Lavabo, Duş veya Tuvaleti Tamir Etmenin 4 Farklı Yolu

Bir mutfak lavabosunu, duşu veya tuvaleti temizlemenin birçok farklı yolu vardır. Bu yöntemler hakkında bilginiz varsa, yerel tesisatçınızı aramayarak biraz tasarruf edebilirsiniz. Yöntemleri insanların düşündüğü kadar zor değil. Evinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aşağıda belirtildiği gibi basit yönergeleri izlemeniz yeterlidir.

Banyonuzda, yer giderinizde veya duş giderinizde tıkanmaya neden olabilecek birçok şey vardır. Başlıca nedenlerden bazıları sabunlar, diş macunları ve hatta kozmetiklerdir. Bu sorunu çözmenin en iyi ve en kolay yolu, çevre dostu bir unclogger kullanmaktır. İlacı siyahın altına dökmeniz gerekir ve birkaç dakika içinde çözüldüğünde akan su ile boşaltın.

Bu işe yaramazsa, indirme durağında herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol edin. Bazen saç ve döküntülerle kaplıdır. Bu nedenle, tamamen açılıp açılmadığını kontrol edin. Açılır durağı gevşetin ve açılıp açılmadığına bakın. Açılır tahliye durdurucu açıkça görülüyorsa, duvarın arkasındaki tahliye borusunda bir sorun olabilir.

Drenaj borusundaki tıkanıklığı gidermek için elektrikli bir kök açıcı kullanabilirsiniz. Drenajın üzerine itin ve aşağı doğru bastırarak bloğu çıkarmaya çalışın. Telin bir ucunu gidere yerleştirin. Tel tüneldeyken bükülür. İşe yaramazsa, yılanı baş aşağı çevirin ve gruba yakalandıktan sonra tekrarlayın, yılanı yukarı çekin ve yumruyu atın.

Başka bir seçenek bir piston kullanmaktır. Basamak kupasını deliğin üzerine yerleştirin ve derin suya karşı iyi bir sızdırmazlık sağladığından emin olun. Tıkanmaya neden olabilecek her şeyi çıkarmak için hızlı ve keskin bir hareket kullanın.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Banyonuza Cam Lavabo Takarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banyonuza cam bir lavabo taktıysanız, zamana karşı koyacağından emin olmak isteyeceksiniz.

Birçok insan cam lavabo ihtimali karşısında şaşırabilir, ancak doğru temizlik ve bakım yöntemlerini kullanırsanız, dayanıklı ve dayanıklı olabilir ve evinize şık ve modern bir görünüm kazandırabilir.

Genel olarak banyo lavaboları, küvetler ve tuvaletler, camdan yapılmış olsalar bile yüksek sıcaklıklara ve basınca dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Ancak, size iyi hizmet etmeye devam edebilmeleri için onlara iyi bakmanız yine de önemlidir.

Evinize getirmek için bir lavabo seçerken, her bir öğenin dayanıklılığını düşündünüz, ancak gelecekte değiştirmek zorunda kalmamak için yine de elinizden gelen her şeyi yapmak isteyeceksiniz. Taş veya seramik lavabolar için temizlik ve bakım süreci elbette farklı olacaktır.

Sürdürülebilirlik söz konusu olduğunda, havuzunuzun bakımı kurulumla başlar. Sızıntının nedeni genellikle kararsız olduğundan, her zaman profesyonel bir tesisatçının lavabonuzu kurması önerilir. Dikkate alınması gereken bir sonraki şey, yeni banyonuza nasıl bakacağınızdır.

Lavabo camdan yapılmışsa, içine fazla su dökmemeye dikkat etmelisiniz. Bunun nedeni, camın genellikle 21 santigrat derece sıcaklığa dayanmasına rağmen, ani ısının çatlamaya ve kırılmaya neden olabilmesidir.

Altta bir cam halka ile takılmasını sağlamak da önemlidir; bu, sıkı kalmasını ve sızıntı olmamasını sağlayacaktır. Lavabo mermer veya granit bir yüzeye yerleştirilmişse, halka desteği özellikle yararlı olabilir.

Bir cam lavabo seçerken akılda tutulması gereken bir diğer şey de içini görecek olmasıdır. Bu, dolgu macununun daha fazlasının malzemeden geçeceği anlamına gelir, bu nedenle ne kadar silikon kullandığınıza ve nereye koyduğunuza dikkat edin.

Bildiğiniz gibi, cam en yüksek kalitede olsa bile kırılabilir, bu nedenle yeni lavabonuzu kuran tesisatçının tornavida veya anahtar kullanmak yerine atığı elle nasıl sıkacağını bildiğinden emin olun.

Daha fazla koruma için, içine bir fırça veya şişe düşürmek gibi kazayla kırılmayan, güvenlik camından yapılmış bir lavabo seçtiğinizden emin olun. Ancak, ağır bir nesnenin cam bir lavaboyu kıracağını unutmayın – tıpkı kirden yapılmış gibi.

Benzer şekilde, birçok cam üreticisi, havadaki değişiklikler aşırı ısınmaya ve sonunda camın kırılmasına neden olabileceğinden, iç mekan sıcaklığının düzenlenmediği alanlara kurulmamalarını tavsiye eder.

Ne yazık ki, camın tehlikelerinden biri, yağ şoklarının da kırılmaya neden olabilmesidir. Malzemenin doğası gereği, küçük bir kırılma meydana geldiğinde, kullanım için güvenli hale getirmek için lavabonun tamamının değiştirilmesi gerekir.

Temizlik açısından, cam lavabolar özel bir yöntem gerektirmez, ancak banyoda temizlik ürünleri kullanmaktan kaçınmak daha iyidir, çünkü bu cama zarar verir. Benzer nedenlerle, ovma veya pürüzlü pedler kullanmayın.

Cam lavaboyu temizlemenin en iyi yolu yumuşak bir bez, sirke ve su kullanmaktır – tıpkı bir pencereyi temizler gibi. Bu, su lekelerini giderir ve temiz görünmelerini sağlar.

Bu nedenle, uygun bakım yapıldığında cam lavabolar çatlamaya karşı çok dayanıklı olabilir ve satın alındıkları günkü kadar güzel kalabilirler.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!