Tesisatçılar ve Tesisat Müteahhitleri Daha İyi Su ve Atık Su Sistemleri İçin Planlar Uygular

Tesisatçılar, evinizde ve ofisinizde sürekli sıcak ve soğuk suyun akmasını sağlamanın yanı sıra lavabo ve tuvaletlerinizde temiz su bulundurmaktan sorumludur. Hizmetleri olmadan evinizin veya iş yerinizin sular altında kaldığını görebilirsiniz. Bu nedenle, herhangi bir inşaat müteahhitinin profesyonel ve sertifikalı tesisatçılar ve tesisat müteahhitlerinin hizmetlerini bulması önemlidir. Tesisatçıların işlerini yapabilmeleri için gerekli beceri, bilgi ve sertifikalara sahip olmaları, sıhhi tesisat müteahhitlerinin ise genel müteahhitlerle aynı niteliklere ve yönetim ve finans bilgisine sahip olmaları gerekir.

Tesisatçılar, diğerlerinin yanı sıra, içme suyu, kanalizasyon, kanalizasyon ve ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme (HVAC) için sıhhi tesisat için kullanılan sistemleri kurmak ve bakımını yapmak olan yetenekli esnaflardır. Ayrıca banyo, tuvalet ve lavabo gibi sıhhi tesisat armatürlerinin yanı sıra ısıtma ve soğutma sistemleri de kurarlar. Tesisatçılar genellikle müteahhitler için çalışır, ancak birçoğu fabrika ve fabrika sahibi şirketler tarafından da istihdam edilir. Tesisatçılara onları tamir etme görevi verilir. Ayrıca bir şehirde veya kasabada su, gaz ve kanalizasyon borularının döşenmesi ve bağlanması görevi de verilebilir.

Girit adasındaki Knossos’taki Minos Sarayı’nda, büyük taş kanallara boşaltmak için tasarlanmış dört ayrı kanal bulabileceğiniz sıhhi tesisat MÖ 1700’e kadar izlenebilir. Antik çağda kullanılan borular pişmiş topraktan yapılmıştır ve sarayın altına döşenmiştir. Bu borular, sarayın çeşmelerine ve sıcak ve soğuk suların çıktığı borulara su sağlıyordu. Minos Sarayı ayrıca dünyanın ilk ahşap oturma yeri olan tuvalet veya su odasına sahipti. Ancak bugün bildiğimiz borular, Antik Roma İmparatorluğu’nun tesisatçıları tarafından yapılmıştır. Suyun binalardan uzaktaki kaynaklardan geldiği büyük hamamlar ve rekreasyon alanları inşa edebildiler.

Amerika Birleşik Devletleri’nde bilinen ilk tesisatçılar, MÖ 350’de Tuz Nehri’nde sulama kanalları inşa etmeye başlayan Hohokam Kızılderilileridir. Açık kanallı kanallar inşa ettiler ve onları yaklaşık 250 mil uzunluğundaki taş aletler ve tahta pulluklarla kazdılar.Ancak, Hohokam Kızılderilileri, Kolomb tarafından Amerika’nın keşfinden önce bile MS 1450’de ve 1800’lerde M.Ö. su ve kanalizasyon sistemlerini keşfettiler. Bu sürece hakim olanlar tesisatçılar, kalaycılar, çancılar, demirciler, aletçiler ve kalaycılardı.

Sıhhi tesisat müteahhitleri, diğer tüm müteahhitler gibi, su ve kanalizasyon sistemleri için inşaat planlarını ve çizimlerini inceledikten sonra müşterilere doğru fiyatlandırma sağlamalıdır. Müşteriler taleplerini onayladıktan sonra diğer müteahhit, taşeron ve tesisatçılardan iş talep etmelidirler. Birçok eyalet, sıhhi tesisat müteahhitlerinden tesisatçılara ve boru tesisatçılarına kadar tüm işçilerin lisanslı olmasını şart koşuyor. Tesisatçılar ayrıca çoğu eyalette çalışabilmeleri ve bağımsız olarak veya bir şirket altında çalışabilmeleri için gerekli eğitim, beceri, deneyim, sertifika ve sertifikalara sahip olmalıdır.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Tesisat Müteahhitleri Tarafından Sağlanan Komple Tesisat Hizmetleri

Tıkanmış giderler, tıkanmış giderler, tıkanmış lavabolar ve sızdıran borular büyük bir endişe kaynağıdır ve ev sahipleri için çok fazla hayal kırıklığına ve soruna neden olur. Bu sorunlar ev sahipleri için sağlık riski ve maddi kayıp oluşturabilir. Daha ciddi su yalıtım sorunlarından bazıları çok ciddi olabilir ve evinizin işlevselliğini sınırlayabilir. Tüm bu sıhhi tesisat problemlerini çözmek için, hizmetlerini tıkanıklıkları gidermekten daha fazla boru ve ek parça montajına kadar genişletebilecek saygın bir sıhhi tesisat şirketinden profesyonel bir tesisatçı çağırmak önemlidir.

Tesisatçıların sunduğu hizmetlerden bazıları şunlardır:

Su ve Kanalizasyon Hattı Değişimi: Kırık bir su hattı, kanalizasyon veya yağmurlama borusu ciddi sorunlara neden olabilir. Teknisyenler mevcut sorunları giderebilir ve gerektiğinde sıhhi tesisat armatürlerini onarabilir veya değiştirebilir. En uygun ve uygun maliyetli çözümü anlamak için kanalizasyon borularını ve tüm sistemin işlevini iyi bilirler. Tıkanıklıkları veya ince çatlakları bulmak için video tarama ve tarama tekniklerini kullanırlar.

Su ısıtıcısı kurulumu: Teknisyenler hem modern hem de geleneksel su ısıtıcılarını kurabilirler. Hem gaz hem de elektrikli tanksız su ısıtıcılarını çok rekabetçi fiyatlarla kurabilirler. Ayrıca su filtresi kurulumuna yardımcı olurlar ve çeşitli su filtreleri, tezgah altı, mutfak muslukları ve tüm ev sprinklerleri sağlarlar. Ayrıca eviniz veya ofisiniz için eksiksiz bir lüks ve uygun fiyatlı ünite serisi sunarlar.

Kaldırmayı Durdurma: Bu çok önemli bir iştir ve karşılaşabileceğiniz tıkanmış giderleri veya sızıntıları yalnızca profesyoneller çıkarabilir. Tesisatçılar ve teknisyenler, yanlış yeri bulmak için modern araç ve gereçler kullanırlar.

Musluk/Tuvalet Tamiri ve Değişimi: Deneyimli ve eğitimli teknisyenlerimiz, banyo veya tuvaletiniz için her tür ve model sıhhi tesisat armatürlerini ve armatürleri onarabilir. Borularınız, evyeleriniz veya musluklarınız kırılırsa, görüntüleme yöntemleriyle bölgenizi tespit edebilir ve iyi tavsiyelerde bulunabilirler. Her türlü küveti kolayca idare ederler; mutfak lavaboları ve muslukları ve sıhhi tesisat ile ilgili onarımlar ve değiştirmeler. Su veya elektrik sistemleri konusundaki bilgi ve becerilerini kullanırlar ve en uygun yedekleri sağlarlar.

Yukarıda belirtilen hizmetlere ek olarak, sıhhi tesisat ile ilgili tüm kurulum, bakım ve onarım ihtiyaçlarınızı karşılayabilirler. Müşterileri için düzenli olarak gaz kesme vanaları, karter pompaları ve yeni su şebekeleri kurarlar.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!