Tıkanmış Kanalizasyonlarla Nasıl Başa Çıkılır?

Kapalı haciz tüm ailelerde görülen bir olgudur. Belki duşa girdiniz ve su yavaş yavaş bir su birikintisi yaptı veya çok hızlı yükseldi ve ayaklarınızı suya batırdı. Dişlerinizi fırçalarken lavabonun zaten suyla dolu olduğunu görünce şaşırabilirsiniz. Bu alanda olabilecek en kötü tıkanıklık, birkaç denemeden sonra bile tuvaletinizin temizlenmemesidir. Sağlıksız olmasının yanı sıra, bu tehlikelidir ve utanmaya neden olabilir.

Tıkanmış su, küvetiniz ile ona giden borular arasındaki boşlukta bir tıkanmanın sonucudur. Bunlara genellikle saç, toz ve diğer parçacıklar gibi sıkışmış katı maddeler neden olur. Şampuanlar, saç kremleri, sabunlar ve deterjanlar gibi ev ürünleri biriktiğinde tıkanma meydana gelir. Bu, çok kuru olacak ve suyun borunuzda düzgün şekilde akmasını önleyecektir.

Borularınızın sorunsuz çalışmasını sağlamanın birkaç yolu vardır. Tıkanma saç kadar basit olduğu için piyasada bulunan birkaç alet tıkanmış giderleri düzeltebilir. Tıkanma derin bir tuzaktaysa, tuzağı bir el feneri ile aydınlatın. Sıkışmanın sebebinin biriken saçlar olduğunu görebiliyorsanız, ucu bükülmüş bir teli kanca olarak, hatta uzun burun kıvırıcılarını saçlarımızı çekmek için kullanabilirsiniz.

Tıkanmış bir tahliyeyi temizlemek için bir tuvalet de kullanılabilir. Kauçuk piston kabının lavaboyu, küveti veya tuvaleti kapladığından emin olun. Ayrıca pistonun çevresinde bol su olmalıdır. Blok tamamen çıkana kadar pistonu yukarı ve aşağı doğru itin. Bu işlem birkaç dakika sürebilir ancak sabırlı olun çünkü bu işlem işe yarıyor. Bununla birlikte, tıkanıklığa korozyon veya tuz birikmesi veya kopmuş bir kablo neden oluyorsa bu yeterli olmayabilir.

Boru yılanı, blokları çıkarmak için kullanılan bir araçtır. Kanaldan aşağı doğru bastırılan ve boyutuna bağlı olarak elle veya makine ile sarılabilen bükümlü bir teldir. Ancak dikkatli olmalıyız çünkü güçlü bir yılan kullanmak ciddi zararlara neden olabilir. Nasıl kontrol edeceğinizi bilmiyorsanız, bu alet en iyi şekilde profesyonel bir tesisatçının elindedir.

Drenajı çıkarmak için kullanılan diğer bir araç ise kinetik su ramıdır. Ram kullanıldığında boru su dolu olduğu sürece blok uzakta olsa bile diğer giderleri tıkayabilir. Silindirdeki havayı sıkıştırır ve borulardaki tıkanıklığı gidermek için havayı kuvvetlice dışarı atar. Drenajı çıkarmak için gerekenden daha fazla güç kullanmamak önemlidir. Hava çok yüksekse, tuzağı su altından üfleyebilirsiniz.

Tıkanma önleyici bir ilaç kullanmak tıkanmış giderinizi açabilir. Ancak bu kimyasallar tehlikelidir ve çevremize zarar verebilir çünkü birçok kimyasal zehirlidir ve yanabilir veya zehirleyebilir.

Tıkanan giderler ciddi sağlık riski oluşturur. Bakteriler ateş, kusma, ishal ve karın ağrısına neden olur. Dikkatli olmak önemlidir ve herhangi bir aile üyesi tüm bu semptomları gösterirse hemen bir doktora danışın.

Siyah suyla doğrudan temas eden ürünler, suda seyreltilmiş ev tipi çamaşır suyu kullanılarak dezenfekte edilmelidir. Doldurulmuş oyuncaklar vb. dezenfekte edilemeyen eşyalar hemen atılmalıdır.

Tıkanmış giderlerle uğraşırken, kirli işleri profesyonellere bırakmak her zaman en iyisidir. Güvenilir tesisatçınız sorunu hızlı bir şekilde çözebilir. Bu, kendiniz yapmaktan daha pahalı olabilir, ancak tıkanmış giderinizin tamamen temizlendiğinden ve yakın zamanda sizi bir daha rahatsız etmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Her şeyden önce, bir tesisatçı çağırmak ailenizin güvenliğini sağlayacaktır, çünkü yukarıda belirtilen araç ve yöntemlerin birçoğu profesyoneller tarafından doğru şekilde kullanılır.

Acil durum irtibat listenizde bir tesisatçı numaranız olduğundan emin olun. Çoğu durumda, bir tesisatçı doktor kadar önemlidir. Onun yardımıyla tıkanmış gideriniz hızlı bir şekilde temizlenebilir.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Havuz Güverte Kanalizasyonları Nasıl Temizlenir

Milyonlarca insan egzersiz, eğlence ve toplantılar için arka bahçedeki yüzme havuzlarının keyfini çıkarıyor. Bir yüzme havuzunuz olduğunda, onu temiz ve iyi çalışır durumda tutmak için yapmanız gereken birçok şey vardır. Havuzun dikkat edilmesi gereken önemli bir kısmı havuz suyudur.

Bir su rezervuarının ana işlevi, rezervuardan fazla suyu taşımak için bir yol sağlamaktır. Damlama hatları, alanı kuru tuttuğu ve su basmasını önlediği için havuzun çevresinde koruma sağlar. Yer giderleri, havuzu temiz ve düzenli hasarlardan uzak tutar. Ayrıca güverteyi temizlemeyi ve boşaltmayı kolaylaştırır. Havuz lekelerini görmezden gelmek, güvertede kötü drenaj gibi birçok soruna yol açabilir. Bu nedenle havuz giderini temizleme zamanı gelmiş olabilir.

Toz, kir ve polen yağmur kalkanında toplanır ve yağmur onu güverte yüzeyine taşır. Su gidere akarken, enkaz da onunla birlikte gider. Yapmanız gerekebilecek bir görev, havuz giderini açmaktır. Tıkanmış giderler yatay veya dikey tıkanmalardan kaynaklanır. Bariyer, zamanla birikerek büyük bir bariyer oluşturan küçük partiküllerin ve nesnelerin sonucu da olabilir. Özel bir temizleyici kullanmak tıkanıklığı gidermeye yardımcı olacaktır. Bu özel temizleyiciler, kaplamaları kaldırarak çalışır; ancak asidik temizleyiciler havuzun rengine zarar verebilir. Kilidi manuel olarak kaldırıp kaldıramayacağınızı kontrol etmek önemlidir.

Havuz güverte su temizliği şunları içerir:

1. Manuel panjuru kaldırabilirseniz, kanalın bir tarafını açığa çıkararak güverte giderini temizlemeye başlayabilirsiniz. Esnek bir 1/2″ hortum alın ve metali uçtan çıkarın.

2. Hortumu çevirin ve gidere dökün.

3. Karter pompasını beş galonluk kovaya yerleştirin.

4. Kabın üst kısmı hendeğin alt kısmı ile birleşecek şekilde yeterince derin bir delik kazın. Tahliye hortumunu alçak bir noktaya kadar çalıştırın. Bu, panjurun veya diğer kalıntıların boşaltılmasına izin verecektir.

5. Bazı durumlarda, tıkanıklığı manuel olarak çıkardıktan sonra, tahliyeyi açmak için bir piston veya burgu kullanabilirsiniz. Bu kilit açma araçlarını kullanırken dikkatli olmak önemlidir çünkü çok fazla para harcamak istemezsiniz. Hasardan endişe ediyorsanız, herhangi bir hasara yol açmadan tıkanıklığı giderebilecek bir tesisatçıdan hizmet alabilirsiniz.

Havuz muhafazası havuzun çok önemli bir parçasıdır, bu nedenle işlevsel olması önemlidir. Havuz güvertesinin ve havuzun diğer tüm bölümlerinin iyi çalışır durumda olduğundan emin olmak için bir bakım kontrolü ayarlamak akıllıca olacaktır, böylece siz ve aileniz havuzunuzun etrafında yıllar boyunca keyifle vakit geçirebilirsiniz.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Kırık Duş Başlığı Nasıl Onarılır

Güzel, temiz bir banyonuz varsa, gece bir damlamayla uyanırsanız… bir damlama… bir damlamayla uyanırsanız, her şey boşunadır. Tekrar uyumak istediğinizde giderek artan o çılgın ses. Su istismarı herkesin başına gelebilir. Duş sızıntıları lavabonuzdan daha yüksek. Düşmesine çok var.

Ne yapabilirsin? Saatte 75 dolar ücret alan ve evinden şarj etmeye başlayabilen bir tesisatçıyı aramadan önce bunu düşünün. Bildiğin şehrin her yerinde olabilirler. Neden önce güvenilir bilgisayarınıza gidip sızdıran bir duş başlığı aramıyorsunuz? Kulağa korkutucu gelmeyen şeyleri düzeltmek için birçok fikir bulacaksınız.

Güvenilir ve hafif görünen birini bulduğunuzda, ihtiyacınız olanı toplayın: bir rondela, rondela veya “o” halkası, tornavida, anahtar, pense, boru sızdırmazlık maddesi ve lastik rondelalar. Bozulmamış projeler yaptığını gördüğünüz gerçekten kullanışlı bir komşunuz varsa, onlara sorun. Sahip olduklarınızın iyi mi kötü mü olduğunu size söylemeliler. Eğer iyi bir insansa, sizin için çalışmaya gelebilir. Her ihtimale karşı. Duşa bak, sızıntı nereden geliyor? Koltuktan mı yoksa duşun arkasından mı çıkıyor gibi görünüyor?

Duş başlığını çok dikkatli bir şekilde çıkararak başlayın. Başlamadan önce duş başlığının etrafına bir havlu yerleştirin. Duşu boşaltmak için duşun altındaki vidayı gevşettiğinizden emin olun. Pense ile kafayı gevşetin.

Başının altında bir yıkayıcı görmelisin. Eski rondelayı çıkarın ve yenisiyle değiştirin. Sorununuz kireç birikintileri olabilir. Duşun üstündeki koruyucu kapağı çıkarmayı deneyin. Sadece iki vida var. Tam bir duş alın ve sekiz saat boyunca beyaz sirke içinde bekletin. Ben de bir faceplate ile batırırdım. Duş giderini sert bir fırça ile temizleyin. Kireç tıkanıklığı da varsa, çıkarmak için bir kürdan almanız yeterlidir.

Şimdi duş perdesinin geri geldiği yere tesisatçı bandı uygulayın ve sıkıca çekin. Bunları saat yönünde yerleştirdiğinizden emin olun, aksi takdirde aşırı yüklenebilir. Bandı kırışıksız olacak şekilde çekin. Borunun etrafında beş veya beş kez dolaşın. Duş başlığını tekrar çalıştırın, ancak çok fazla sıkmayın, sadece elinizi sıkıca tutun.

Sızdıran duş başlığını tamir ettin. Bana inanmıyor musun? Suyu açın ve görün. Gece yarısına kadar bekleyin. Kendinizi uyandırmak için bir alarm kullanın çünkü su sızıntıları bunu yapmaz. Damla yok. Başarı! Şimdi yatağına dön ve bunca zamandır aldığın dinlenmeyi al.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Evinizde Polibütilen Boru Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Polibütilen borular, düşük maliyetleri ve basitlikleri nedeniyle 1975 ve 1995 yılları arasında konut yapımında yaygın olarak kullanılmıştır. Polibütilen sprey, esas olarak suyla reaksiyona girip kararsız hale gelmesi, patlaması ve uyarı vermeden boru arızasına neden olması nedeniyle bir takım sorunlara neden olabilir. Başarısız olabileceğinden, bu tip borulara sahip olup olmadığınızı bilmek önemlidir ve burada evinizde polibütilen boruları tanımlamanın birkaç yolunu inceleyeceğiz.

Açıkçası, polibütileni tanımlamanın en iyi yolu, profesyonel bir tesisatçı veya ev müfettişinin onu incelemesini sağlamaktır. Evinizde bu tür bir sıhhi tesisat olup olmadığını kendiniz inceleyerek anlayabilirsiniz, ancak deneyiminiz yoksa sadece bakarak hasar görüp görmediğini söylemek zor. Bununla birlikte, bu tür bir tesisatınız olup olmadığını belirlemek için aramanız gereken birkaç şey vardır. Onaylandıktan sonra, herhangi bir hasarı görmek ve bir çözüm bulmanıza yardımcı olmak için uzmanlara bakabilirsiniz.

Polibütilen yeraltı su şebekeleri genellikle mavidir, ancak gri veya siyah da olabilir. Siyah poli polibütilen ile karıştırılmamalıdır. Borular yarım inç ila bir inç çapında olabilir ve bir bodrum katından veya duvardan, beton bir levhadan veya hatta bir boşluktan bir eve girerken görülebilir. Genellikle, aramaya başlamak için iyi bir yer olan su ısıtıcısının yanındaki evin içinden geçer. Evin yakınında bakır boruların kullanıldığı ve su sayacının yakınında polibütilen boruların kullanıldığı zamanlar vardır, bu nedenle her iki tarafa da bakmak önemlidir.

Polibütilen borular iç mekanlarda da kullanılabilir ve su ısıtıcısının yanında kolayca bulunur. Ayrıca bitmemiş bodrum katlarında tavanlardan geçerken ve lavabolara ve tuvaletlere su sağlamak için duvarlardan dışarı çıkarken bulunabilir. Bazı alanlarda bakır fitingler kullanılır, bu nedenle fitinglerin etrafında bakır görürseniz, boru boyunca polibütilen boruların kullanılmadığı anlamına gelmez. Bu tip borular bulursanız, genellikle bunları değiştirmek en iyisidir, ancak bu, özellikle hasar görmüşlerse profesyonel bir tesisatçı yardımıyla yapılmalıdır.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Evde Baştan Sona PEX Sıhhi Tesisat Nasıl Kurulur

PEX tesisatının yeni bir eve nasıl kurulacağını öğrenmek, doğru aletleri toplamayı ve ekipmanı çalıştırmayı içerir. Bunlar, geleneksel bakır ve PVC boruların yerini alacak şekilde tasarlanmıştır. Bu ürünün esnekliği, onu çok fazla bükülme ve dönüş gerektiren kurulumlar için ideal kılar.

Bu tür ekipmanı düzgün bir şekilde kurmak için birkaç özel alet gereklidir. Bu aletler, bu uygulamalar için özel olarak tasarlanmış bir kesici, aletler, bir halka kesici, sıkma halkaları, bir hareketli/hareketsiz mastar ve bir sıkma halkası çıkarma aleti içerir. Malzemeler monte edildikten sonra kurulum başlayabilir.

Kurulum, yeni boruların mevcut zeminlerden veya sütunlardan geçirilmesini içerir, boruları çalıştırmadan önce deliklerin delinmesi gerekir. Çizgileri ağaç üzerinde çalıştırırken, uçlar arasında delikler açmak önemlidir, bu, iç duvarları kurarken çivilerin boruya girmesini önleyecektir. Ekstra önlem olarak, metalin kenarlarına tüp için ek koruma sağlayan tırnak plakaları yerleştirilebilir.

Delikleri açtıktan sonraki adım, gerekli uzunluktaki boruyu kesmektir. Temiz bir çapak kesimi sağlamak için bu amaç için tasarlanmış bir kesici takım kullanılmalıdır. Bir sonraki adım, evde kurulu olan birçok şeyden suyun aktığı yerden hatları çalıştırmayı içerir.

Her iki uçta fazladan uzunluk bırakmak bazı ayarlamalara izin verecektir. Boruları kirişlere sabitlemek için kullanırken, yüksekliği ve düşüşü hesaba katmak için hatta biraz daha boşluk bırakın. Askı kelepçeleri en iyi bu aşamada kullanılır.

Çizgiler bittiğinde, bir sonraki adım onları nesnelere bağlamaktır. Kurulumun bu bölümünü tamamlamak için bir go-tool, bir pirinç veya plastik ek parça, bir kıvırma aleti ve kıvırma halkaları gereklidir. Borunun düzgün kesildiğinden emin olmak için bir kesme aleti kullanarak kıvırma halkasını alın ve borunun ucuna yerleştirin.

Ardından bakır fitingi omuza kadar borunun içine sokun. Yüzüğü omzun sekiz inç yakınına getirin. Sıkma aletini doksan derecelik bir açıyla tutarak halkanın üzerine kaydırın ve sızdırmaz hale getirmek için sıkın. Bunu yapmak halkayı borudan korur. Kıvrımın tutulup tutulmadığını kontrol etmek için bir git/yapma aracı kullanın ve kıvrımın ucuna bastırın. Hedef taraf sorunsuz bir şekilde eşleşirse iş başarılı olur. Önceki kısım aynı fikirde değilse, işlem tekrarlanmalıdır.

Son aşama, çeşitli valfleri ve karıştırmayı içerir. Sistemden sıcak su akışını kontrol etmek için bir karışım vanası kullanılır. Manifold, evin her yerindeki su hatları için bir dağıtım noktası görevi görür. Bu cihaz, bir hatta bir sızıntı meydana geldiğinde çok kullanışlıdır, çünkü hatlar bağımsız olarak kapatılabilir. Karıştırma vanası, sıcak suyun karışmasını azaltır ve istenen sıcaklığa ayarlanmasını sağlar. Her şey kurulduktan sonra su açılabilir.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Evinizde Gaz Sızıntısı Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Gaz hatları evinizin ve işinizin önemli bir parçasıdır. onlar güç

sizi sıcak tutmak için sobalar, su ısıtıcıları ve diğer aletler

rahat. Ancak, gaz hattınız da doğası gereği dengesizdir.

tehlikeli olabilecek şeyler. Zamanla, gaz hatları onları yapmak için yıpranır

çatlama veya kırılma eğilimindedir. Gaz sızıntısı olduğunda, saldırmak daha iyidir

güvenli olmayan ve ölümcül şeyleri ortadan kaldırmak için aynı zamanda sorun.

Gaz Sızıntısı Belirtileri

Evler büyüdükçe gaz hatları da büyür. Bu şansı artırır

gaz kaçağı olması çok tehlikelidir çünkü her zaman yapamazsınız

onların kokusu. Burada, mevcut olup olmadıklarını belirlemenize yardımcı olacak semptomların bir listesi bulunmaktadır.

evinizde gaz kaçağı

  • çürük yumurta kokusu

Doğal gaz kokusuzdur. Gaz şirketleri denilen kimyasalları ekler

kükürt gibi iyi bilinen “çürük yumurta” içeren merkaptan.

koku. Bunun nedeni, insanların hoş olmayan şeyler koklamasıdır.

koklayınca, gaz hattında bir sorun olduğunu fark eder.

  • Gaz Faturası

Yorgun olup olmadığınızı anlamanın en kolay yollarından biri dinlemektir.

gaz faturalarına. İçinizde ani ve anlaşılmaz bir artış olduğunda

gaz, özellikle sızıntılar nedeniyle.

Benzin için değerinden fazlasını ödediğini fark eder etmez,

bir tesisatçı çağırın. Sadece çok para biriktirmenize yardımcı olmakla kalmayacaklar

ama o sizin ve ailenizin güvende olduğundan emin olacak.

  • Bahçenizdeki Ölü Bitkiler veya Koyu Yeşil Toprak

Evinizin içinde ölü bitkiler veya ölü otlar ve

Hava hatlarının geçtiği yerlere yakın koyu yeşil toprak,

bitkiler zehirli gazlardan etkilenmiştir.

  • Bir Boru veya Gaz Aletinden Yüksek Ses

Bir elektronik cihazdan veya bir elektronik cihazdan tıslama veya tıslama sesi duyarsanız

boru, gaz hattında bir çatlak veya kırılma olduğu anlamına gelir. Doğal gaz

baskı altındadır, bu yüzden kaçarken bir zil sesi çıkarır

borular. Bu, büyük bir gaz kaçağı olduğunu gösterir, bu nedenle

hasarlı kabloyu onarmak için hemen bir tesisatçı çağırın.

  • Baş dönmesi veya sersemlik hissi.

Karbon monoksit zehirli gazlara maruz kalmaktan kaynaklanır

daha uzun bir süre. Semptomlar şunları içerir: baş dönmesi, bulanık görme

baş ağrısı, mide bulantısı, nefes darlığı, kafa karışıklığı ve bulanık görme. Eğer

Bunu yaşarsanız, tüm gaz cihazlarını kapatın, çıkın

ve bir uzman çağırın

Gaz Sızıntısı Durumunda Yapılması Gerekenler

Yukarıdaki koşullardan herhangi biriyle karşılaşırsanız, tüm havalandırmayı kapatın.

araçları, pencereleri açın, olay yerinden çıkın ve uzmanları arayın

durumla ilgilenmek için tesisatçı.

Bir gaz sızıntısından şüpheleniyorsanız ve Denver şehrinde yaşıyorsanız, nerede?

Gazınızı tamir etmesi için Tesisatçılar Denver’ı arayın.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Duş Musluklarınızın Düzgün Çalışmasını Nasıl Sağlarsınız?

Kendi evinize sahip olmak, sizi dünyaya meydan okumaya hazır yapan şeylerden biri olmalı çünkü bu büyük bir başarı. Ne yazık ki çoğu zaman her şeyden, özellikle de banyo musluklarınızdan korkarsınız.

Bazılarınız, banyodaki sıhhi tesisat konusunda evin geri kalanına kıyasla neyin daha zor olduğunu merak edebilir. Şey, banyoda olan “canlılar”la ilgisi var. Odadaki sıhhi tesisatın sahip olması gereken en son şey bir sorundur çünkü evimizde en son isteyeceğimiz şey sıhhi tesisatın içindeki şeylerdir.

Birçok ev sahibinin yaşadığı sorun, odadan bağımsız olarak evlerinde sıhhi tesisat konusunda çok bilgili olmamalarıdır. Banyo söz konusu olduğunda, pistonun nasıl kullanılacağı hakkında çok az bilgimiz var, ancak aklımızın bir köşesinde, beklenen karmaşa ile uğraşmak istemiyoruz. Ancak artık bir ev sahibisiniz, bu da her şeyin üstünde kalmanız gerektiği anlamına geliyor. Evinizin devam etmesi dirsek yağınıza bağlıdır, bu yüzden sadece başınızı eğin – işe gitme zamanı.

Banyo tesisatınızı iyi çalışır durumda tutmak için birkaç önemli ipucu:

Sızıntılara ve Dökülmelere Daima Dikkat Edin – Yıkandıktan sonra tuvaletinizi dinleyin ve ellerinizi yıkadıktan sonra bombanızı izleyin. Damlaları duyuyor veya görüyor musunuz? Eğer öyleyse, iki şey görürsünüz: 1) düzeltilmesi gereken bir şeyin işareti; ve 2) boşa giden para. Küçük bir sızıntıdan ne kadar su israf edilebileceğine şaşıracaksınız.

Tıkanmalardan ve Tıkanmalardan Kaçınmaya Çalışın – Banyo giderlerinizdeki çoğu tıkanıklık aşırı yağ, saç ve daha fazlasından kaynaklanır. Tuzakları kullanarak bu öğelerin sayısını azaltmaya çalışın.

Hasarlı Onarımları ve Sızıntıları Kontrol Edin – Yani tesisatçısın ama bu doğru olmayan bir şeyi fark edemeyeceğin anlamına gelmez. Bir el feneri alın ve banyo armatürlerinizde büyüyen çatlak ve sızıntı olup olmadığını kontrol edin. Cihazın uyumsuzluğu, borularınızın temel işlevine müdahale edebilir.

Olabildiğince Düzenli Olun – İlerlemeye çalışırken biraz yüksekte kalınacak bir yer varsa o da sizin banyonuzdur. Sert suyunuz olup olmadığını öğrenin. Kireç pulu olup olmadığına bakın. Daha eski bir evdeyseniz, sıhhi tesisatı yükseltmeyi düşünün. Banyonuzdan en iyi şekilde yararlanmak için elinizden gelen her fırsatı verin.

Banyo musluklarınızın huzurunuz için bir tehdit olması gerekmez. Sıhhi tesisat hakkında fazla bir şey bilmiyor olsanız bile, banyo musluklarınızın olması gerektiği gibi çalışmasını sağlamak için çok şey yapabilirsiniz. Sorun devam ederse, harekete geçmeye çalışın ve iyi bir üne ve iyi bir çalışmaya sahip profesyonel bir tesisatçı bulun. Uzmanların yanınızda olması her zaman iyi bir bahistir.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Bir Log Home’da Sıhhi Tesisat Nasıl Kurulur

Kütük evin güzelliği, bu ev tipini rahat ve keyifli bir hayat yaşamak isteyenler için popüler bir seçim haline getiriyor. Artık ahşap ev malzemeleri akıllı ve yapımı kolay olduğu için ahşap ev yapmak daha ucuza geliyor. Bir blok ev inşa ederken, boru tesisatını dikkate almak önemlidir.

Bir kütük evine sıhhi tesisat kurmak, normal bir eve sıhhi tesisat kurmaktan çok farklı değildir. Çoğu durumda, borular duvarın arkasına ve zeminin altına gizlenebilir. Bir tesisatçı, iç duvarları olan ahşap evlerin duvarlarına boru döşer ve çalıştırır. Tüm iç duvarları olan ahşap evler için tesisatçı birinci katta bir drenaj sistemi kurar. Kanal sistemi, HVAC ve sıhhi tesisatın kütük evinin ikinci seviyesine kadar çıktığı kutulu bir alandır.

İkinci katta dairesel bağlantılarla ahşap bir ev inşa edilmişse, elektrik ve sıhhi tesisat için zemin yapılmalıdır. Bu, 2″x6″ tahtalar kullanılarak dil ile koru arasında bir boşluk oluşturularak ve uçlarda durdurularak yapılır. Ek borular, tüm kütük evinin duvarlarından geçmektedir.

Boru döşerken banyoları arka arkaya veya iki katlı bir evse üst üste gibi yan yana tutmak daha kolay ve ucuzdur. Cam çelik boru genellikle kuyudan pompaya giden hattı yapmak için kullanılır. Ayrıca hafif ve esnek oldukları için polietilen borular kullanılabilir. Ancak sıcak su kullanmayın. Boruların soğuğa maruz kalıp kalmayacağı da dikkate alınmalıdır. Boruların donmasını önlemek için boruların uygun şekilde kapatıldığından ve soğutulduğundan emin olmak önemlidir. Musluklar ayrıca borularda su birikmemesi için kolayca tahliye edilmelidir.

Septik tankın yeri ile ilgili olarak uygun makamlara danışmak önemlidir, çünkü konumun dikkate alınması toprak tipini, drenajı ve kuyunun yerini içerecektir. Ayrıca tesisatçı aletlerini kurmalı ve borunun doğru şekilde takıldığından ve düzgün çalıştığından emin olmalıdır.

Yeni bir kütük ev inşa ederken, boruların evden suyu alabilmesi ve atık suyu arıtma için evden uzaklaştırabilmesi önemlidir. Yetersiz bir sıhhi tesisat sistemi, sızıntılar, tıkanmış drenajlar, patlamış borular, ev su basması ve daha fazlasını içeren sistemin normal çalışmasına müdahale edebilir. Bir ağaç eve sıhhi tesisat kurarken, işi yapması için profesyonel bir tesisatçı tutmanız önemlidir. Bir tesisatçı, boruların doğru şekilde takıldığından emin olur, olası sorunları belirler ve sorunsuz çalıştığından emin olmak için tüm sistemi kontrol eder.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Gelecekteki Tesisat Sorunlarından Nasıl Kaçınılır?

Metro bölgesinin en iyi tesisatçıları arasında yer alan Dallas tesisatçılarına göre, ilkbaharda suyun içinden akan sert toprak, yağmur yağdığında genişler ve yaz aylarında büzülür. bütün ev ve borular. Akiferin durumu, sonunda boru hatlarını tıkayacak kadar tuzla yüklü olan Kuzey Teksas boru hatlarını da desteklemiyor.

Borularınızın ve diğer sıhhi tesisat ekipmanınızın ömrünü uzatmanın basit ve kolay yolları vardır. Bu önleyici tedbirlerin bazıları kalifiye bir tesisatçı tarafından yapılır, ancak çoğu kendi başınıza yapabileceğiniz adımlardır. Şimdi önlem almak sıhhi tesisat acil durumlarını azaltacak ve tesisat sisteminizin sorunsuz çalışmasına yardımcı olacaktır. Ama önce, tesisatınızın nasıl çalıştığını anlamanız, tesisat sorunlarınıza neyin neden olduğunu bulmanız ve bulunduğunuz yer için ne tür bir tesisat sisteminin farklı olduğunu bilmeniz gerekir.

1. Döşeme sızıntısı onarımı – Döşeme sızıntılarına borudaki delikler veya çatlaklar, gevşek boru bağlantıları ve çatlak borular neden olur. Sadece hasar, zeminde su rezervuarları oluşturmak için çatlaklardan yeterli suyun yükselmesine ve yükselmesine neden olduğunda meydana gelir.

Sızıntı ve çatlak boruların yaygın bir nedeni, su kimyasallarından ve bunların bakır üzerindeki etkilerinden kaynaklanabilir. Bakır borudan su sürekli aktığı için sudaki kimyasallar bakır ile reaksiyona girerek zamanla boruyu zayıflatır. Su çok hızlı hareket ediyorsa, örneğin borunun çapı çok küçükse, bu, suyun bakır boruya zarar vermesi için gereken süreyi kısaltacaktır.

Boruların kırılmasının bir başka nedeni de temeldeki değişikliklerden kaynaklanabilir. Bu genellikle düşük nem nedeniyle olur. Nem, toprağın genleşmesine ve titreşmesine neden olarak temel ve içindeki boruları hareket ettirir. Bu zamanla boruları tıkar ve sızıntılara yol açar. Kötü boru tasarımı veya yanlış kurulum nedeniyle gevşek boru bağlantıları da sebep olabilir.

Tüm bu sorunlardan kaçınmak için deneyimli Dallas Tesisatçıları borunun içinde epoksi kullanılmasını önermektedir. Epoksi su geçirmez bir yapıştırıcı gibidir. Sertleştikten sonra epoksi katı hale gelir. Epoksi ile yapıştırılan iki şey sonsuza kadar yapıştırılır. Epoksi o kadar güçlüdür ki, su altında bile ürün sertleşebilir ve delikler oluşturabilir veya kapatabilir. Bu güçlü yapıştırıcı nedeniyle, genellikle su sızıntısını durdurmak için delikler ve çatlaklar üzerinde kullanılır. Güvenlik ve ekstra güç için borularda kullanmak daha iyidir. Epoksi ile kaplanmış bakır boru ile epoksi, suyun bakır ile temasını önleyen ve böylece korozyonu önleyen koruyucu bir kaplama görevi görür. İç çekirdeği güçlendirerek borunun stabilitesini arttırır.

2. Klozet Kapakları ve Sızıntılar – Klozet kapağı, banyonun en güçlü parçasıdır ve düzgün kullanıldığında kırılma olasılığı daha düşüktür. Bu nedenle, tuvalet ile ilgili sorunlar, tam bir tuvalet onarımı gerektirmeyebilir. Komple tank iç parçaları ayrıca satın alınabilir. Tuvalet tıkanıklıkları tesisatçılar tarafından kolayca yönetilebilse de, bazen uğraşmak utanç verici olabilir. Ayrıca bir tesisatçının gelip sorununuzu çözmesini beklemenin insafına kalmış durumdasınız. Evde otursanız bile aynı utancı yaşarsınız ve yine de tamircinin gelmesini beklemek zorunda kalırsınız. Bu noktada, çalışmayan bir banyoya sahip olmak zor olabilir. Bu yüzden önleme her zaman doğru seçimdir. Tuvaleti temiz tutarak başlayabilirsiniz. Sert nesneleri tuvalete atmayın. Ayrıca hijyenik kadın bağlarını, kağıt havluları, Kleenex mendilleri, kedi kumunu veya tuvalet kağıdı dışında herhangi bir şeyi atmayın.

3. Mutfak tıkanıklıkları – Yiyecek, yağ ve sabun birikebilir ve lavabo giderlerinizi tıkayabilir. Bu, kısa sürede ele alınmazsa ciddi bir soruna dönüşecektir. Borularda pislik birikmesini önlemek için, yiyecek parçacıklarını yakalamak ve giderden aşağı akmalarını önlemek için giderin üstünde bir süzgeç kullanın. Ayrıca akıntınıza yağ koymamanız da önemlidir. Yağınızı dökmek için boş bir kahve kutusu kullanın ve dolduğunda kutuyu atın. Kanalizasyona dökülen yağ, borularınızdan geçen katı yağa dönüşür. Zamanla, bu tehlikeli olabilir. Zaman zaman sirke ile karıştırılmış sıcak suyu lavabonuzun altına dökün, tahliye edin, fazla yağı alın ve küçük parçacıkları ve topakları gevşetin.

4. Burst Pipes – Borularınız gizli olduğu için ne zaman sorun yaşadığını önceden bilmek zor olabilir. Bir boru patlayana ve su fışkırana kadar çoğu zaman bir problemden haberiniz olmaz. Bu sorunla başa çıkmak için, borularınızın kükreme, tıslama, tıkırtı ve gıcırtı gibi olağandışı seslere dikkat etmenize yardımcı olur. Bunlardan bazıları, tesisatınızın en kısa sürede bir tesisatçı tarafından kontrol edilmesi gerektiğini gösterebilir. Ayrıca, musluklarınızdaki su akışındaki veya basıncındaki herhangi bir değişiklik, hasarlı bir borudan kaynaklanabilir. Uzmanları aramak için beklemeyin. Herhangi bir gecikme ciddi sorunlara ve pahalı onarımlara neden olabilir.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Sıhhi Tesisat Onarımlarında Nasıl Tasarruf Edilir

Sıhhi tesisat onarımlarında tasarruf etmek istiyorsanız, yalnız değilsiniz. Evinizin bakımı, her ev sahibinin sorumluluğunun kaçınılmaz bir parçasıdır. Evinize iyi bakmaya çok kararlı olsanız bile, sonunda bir şeyler kırılacak ve onu onarmanız veya değiştirmeniz gerekecek. Ev tesisatı, sonunda bozulan şeyler listesine dahil edilmiştir ve bozulduğunda, sorunu çözmenin en iyi yolunu bulmak isteyeceksiniz.

Evinizde meydana gelebilecek herhangi bir onarımın üstesinden gelebilecek tesisat ve donanım becerilerine sahip olsaydınız, daha kolay ve daha ucuz olmaz mıydı? Bir sonraki en iyi şey, tuvalet tıkandığında veya mutfak lavabosu artık boşaltmadığında acil servisleri aramak zorunda kalmamak için önlem almaktır. Tesisatçı çağrılarının çoğu su basmasına neden olan tıkanmış giderlerle ilgili olduğundan, giderlerinizde ve tuvaletlerde yağ, saç, yemek artıkları, çocuk oyuncakları ve havlular bulunmadığından emin olmak doğaldır.

Mutfakta çok fazla yağ almamak için siyahlara yağ sürmeyin! Daha da iyisi, vejetaryen olun ve sağlıksız yiyeceklerden gelen katı ve sıvı yağlardan kaçının…ama konuyu dalıyorum! Temel olarak, gidere düzenli olarak yağ giderici ile karıştırılmış sıcak su akıtırsanız, giderlerinizi temiz tutma şansınız artar. Saça gelince, düzenli olarak temizleyebileceğiniz ucuz bir tuzak satın alabilirsiniz.

Evde yapabileceğiniz bir diğer tesisat önlemi grubu da evinize su ısıtıcıları takmaktır. Kendi fosseptik yatağınız ve kuyunuz yoksa, özellikle büyük şehirlerde sıhhi tesisat ve kanalizasyon sistemleri pahalı olabilir. Su tüketiminizi azalttığınızda anında tasarruf etmiş olursunuz. Bugünlerde yapılan değişikliklerin çoğu, enerji ve paradan tasarruf etmek için yapılmıştır. Tek yapmanız gereken bu değişiklikleri aramak ve bunları evinize kurmak veya kurmak.

Elbette evinizde gerçekten düzeltilmesi gereken bir şey varsa ve nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, profesyonel bir tesisatçı çağırmanın tam zamanı. Tesisat maliyetlerini düşük tutmak için önceden bir fiyat isteyin ve onarım yaparken mümkün olduğunca esnek olmaya çalışın. Çoğu tesisatçı, tamire ne zaman gelecekleri konusunda esnekseniz pazarlık yapacaktır. Sormaktan zarar gelmez!

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!