Tesisatçılar ve Tesisat Müteahhitleri Daha İyi Su ve Atık Su Sistemleri İçin Planlar Uygular

Tesisatçılar, evinizde ve ofisinizde sürekli sıcak ve soğuk suyun akmasını sağlamanın yanı sıra lavabo ve tuvaletlerinizde temiz su bulundurmaktan sorumludur. Hizmetleri olmadan evinizin veya iş yerinizin sular altında kaldığını görebilirsiniz. Bu nedenle, herhangi bir inşaat müteahhitinin profesyonel ve sertifikalı tesisatçılar ve tesisat müteahhitlerinin hizmetlerini bulması önemlidir. Tesisatçıların işlerini yapabilmeleri için gerekli beceri, bilgi ve sertifikalara sahip olmaları, sıhhi tesisat müteahhitlerinin ise genel müteahhitlerle aynı niteliklere ve yönetim ve finans bilgisine sahip olmaları gerekir.

Tesisatçılar, diğerlerinin yanı sıra, içme suyu, kanalizasyon, kanalizasyon ve ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme (HVAC) için sıhhi tesisat için kullanılan sistemleri kurmak ve bakımını yapmak olan yetenekli esnaflardır. Ayrıca banyo, tuvalet ve lavabo gibi sıhhi tesisat armatürlerinin yanı sıra ısıtma ve soğutma sistemleri de kurarlar. Tesisatçılar genellikle müteahhitler için çalışır, ancak birçoğu fabrika ve fabrika sahibi şirketler tarafından da istihdam edilir. Tesisatçılara onları tamir etme görevi verilir. Ayrıca bir şehirde veya kasabada su, gaz ve kanalizasyon borularının döşenmesi ve bağlanması görevi de verilebilir.

Girit adasındaki Knossos’taki Minos Sarayı’nda, büyük taş kanallara boşaltmak için tasarlanmış dört ayrı kanal bulabileceğiniz sıhhi tesisat MÖ 1700’e kadar izlenebilir. Antik çağda kullanılan borular pişmiş topraktan yapılmıştır ve sarayın altına döşenmiştir. Bu borular, sarayın çeşmelerine ve sıcak ve soğuk suların çıktığı borulara su sağlıyordu. Minos Sarayı ayrıca dünyanın ilk ahşap oturma yeri olan tuvalet veya su odasına sahipti. Ancak bugün bildiğimiz borular, Antik Roma İmparatorluğu’nun tesisatçıları tarafından yapılmıştır. Suyun binalardan uzaktaki kaynaklardan geldiği büyük hamamlar ve rekreasyon alanları inşa edebildiler.

Amerika Birleşik Devletleri’nde bilinen ilk tesisatçılar, MÖ 350’de Tuz Nehri’nde sulama kanalları inşa etmeye başlayan Hohokam Kızılderilileridir. Açık kanallı kanallar inşa ettiler ve onları yaklaşık 250 mil uzunluğundaki taş aletler ve tahta pulluklarla kazdılar.Ancak, Hohokam Kızılderilileri, Kolomb tarafından Amerika’nın keşfinden önce bile MS 1450’de ve 1800’lerde M.Ö. su ve kanalizasyon sistemlerini keşfettiler. Bu sürece hakim olanlar tesisatçılar, kalaycılar, çancılar, demirciler, aletçiler ve kalaycılardı.

Sıhhi tesisat müteahhitleri, diğer tüm müteahhitler gibi, su ve kanalizasyon sistemleri için inşaat planlarını ve çizimlerini inceledikten sonra müşterilere doğru fiyatlandırma sağlamalıdır. Müşteriler taleplerini onayladıktan sonra diğer müteahhit, taşeron ve tesisatçılardan iş talep etmelidirler. Birçok eyalet, sıhhi tesisat müteahhitlerinden tesisatçılara ve boru tesisatçılarına kadar tüm işçilerin lisanslı olmasını şart koşuyor. Tesisatçılar ayrıca çoğu eyalette çalışabilmeleri ve bağımsız olarak veya bir şirket altında çalışabilmeleri için gerekli eğitim, beceri, deneyim, sertifika ve sertifikalara sahip olmalıdır.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

En İyi Sırt Çantalarını Seçmek İçin İpuçları

Richmond’da banyo veya mutfak ihtiyaçlarınız için bir tesisatçı tutmayı mı düşünüyorsunuz? Eğer öyleyseniz, işi iyi yapabilen bir tesisatçı seçmeniz çok önemlidir. Richmond’daki deneyimli bir tesisatçıdan yardım isteyeceğiniz gün geldiğinde, sadece kimseyle takılmamanız önemlidir. İki tip lastik vardır. İlk grup ilginizi çekenler için, ikinci grup ise işi hemen bitirip parasını alıp gidecek olanlar içindir. Banyonuz veya mutfağınız için en iyi çözümü arıyorsanız, doğru tesisatçıyı seçmek için göz önünde bulundurmanız gereken bazı şeyler var.

Özellikle Richmond’a başka bir yerden taşındıysanız, Richmond’da doğru tesisatçıları bulmak zor olabilir. Richmond’da yeniyseniz veya ilk kez bir sızıntı yaşıyorsanız, en iyi fikir çevrimiçi arama yapmak olacaktır. “Richmond’da tesisatçılar” anahtar kelimesini aramak, bölgenizdeki tüm tesisatçılar için size sonuç verecektir. Ayrıca, hangi şirketlerin iyi bir itibara sahip olduğunu ve hangilerinin kötü bir itibara sahip olduğunu öğrenebileceksiniz. Ayrıca, geçmiş müşterilerinin hizmetleri hakkında neler söylediğini öğrenmek için çevrimiçi referansları arayabilirsiniz. Uzun süredir iş yapıyorlarsa ve memnun bir müşteri listesine sahiplerse, sizin için en iyi seçim olabilirler.

Richmond’da kiralamak istediğiniz tesisatçıları bulduğunuzda, onların iyi bir tesisatçı yapacak niteliklere sahip olup olmadıklarını bilmeniz gerekir. Aramanız gereken niteliklerden bazıları şunlardır:

1. Nasıl eğitildiler – bombardıman uçaklarından aldıkları eğitimin seviyesini açıklamalarını istemek zarar vermez. Tesisatçıların iyi eğitimli olduklarını iddia etmelerini ve sonra basit bir şeyi bile tamir edemediklerini öğrenmelerini istemezsiniz. Sahip oldukları eğitim düzeyi, sorununuzu ne kadar iyi çözebileceklerini size söyleyecektir.

2. Dakiktirler – evinizde veya ofisinizde buluşma ayarladıysanız, müzisyeninizin kararlaştırılan zamanda gelmediğini öğrenmek sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Tesisatçınız dakik değilse, onu işe almak iyi bir fikir olmayabilir.

3. Tesisatçınız güvenilir ve güvenilir mi – diğer insanlardan yararlanmaya çalışan birçok insan var. Birinin evine girdiklerinde, gizlice içeri girip birkaç şey çalmaya çalışırlar. Bir sorunu çözmek için evinize gelen bir tesisatçınız varsa, doğru bir kimlik sormanız ve onları gönderenin doğru kişi olduğundan emin olmak için şirketini aramanız önemlidir. Dikkatli ve dikkatli olmak, özellikle ailenizin güvenliği söz konusu olduğunda çok önemlidir.

Bunlar, Richmond’daki en iyi tesisatçıları seçebilmeniz için izleyebileceğiniz önemli ipuçlarından bazılarıdır.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Doğru Planı Nasıl Bulunur – Profesyonel Bir Pulluk Kiralamak İçin En İyi İpuçları

En İyi Planlayıcı Nasıl Bulunur?

İyi bir tesisatçı seçmek ile bir marangoz, inşaatçı veya boyacı seçmek arasındaki fark, acil durumlarda genellikle bir tesisatçının aranmasıdır. Bu, etrafa bakmak için fazla zamanınız olmayacağı anlamına gelir.

Bununla birlikte, tüm durumlar için iyi bir tesisatçıyı nasıl bulacağınıza dair bazı iyi ipuçları.

Ne yazık ki, sıhhi tesisat sektöründe, diğer sektörlerden daha fazla işten çıkarılmaya ilişkin korku hikayeleri var gibi görünüyor. Evet, her işletmenin kendi “boğaları” olacaktır.

Sıhhi tesisat aynı zamanda birçok DIY meraklısının çok fazla deneyime sahip olmadığı bir işi de içerir. Bazılarının dolapları bir araya getirmekten veya boyamaktan ve süslemekten hoşlanabileceği yerlerde, pek çoğu sıhhi tesisattan veya kanalizasyon hatlarını onarmaktan hoşlanmayacaktır.

Peki doğru tesisatçıyı bulduğunuzdan nasıl emin olabilirsiniz?

Doğru Şarkıcıyı Bulmak

Çoğu zaman en iyi yol hayal gücünüzdür. Bu şekilde tesisatçıyı önizleyebilir ve bilinçli bir karar vermek için yeterli bilgiyi alabilirsiniz.

Tabii ki borularınız patlarsa veya tuvaletiniz içindekileri kusarsa, yardım çağırmak için fazla zamanınız olmayabilir.

Acil bir durumda ne yapmalı?

Acil bir durumda, ilk bağlantı noktası İnternet veya Sarı Sayfalar olabilir. Birleşik Krallık’ta Chartered Sıhhi Tesisat ve Isıtma Mühendisliği Enstitüsü’ne (IPHE) gidebilirsiniz. Bu, misyonu “sıhhi tesisatta bilim, uygulama ve mühendislik ilkelerini ilerletmek” olan bir hayır kurumudur. Orada, posta kodunuzdaki kayıtlı tesisatçıları arayabilirsiniz. Bunlar, test edilmiş ve belirli gereksinimleri karşılayan tesisatçılardır. Bir sonraki adım, arama yapmaya başlamak olacaktır.

Herhangi bir şeyi kabul etmeden önce, aşağıdakileri bilmek önemlidir:

 • Ne kadar süredir iş yapıyorlar ve bir yerleri varsa ziyaret edebilirsiniz. Bakımlı bir kayış, çalışma sırasında yıpranmayacaktır).
 • Diğer referansları bulun.
 • Daha önce benzer bir iş yaptılar mı?
 • Mülkünüzü (ve komşularınızı) kapsayacak sigortaları var mı?
 • İşlerine garanti veriyorlar mı? Bu sigorta karşılanıyor mu? Bu, işten çıkarlarsa hala sigortalı olduğunuz anlamına gelir.
 • Tesisatçı profesyonel bir ticaret derneğinin üyesi mi? Vaktiniz varsa, kayıtlı olup olmadıklarını öğrenmek için söz konusu ticaret birliğine danışın.

Tabii ki, acil bir durumsa, tüm bunları yapamazsınız. Ancak bu soruları sormakta fayda var ve tesisatçının türü hakkında fikir sahibi olacaksınız.

Doğru Şarkıcılar Nasıl İşe Alınır?

İlk aradığınız müzisyeni işe alma tuzağına düşmeyin. Zorsa, sorunu ayrıntılı olarak tanımlayın ve bir teklif bulun. Fiyatları karşılaştırmak için üç veya dört tesisatçıdan fiyat teklifi alın. Onlardan bilmeniz gereken sorular şunlardır:

 • Arama ücretleri ne kadar?
 • Bunların saatlik ücretleri nedir?
 • Fiyatları ne zaman başlıyor? (bazıları pozisyonlarını terk ettikleri andan itibaren size ödeme yapar)

İyi Bir Tesisatçı Ne Kadar Ücret Alır?

Bu her şeye bağlıdır. Bir tesisatçının ne kadar ücret alabileceği konusunda sabit bir yönerge yoktur. Bu nedenle, yapılacak iş ve malzemeler dahil maliyet için ayrıntılı bir yazılı teklif almak her zaman iyi bir fikirdir.

Fiyat için %100 peşin ödeme yapmayın. Bir ücret ödemeyi bekleyebilirsiniz, bu normaldir. Bir tesisatçının satın alması gereken bağlantı elemanları ve bağlantı elemanları olabilir. Paranın doğru olduğundan emin olun.

Acil Olmayan Arayanları İşe Alma

Tabii ki banyonuzu yenilemeyi planlıyorsanız veya merkezi ısıtma kurmayı düşünüyorsanız, soru sormak, fiyat teklifi almak, fikir almak, geçmiş çalışmaları görmek ve daha fazlası için bolca zamanınız var.

Peki doğru tesisatçıyı işe aldığınızdan emin olmak için ne yapmalısınız?

 • Yazılı bir anlaşma alın. Bu, ilgili işin ayrıntılı bir tanımını, maliyetini, başlangıç ​​ve bitiş tarihlerini içerecektir. Son tarih sizin için önemliyse, bunu en baştan açıklayın.
 • Herhangi bir garanti hakkında daha fazla bilgi edinin. Bu yaptıkları iş ve satın aldıkları şeyler için önemlidir.
 • İş ilerleme günlüğü tutun. Bunun ayrıntılı olarak belirtilmesi gerekmez, ancak daha sonra bir anlaşmazlık olursa yardımcı olabilir.

Tesisatçının Hizmetinden Memnun Değilseniz

Yaptığınız işten memnun değilseniz, en iyisi bir tesisatçıya danışmaktır. Bunu yavaş ve basit bir şekilde yapın. Şikayetinizi tam olarak doğru şekilde yapıldığını düşündüğünüzü belirterek yazmak en iyisidir. Proje devam ederken topladığınız bilgilerden bazı kanıtlara sahip olabilirsiniz. Genellikle bombacı sorunu çözmekten mutlu olur. Bu işte itibar en önemli şeylerden biridir.

Bu işe yaramazsa ve tesisatçı bir ticaret derneğinin üyesiyse, katılmanız gerekir. Sorunu çözmeye yardımcı olacaklar. Başlangıç ​​ve bitiş tarihleri, maliyetler ve sözleşmelerle ilgili elinizdeki tüm belgeleri sağlamaya hazır olun. Ayrıca bazı resimler faydalı olacaktır.

Bu işe yaramazsa, şarkıcıyla mahkemeye gitmeniz gerekebilir.

Nihayet

Doğru tesisatçıyı bulmak mümkündür. Maalesef kalifiye esnaf eksikliği var ve bu da çok vicdansız tesisatçı olduğu anlamına geliyor. Doğru tesisatçıyı bulmak için bu ipuçlarını takip ederseniz, bir şeylerin yanlış gitme olasılığını azaltabilirsiniz.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Acil Durum Planlaması için En İyi Uygulamalar

Çoğu insan evlerindeki küçük tesisat sorunlarını kendi başlarına çözebilir, ancak işi yapmak için her zaman profesyonel bir tesisatçıya ihtiyaç duyulduğu zamanlar vardır. Her aile için, boruları tamir etmeleri gerektiğinde onlara yardım edebilecek bir acil durum tesisatçısına sahip olmak iyi bir fikirdir.

Evinizdeki tesisat sorunlarıyla ilgilenmesi için bir tesisatçı kiralamak istiyorsanız, en iyisini aldığınızdan ve paranızın karşılığını en iyi şekilde aldığınızdan emin olun.

İyi bir acil tesisatçının sahip olması gereken nitelikler şunlardır:

1. Uzmanlık – İyi eğitim ve öğretim de dikkate alınmalıdır. İyi bir tesisatçı sorunu açıklayabilir, olabilecek tüm soruları yanıtlayabilir ve gelecekte size yardımcı olacak ipuçları verebilir.

2. Sertifikalı – İşe aldığınız tesisatçının sertifikalı olduğundan emin olun. Bunlar Avustralya Konut Endüstrisi Birliği’nin görüşleridir.

3. Nitelikli ve bilgili – Bu çok önemli bir niteliktir. İşe alacağınız tesisatçının uygun tesisat becerilerine ve deneyimine sahip olduğundan emin olun. Bir tesisatçı, bir sızıntı, kırık bir boru, bir sızıntı veya başka bir sorun olsun, eldeki sorunu nasıl çözeceğini de bilmelidir.

4. Güvenilirlik – İşe aldığınız tesisatçının güvenilir olduğundan ve gecenin bir yarısında bile tesisat sorunlarınızı çözebildiğinden emin olun. Bunun nedeni, bazı tesisat sorunlarının olağandışı zamanlarda başlamasıdır. 24 saat hizmet veren ve tatil günlerinde de çalışan bir tesisatçı bulun.

5. Dakiklik – Git, kararlaştırılan bir zamanda evinize gelen bir tesisatçı bulun. Sıhhi tesisat sorunları sorunlara ve ciddi maddi hasarlara neden olur, bu nedenle mümkün olan en kısa sürede çözülmeleri gerekir.

6. Dikkat – İyi bir tesisatçı her zaman dikkatli olmalıdır. Tulum, gözlük ve eldiven gibi koruyucu iş ekipmanlarına sahip olmalıdırlar. İş yerinde güvenlikleri bir öncelik olmalıdır.

7. Hazırlık – İyi bir tesisatçı, bir tesisat sorunuyla uğraşırken aletlerini her zaman hazır bulundurur. Bu, gerektiğinde çalışmaya hazır olduklarını gösterir.

8. Kibar – Hiçbir müşteri kaba bir tesisatçı istemez. Onlarla çalışırken size sorunsuz zaman kazandıracak saygın bir tesisatçı seçtiğinizden emin olun.

9. Güvenilirlik – Bazı sıhhi tesisat hizmeti sağlayıcılarının, temel olarak kalitesiz bir iş yaptıktan veya çok küçük bir sorunu çözdükten sonra müşterilerden zorla para kopardıkları için dürüst olmadıkları bilinmektedir. Güvenebileceğiniz bir tesisatçıya gidin.

10. Önerilen – Arkadaşlarınızdan ve ailenizden öneriler almayı deneyin. Çok iyi fikirleri olabilir. Araştırmanızı internet üzerinden de yapabilirsiniz. İyi bir tesisatçı, onun hakkında daha fazla bilgi edinebileceğiniz bir web sitesine sahiptir. Önceki müşterilerin incelemelerine bakın. İyi bir hikayenin iyi fikirleri vardır.

Avustralya Sıhhi Tesisat Enstitüsü, ev müteahhitinizi işe almadan önce bu faktörleri göz önünde bulundurmanızı teşvik eder. Tesisatçınız yukarıdaki niteliklere sahipse, çok fazla paradan ve zamandan tasarruf edersiniz. Bunun nedeni, iyi bir tesisatçının sizin için iyi bir iş çıkardığından emin olmasıdır.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!