Filigran Bombaları: Kurulum, Bakım ve Onarımla İlgili Bazı Soruların Cevapları

Filigranlı musluklar, şüphesiz dikkatli bir tasarımdan sonra tasarlanan, sıkı üretim tesislerinde üretilen ve birçok saygın perakendeci tarafından satılan birinci sınıf ürünlerdir. Tabii ki, bu muslukların takılmasını, onarılmasını veya onarılmasını içeren birkaç önemli soru var. Bunlardan bazıları aşağıda ele alınacaktır.

Mevcut bir kurulum yöntemi kullanılarak yeni bir musluk takılabilir mi?

Filigran tabanlı çoğu musluk için bu kurulum mümkündür. Bu, özellikle orijinal konektör ve yeni bomba aynı renkteyse geçerlidir (örneğin: her ikisi de pirinç kaplamalıdır). Yeni bir tarza sahip bir musluk istiyorsanız, her şeyi takma konusunda endişelenmenize gerek kalmaması için drenajı aynı kaplama ile değiştirmeniz sizin için faydalı olabilir.

Silikon, Teflon bant veya tesisatçı macunu kullanarak Filigran Muslukları garantiyi geçersiz kılmadan monte edebilir veya onarabilir misiniz?

Filigran, ev sahibinin lavabo ile gider arasında ve lavabo ile musluk arasında su geçirmez bir conta oluşturmak için silikon kullanmasına olanak tanır. Silikon kullanılıyorsa, sadece aşındırıcı olmayan silikon kullanılması tavsiye edilir. Teflon bandın, herhangi bir garantiden ödün vermeden boruları düzgün bir şekilde kapatmasına izin verilir. Öte yandan şirket, tesisatçı macununun kullanılmasına izin vermeyecektir. Performansı silikonunkine benzer olsa da diğer kaplamalara zarar verebilecek asidik bir bileşene sahiptir. Bu olası hasar, tesisatçının macun programının herhangi bir ürün garantisini geçersiz kılmasına neden olur.

Filigran Musluklarını temizlerken ne yapılmamalıdır?

Temizlik maddesi alkoller, organik çözücüler, aşındırıcılar veya diğer sert kimyasallar içeriyorsa, temizlik maddesini herhangi bir Filigran Musluğunda kullanmayın. Yukarıda belirtilen koşullar musluğun yüzeyini etkiler ve korozyonu ve diğer hasarları hızlandırabilir. Parlatılmış metaller için güvenli olduğu garanti edilemeyen temizleyiciler veya süngerler de hiçbir Filigran ürününde kullanılmamaktadır. Birçok ped veya sünger, musluğun ucunu çizebilecek küçük parçacıklara sahiptir. Temizleyiciyi çok uzun süre açık bırakmak başka bir kötü hatadır. Musluğu kurtarmak yerine, temizleyiciler musluğunuzun ömrünü kısaltabilir. Bu gibi durumlardan kaçınmak için, deterjan ve temizlenen ürün arasında yeterli temastan sonra deterjanı hemen suyla çıkarın.

Filigran pompanızın veya valfinizin sızdırdığını fark ederseniz ne yapmalısınız?

Herhangi bir sızıntı fark ederseniz, sorunun kaynağını belirlemek yardımcı olabilir. Sızıntılar genellikle yırtılmış veya çizilmiş kartuşların sonucudur. Bu çizilmeye su hattında çok fazla birikme, sert su veya kalıntı neden olabilir. En iyi sonuçlar için yerel bir tesisatçıya danışın veya herhangi bir sızıntı fark ettiğiniz anda Filigran ile iletişime geçin. Musluğunuzun veya vananızın değiştirilmesi gerektiği anlaşıldığında, Filigran çevresindekilerden orijinal yedek parçalar satın almanız gerekir.

Musluğunuz sızdırmaya başlarsa ne yapmalısınız?

Altın, bakır ve nikel, havadaki ince partiküllere maruz kalma veya yanlış temizleme nedeniyle zamanla kararabilir. Musluğunuzun altını veya pirinci rengi solmaya başladıysa, musluğu limon kokulu mobilyalı bir bezle ovmalısınız. Nikel kaplama, izleyicinin musluğun güzel görünümünü görmesini sağlayan herhangi bir koruyucu kaplamaya sahip değildir. Nikel oksidasyonu meydana geldiğinde, aşındırıcı musluğa az miktarda metal uygulayın. Filigran Musluklarının benzersiz tasarımını ve işlevselliğini korumak için çaba göstermeniz gereken zamanlar vardır.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!