Gelecekteki Tesisat Sorunlarından Nasıl Kaçınılır?

Metro bölgesinin en iyi tesisatçıları arasında yer alan Dallas tesisatçılarına göre, ilkbaharda suyun içinden akan sert toprak, yağmur yağdığında genişler ve yaz aylarında büzülür. bütün ev ve borular. Akiferin durumu, sonunda boru hatlarını tıkayacak kadar tuzla yüklü olan Kuzey Teksas boru hatlarını da desteklemiyor.

Borularınızın ve diğer sıhhi tesisat ekipmanınızın ömrünü uzatmanın basit ve kolay yolları vardır. Bu önleyici tedbirlerin bazıları kalifiye bir tesisatçı tarafından yapılır, ancak çoğu kendi başınıza yapabileceğiniz adımlardır. Şimdi önlem almak sıhhi tesisat acil durumlarını azaltacak ve tesisat sisteminizin sorunsuz çalışmasına yardımcı olacaktır. Ama önce, tesisatınızın nasıl çalıştığını anlamanız, tesisat sorunlarınıza neyin neden olduğunu bulmanız ve bulunduğunuz yer için ne tür bir tesisat sisteminin farklı olduğunu bilmeniz gerekir.

1. Döşeme sızıntısı onarımı – Döşeme sızıntılarına borudaki delikler veya çatlaklar, gevşek boru bağlantıları ve çatlak borular neden olur. Sadece hasar, zeminde su rezervuarları oluşturmak için çatlaklardan yeterli suyun yükselmesine ve yükselmesine neden olduğunda meydana gelir.

Sızıntı ve çatlak boruların yaygın bir nedeni, su kimyasallarından ve bunların bakır üzerindeki etkilerinden kaynaklanabilir. Bakır borudan su sürekli aktığı için sudaki kimyasallar bakır ile reaksiyona girerek zamanla boruyu zayıflatır. Su çok hızlı hareket ediyorsa, örneğin borunun çapı çok küçükse, bu, suyun bakır boruya zarar vermesi için gereken süreyi kısaltacaktır.

Boruların kırılmasının bir başka nedeni de temeldeki değişikliklerden kaynaklanabilir. Bu genellikle düşük nem nedeniyle olur. Nem, toprağın genleşmesine ve titreşmesine neden olarak temel ve içindeki boruları hareket ettirir. Bu zamanla boruları tıkar ve sızıntılara yol açar. Kötü boru tasarımı veya yanlış kurulum nedeniyle gevşek boru bağlantıları da sebep olabilir.

Tüm bu sorunlardan kaçınmak için deneyimli Dallas Tesisatçıları borunun içinde epoksi kullanılmasını önermektedir. Epoksi su geçirmez bir yapıştırıcı gibidir. Sertleştikten sonra epoksi katı hale gelir. Epoksi ile yapıştırılan iki şey sonsuza kadar yapıştırılır. Epoksi o kadar güçlüdür ki, su altında bile ürün sertleşebilir ve delikler oluşturabilir veya kapatabilir. Bu güçlü yapıştırıcı nedeniyle, genellikle su sızıntısını durdurmak için delikler ve çatlaklar üzerinde kullanılır. Güvenlik ve ekstra güç için borularda kullanmak daha iyidir. Epoksi ile kaplanmış bakır boru ile epoksi, suyun bakır ile temasını önleyen ve böylece korozyonu önleyen koruyucu bir kaplama görevi görür. İç çekirdeği güçlendirerek borunun stabilitesini arttırır.

2. Klozet Kapakları ve Sızıntılar – Klozet kapağı, banyonun en güçlü parçasıdır ve düzgün kullanıldığında kırılma olasılığı daha düşüktür. Bu nedenle, tuvalet ile ilgili sorunlar, tam bir tuvalet onarımı gerektirmeyebilir. Komple tank iç parçaları ayrıca satın alınabilir. Tuvalet tıkanıklıkları tesisatçılar tarafından kolayca yönetilebilse de, bazen uğraşmak utanç verici olabilir. Ayrıca bir tesisatçının gelip sorununuzu çözmesini beklemenin insafına kalmış durumdasınız. Evde otursanız bile aynı utancı yaşarsınız ve yine de tamircinin gelmesini beklemek zorunda kalırsınız. Bu noktada, çalışmayan bir banyoya sahip olmak zor olabilir. Bu yüzden önleme her zaman doğru seçimdir. Tuvaleti temiz tutarak başlayabilirsiniz. Sert nesneleri tuvalete atmayın. Ayrıca hijyenik kadın bağlarını, kağıt havluları, Kleenex mendilleri, kedi kumunu veya tuvalet kağıdı dışında herhangi bir şeyi atmayın.

3. Mutfak tıkanıklıkları – Yiyecek, yağ ve sabun birikebilir ve lavabo giderlerinizi tıkayabilir. Bu, kısa sürede ele alınmazsa ciddi bir soruna dönüşecektir. Borularda pislik birikmesini önlemek için, yiyecek parçacıklarını yakalamak ve giderden aşağı akmalarını önlemek için giderin üstünde bir süzgeç kullanın. Ayrıca akıntınıza yağ koymamanız da önemlidir. Yağınızı dökmek için boş bir kahve kutusu kullanın ve dolduğunda kutuyu atın. Kanalizasyona dökülen yağ, borularınızdan geçen katı yağa dönüşür. Zamanla, bu tehlikeli olabilir. Zaman zaman sirke ile karıştırılmış sıcak suyu lavabonuzun altına dökün, tahliye edin, fazla yağı alın ve küçük parçacıkları ve topakları gevşetin.

4. Burst Pipes – Borularınız gizli olduğu için ne zaman sorun yaşadığını önceden bilmek zor olabilir. Bir boru patlayana ve su fışkırana kadar çoğu zaman bir problemden haberiniz olmaz. Bu sorunla başa çıkmak için, borularınızın kükreme, tıslama, tıkırtı ve gıcırtı gibi olağandışı seslere dikkat etmenize yardımcı olur. Bunlardan bazıları, tesisatınızın en kısa sürede bir tesisatçı tarafından kontrol edilmesi gerektiğini gösterebilir. Ayrıca, musluklarınızdaki su akışındaki veya basıncındaki herhangi bir değişiklik, hasarlı bir borudan kaynaklanabilir. Uzmanları aramak için beklemeyin. Herhangi bir gecikme ciddi sorunlara ve pahalı onarımlara neden olabilir.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!