Evde Baştan Sona PEX Sıhhi Tesisat Nasıl Kurulur

PEX tesisatının yeni bir eve nasıl kurulacağını öğrenmek, doğru aletleri toplamayı ve ekipmanı çalıştırmayı içerir. Bunlar, geleneksel bakır ve PVC boruların yerini alacak şekilde tasarlanmıştır. Bu ürünün esnekliği, onu çok fazla bükülme ve dönüş gerektiren kurulumlar için ideal kılar.

Bu tür ekipmanı düzgün bir şekilde kurmak için birkaç özel alet gereklidir. Bu aletler, bu uygulamalar için özel olarak tasarlanmış bir kesici, aletler, bir halka kesici, sıkma halkaları, bir hareketli/hareketsiz mastar ve bir sıkma halkası çıkarma aleti içerir. Malzemeler monte edildikten sonra kurulum başlayabilir.

Kurulum, yeni boruların mevcut zeminlerden veya sütunlardan geçirilmesini içerir, boruları çalıştırmadan önce deliklerin delinmesi gerekir. Çizgileri ağaç üzerinde çalıştırırken, uçlar arasında delikler açmak önemlidir, bu, iç duvarları kurarken çivilerin boruya girmesini önleyecektir. Ekstra önlem olarak, metalin kenarlarına tüp için ek koruma sağlayan tırnak plakaları yerleştirilebilir.

Delikleri açtıktan sonraki adım, gerekli uzunluktaki boruyu kesmektir. Temiz bir çapak kesimi sağlamak için bu amaç için tasarlanmış bir kesici takım kullanılmalıdır. Bir sonraki adım, evde kurulu olan birçok şeyden suyun aktığı yerden hatları çalıştırmayı içerir.

Her iki uçta fazladan uzunluk bırakmak bazı ayarlamalara izin verecektir. Boruları kirişlere sabitlemek için kullanırken, yüksekliği ve düşüşü hesaba katmak için hatta biraz daha boşluk bırakın. Askı kelepçeleri en iyi bu aşamada kullanılır.

Çizgiler bittiğinde, bir sonraki adım onları nesnelere bağlamaktır. Kurulumun bu bölümünü tamamlamak için bir go-tool, bir pirinç veya plastik ek parça, bir kıvırma aleti ve kıvırma halkaları gereklidir. Borunun düzgün kesildiğinden emin olmak için bir kesme aleti kullanarak kıvırma halkasını alın ve borunun ucuna yerleştirin.

Ardından bakır fitingi omuza kadar borunun içine sokun. Yüzüğü omzun sekiz inç yakınına getirin. Sıkma aletini doksan derecelik bir açıyla tutarak halkanın üzerine kaydırın ve sızdırmaz hale getirmek için sıkın. Bunu yapmak halkayı borudan korur. Kıvrımın tutulup tutulmadığını kontrol etmek için bir git/yapma aracı kullanın ve kıvrımın ucuna bastırın. Hedef taraf sorunsuz bir şekilde eşleşirse iş başarılı olur. Önceki kısım aynı fikirde değilse, işlem tekrarlanmalıdır.

Son aşama, çeşitli valfleri ve karıştırmayı içerir. Sistemden sıcak su akışını kontrol etmek için bir karışım vanası kullanılır. Manifold, evin her yerindeki su hatları için bir dağıtım noktası görevi görür. Bu cihaz, bir hatta bir sızıntı meydana geldiğinde çok kullanışlıdır, çünkü hatlar bağımsız olarak kapatılabilir. Karıştırma vanası, sıcak suyun karışmasını azaltır ve istenen sıcaklığa ayarlanmasını sağlar. Her şey kurulduktan sonra su açılabilir.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Bir Log Home’da Sıhhi Tesisat Nasıl Kurulur

Kütük evin güzelliği, bu ev tipini rahat ve keyifli bir hayat yaşamak isteyenler için popüler bir seçim haline getiriyor. Artık ahşap ev malzemeleri akıllı ve yapımı kolay olduğu için ahşap ev yapmak daha ucuza geliyor. Bir blok ev inşa ederken, boru tesisatını dikkate almak önemlidir.

Bir kütük evine sıhhi tesisat kurmak, normal bir eve sıhhi tesisat kurmaktan çok farklı değildir. Çoğu durumda, borular duvarın arkasına ve zeminin altına gizlenebilir. Bir tesisatçı, iç duvarları olan ahşap evlerin duvarlarına boru döşer ve çalıştırır. Tüm iç duvarları olan ahşap evler için tesisatçı birinci katta bir drenaj sistemi kurar. Kanal sistemi, HVAC ve sıhhi tesisatın kütük evinin ikinci seviyesine kadar çıktığı kutulu bir alandır.

İkinci katta dairesel bağlantılarla ahşap bir ev inşa edilmişse, elektrik ve sıhhi tesisat için zemin yapılmalıdır. Bu, 2″x6″ tahtalar kullanılarak dil ile koru arasında bir boşluk oluşturularak ve uçlarda durdurularak yapılır. Ek borular, tüm kütük evinin duvarlarından geçmektedir.

Boru döşerken banyoları arka arkaya veya iki katlı bir evse üst üste gibi yan yana tutmak daha kolay ve ucuzdur. Cam çelik boru genellikle kuyudan pompaya giden hattı yapmak için kullanılır. Ayrıca hafif ve esnek oldukları için polietilen borular kullanılabilir. Ancak sıcak su kullanmayın. Boruların soğuğa maruz kalıp kalmayacağı da dikkate alınmalıdır. Boruların donmasını önlemek için boruların uygun şekilde kapatıldığından ve soğutulduğundan emin olmak önemlidir. Musluklar ayrıca borularda su birikmemesi için kolayca tahliye edilmelidir.

Septik tankın yeri ile ilgili olarak uygun makamlara danışmak önemlidir, çünkü konumun dikkate alınması toprak tipini, drenajı ve kuyunun yerini içerecektir. Ayrıca tesisatçı aletlerini kurmalı ve borunun doğru şekilde takıldığından ve düzgün çalıştığından emin olmalıdır.

Yeni bir kütük ev inşa ederken, boruların evden suyu alabilmesi ve atık suyu arıtma için evden uzaklaştırabilmesi önemlidir. Yetersiz bir sıhhi tesisat sistemi, sızıntılar, tıkanmış drenajlar, patlamış borular, ev su basması ve daha fazlasını içeren sistemin normal çalışmasına müdahale edebilir. Bir ağaç eve sıhhi tesisat kurarken, işi yapması için profesyonel bir tesisatçı tutmanız önemlidir. Bir tesisatçı, boruların doğru şekilde takıldığından emin olur, olası sorunları belirler ve sorunsuz çalıştığından emin olmak için tüm sistemi kontrol eder.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!