Profesyonel Pulluk Kullanmak Neden Önemlidir?

Çoğumuz falcı ararken, tavsiye edilen birini seçme veya yerel gazetemizin hizmetler bölümünde ilan arama eğilimindeyiz. Bu, rastgele birini seçmenize neden olabilir ve çoğumuz deneyimlerimizi sormaktan hoşlanmayız. Ancak deneyim, evinize gelecek tesisatçı seçiminde en önemli faktörlerden biridir.

Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı türde tesisatçı ve tesisat şirketi vardır ve bunların çoğu son derece yetenekli profesyonellerdir. Bir tesisatçının sahip olduğu bilgi çok önemlidir ve deneyimli bir tesisatçının sizin için çalışmasının birçok faydası vardır.

1. Ekipman Kalitesi

Genel olarak, çoğumuzun bu aletlere sahip olmamasının ana nedenlerinden biri olan sıhhi tesisat aletleri pahalı olabilir. Deneyimli bir tesisatçı, yıllar boyunca çeşitli farklı iş türlerinde çalışarak birçok benzersiz alet ve ekipman toplamış olacaktır.

2. Eğitim ve Sertifikasyon

Tam lisanslı tesisatçılar gerekli lisansı almak için kapsamlı eğitim almış olmalarına rağmen, çoğu devre tesisatçısı minimum eğitim almış olacaktır. Eğitim, teknik kolejlerden yerinde öğrenme merkezlerine kadar birçok biçimde olabilir.

Tam lisanslı bir tesisatçı olmak yıllar alır ve size kişinin veya şirketin mesleğine çok bağlı olduğunu gösterir. Ayrıca tesisatçı veya sıhhi tesisat firmasının ruhsatı varsa, bu onların size gönül rahatlığı verecek kadar sigortaya sahip olacaklarının ve çok fazla bilgiye sahip olduklarının bir garantisidir.

3. Hızlı çalışma

Bu muhtemelen en belirgin olanıdır, ancak birçok ev sahibi, daha düşük saatlik ücret nedeniyle deneyimsiz bir tesisatçı seçer. Kulağa hoş geliyor, ancak profesyonel tesisatçıların sorunu teşhis etmesi ve düzeltmesi uzun zaman alıyor. Tesisatçı nereye bakacağını bilmiyorsa veya nereden başlayacağını bilmiyorsa, ucuz bir saatlik ücret hızla artabilir. Deneyimli tesisatçılar sorunu bulabilecek ve muhtemelen daha hızlı çözebilecek, bu da uzun vadede size daha az maliyetli olacaktır.

4. Güvenilirlik

Deneyimli bir tesisatçı kullanmanın bir başka büyük avantajı da, muhtemelen sizin probleminizle daha önce ilgilendiklerinden emin olmanızdır. Bu, sorun ne kadar zor veya karmaşık olursa olsun, iş bitene kadar kalacaklarından emin olabileceğiniz anlamına gelir.

Bunu sadece deneyimli tesisatçılar ve sıhhi tesisat şirketleri sağlayabilir ve birçok ev sahibi, işi tamamlayamayan deneyimsiz tesisatçıları kullanmaktan muzdariptir. Bazen bu yalnızca fatura ödendikten sonra kullanılabilir. Bu, sorunu çözmek için deneyimli bir ressam aramanıza ve daha az deneyimli bir teknisyenle sorunun çok ileri gitmediğini ummanıza neden olabilir.

5. Esnafın Temizliği

Bu, birçok ev sahibi için büyük bir sorun, ancak çoğu çok geç olana kadar bilmiyor. Profesyonel tesisatçılar, düzeltilmesi veya temizlenmesi gereken diğer şeylere zarar vermeden sorunu bulabilir ve çözebilir. Uzun yıllardır olduğu gibi, inşaat şirketleri, işin mülkü rahatsız etmeden ve tamamlandıktan sonra çalışma alanını temiz bırakmadan tamamlanmasını sağlamak için prosedürlere sahip olacaktır. Bu küçük bir sorun gibi görünebilir ancak tesisatçıların işi bilmemelerinin, işten sonra duvarlarda açılan delikler ve zeminde su hasarları gibi sonuçlarını gördük.

Gördüğünüz gibi, deneyimli bir tesisatçı kiralamak, evinizde çalışmak için doğru kişiyi veya şirketi seçme riskini ortadan kaldırır. Biraz araştırma yapmak ve doğru soruları sormak, kiminle uğraştığınız ve bu kişinin işi doğru yapacağına güvenip güvenmediğiniz konusunda size bir fikir verebilir. Sonuç, sorunu çabucak tespit edebilen, onu onaracak araçlara sahip olan ve evinizi olduğu gibi bırakan ve size iyi bir fiyat veren deneyimli bir tesisatçı bulmak olacaktır.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Doğru Planı Nasıl Bulunur – Profesyonel Bir Pulluk Kiralamak İçin En İyi İpuçları

En İyi Planlayıcı Nasıl Bulunur?

İyi bir tesisatçı seçmek ile bir marangoz, inşaatçı veya boyacı seçmek arasındaki fark, acil durumlarda genellikle bir tesisatçının aranmasıdır. Bu, etrafa bakmak için fazla zamanınız olmayacağı anlamına gelir.

Bununla birlikte, tüm durumlar için iyi bir tesisatçıyı nasıl bulacağınıza dair bazı iyi ipuçları.

Ne yazık ki, sıhhi tesisat sektöründe, diğer sektörlerden daha fazla işten çıkarılmaya ilişkin korku hikayeleri var gibi görünüyor. Evet, her işletmenin kendi “boğaları” olacaktır.

Sıhhi tesisat aynı zamanda birçok DIY meraklısının çok fazla deneyime sahip olmadığı bir işi de içerir. Bazılarının dolapları bir araya getirmekten veya boyamaktan ve süslemekten hoşlanabileceği yerlerde, pek çoğu sıhhi tesisattan veya kanalizasyon hatlarını onarmaktan hoşlanmayacaktır.

Peki doğru tesisatçıyı bulduğunuzdan nasıl emin olabilirsiniz?

Doğru Şarkıcıyı Bulmak

Çoğu zaman en iyi yol hayal gücünüzdür. Bu şekilde tesisatçıyı önizleyebilir ve bilinçli bir karar vermek için yeterli bilgiyi alabilirsiniz.

Tabii ki borularınız patlarsa veya tuvaletiniz içindekileri kusarsa, yardım çağırmak için fazla zamanınız olmayabilir.

Acil bir durumda ne yapmalı?

Acil bir durumda, ilk bağlantı noktası İnternet veya Sarı Sayfalar olabilir. Birleşik Krallık’ta Chartered Sıhhi Tesisat ve Isıtma Mühendisliği Enstitüsü’ne (IPHE) gidebilirsiniz. Bu, misyonu “sıhhi tesisatta bilim, uygulama ve mühendislik ilkelerini ilerletmek” olan bir hayır kurumudur. Orada, posta kodunuzdaki kayıtlı tesisatçıları arayabilirsiniz. Bunlar, test edilmiş ve belirli gereksinimleri karşılayan tesisatçılardır. Bir sonraki adım, arama yapmaya başlamak olacaktır.

Herhangi bir şeyi kabul etmeden önce, aşağıdakileri bilmek önemlidir:

 • Ne kadar süredir iş yapıyorlar ve bir yerleri varsa ziyaret edebilirsiniz. Bakımlı bir kayış, çalışma sırasında yıpranmayacaktır).
 • Diğer referansları bulun.
 • Daha önce benzer bir iş yaptılar mı?
 • Mülkünüzü (ve komşularınızı) kapsayacak sigortaları var mı?
 • İşlerine garanti veriyorlar mı? Bu sigorta karşılanıyor mu? Bu, işten çıkarlarsa hala sigortalı olduğunuz anlamına gelir.
 • Tesisatçı profesyonel bir ticaret derneğinin üyesi mi? Vaktiniz varsa, kayıtlı olup olmadıklarını öğrenmek için söz konusu ticaret birliğine danışın.

Tabii ki, acil bir durumsa, tüm bunları yapamazsınız. Ancak bu soruları sormakta fayda var ve tesisatçının türü hakkında fikir sahibi olacaksınız.

Doğru Şarkıcılar Nasıl İşe Alınır?

İlk aradığınız müzisyeni işe alma tuzağına düşmeyin. Zorsa, sorunu ayrıntılı olarak tanımlayın ve bir teklif bulun. Fiyatları karşılaştırmak için üç veya dört tesisatçıdan fiyat teklifi alın. Onlardan bilmeniz gereken sorular şunlardır:

 • Arama ücretleri ne kadar?
 • Bunların saatlik ücretleri nedir?
 • Fiyatları ne zaman başlıyor? (bazıları pozisyonlarını terk ettikleri andan itibaren size ödeme yapar)

İyi Bir Tesisatçı Ne Kadar Ücret Alır?

Bu her şeye bağlıdır. Bir tesisatçının ne kadar ücret alabileceği konusunda sabit bir yönerge yoktur. Bu nedenle, yapılacak iş ve malzemeler dahil maliyet için ayrıntılı bir yazılı teklif almak her zaman iyi bir fikirdir.

Fiyat için %100 peşin ödeme yapmayın. Bir ücret ödemeyi bekleyebilirsiniz, bu normaldir. Bir tesisatçının satın alması gereken bağlantı elemanları ve bağlantı elemanları olabilir. Paranın doğru olduğundan emin olun.

Acil Olmayan Arayanları İşe Alma

Tabii ki banyonuzu yenilemeyi planlıyorsanız veya merkezi ısıtma kurmayı düşünüyorsanız, soru sormak, fiyat teklifi almak, fikir almak, geçmiş çalışmaları görmek ve daha fazlası için bolca zamanınız var.

Peki doğru tesisatçıyı işe aldığınızdan emin olmak için ne yapmalısınız?

 • Yazılı bir anlaşma alın. Bu, ilgili işin ayrıntılı bir tanımını, maliyetini, başlangıç ​​ve bitiş tarihlerini içerecektir. Son tarih sizin için önemliyse, bunu en baştan açıklayın.
 • Herhangi bir garanti hakkında daha fazla bilgi edinin. Bu yaptıkları iş ve satın aldıkları şeyler için önemlidir.
 • İş ilerleme günlüğü tutun. Bunun ayrıntılı olarak belirtilmesi gerekmez, ancak daha sonra bir anlaşmazlık olursa yardımcı olabilir.

Tesisatçının Hizmetinden Memnun Değilseniz

Yaptığınız işten memnun değilseniz, en iyisi bir tesisatçıya danışmaktır. Bunu yavaş ve basit bir şekilde yapın. Şikayetinizi tam olarak doğru şekilde yapıldığını düşündüğünüzü belirterek yazmak en iyisidir. Proje devam ederken topladığınız bilgilerden bazı kanıtlara sahip olabilirsiniz. Genellikle bombacı sorunu çözmekten mutlu olur. Bu işte itibar en önemli şeylerden biridir.

Bu işe yaramazsa ve tesisatçı bir ticaret derneğinin üyesiyse, katılmanız gerekir. Sorunu çözmeye yardımcı olacaklar. Başlangıç ​​ve bitiş tarihleri, maliyetler ve sözleşmelerle ilgili elinizdeki tüm belgeleri sağlamaya hazır olun. Ayrıca bazı resimler faydalı olacaktır.

Bu işe yaramazsa, şarkıcıyla mahkemeye gitmeniz gerekebilir.

Nihayet

Doğru tesisatçıyı bulmak mümkündür. Maalesef kalifiye esnaf eksikliği var ve bu da çok vicdansız tesisatçı olduğu anlamına geliyor. Doğru tesisatçıyı bulmak için bu ipuçlarını takip ederseniz, bir şeylerin yanlış gitme olasılığını azaltabilirsiniz.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!