Mutfağınızı ve Banyo Kanallarınızı Onarmak

Mutfağınızda veya banyo lavabonuzda hiç sorun yaşadınız mı? Kanalizasyonlarınız tahliye edemeyecek kadar tıkalı mı? Derin bir tahliye sorununuz olduğunda, boruları onarmak ve tıkanıklıkları açmanın birçok farklı yolu vardır. Borularınızı neyin bağladığına bağlı olarak, ana hat ile sifonları değiştirmeniz gerekebilir. Aşağıdaki ipuçlarının ve fikirlerin, banyo ve mutfak lavabolarınızın tekrar düzgün çalışmasına yardımcı olacağını umuyoruz.

Yiyeceklerden, aletlerden, çöplerden ve atılmaması gereken diğer şeylerden kaynaklanan birçok şeyden kaynaklanabilecek farklı tipte drenaj tıkanıklıkları vardır. Gelecekte mutfağınızda tıkanmış bir gideri önlemenin en iyi yollarından biri, eğitimli bir tesisatçı tarafından bir çöp öğütücüsünün takılmasıdır. Çoğu çöp imhası, attığınız her şeyi sindirebilir ve bu da çok fazla yiyeceğin lavabonuza düşmesini engeller.

Mutfağınızda veya banyonuzda su tahliyesi durursa, yakınınızdaki bir Wal-Mart veya marketten kolay bir çözüm bulabilirsiniz. En iyi çözümler, borularınızda biriken gıda parçacıklarının ve yağın çözülmesine ve yok edilmesine yardımcı olur.

Banyodan çıkarmanın başka bir yolu da banyoya biraz karbonat dökmektir. Bir fincan ya da öylesine yapacak. Kabartma tozunu ekledikten sonra 1/3 su bardağı sirkeyi ilave edin ve yaklaşık 1/2 su bardağı kadar çok sıcak su dökün. Muslukta 30-35 dakika bekletin ve ardından 60 saniye boyunca gidere çok sıcak su akıtın.

Tıkanmaları önlemek için çöp atıkları eklemenin yanı sıra, birkaç günde bir giderlerinize sıcak su akıtabilirsiniz. Bu nedenle, her iki veya üç günde bir küvetinizdeki sıcak suyu açın ve bir veya iki dakika bekletin. Bu, borularınızın tıkanmasını önlemeye ve kokuları minimumda tutmanıza yardımcı olacaktır.

Giderinizin tıkalı olup olmadığını anlamanın en iyi yollarından biri, suyun yavaş yavaş boşalmaya başlamasıdır. Tabii ki bu olmadan önce, küflü ve boruların içine sıkışmış yiyeceklerden dolayı garip bir koku veya koku fark edebilirsiniz. Kokunun kokusunu aldıktan sonra suyun düzgün şekilde akmayı bıraktığını fark etmeniz uzun sürmez, bu da biraz kabartma tozu veya başka malzemeler yapmanın zamanı geldiği anlamına gelir!

Mutfağınız ve banyo gideriniz onarım ve bakımında iyi şanslar!

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!