek İçin İpuçları

Richmond’da banyo veya mutfak ihtiyaçlarınız için bir tesisatçı tutmayı mı düşünüyorsunuz? Eğer öyleyseniz, işi iyi yapabilen bir tesisatçı seçmeniz çok önemlidir. Richmond’daki deneyimli bir tesisatçıdan yardım isteyeceğiniz gün geldiğinde, sadece kimseyle takılmamanız önemlidir. İki tip lastik vardır. İlk grup ilginizi çekenler için, ikinci grup ise işi hemen bitirip parasını alıp gidecek olanlar içindir. Banyonuz veya mutfağınız için en iyi çözümü arıyorsanız, doğru tesisatçıyı seçmek için göz önünde bulundurmanız gereken bazı şeyler var.

Özellikle Richmond’a başka bir yerden taşındıysanız, Richmond’da doğru tesisatçıları bulmak zor olabilir. Richmond’da yeniyseniz veya ilk kez bir sızıntı yaşıyorsanız, en iyi fikir çevrimiçi arama yapmak olacaktır. “Richmond’da tesisatçılar” anahtar kelimesini aramak, bölgenizdeki tüm tesisatçılar için size sonuç verecektir. Ayrıca, hangi şirketlerin iyi bir itibara sahip olduğunu ve hangilerinin kötü bir itibara sahip olduğunu öğrenebileceksiniz. Ayrıca, geçmiş müşterilerinin hizmetleri hakkında neler söylediğini öğrenmek için çevrimiçi referansları arayabilirsiniz. Uzun süredir iş yapıyorlarsa ve memnun bir müşteri listesine sahiplerse, sizin için en iyi seçim olabilirler.

Richmond’da kiralamak istediğiniz tesisatçıları bulduğunuzda, onların iyi bir tesisatçı yapacak niteliklere sahip olup olmadıklarını bilmeniz gerekir. Aramanız gereken niteliklerden bazıları şunlardır:

1. Nasıl eğitildiler – bombardıman uçaklarından aldıkları eğitimin seviyesini açıklamalarını istemek zarar vermez. Tesisatçıların iyi eğitimli olduklarını iddia etmelerini ve sonra basit bir şeyi bile tamir edemediklerini öğrenmelerini istemezsiniz. Sahip oldukları eğitim düzeyi, sorununuzu ne kadar iyi çözebileceklerini size söyleyecektir.

2. Dakiktirler – evinizde veya ofisinizde buluşma ayarladıysanız, müzisyeninizin kararlaştırılan zamanda gelmediğini öğrenmek sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Tesisatçınız dakik değilse, onu işe almak iyi bir fikir olmayabilir.

3. Tesisatçınız güvenilir ve güvenilir mi – diğer insanlardan yararlanmaya çalışan birçok insan var. Birinin evine girdiklerinde, gizlice içeri girip birkaç şey çalmaya çalışırlar. Bir sorunu çözmek için evinize gelen bir tesisatçınız varsa, doğru bir kimlik sormanız ve onları gönderenin doğru kişi olduğundan emin olmak için şirketini aramanız önemlidir. Dikkatli ve dikkatli olmak, özellikle ailenizin güvenliği söz konusu olduğunda çok önemlidir.

Bunlar, Richmond’daki en iyi tesisatçıları seçebilmeniz için izleyebileceğiniz önemli ipuçlarından bazılarıdır.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Doğru Planı Nasıl Bulunur – Profesyonel Bir Pulluk Kiralamak İçin En İyi İpuçları

En İyi Planlayıcı Nasıl Bulunur?

İyi bir tesisatçı seçmek ile bir marangoz, inşaatçı veya boyacı seçmek arasındaki fark, acil durumlarda genellikle bir tesisatçının aranmasıdır. Bu, etrafa bakmak için fazla zamanınız olmayacağı anlamına gelir.

Bununla birlikte, tüm durumlar için iyi bir tesisatçıyı nasıl bulacağınıza dair bazı iyi ipuçları.

Ne yazık ki, sıhhi tesisat sektöründe, diğer sektörlerden daha fazla işten çıkarılmaya ilişkin korku hikayeleri var gibi görünüyor. Evet, her işletmenin kendi “boğaları” olacaktır.

Sıhhi tesisat aynı zamanda birçok DIY meraklısının çok fazla deneyime sahip olmadığı bir işi de içerir. Bazılarının dolapları bir araya getirmekten veya boyamaktan ve süslemekten hoşlanabileceği yerlerde, pek çoğu sıhhi tesisattan veya kanalizasyon hatlarını onarmaktan hoşlanmayacaktır.

Peki doğru tesisatçıyı bulduğunuzdan nasıl emin olabilirsiniz?

Doğru Şarkıcıyı Bulmak

Çoğu zaman en iyi yol hayal gücünüzdür. Bu şekilde tesisatçıyı önizleyebilir ve bilinçli bir karar vermek için yeterli bilgiyi alabilirsiniz.

Tabii ki borularınız patlarsa veya tuvaletiniz içindekileri kusarsa, yardım çağırmak için fazla zamanınız olmayabilir.

Acil bir durumda ne yapmalı?

Acil bir durumda, ilk bağlantı noktası İnternet veya Sarı Sayfalar olabilir. Birleşik Krallık’ta Chartered Sıhhi Tesisat ve Isıtma Mühendisliği Enstitüsü’ne (IPHE) gidebilirsiniz. Bu, misyonu “sıhhi tesisatta bilim, uygulama ve mühendislik ilkelerini ilerletmek” olan bir hayır kurumudur. Orada, posta kodunuzdaki kayıtlı tesisatçıları arayabilirsiniz. Bunlar, test edilmiş ve belirli gereksinimleri karşılayan tesisatçılardır. Bir sonraki adım, arama yapmaya başlamak olacaktır.

Herhangi bir şeyi kabul etmeden önce, aşağıdakileri bilmek önemlidir:

 • Ne kadar süredir iş yapıyorlar ve bir yerleri varsa ziyaret edebilirsiniz. Bakımlı bir kayış, çalışma sırasında yıpranmayacaktır).
 • Diğer referansları bulun.
 • Daha önce benzer bir iş yaptılar mı?
 • Mülkünüzü (ve komşularınızı) kapsayacak sigortaları var mı?
 • İşlerine garanti veriyorlar mı? Bu sigorta karşılanıyor mu? Bu, işten çıkarlarsa hala sigortalı olduğunuz anlamına gelir.
 • Tesisatçı profesyonel bir ticaret derneğinin üyesi mi? Vaktiniz varsa, kayıtlı olup olmadıklarını öğrenmek için söz konusu ticaret birliğine danışın.

Tabii ki, acil bir durumsa, tüm bunları yapamazsınız. Ancak bu soruları sormakta fayda var ve tesisatçının türü hakkında fikir sahibi olacaksınız.

Doğru Şarkıcılar Nasıl İşe Alınır?

İlk aradığınız müzisyeni işe alma tuzağına düşmeyin. Zorsa, sorunu ayrıntılı olarak tanımlayın ve bir teklif bulun. Fiyatları karşılaştırmak için üç veya dört tesisatçıdan fiyat teklifi alın. Onlardan bilmeniz gereken sorular şunlardır:

 • Arama ücretleri ne kadar?
 • Bunların saatlik ücretleri nedir?
 • Fiyatları ne zaman başlıyor? (bazıları pozisyonlarını terk ettikleri andan itibaren size ödeme yapar)

İyi Bir Tesisatçı Ne Kadar Ücret Alır?

Bu her şeye bağlıdır. Bir tesisatçının ne kadar ücret alabileceği konusunda sabit bir yönerge yoktur. Bu nedenle, yapılacak iş ve malzemeler dahil maliyet için ayrıntılı bir yazılı teklif almak her zaman iyi bir fikirdir.

Fiyat için %100 peşin ödeme yapmayın. Bir ücret ödemeyi bekleyebilirsiniz, bu normaldir. Bir tesisatçının satın alması gereken bağlantı elemanları ve bağlantı elemanları olabilir. Paranın doğru olduğundan emin olun.

Acil Olmayan Arayanları İşe Alma

Tabii ki banyonuzu yenilemeyi planlıyorsanız veya merkezi ısıtma kurmayı düşünüyorsanız, soru sormak, fiyat teklifi almak, fikir almak, geçmiş çalışmaları görmek ve daha fazlası için bolca zamanınız var.

Peki doğru tesisatçıyı işe aldığınızdan emin olmak için ne yapmalısınız?

 • Yazılı bir anlaşma alın. Bu, ilgili işin ayrıntılı bir tanımını, maliyetini, başlangıç ​​ve bitiş tarihlerini içerecektir. Son tarih sizin için önemliyse, bunu en baştan açıklayın.
 • Herhangi bir garanti hakkında daha fazla bilgi edinin. Bu yaptıkları iş ve satın aldıkları şeyler için önemlidir.
 • İş ilerleme günlüğü tutun. Bunun ayrıntılı olarak belirtilmesi gerekmez, ancak daha sonra bir anlaşmazlık olursa yardımcı olabilir.

Tesisatçının Hizmetinden Memnun Değilseniz

Yaptığınız işten memnun değilseniz, en iyisi bir tesisatçıya danışmaktır. Bunu yavaş ve basit bir şekilde yapın. Şikayetinizi tam olarak doğru şekilde yapıldığını düşündüğünüzü belirterek yazmak en iyisidir. Proje devam ederken topladığınız bilgilerden bazı kanıtlara sahip olabilirsiniz. Genellikle bombacı sorunu çözmekten mutlu olur. Bu işte itibar en önemli şeylerden biridir.

Bu işe yaramazsa ve tesisatçı bir ticaret derneğinin üyesiyse, katılmanız gerekir. Sorunu çözmeye yardımcı olacaklar. Başlangıç ​​ve bitiş tarihleri, maliyetler ve sözleşmelerle ilgili elinizdeki tüm belgeleri sağlamaya hazır olun. Ayrıca bazı resimler faydalı olacaktır.

Bu işe yaramazsa, şarkıcıyla mahkemeye gitmeniz gerekebilir.

Nihayet

Doğru tesisatçıyı bulmak mümkündür. Maalesef kalifiye esnaf eksikliği var ve bu da çok vicdansız tesisatçı olduğu anlamına geliyor. Doğru tesisatçıyı bulmak için bu ipuçlarını takip ederseniz, bir şeylerin yanlış gitme olasılığını azaltabilirsiniz.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Tesisatçı – Birini İşe Almak için 16 İpucu!

1. AYNI ZAMAN, TAM ZAMANLI DESTEK: Kendiniz için en iyi zamanı seçebileceğinizden emin olun. Kiralayacağınız tesisatçının hızlı olup olmadığını en baştan öğrenin. Geç kalmak iyi değil. Tüm gün bir tesisatçının gelmesini beklemekten daha kötü bir şey yoktur, özellikle de iş dışındaysanız.

2. FİYAT: Bir ağaç söz konusu olduğunda gerçekleşecek birçok farklı şey var. Müteahhitiniz sorunun ne olduğunu öğrendiğinde, ona maliyetin saatlik olup olmadığını veya her iş için makul bir ücret olup olmadığını sorduğunuzdan emin olun. Ayrıca parça ve işçilik maliyetlerini de sormayı unutmayın. Ayrıca şarkıcının ekstra bir süre için ücret isteyip istemediğini ve alırsa maliyetinin ne olduğunu sormaya çalışın. Gelişmiş fiyatlandırmaya sahip bir pulluk operatörü, yani saate göre değil, işe göre ücret alan bir pulluk operatörü aramanız faydalı olabilir. Müşterinin bütçesi dahilinde kalmasını kolaylaştırmak için bu şekilde ödeme yapmak en iyisidir.

3. Bu Bölüm Düzenlenebilir veya Değiştirilebilir mi?: Sızıntı veya başka bir küçük sorununuz varsa, sorunun onarımla çözülüp çözülemeyeceğini veya parçanın değiştirilip değiştirilemeyeceğini sorun.

4. üzerindeTEŞHİS GARANTİSİ: Yapılan işin tasdik edileceği ilkesine dayanan bir kahin seçin. Müşteri Hizmetlerini sorun ve sundukları Garanti türünü sorun.

5. AYNI GÜN SERVİS: Bu harika bir satış noktası. En iyi tesisatçıya ihtiyacınız olduğunda çoğu zaman acil bir durum olabilir. Ne olursa olsun günlerce beklemek istemiyoruz. İhtiyacınız olduğunda müsait olan bir müzisyen bulmaya çalışın. Genellikle bu, haftada 7 gün, günde 24 saat müsait olan biri anlamına gelir.

6. AÇIKLAMA: Tesisatçınızın sıhhi tesisat sorununuzu anlayacağınız günlük terimlerle açıkladığından emin olun.

7. Ne zaman KİRALAMA TESİSATI: Üreticinin talimatlarına uyduklarından emin olun.

8. SONRAKİ FATURA: İşiniz bittiğinde bir tane alıp alamayacağınızı sorun.

9. TÜM ONARIMLARDA 2 YIL GARANTİ: Garantiler konusunda seçici olun. Tüm onarımlarında 2 yıl garantili bir tesisatçıya gidin.

10. BİRÇOK UZMAN: Yılların tecrübesine sahip, ehliyetli ve işi bittikten sonra temizleyen ve temizleyen bir tesisatçıya gidin. Müzisyene lisanslı olup olmadığını sormanız çok önemlidir. Lisanslı bir tesisatçı matematik, sıhhi tesisat ve yazma becerilerine ve planları okuma becerisine ve yerel tesisat sembollerinin bilgisine sahip olacaktır. Yukarıdakilerin tümü, mümkün olan en iyi tedaviyi almanıza yardımcı olacaktır.

11. SİGORTA: Profesyonel bir tesisatçıya sigortası olup olmadığını sorun. Sigorta poliçesinin bir kopyasını isteyin.

12. YAZDIRMA ÇAĞRISI: Tesisatçı lisansının güncel olduğundan emin olun.

13. İZİNLER: Tesisatçının belirli bir işi yapması için izin almanız gerekiyorsa, gerekli izinleri mutlaka tesisatçıya sorun.

14. TEMİZLEME: Sözleşmesinde herkesi temizlemekten sorumlu olacağını söyleyen tesisatçı tipini bulun. Fiyatları karşılaştırın, ancak en düşük fiyatın her zaman en iyi yol olmadığını unutmamak önemlidir. Yetenekli, deneyimli bir tesisatçı daha yüksek bir saatlik ücret talep edebilir, ancak ilk denemede sorununuzu çözmenin en ucuz yolunu her zaman bilir! Ve bu size çok para kazandırabilir.

15. KULLANIMIN REDDİ: Her ihtimale karşı ödeyen bir tesisatçı ile gidin. En azından karşılayabileceğiniz tüm parayı ödemekte sorun yaşayıp yaşamayacağınızı bileceksiniz.

16. YARDIM İSTEYİN: Ailenizden, arkadaşlarınızdan ve iş arkadaşlarınızdan mümkün olduğunca fazla bilgi alın.

İyi bir Tesisatçı tanıyor musunuz? Bölgenizde iyi bir müzisyen bulmak için tercihen çevrimiçi olarak ödevinizi yapın. Googling’e başlayın ve iyi bir şarkıcı tutmanın ne gerektiği konusunda kendinizi eğitin. Bir potansiyel bulduğunuzda, çalışmalarını garanti edip etmediklerini sorduğunuzdan emin olun.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Tesisatçı mı arıyorsunuz? Sizin İçin Doğru Tesisatçıyı Seçmek İçin İpuçları

Hastalandığınızda, sizi tanımak ve size doğru tedaviyi vermek için şehirdeki en iyi doktora gidersiniz. Başka bir bakış açısına göre, bu, sıhhi tesisat sisteminizi onarmak, onarım veya bakım yapmak için bir tesisatçı tuttuğunuz zamankiyle aynıdır. Evinizdeki su, hayatınızdaki en önemli şeylerden biri olduğu için, bu işi yapmak isteyen birini öylece seçemezsiniz. Evinize giren sudan kanalizasyona kadar her şey iyice kontrol edilmelidir.

Genel olarak konuşursak, buradaki tesisatçılar iki gruba ayrılabilir: biri sıhhi tesisatı tamir edebilen ve diğeri karmaşık ve rutin işleri yapabilen. Bu iki türü tartışalım.

Basit kurulumlar, kanalizasyon temizleme ve açık lavabolar gibi temel sıhhi tesisat onarım ve bakım işleri tüm tesisatçılar tarafından yapılabilir. Devlet bu hizmet için yönetmelik çıkarmadığı için ilgilenen herkes bu hizmeti açıktan sunabilir. Düzenli bakım, lisanslı tesisatçılardan deneyim kazanmayı ve öğrenmeyi içerir. Ruhsatsız olmalarına rağmen tesisat işleri yaparken yine de tesisatçı olarak sınıflandırılırlar. Yalnızca temel hizmetleri sağlayan planlar ucuzdur – yani onlara güvenir ve onları işe alırsanız.

Ancak sıhhi tesisat planları, büyük sıhhi tesisat tesisatları, büyük tadilatlar ve su ısıtıcı tesisatları gibi özel projeler söz konusu olduğunda, bölgenizdeki en iyi tesisatçıya sahip olmanız gerekir! İyi bir fikir, tek kişilik bir iş yerine gerçek bir sıhhi tesisat şirketi için çalışmaktır. Güvenilir bir şirket her zaman lisanslı tesisatçı kullanır ve çalışanlarının becerilerini geliştirmek için eğitimler sunar.

Peki bölgedeki en iyi tesisatçı nasıl bulunur? Temel olarak sizi doğru tesisatçıya götürecek iki temel adım vardır.

1. Teslimat ve Kanıt. Hayalinizdeki evi inşa etmek üzereyseniz ve bu, bir sıhhi tesisat planı yapmak için ilk kez birini işe alıyorsanız, tavsiyeler gitmek için en iyi yoldur. Aile ve arkadaşlara ek olarak, en büyük referans kaynaklarından biri, planlama ve bakım için tesisatçılarla her zaman iletişim halinde oldukları için gayrimenkul uzmanlarıdır.

2. Google. Ben bir Google hayranıyım ama herhangi bir arama motoru yapacak! Yerel servis sağlayıcılar için çevrimiçi bir arama yapın. Referanslar ve müşteri memnuniyeti hakkında daha fazla bilgi edinin. Web sitesi geçmiş müşteriler hakkında bilgi sağlıyorsa, telefon görüşmeleri yapmak çok yardımcı olabilir.

Randevu alırken kimliğinizi ve sertifikanızı kontrol ettiğinizden emin olun. Unutma, bu insanlar işlerini senin içinde yapacaklar. Ailenizin güvenliği de burada bir sorundur. Herhangi bir kimlik belgesi sağlayamazlarsa, onları içeri almayın! Ailenizin güvenliği söz konusu olduğunda, deney yapmaya yer yoktur.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!