Bir Log Home’da Sıhhi Tesisat Nasıl Kurulur

Kütük evin güzelliği, bu ev tipini rahat ve keyifli bir hayat yaşamak isteyenler için popüler bir seçim haline getiriyor. Artık ahşap ev malzemeleri akıllı ve yapımı kolay olduğu için ahşap ev yapmak daha ucuza geliyor. Bir blok ev inşa ederken, boru tesisatını dikkate almak önemlidir.

Bir kütük evine sıhhi tesisat kurmak, normal bir eve sıhhi tesisat kurmaktan çok farklı değildir. Çoğu durumda, borular duvarın arkasına ve zeminin altına gizlenebilir. Bir tesisatçı, iç duvarları olan ahşap evlerin duvarlarına boru döşer ve çalıştırır. Tüm iç duvarları olan ahşap evler için tesisatçı birinci katta bir drenaj sistemi kurar. Kanal sistemi, HVAC ve sıhhi tesisatın kütük evinin ikinci seviyesine kadar çıktığı kutulu bir alandır.

İkinci katta dairesel bağlantılarla ahşap bir ev inşa edilmişse, elektrik ve sıhhi tesisat için zemin yapılmalıdır. Bu, 2″x6″ tahtalar kullanılarak dil ile koru arasında bir boşluk oluşturularak ve uçlarda durdurularak yapılır. Ek borular, tüm kütük evinin duvarlarından geçmektedir.

Boru döşerken banyoları arka arkaya veya iki katlı bir evse üst üste gibi yan yana tutmak daha kolay ve ucuzdur. Cam çelik boru genellikle kuyudan pompaya giden hattı yapmak için kullanılır. Ayrıca hafif ve esnek oldukları için polietilen borular kullanılabilir. Ancak sıcak su kullanmayın. Boruların soğuğa maruz kalıp kalmayacağı da dikkate alınmalıdır. Boruların donmasını önlemek için boruların uygun şekilde kapatıldığından ve soğutulduğundan emin olmak önemlidir. Musluklar ayrıca borularda su birikmemesi için kolayca tahliye edilmelidir.

Septik tankın yeri ile ilgili olarak uygun makamlara danışmak önemlidir, çünkü konumun dikkate alınması toprak tipini, drenajı ve kuyunun yerini içerecektir. Ayrıca tesisatçı aletlerini kurmalı ve borunun doğru şekilde takıldığından ve düzgün çalıştığından emin olmalıdır.

Yeni bir kütük ev inşa ederken, boruların evden suyu alabilmesi ve atık suyu arıtma için evden uzaklaştırabilmesi önemlidir. Yetersiz bir sıhhi tesisat sistemi, sızıntılar, tıkanmış drenajlar, patlamış borular, ev su basması ve daha fazlasını içeren sistemin normal çalışmasına müdahale edebilir. Bir ağaç eve sıhhi tesisat kurarken, işi yapması için profesyonel bir tesisatçı tutmanız önemlidir. Bir tesisatçı, boruların doğru şekilde takıldığından emin olur, olası sorunları belirler ve sorunsuz çalıştığından emin olmak için tüm sistemi kontrol eder.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!